Hoppa till sidans innehåll

Resultat2016


  Resultat Leksands Sparbanksspel 2016 23-24/7

 

Länk till klassen
Män P17 P15 P13 P11 P10 P9 P8 P7
Kvinnor F17 F15 F13 F11 F10 F9 F8 F7

    MÄN 100 M    Vind +1,5  2016-07-23

1   Markus Ögren -98 Hammarby IF 11,21      
2   Mostafa Hasani -92 Falu IK 11,48      
3   Hugo Norberg -98 Falu IK 12,33      
4   Mattias Sandström -73 FK Studenterna 12,74      
    Sebastian Svedhammer -88 Spårvägen Friidrott DNS      
               


    MÄN 200 M  HEAT 1  Vind +0,2  2016-07-24

1   Mustafe Abdirahman -94 Kvarnsvedens FIK 25,36      
2   Mattias Sandström -73 FK Studenterna 26,54      
               


    MÄN 200 M  HEAT 2  Vind -1,5  

1   Sebastian Johansson -93 IFK Halmstad 23,03      
2   Mostafa Hasani -92 Falu IK 23,55      
3   Victor Wiberg -99 IK Stål 24,17      
    Kiran Karlström -01 Hellas FK DNS      
               


    MÄN 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Sebastian Johansson -93 IFK Halmstad 23,03      
2   Mostafa Hasani -92 Falu IK 23,55      
3   Victor Wiberg -99 IK Stål 24,17      
4   Mustafe Abdirahman -94 Kvarnsvedens FIK 25,36      
5   Mattias Sandström -73 FK Studenterna 26,54      
    Kiran Karlström -01 Hellas FK DNS      
               


    MÄN 400 M      2016-07-24

1   Sebastian Johansson -93 IFK Halmstad 49,99      
2   Markus Ögren -98 Hammarby IF 50,48      
3   Isac Larsson -97 Sävedalens AIK 50,82      
4   Amadou Jallow -99 IK Stål 52,55      
5   Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 55,83      
    Erik Samuelsson -89 IFK Halmstad DNS      
               


    MÄN LÄNGD      2016-07-24

1   Frank Ude -96 Falu IK 5,77   0,1  
2   Mattias Sandström -73 FK Studenterna 4,45   -0,5  
               


    MÄN KULA      2016-07-24

1   Jakob Petersen Klingberg -68 Kvarnsvedens FIK 10,39      
2   Johan Skomorowski -73 Kvarnsvedens FIK 8,32      
3   Fredrik Falk -73 Kvarnsvedens FIK 8,02      
4   Niclas Osmund -66 Täby IS 7,40      
5   Anders Hedborg Kvarnsvedens FIK 6,99      
               


    MÄN SPJUT      2016-07-23

1   Jakob Petersen Klingberg -68 Kvarnsvedens FIK 42,02      
2   Tomas Lindqvist -65 Väsby IK Friidrott 35,02      
3   Johan Skomorowski -73 Kvarnsvedens FIK 29,32      
4   Fredrik Falk -73 Kvarnsvedens FIK 25,24      
5   Anders Hedberg -68 Kvarnsvedens FIK 21,32      
               


    P17 100 M  HEAT 1  Vind +1,8  2016-07-23

1   Victor Wiberg -99 IK Stål 11,72   Final  
2   Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 11,97   Final  
3   Salwan Karim -00 Kvarnsvedens FIK 12,54   Final  
4   Abdullah Mohammadi -99 Hulåns IF 13,95      
               


    P17 100 M  HEAT 2  Vind +0,8  

1   Amadou Jallow -99 IK Stål 11,57   Final  
2   Philip Stömne -00 Valbo AIF 12,04   Final  
3   Morteza Mosavi -99 Hulåns IF 13,15   Final  
               


    P17 100 M  FINAL  Vind +0,5  2016-07-23

1   Amadou Jallow -99 IK Stål 11,38      
2   Victor Wiberg -99 IK Stål 11,70      
3   Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 11,86      
4   Philip Stömne -00 Valbo AIF 11,88      
5   Morteza Mosavi -99 Hulåns IF 13,04      
    Salwan Karim -00 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    P17 110 M HÄCK    Vind 0,0  2016-07-24

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 15,79      
               


    P17 HÖJD      2016-07-23

1   Simon Wiklund -99 IK Wilske 201,00      
2   Philip Stömne -00 Valbo AIF 177,00      
3   Morteza Mosavi -99 Hulåns IF 140,00      
4   Abdullah Mohammadi -99 Hulåns IF 135,00      
               


    P17 LÄNGD      2016-07-24

1   Morteza Mosavi -99 Hulåns IF 4,87   0,0  
2   Abdullah Mohammadi -99 Hulåns IF 4,37   -0,5  
               


    P17 KULA 5,0      2016-07-24

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 9,62      
               


    P17 SPJUT 700      2016-07-23

1   Victor Wiberg -99 IK Stål 46,82      
2   Emil Uhlin -00 Falu IK 45,46      
3   Holger Norberg -99 Falu IK 35,78      
    Philip Stömne -00 Valbo AIF DNS      
               


    P15 80 M    Vind +0,4  2016-07-23

1   Kiran Karlström -01 Hellas FK 9,83      
2   Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 10,05      
3   Andreas Silfver -01 Trångsvikens IF 10,99      
4   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 11,15      
5   Joel Andersson -02 Leksands FIK 11,52      
               


    P15 300 M      2016-07-24

1   Johan Sjöström -01 Varbergs GIF 44,12      
2   Viktor Hedlund -02 Falu IK 44,77      
3   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 46,13      
               


    P15 800 M      2016-07-23

1   Ville Larsson -02 Sävedalens AIK 2.21,61      
2   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 2.40,69      
    Nils Bergström -02 Stora Tuna Friidrott DNS      
               


    P15 80 M HÄCK    Vind -1,0  2016-07-24

1   Viktor Hedlund -02 Falu IK 15,27      
    Arvid Osmund -01 Täby IS DNS      
               


    P15 HÖJD      2016-07-23

1   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 135,00      
               


    P15 LÄNGD      2016-07-24

1   Kiran Karlström -01 Hellas FK 5,75   0,0  
2   Arvid Osmund -01 Täby IS 5,29   0,0  
3   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 4,95   0,0  
4   Viktor Hedlund -02 Falu IK 4,60   0,0  
5   Joel Andersson -02 Leksands FIK 4,32   -0,6  
6   Markus Lif -01 IK Stål 3,83   -0,2  
    Andreas Silfver -01 Trångsvikens IF DNS      
               


    P15 KULA 4,0      2016-07-24

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 11,50      
2   Axel Lundberg Hedman -02 Djurmo Sifferbo IF 11,18      
3   Arvid Osmund -01 Täby IS 10,00      
4   Joel Andersson -02 Leksands FIK 8,24      
5   Andreas Silfver -01 Trångsvikens IF 8,18      
6   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 7,57      
7   Markus Lif -01 IK Stål 7,32      
               


    P15 SPJUT 600      2016-07-23

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 45,51      
2   Kiran Karlström -01 Hellas FK 38,24      
3   Axel Lundberg Hedman -02 Djurmo Sifferbo IF 33,88      
4   Joel Andersson -02 Leksands FIK 23,23      
5   Andreas Silfver -01 Trångsvikens IF 21,00      
               


    P13 60 M  HEAT 1  Vind +1,4  2016-07-23

1   Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 7,97   Final  
2   Arthur Linander -04 Hedesunda IF 9,72   Final  
3   Pontus Rimsler -04 Kvarnsvedens FIK 9,86      
4   Kalle Sörling -04 Hedesunda IF 10,03      
    Adam Eckerberg -03 Täby IS DNS      
               


    P13 60 M  HEAT 2  Vind +0,9  

1   Teo Paganus -03 Turebergs FK 8,59   Final  
2   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 8,79   Final  
3   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 9,19   Final  
4   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 9,37   Final  
               


    P13 60 M  FINAL  Vind +1,6  2016-07-23

1   Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 7,97      
2   Teo Paganus -03 Turebergs FK 8,55      
3   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 8,81      
4   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 9,17      
5   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 9,26      
6   Arthur Linander -04 Hedesunda IF 9,42      
               


    P13 200 M    Vind +1,2  2016-07-24

1   Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 26,38      
2   Carl Hermansson -03 Umara Sports Club 29,90      
3   Arthur Linander -04 Hedesunda IF 33,82      
4   Pontus Rimsler -04 Kvarnsvedens FIK 35,19      
    Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
    Kalle Sörling -04 Hedesunda IF DNS      
               


    P13 600 M      2016-07-23

1   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 1.49,87      
2   Oliver Larsson -04 Kullavik IF 2.00,96      
3   Kalle Sörling -04 Hedesunda IF 2.03,56      
4   Arthur Linander -04 Hedesunda IF 2.13,77      
               


    P13 800 M HINDER      2016-07-24

1   Arthur Linander -04 Hedesunda IF 3.17,61      
               


    P13 60 M HÄCK    Vind +0,3  2016-07-24

1   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 10,87      
2   Arthur Linander -04 Hedesunda IF 13,71      
3   Pontus Rimsler -04 Kvarnsvedens FIK 14,88      
               


    P13 HÖJD      2016-07-23

1   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 135,00   =  
1   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 135,00   =  
3   Arthur Linander -04 Hedesunda IF 120,00      
    Kalle Sörling -04 Hedesunda IF DNS      
    Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    P13 LÄNGD ZON      2016-07-24

1   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 4,70   -0,2  
2   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 4,59   0,0  
3   Arthur Linander -04 Hedesunda IF 3,86   0,0  
4   Pontus Rimsler -04 Kvarnsvedens FIK 2,80   0,0  
    Kalle Sörling -04 Hedesunda IF DNS      
               


    P13 KULA 3,0      2016-07-24

1   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 9,96      
2   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 8,55      
3   Pontus Rimsler -04 Kvarnsvedens FIK 6,39      
4   Arthur Linander -04 Hedesunda IF 6,17      
5   Kalle Sörling -04 Hedesunda IF 6,09      
    Adam Eckerberg -03 Täby IS DNS      
               


    P13 SPJUT 400      2016-07-23

1   Teo Paganus -03 Turebergs FK 33,17      
2   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 32,94      
3   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 32,12      
4   Viktor Lögdahl -05 Råby Rekarne FIF 27,23      
5   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 22,85      
6   Kalle Sörling -04 Hedesunda IF 15,75      
7   Arthur Linander -04 Hedesunda IF 15,00      
               


    P11 60 M  HEAT 1  Vind +0,5  2016-07-23

1   Rasmus Lundström -05 Väsby IK Friidrott 9,31   Final  
2   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 9,50   Final  
3   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 9,84   Final  
4   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 10,15      
5   Anton Andersson -05 Leksands FIK 12,29      
    David Back Nilsson -05 Leksands FIK DNS      
               


    P11 60 M  HEAT 2  Vind +0,9  

1   William Brändeborn -05 Råby Rekarne FIF 9,00   Final  
2   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 9,02   Final  
3   Jonatan Lindberg -05 Leksands FIK 9,20   Final  
4   Lukas Svensson -05 Väsby IK Friidrott 10,06      
    Sixten Partanen -05 Högbo GIF DNS      
    Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    P11 60 M  FINAL  Vind +0,3  2016-07-23

1   William Brändeborn -05 Råby Rekarne FIF 8,96      
2   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 9,06      
3   Jonatan Lindberg -05 Leksands FIK 9,12      
4   Rasmus Lundström -05 Väsby IK Friidrott 9,27      
5   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 9,47      
6   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 9,70      
               


    P11 200 M    Vind +1,5  2016-07-24

1   William Brändeborn -05 Råby Rekarne FIF 29,74      
2   Jonatan Lindberg -05 Leksands FIK 30,14      
3   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 31,22      
4   Rasmus Lundström -05 Väsby IK Friidrott 33,02      
               


    P11 600 M      2016-07-23

1   Jonatan Lindberg -05 Leksands FIK 1.54,42      
2   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 1.55,33      
3   Rasmus Lundström -05 Väsby IK Friidrott 2.06,97      
4   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 2.07,45      
    Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott DNS      
    Sixten Partanen -05 Högbo GIF DNS      
    David Back Nilsson -05 Leksands FIK DNS      
               


    P11 800 M HINDER      2016-07-24

1   Jonatan Lindberg -05 Leksands FIK 2.59,32      
2   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 3.06,50      
3   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 3.13,63      
4   Rasmus Lundström -05 Väsby IK Friidrott 3.15,50      
5   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 3.29,05      
               


    P11 50 M HÄCK    Vind -0,5  2016-07-24

1   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 9,02      
2   Viktor Lögdahl -05 Råby Rekarne FIF 9,50      
3   Rasmus Lundström -05 Väsby IK Friidrott 9,52      
4   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 9,72      
5   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 9,85      
    Rasmus Berg -05 Hedesunda IF DNS      
               


    P11 HÖJD      2016-07-24

1   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 138,00      
2   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 126,00      
3   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 126,00      
4   Lukas Svensson -05 Väsby IK Friidrott 120,00      
    Rasmus Berg -05 Hedesunda IF DNS      
    David Back Nilsson -05 Leksands FIK DNS      
               


    P11 LÄNGD ZON      2016-07-23

1   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 4,35   -0,7  
2   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 4,25   -0,4  
3   William Brändeborn -05 Råby Rekarne FIF 4,24   -0,4  
4   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 3,99   -0,3  
5   Viktor Lögdahl -05 Råby Rekarne FIF 3,97   -0,4  
6   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 3,96   0,0  
7   Rasmus Lundström -05 Väsby IK Friidrott 3,92   0,1  
8   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 3,79   0,0  
9   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 3,75   -0,2  
10   Lukas Svensson -05 Väsby IK Friidrott 3,45   -0,2  
11   Anton Andersson -05 Leksands FIK 2,57   -0,6  
    Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott DNS      
               


    P11 KULA 2,0      2016-07-23

1   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 10,51      
2   Robin Ringström -05 KFUM Örebro 9,90      
3   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 8,85      
4   William Brändeborn -05 Råby Rekarne FIF 8,84      
5   Viktor Lögdahl -05 Råby Rekarne FIF 8,74      
6   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 7,99      
7   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 7,92      
8   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 7,18      
9   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 6,98      
10   Lukas Svensson -05 Väsby IK Friidrott 6,82      
11   Rasmus Lundström -05 Väsby IK Friidrott 6,55      
12   Anton Andersson -05 Leksands FIK 4,72      
               


    P11 NERFBOLL      2016-07-24

1   Lukas Svensson -05 Väsby IK Friidrott 42,06      
2   William Brändeborn -05 Råby Rekarne FIF 41,07      
3   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 40,83      
4   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 39,60      
5   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 34,70      
6   Viktor Lögdahl -05 Råby Rekarne FIF 32,61      
7   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 32,54      
8   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 31,65      
9   Rasmus Lundström -05 Väsby IK Friidrott 18,85      
               


    P10 60 M  HEAT 1  Vind +1,4  2016-07-23

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 9,63   Final  
2   Neo Jansson -06 Råby Rekarne FIF 9,95   Final  
3   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 9,97   Final  
4   Hampus Strand -06 Filipstads IF Fri 10,05   Final  
5   Lowe Löfdahl -06 Västerås FK 10,43      
               


    P10 60 M  HEAT 2  Vind +1,3  

1   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 10,21   Final  
2   Hampus Linander -06 Hedesunda IF 10,26   Final  
3   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 10,27      
4   Liam Haili -06 Wedevågs IF 10,82      
5   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 11,09      
               


    P10 60 M  FINAL  Vind +2,5  2016-07-23

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 9,62      
2   Neo Jansson -06 Råby Rekarne FIF 9,89      
3   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 9,94      
4   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 9,98      
5   Hampus Linander -06 Hedesunda IF 10,00      
6   Hampus Strand -06 Filipstads IF Fri 10,01      
               


    P10 200 M  HEAT 1  Vind +0,8  2016-07-24

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 32,79      
2   Hampus Strand -06 Filipstads IF Fri 34,56      
3   Hampus Linander -06 Hedesunda IF 35,69      
4   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 36,68      
5   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 41,22      
               


    P10 200 M  HEAT 2  Vind +1,5  

1   Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 31,21      
2   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 34,66      
3   Benjamin Gummerus -06 Täby IS 35,21      
4   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 35,49      
               


    P10 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 31,21      
2   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 32,79      
3   Hampus Strand -06 Filipstads IF Fri 34,56      
4   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 34,66      
5   Benjamin Gummerus -06 Täby IS 35,21      
6   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 35,49      
7   Hampus Linander -06 Hedesunda IF 35,69      
8   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 36,68      
9   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 41,22      
               


    P10 400 M      2016-07-23

1   Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 1.11,34      
2   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 1.17,20      
3   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 1.17,60      
4   Hampus Linander -06 Hedesunda IF 1.18,48      
5   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 1.19,77      
6   Hampus Strand -06 Filipstads IF Fri 1.26,76      
7   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 1.43,93      
               


    P10 400 M HINDER      2016-07-24

1   Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö ingen tid      
2   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK ingen tid      
3   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott ingen tid      
4   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott ingen tid      
5   Benjamin Gummerus -06 Täby IS ingen tid      
6   Jakob Bergström -06 Turebergs FK ingen tid      
    Hampus Linander -06 Hedesunda IF DNS      
               


    P10 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,6  2016-07-24

1   Hampus Linander -06 Hedesunda IF 10,83      
2   Hampus Strand -06 Filipstads IF Fri 10,87      
3   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 10,99      
4   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 11,43      
               


    P10 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,8  

1   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 9,92      
2   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 9,93      
3   Benjamin Gummerus -06 Täby IS 10,66      
4   Liam Haili -06 Wedevågs IF 11,72      
               


    P10 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 9,92      
2   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 9,93      
3   Benjamin Gummerus -06 Täby IS 10,66      
4   Hampus Linander -06 Hedesunda IF 10,83      
5   Hampus Strand -06 Filipstads IF Fri 10,87      
6   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 10,99      
7   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 11,43      
8   Liam Haili -06 Wedevågs IF 11,72      
               


    P10 HÖJD      2016-07-24

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 115,00      
2   Hampus Linander -06 Hedesunda IF 110,00      
3   Lowe Löfdahl -06 Västerås FK 110,00      
4   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 105,00      
5   Benjamin Gummerus -06 Täby IS 105,00      
6   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 100,00      
7   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 100,00      
8   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 90,00      
               


    P10 LÄNGD ZON      2016-07-23

1   Neo Jansson -06 Råby Rekarne FIF 3,75   0,5  
2   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 3,72   -0,1  
3   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 3,63   -1,4  
4   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 3,56   0,0  
5   Hampus Strand -06 Filipstads IF Fri 3,39   -1,0  
6   Hampus Linander -06 Hedesunda IF 3,37   -1,5  
7   Liam Haili -06 Wedevågs IF 3,34   -1,4  
8   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 3,23   -1,4  
9   Lowe Löfdahl -06 Västerås FK 3,08   -1,3  
10   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 2,87   -0,7  
               


    P10 KULA 2,0      2016-07-23

1   Neo Jansson -06 Råby Rekarne FIF 7,96      
2   Liam Haili -06 Wedevågs IF 7,85      
3   Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 6,78      
4   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 6,66      
5   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 6,35      
6   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 5,96      
7   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 5,74      
8   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 5,70      
9   Hampus Linander -06 Hedesunda IF 5,19      
               


    P10 NERFBOLL      2016-07-24

1   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 35,05      
2   Liam Haili -06 Wedevågs IF 28,07      
3   Hampus Strand -06 Filipstads IF Fri 26,38      
4   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 26,12      
5   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 25,99      
6   Neo Jansson -06 Råby Rekarne FIF 25,36      
7   Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 24,04      
8   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 23,94      
9   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 23,44      
10   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 22,51      
11   Benjamin Gummerus -06 Täby IS 22,47      
12   Hampus Linander -06 Hedesunda IF 19,77      
13   Lowe Löfdahl -06 Västerås FK 19,70      
               


    P9 60 M  HEAT 1  Vind +1,1  2016-07-23

1   Philip Persson -07 Danderyds SK 9,80   Final  
2   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 9,83   Final  
3   Emil Strand -07 Filipstads IF Fri 10,51      
4   Affe Rydén -07 IFK Mora FIK 11,07      
5   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 12,13      
               


    P9 60 M  HEAT 2  Vind +1,0  

1   Tor Vilmar -07 Boo IF 10,04   Final  
2   Oliver Persson -07 Danderyds SK 10,08      
3   Casper Johansson -07 Säters IF FIK 10,25      
4   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 10,29      
5   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 10,81      
               


    P9 60 M  HEAT 3  Vind +0,4  

1   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 9,19   Final  
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 9,73   Final  
3   Linus Lundström -07 Väsby IK Friidrott 9,91   Final  
4   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 10,22      
5   Malte Boberg -07 Kvarnsvedens FIK 10,78      
6   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 11,10      
               


    P9 60 M  FINAL  Vind +1,7  2016-07-23

1   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 9,23      
2   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 9,56      
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 9,71      
4   Philip Persson -07 Danderyds SK 9,73      
5   Linus Lundström -07 Väsby IK Friidrott 10,14      
6   Tor Vilmar -07 Boo IF 10,76      
               


    P9 200 M  HEAT 1  Vind +1,1  2016-07-24

1   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 33,39      
2   Linus Lundström -07 Väsby IK Friidrott 35,65      
3   Tor Vilmar -07 Boo IF 37,64      
4   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 37,88      
5   Edvin Wallner -07 Turebergs FK 39,15      
6   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 43,28      
               


    P9 200 M  HEAT 2  Vind +1,3  

1   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 32,62      
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 32,82      
3   Philip Persson -07 Danderyds SK 33,82      
4   Oliver Persson -07 Danderyds SK 35,02      
5   Casper Johansson -07 Säters IF FIK 36,75      
6   Emil Strand -07 Filipstads IF Fri 38,36      
               


    P9 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 32,62      
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 32,82      
3   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 33,39      
4   Philip Persson -07 Danderyds SK 33,82      
5   Oliver Persson -07 Danderyds SK 35,02      
6   Linus Lundström -07 Väsby IK Friidrott 35,65      
7   Casper Johansson -07 Säters IF FIK 36,75      
8   Tor Vilmar -07 Boo IF 37,64      
9   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 37,88      
10   Emil Strand -07 Filipstads IF Fri 38,36      
11   Edvin Wallner -07 Turebergs FK 39,15      
12   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 43,28      
               


    P9 400 M      2016-07-23

1   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 1.15,83      
2   Philip Persson -07 Danderyds SK 1.16,50      
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 1.16,53      
4   Oliver Persson -07 Danderyds SK 1.19,10      
5   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 1.19,83      
6   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 1.23,10      
7   Linus Lundström -07 Väsby IK Friidrott 1.26,10      
8   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 1.28,01      
9   Edvin Wallner -07 Turebergs FK 1.28,79      
10   Malte Boberg -07 Kvarnsvedens FIK 1.31,39      
11   Emil Strand -07 Filipstads IF Fri 1.36,13      
12   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 1.42,01      
               


    P9 400 M HINDER      2016-07-24

1   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 1.21,74      
2   Philip Persson -07 Danderyds SK 1.23,30      
3   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 1.23,70      
4   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 1.25,14      
5   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 1.27,50      
6   Oliver Persson -07 Danderyds SK 1.27,59      
7   Linus Lundström -07 Väsby IK Friidrott 1.27,65      
8   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 1.31,69      
9   Edvin Wallner -07 Turebergs FK 1.32,82      
               


    P9 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,1  2016-07-24

1   Linus Lundström -07 Väsby IK Friidrott 8,90      
2   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 9,29      
3   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 9,36      
4   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 11,05      
               


    P9 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,3  

1   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 8,09      
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 8,27      
3   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 8,65      
4   Philip Persson -07 Danderyds SK 9,39      
5   Oliver Persson -07 Danderyds SK 9,68      
6   Edvin Wallner -07 Turebergs FK 10,66      
               


    P9 40 M HÄCK  HEAT 3  Vind -0,2  

1   Tor Vilmar -07 Boo IF 8,62      
2   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 8,81      
3   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 9,05      
4   Casper Johansson -07 Säters IF FIK 9,50      
5   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 10,60      
6   Emil Strand -07 Filipstads IF Fri 10,78      
               


    P9 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 8,09      
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 8,27      
3   Tor Vilmar -07 Boo IF 8,62      
4   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 8,65      
5   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 8,81      
6   Linus Lundström -07 Väsby IK Friidrott 8,90      
7   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 9,05      
8   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 9,29      
9   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 9,36      
10   Philip Persson -07 Danderyds SK 9,39      
11   Casper Johansson -07 Säters IF FIK 9,50      
12   Oliver Persson -07 Danderyds SK 9,68      
13   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 10,60      
14   Edvin Wallner -07 Turebergs FK 10,66      
15   Emil Strand -07 Filipstads IF Fri 10,78      
16   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 11,05      
               


    P9 HÖJD      2016-07-24

1   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 126,00      
2   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 126,00      
3   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 120,00      
4   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 114,00      
5   Olle Willner -07 Mälarhöjdens IK 111,00      
6   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 105,00   =  
6   Tor Vilmar -07 Boo IF 105,00   =  
8   Linus Lundström -07 Väsby IK Friidrott 105,00      
9   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 105,00      
               


    P9 LÄNGD ZON      2016-07-23

1   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 3,90   0,0  
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 3,89   0,0  
3   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 3,76   0,0  
4   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 3,58   0,0  
5   Casper Johansson -07 Säters IF FIK 3,52   0,8  
6   Olle Willner -07 Mälarhöjdens IK 3,45   0,0  
7   Linus Lundström -07 Väsby IK Friidrott 3,15   0,3  
8   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 3,13   0,0  
9   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 3,10   -1,0  
10   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 2,99   0,0 2,97 +0,5
11   Edvin Wallner -07 Turebergs FK 2,99   0,0 X
12   Affe Rydén -07 IFK Mora FIK 2,88   0,0  
13   Emil Strand -07 Filipstads IF Fri 2,84   0,0  
14   Malte Boberg -07 Kvarnsvedens FIK 2,65   -0,3  
15   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 2,48   0,0  
    Tor Vilmar -07 Boo IF DNS      
               


    P9 KULA 2,0      2016-07-23

1   Tor Vilmar -07 Boo IF 8,23      
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 7,63      
3   Casper Johansson -07 Säters IF FIK 6,36      
4   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 6,08      
5   Linus Lundström -07 Väsby IK Friidrott 5,93      
6   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 5,79      
7   Olle Willner -07 Mälarhöjdens IK 5,61      
8   Emil Strand -07 Filipstads IF Fri 5,13      
9   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 4,83      
10   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 4,60      
11   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 4,07      
               


    P9 NERFBOLL      2016-07-24

1   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 30,94      
2   Casper Johansson -07 Säters IF FIK 29,32      
3   Tor Vilmar -07 Boo IF 24,79      
4   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 24,50      
5   Olle Willner -07 Mälarhöjdens IK 22,52      
6   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 20,03      
7   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 18,50      
8   Emil Strand -07 Filipstads IF Fri 18,44      
9   Linus Lundström -07 Väsby IK Friidrott 18,22      
10   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 14,76      
    Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott DNS      
    Affe Rydén -07 IFK Mora FIK DNS      
               


    P8 60 M  HEAT 1  Vind +0,6  2016-07-23

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 9,95   Final  
2   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 10,39   Final  
3   Vigor Sandin -08 Falu IK 10,72   Final  
4   Hugo Rosberg -08 Högbo GIF 10,90   Final  
5   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 11,02      
6   Vincent Öberg -08 Hedesunda IF 12,31      
               


    P8 60 M  HEAT 2  Vind +0,9  

1   Martin Bergström -08 Turebergs FK 10,65   Final  
2   Felix Andersson -08 Säters IF FIK 10,77   Final  
3   Arvid Uhlin -08 Falu IK 10,93      
4   Kasper Lögdahl -08 Råby Rekarne FIF 11,04      
5   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 11,08      
    Max Boström -08 Väsby IK Friidrott DNS      
               


    P8 60 M  FINAL  Vind +1,0  2016-07-23

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 9,80      
2   Martin Bergström -08 Turebergs FK 10,11      
3   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 10,26      
4   Vigor Sandin -08 Falu IK 10,63      
5   Hugo Rosberg -08 Högbo GIF 10,68      
6   Felix Andersson -08 Säters IF FIK 10,81      
               


    P8 200 M    Vind +1,2  2016-07-24

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 34,26      
2   Martin Bergström -08 Turebergs FK 36,30      
3   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 37,03      
4   Hugo Rosberg -08 Högbo GIF 38,14      
5   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 38,46      
6   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 38,65      
               


    P8 400 M      2016-07-23

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 1.19,87      
2   Martin Bergström -08 Turebergs FK 1.24,20      
3   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 1.28,23      
4   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 1.30,46      
5   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 1.33,92      
6   Dante Meijer -08 IFK Mora FIK 1.45,80      
    Max Boström -08 Väsby IK Friidrott DNS      
               


    P8 400 M HINDER      2016-07-24

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 1.25,20      
2   Martin Bergström -08 Turebergs FK 1.32,59      
3   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 1.36,71      
4   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 1.39,48      
5   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 1.43,65      
6   Felix Andersson -08 Säters IF FIK 1.43,70      
               


    P8 HÖJD      2016-07-24

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 105,00      
2   Kasper Lögdahl -08 Råby Rekarne FIF 93,00      
3   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 93,00      
4   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 93,00      
5   Martin Bergström -08 Turebergs FK 70,00      
               


    P8 LÄNGD ZON      2016-07-23

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 3,30   0,0  
2   Kasper Lögdahl -08 Råby Rekarne FIF 3,08   0,0  
4   Vigor Sandin -08 Falu IK 3,01   0,0 3,01 0,0
3   Martin Bergström -08 Turebergs FK 3,01   0,0 2,89 0,0
5   Felix Andersson -08 Säters IF FIK 2,88   0,0  
6   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 2,87   0,0  
7   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 2,84   0,0  
8   Arvid Uhlin -08 Falu IK 2,80   0,0  
9   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 2,76   0,0  
10   Borka Jönsson -08 Östhammar FI 2,69   0,0  
11   Hugo Rosberg -08 Högbo GIF 2,54   0,0  
12   Vincent Öberg -08 Hedesunda IF 2,47   0,0  
13   Dante Meijer -08 IFK Mora FIK 2,13   0,0  
    Max Boström -08 Väsby IK Friidrott DNS      
               


    P8 KULA 2,0      2016-07-23

1   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 5,65      
2   Kasper Lögdahl -08 Råby Rekarne FIF 5,39      
3   Borka Jönsson -08 Östhammar FI 5,24      
4   Martin Bergström -08 Turebergs FK 4,96      
5   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 4,89      
6   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 4,77      
7   Vigor Sandin -08 Falu IK 4,41      
8   Hugo Rosberg -08 Högbo GIF 4,33      
9   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 4,22      
10   Vincent Öberg -08 Hedesunda IF 3,09      
    Max Boström -08 Väsby IK Friidrott DNS      
               


    P8 NERFBOLL      2016-07-24

1   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 24,68      
2   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 23,82      
3   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 23,27      
4   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 22,54      
5   Kasper Lögdahl -08 Råby Rekarne FIF 18,60      
6   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 17,69      
7   Hugo Rosberg -08 Högbo GIF 14,12      
8   Borka Jönsson -08 Östhammar FI 12,94      
9   Felix Andersson -08 Säters IF FIK 11,24      
    Martin Bergström -08 Turebergs FK DNS      
               


    P7 60 M  HEAT 1  Vind +1,7  2016-07-23

1   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 10,79   Final  
2   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 10,82   Final  
3   Amadeus Lundell -09 Upsala IF 10,05   Final  
4   Alexander Brändeborn -09 Råby Rekarne FIF 11,10   Final  
               


    P7 60 M  HEAT 2  Vind +0,5  

1   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 11,17   Final  
2   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 12,10   Final  
    Olle Skagerling -09 Hulåns IF DNS      
    Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott DNS      
               


    P7 60 M  FINAL  Vind -0,1  2016-07-23

1   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 10,76      
2   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 10,79      
3   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 10,96      
4   Amadeus Lundell -09 Upsala IF 11,27      
5   Alexander Brändeborn -09 Råby Rekarne FIF 11,35      
6   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 11,92      
               


    P7 200 M    Vind +1,0  2016-07-24

1   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 39,41      
2   Amadeus Lundell -09 Upsala IF 40,51      
3   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 40,60      
4   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 40,72      
5   Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 41,39      
6   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 43,39      
               


    P7 400 M      2016-07-23

1   Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 1.30,53      
2   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 1.30,66      
3   Amadeus Lundell -09 Upsala IF 1.36,87      
4   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 1.39,75      
5   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 1.42,84      
    Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott DNS      
               


    P7 400 M HINDER      2016-07-24

1   Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 1.33,95      
2   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 1.38,15      
3   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 1.42,19      
4   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 1.43,88      
5   Amadeus Lundell -09 Upsala IF 1.47,91      
6   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 1.51,09      
               


    P7 HÖJD      2016-07-24

1   Amadeus Lundell -09 Upsala IF 96,00      
2   Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 90,00      
3   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 85,00      
4   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 80,00   =  
4   Pelle Ytfeldt -09 Leksands FIK 80,00   =  
6   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 65,00      
               


    P7 LÄNGD ZON      2016-07-23

1   Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 2,88   -0,5  
2   Linus Hjulström -10 Säters IF FIK 2,87   0,0  
3   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 2,82   1,8  
4   Amadeus Lundell -09 Upsala IF 2,77   0,8  
5   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 2,75   0,0  
6   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 2,55   0,0  
7   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 2,53   0,0  
8   Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 2,50   0,0  
9   Alexander Brändeborn -09 Råby Rekarne FIF 2,32   0,0  
10   Samuel Johansson -10 Säters IF FIK 2,01   0,0  
11   Tim Andersson -10 IF Hagen FIK 1,76   0,0  
    Olle Skagerling -09 Hulåns IF DNS      
               


    P7 KULA 2,0      2016-07-23

1   Amadeus Lundell -09 Upsala IF 5,00      
2   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 4,38      
3   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 4,25      
4   Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 4,10      
5   Linus Hjulström -10 Säters IF FIK 4,05      
6   Samuel Johansson -10 Säters IF FIK 2,54      
7   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 2,48      
    Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK DNS      
               


    P7 NERFBOLL      2016-07-24

1   Amadeus Lundell -09 Upsala IF 23,52      
2   Alexander Brändeborn -09 Råby Rekarne FIF 22,20      
3   Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 18,47      
4   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 16,47      
5   Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 14,43      
6   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 13,43      
7   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 12,51      
8   Linus Hjulström -10 Säters IF FIK 12,48      
9   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 7,39      
10   Samuel Johansson -10 Säters IF FIK 7,05      
               


    KVINNOR 100 M    Vind ej vind  2016-07-23

1   Klara Helander -95 Upsala IF 12,46      
2   Maja Swang -98 Gefle IF 13,14      
3   Caroline Jansson -94 Örbyhus IF 13,20      
4   Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 13,54      
               


    KVINNOR 100 M  Extra lopp  Vind -0,4  2016-07-23

1   Klara Helander -95 Upsala IF 12,66      
2   Caroline Jansson -94 Örbyhus IF 13,25      
3   Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 13,50      
4   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 13,67      
               


    KVINNOR 200 M    Vind -0,6  2016-07-24

1   Klara Helander -95 Upsala IF 25,52      
2   Saga Berneryd -99 Spårvägen Friidrott 26,02      
3   Caroline Jansson -94 Örbyhus IF 27,56      
4   Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 27,58      
5   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 28,21      
6   Agnes Hill -00 Kvarnsvedens FIK 29,76      
               


    KVINNOR 400 M      2016-07-24

1   Maja Swang -98 Gefle IF 1.04,42      
               


    KVINNOR 800 M      2016-07-23

1   Emma Jansson -91 Hässelby SK 2.20,33      
2   Emelie Svensson -95 IFK Mora FIK 2.21,27      
3   Linda Skoglund -98 Gefle IF 2.40,81      
4   Sandra Andersson -86 IF Hagen FIK 2.41,14      
    Felicia Lindberg -97 Hammarby IF DNS      
               


    KVINNOR HÖJD      2016-07-23

1   Lisa Thelander -93 IFK Halmstad 165,00      
2   Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 153,00      
               


    KVINNOR LÄNGD      2016-07-24

1   Anna Lennman -98 Katrineholms SK friidrott 5,33   -0,1  
2   Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 4,99   0,0  
               


    KVINNOR KULA      2016-07-24

1   Amanda Lejros -99 KFUM Örebro 11,40      
2   Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 11,31      
3   Louise Cronstedt -97 Malmö AI 10,68      
4   Klara Helander -95 Upsala IF 9,77      
5   Marie Lundström -70 Väsby IK Friidrott 7,79      
6   Carina Asplund -67 Täby IS 7,60      
7   Carina Sundberg -73 Väsby IK Friidrott 6,53      
8   Åsa Hagman -71 Väsby IK Friidrott 6,12      
9   Lisbeth Jakshöj -76 Väsby IK Friidrott 5,91      
10   Elizabeth Lindqvist -70 Väsby IK Friidrott 5,35      
               


    KVINNOR SPJUT      2016-07-23

1   Mali Ingeborg Vollan Marstad -97 Stjördal FIK, Norge 43,64      
2   Louise Cronstedt -97 Malmö AI 42,41      
3   Maria Olsson -96 Gefle IF 40,92      
4   Maja Gustavsson -98 Västerås FK 40,01      
5   Klara Helander -95 Upsala IF 36,96      
6   Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 33,91      
    Amanda Rask -02 IF Vingarna DNS      
    Elina Karvonen -01 IF Vingarna DNS      
               


    F17 100 M    Vind ej vind  2016-07-23

1   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 13,46      
2   Agnes Hill -00 Kvarnsvedens FIK 13,85      
               


    F17 100 M HÄCK    Vind -0,8  2016-07-24

1   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 16,02      
2   Agnes Hill -00 Kvarnsvedens FIK 18,55      
               


    F17 HÖJD      2016-07-23

1   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK Friidrott 165,00      
2   Lisa Lorenz -99 Djurmo Sifferbo IF 162,00      
3   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 140,00      
4   Amanda Juvas -99 Väsby IK Friidrott 140,00      
               


    F17 LÄNGD      2016-07-24

1   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK Friidrott 5,21   0,0  
2   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 4,76   0,0  
3   Lina Larsson -00 Säters IF FIK 4,29   -0,3  
               


    F17 KULA 3,0      2016-07-24

1   Amanda Lejros -99 KFUM Örebro 13,87      
2   Lina Larsson -00 Säters IF FIK 10,56      
3   Agnes Hill -00 Kvarnsvedens FIK 10,16      
               


    F17 SPJUT 500      2016-07-23

1   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 30,24      
2   Lina Larsson -00 Säters IF FIK 30,05      
3   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK Friidrott 27,31      
4   Amanda Juvas -99 Väsby IK Friidrott 21,27      
               


    F15 80 M  HEAT 1  Vind +0,7  2016-07-23

1   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 10,12   Final  
2   Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 10,90   Final  
3   Rebella Axelsson Berglund -01 Leksands FIK 11,50      
4   Maja Larsson -02 Kvarnsvedens FIK 11,92      
5   Emilia Lövstrand -02 Djurmo Sifferbo IF 12,04      
6   Ebba Eriksson -01 IFK Mora FIK 12,66      
               


    F15 80 M  HEAT 2  Vind +0,1  

1   Ebba Lindblom -02 Alunda SK 10,97      
2   Saga Bond -02 Leksands FIK 11,14      
3   Sandra Berglund -01 Trångsvikens IF 11,16      
4   Matilda Strand -02 Filipstads IF Fri 11,20      
5   Sanna Ljungberg -02 IFK Mora FIK 11,32      
6   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 12,02      
               


    F15 80 M  HEAT 3  Vind +1,1  

1   Ida Pettersson -02 KFUM Örebro 10,80   Final  
2   Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF 10,87   Final  
3   Hilda Gyldén -01 IF Kville 11,13      
4   Helena Cronstedt -01 Malmö AI 11,29      
5   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 11,46      
6   Elsa Hårrskog -01 IFK Mora FIK 11,64      
               


    F15 80 M  HEAT 4  Vind +1,8  

1   Lisa Ericsson -01 Trångsvikens IF 10,65   Final  
2   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 10,85   Final  
3   Saga Fältenhag -02 Högbo GIF 11,08      
4   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 11,38      
5   Andrea Jansson -02 IFK Mora FIK 11,65      
6   Hanna Elfström -02 Strands IF 11,85      
               


    F15 80 M  FINAL  Vind -0,9  2016-07-23

1   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 10,37      
2   Lisa Ericsson -01 Trångsvikens IF 10,91      
3   Ida Pettersson -02 KFUM Örebro 10,93      
4   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 10,95      
5   Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF 10,98      
6   Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 11,15      
               


    F15 300 M  HEAT 1    2016-07-24

1   Vendela Ström -01 Gefle IF 44,74      
2   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 44,94      
3   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 47,66      
4   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 48,58      
5   Emilia Lövstrand -02 Djurmo Sifferbo IF 52,84      
    Maja Larsson -02 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F15 300 M  HEAT 2    

1   Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 43,83      
2   Hilda Gyldén -01 IF Kville 44,99      
3   Felicia Norrby-Rydin -01 IK Ymer friidrott 45,83      
4   Sandra Berglund -01 Trångsvikens IF 45,97      
5   Matilda Hammarqvist -01 IF Kville 45,98      
    Matilda Strand -02 Filipstads IF Fri DNS      
               


    F15 300 M  SAMLAD LISTA    

1   Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 43,83      
2   Vendela Ström -01 Gefle IF 44,74      
3   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 44,94      
4   Hilda Gyldén -01 IF Kville 44,99      
5   Felicia Norrby-Rydin -01 IK Ymer friidrott 45,83      
6   Sandra Berglund -01 Trångsvikens IF 45,97      
7   Matilda Hammarqvist -01 IF Kville 45,98      
8   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 47,66      
9   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 48,58      
10   Emilia Lövstrand -02 Djurmo Sifferbo IF 52,84      
    Maja Larsson -02 Kvarnsvedens FIK DNS      
    Matilda Strand -02 Filipstads IF Fri DNS      
               


    F15 800 M      2016-07-23

1   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 2.23,96      
2   Saga Fältenhag -02 Högbo GIF 2.24,14      
3   Matilda Hammarqvist -01 IF Kville 2.35,60      
4   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 2.56,82      
5   Maja Larsson -02 Kvarnsvedens FIK 3.03,02      
               


    F15 80 M HÄCK    Vind -0,6  2016-07-24

1   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 12,60      
2   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 13,07      
3   Ebba Lindblom -02 Alunda SK 13,71      
4   Saga Bond -02 Leksands FIK 14,11      
    Matilda Strand -02 Filipstads IF Fri DNF      
    Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F15 HÖJD      2016-07-23

1   Helena Cronstedt -01 Malmö AI 161,00      
2   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 149,00   =  
2   Ebba Lindblom -02 Alunda SK 149,00   =  
4   Elsa Hårrskog -01 IFK Mora FIK 149,00      
5   Matilda Strand -02 Filipstads IF Fri 149,00      
6   Hilda Gyldén -01 IF Kville 146,00      
7   Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF 140,00   =  
7   Ida Pettersson -02 KFUM Örebro 140,00   =  
9   Sanna Ljungberg -02 IFK Mora FIK 135,00      
10   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 130,00      
11   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 125,00      
               


    F15 LÄNGD      2016-07-24

1   Lisa Ericsson -01 Trångsvikens IF 5,00   +2,4 4,63 +0,4
2   Helena Cronstedt -01 Malmö AI 4,85   +0,3  
3   Matilda Strand -02 Filipstads IF Fri 4,84   +2,4 4,76 +2,3
4   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 4,84   +2,3 4,72 +1,3
5   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 4,79   +2,0  
6   Vendela Ström -01 Gefle IF 4,78   +3,5 4,68 +0,4
7   Elsa Hårrskog -01 IFK Mora FIK 4,57   +3,6 4,44 +0,6
8   Ebba Lindblom -02 Alunda SK 4,55   +2,3  
9   Felicia Norrby-Rydin -01 IK Ymer friidrott 4,55   +0,0  
10   Sanna Ljungberg -02 IFK Mora FIK 4,48   +2,1  
11   Sandra Berglund -01 Trångsvikens IF 4,47   +2,2  
12   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 4,42   +3,3  
13   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 4,22   +1,6  
14   Bianca Löfdahl -02 Kvarnsvedens FIK 4,18   +2,4 4,10 +0,4
15   Rebella Axelsson Berglund -01 Leksands FIK 4,15   +2,7 4,08 +1,7
16   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 4,00   +1,9  
17   Emilia Lövstrand -02 Djurmo Sifferbo IF 3,73   +2,9  
    Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI DNS      
    Maja Larsson -02 Kvarnsvedens FIK DNS      
    Hanna Elfström -02 Strands IF DNS      
    Hilda Gyldén -01 IF Kville DNS      
               


    F15 KULA 3,0      2016-07-24

1   Felicia Lejros -01 Djurmo Sifferbo IF 11,70      
2   Fanny Östman -01 Säters IF FIK 11,59      
3   Sandra Berglund -01 Trångsvikens IF 10,65      
4   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 9,72      
5   Helena Cronstedt -01 Malmö AI 9,50      
6   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 8,55      
7   Bianca Löfdahl -02 Kvarnsvedens FIK 7,13      
8   Emilia Lövstrand -02 Djurmo Sifferbo IF 6,50      
    Sanna Ljungberg -02 IFK Mora FIK DNS      
               


    F15 SPJUT 500      2016-07-23

1   Felicia Lejros -01 Djurmo Sifferbo IF 33,62      
2   Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF 33,12      
3   Fanny Östman -01 Säters IF FIK 31,90      
4   Lisa Ericsson -01 Trångsvikens IF 31,59      
5   Helena Cronstedt -01 Malmö AI 29,07      
6   Matilda Strand -02 Filipstads IF Fri 28,58      
7   Sanna Ljungberg -02 IFK Mora FIK 25,08      
8   Hanna Elfström -02 Strands IF 24,59      
9   Sandra Berglund -01 Trångsvikens IF 24,44      
10   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 22,08      
11   Emilia Breiling -01 IF Göta 21,06      
12   Ebba Lindblom -02 Alunda SK 20,71      
13   Andrea Jansson -02 IFK Mora FIK 20,57      
14   Ebba Eriksson -01 IFK Mora FIK 18,55      
    Elina Karvonen -01 IF Vingarna DNS      
    Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK DNS      
    Amanda Rask -02 IF Vingarna DNS      
               


    F13 60 M  HEAT 1  Vind +2,2  2016-07-23

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 8,60   Final  
2   Emma Lindberg -03 Leksands FIK 8,77   Final  
3   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 9,19   Final  
4   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 9,39      
5   Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 9,50      
6   Stina Jonsson -04 IF Skade 10,61      
               


    F13 60 M  HEAT 2  Vind +2,0  

1   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 8,61   Final  
2   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 8,87   Final  
3   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 8,91   Final  
4   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 9,38   Final  
5   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 9,42      
6   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 9,52      
               


    F13 60 M  HEAT 3  Vind +1,6  

1   Ebba Wulcan -03 Säffle Friidrott 8,26   Final  
2   Justina Esangebo -03 Kvarnsvedens FIK 8,37   Final  
3   Alma Uhlin -03 Falu IK 8,83   Final  
4   Alva Hermansson -04 Stora Tuna Friidrott 8,87   Final  
5   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 9,52      
6   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 9,95      
               


    F13 60 M  HEAT 4  Vind +0,2  

1   Vilma Hjetberg -04 Gefle IF 9,18   Final  
2   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 9,53      
3   Linn Bond -04 Leksands FIK 9,62      
4   Ida Lindkvist -04 Hulåns IF 9,73      
5   Karin Hårrskog -03 IFK Mora FIK 9,91      
               


    F13 60 M  A-FINAL  Vind +2,0  

1   Ebba Wulcan -03 Säffle Friidrott 8,07      
2   Justina Esangebo -03 Kvarnsvedens FIK 8,30      
3   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 8,49      
4   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 8,67      
5   Emma Lindberg -03 Leksands FIK 8,70      
6   Alma Uhlin -03 Falu IK 8,80      
               


    F13 60 M  B-FINAL  Vind +0,6  

1   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 8,95      
2   Alva Hermansson -04 Stora Tuna Friidrott 9,05      
3   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 9,06      
4   Vilma Hjetberg -04 Gefle IF 9,15      
5   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 9,27      
6   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 9,56      
               


    F13 200 M  HEAT 1  Vind +0,2  2016-07-24

1   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 30,29      
2   Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK 32,10      
3   Ida Lindkvist -04 Hulåns IF 33,50      
4   Stina Jonsson -04 IF Skade 36,02      
    Lina Rydén -04 IFK Mora FIK DNS      
               


    F13 200 M  HEAT 2  Vind -0,8  

1   Justina Esangebo -03 Kvarnsvedens FIK 28,16      
2   Emma Lindberg -03 Leksands FIK 29,05      
3   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 31,59      
4   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 32,52      
5   Karin Hårrskog -03 IFK Mora FIK 32,93      
               


    F13 200 M  HEAT 3  Vind +0,3  

1   Victoria Psilander -03 IFK Lidingö 29,92      
2   Hedvig Ström -04 IF Skade 30,52      
3   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 30,58      
4   Vilma Hjetberg -04 Gefle IF 31,77      
5   Alde Johansson -04 IK Stål 32,47      
               


    F13 200 M  HEAT 4  Vind +0,7  

1   Ebba Wulcan -03 Säffle Friidrott 27,65      
2   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 28,26      
3   Maja Matsson -04 Västerås FK 29,94      
4   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 30,62      
5   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 32,93      
               


    F13 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Ebba Wulcan -03 Säffle Friidrott 27,65      
2   Justina Esangebo -03 Kvarnsvedens FIK 28,16      
3   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 28,26      
4   Emma Lindberg -03 Leksands FIK 29,05      
5   Victoria Psilander -03 IFK Lidingö 29,92      
6   Maja Matsson -04 Västerås FK 29,94      
7   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 30,29      
8   Hedvig Ström -04 IF Skade 30,52      
9   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 30,58      
10   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 30,62      
11   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 31,59      
12   Vilma Hjetberg -04 Gefle IF 31,77      
13   Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK 32,10      
14   Alde Johansson -04 IK Stål 32,47      
15   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 32,52      
16   Karin Hårrskog -03 IFK Mora FIK 32,93      
17   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 32,93      
18   Ida Lindkvist -04 Hulåns IF 33,50      
19   Stina Jonsson -04 IF Skade 36,02      
    Lina Rydén -04 IFK Mora FIK DNS      
               


    F13 600 M      2016-07-23

1   Filippa Zäll -03 Ängelholms IF 1.43,64      
2   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 1.43,78      
3   Emma Lindberg -03 Leksands FIK 1.44,60      
4   Victoria Psilander -03 IFK Lidingö 1.45,63      
5   Tova Olausson -03 Ludvika FFI 1.47,32      
6   Alva Hermansson -04 Stora Tuna Friidrott 1.47,87      
7   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 1.50,13      
8   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 1.57,51      
9   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 2.04,94      
10   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 2.05,76      
11   Vilma Hjetberg -04 Gefle IF 2.06,08      
12   Stina Jonsson -04 IF Skade 2.12,13      
    Agnes Hedlund -04 Leksands FIK DNS      
               


    F13 800 M HINDER      2016-07-24

1   Victoria Psilander -03 IFK Lidingö 2.38,25      
2   Emma Lindberg -03 Leksands FIK 2.40,11      
3   Agnes Hanell -04 IFK Tumba 2.41,06      
4   Hedvig Ström -04 IF Skade 3.08,74      
5   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 3.09,49      
6   Vilma Hjetberg -04 Gefle IF 3.16,70      
    Stina Jonsson -04 IF Skade DNS      
    Vendela Mörstam -04 IFK Växjö DNS      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,3  2016-07-24

1   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 10,11   Final  
2   Casandra Johnson -04 Strands IF 10,46   Final  
3   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 11,22   Final  
4   Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 11,63   Final  
5   Vilma Hjetberg -04 Gefle IF 12,55      
6   Stina Jonsson -04 IF Skade 13,23      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,8  

1   Hedvig Ström -04 IF Skade 10,89   Final  
2   Miranda Falk -03 Kvarnsvedens FIK 10,94   Final  
3   Linn Bond -04 Leksands FIK 11,92      
4   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 11,96      
5   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 12,10      
6   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 12,15      
               


    F13 60 M HÄCK  FINAL  Vind -0,9  2016-07-24

1   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 9,80      
2   Casandra Johnson -04 Strands IF 10,33      
3   Miranda Falk -03 Kvarnsvedens FIK 10,50      
4   Hedvig Ström -04 IF Skade 10,66      
5   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 10,88      
6   Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 11,77      
               


    F13 HÖJD      2016-07-23

1   Alma Uhlin -03 Falu IK 151,00      
2   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 145,00      
3   Tova Olausson -03 Ludvika FFI 145,00      
4   Victoria Psilander -03 IFK Lidingö 145,00      
5   Miranda Falk -03 Kvarnsvedens FIK 142,00      
6   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 139,00      
7   Ebba Wulcan -03 Säffle Friidrott 139,00      
8   Casandra Johnson -04 Strands IF 136,00      
9   Karin Hårrskog -03 IFK Mora FIK 130,00      
10   Alva Lindblom -04 Alunda SK 125,00   =  
10   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 125,00   =  
12   Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 125,00      
13   Saga Hammarbäck -04 Leksands FIK 125,00      
14   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 125,00      
15   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 125,00      
16   Thilde Haggårds -04 Kvarnsvedens FIK 120,00   =  
16   Linn Bond -04 Leksands FIK 120,00   =  
18   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 120,00      
    Stina Jonsson -04 IF Skade DNS      
               


    F13 LÄNGD ZON      2016-07-24

1   Ebba Wulcan -03 Säffle Friidrott 5,06   0,0  
2   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 5,00   0,0  
3   Justina Esangbedo -03 Kvarnsvedens FIK 4,84   0,0  
4   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 4,73   0,0  
5   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 4,57   0,0  
6   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 4,46   0,0  
7   Casandra Johnson -04 Strands IF 4,44   0,0  
8   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 4,41   0,0  
9   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 4,28   0,5  
10   Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK 4,22   0,0 4,11 0,0
11   Vilma Hjetberg -04 Gefle IF 4,22   0,0 3,91 0,0
12   Maja Matsson -04 Västerås FK 4,18   0,0 4,14 0,0
13   Miranda Falk -03 Kvarnsvedens FIK 4,18   0,5 X
14   Alde Johansson -04 IK Stål 4,14   0,0  
15   Hedvig Ström -04 IF Skade 4,11   0,0  
16   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 4,06   0,8  
17   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 4,03   0,0  
18   Karin Hårrskog -03 IFK Mora FIK 3,99   0,0  
19   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 3,93   0,5 3,92 0,0
20   Nea Skomorowski -04 Kvarnsvedens FIK 3,93   0,0 3,89 0,0
21   Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 3,91   0,0  
22   Thilde Haggårds -04 Kvarnsvedens FIK 3,86   0,1  
23   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 3,84   0,0  
24   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 3,68   0,0  
25   Alva Lindblom -04 Alunda SK 3,50   0,0  
26   Ida Lindkvist -04 Hulåns IF 3,49   0,0  
27   Saga Hammarbäck -04 Leksands FIK 3,41   0,0  
28   Stina Jonsson -04 IF Skade 3,38   0,0  
    Linnea Näslund -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F13 KULA 2,0      2016-07-24

1   Justina Esangbedo -03 Kvarnsvedens FIK 12,10      
2   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 10,23      
3   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 9,83      
4   Jenna Lammenvirta -04 Strands IF 9,28      
5   Alva Ohlérs -04 Stora Tuna Friidrott 9,20      
6   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 8,65      
7   Stina Jonsson -04 IF Skade 8,38      
8   Vilma Hjetberg -04 Gefle IF 8,13      
9   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 8,11      
10   Hedvig Ström -04 IF Skade 8,05      
11   Thilde Haggårds -04 Kvarnsvedens FIK 7,97      
12   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 7,91      
13   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 7,54      
14   Linn Bond -04 Leksands FIK 7,44      
15   Alva Lindblom -04 Alunda SK 7,33      
16   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 7,07      
17   Alde Johansson -04 IK Stål 7,03      
18   Maja Matsson -04 Västerås FK 6,94      
19   Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 6,74      
20   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 6,58   6,57  
21   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 6,58   6,23  
22   Sara Essborg -04 Kvarnsvedens FIK 6,40      
    Linnea Näslund -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F13 SPJUT 400      2016-07-23

1   Justina Esangbedo -03 Kvarnsvedens FIK 27,18      
2   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 26,54      
3   Alvah Lind -05 Hammarby IF 23,39      
4   Linn Bond -04 Leksands FIK 22,87      
5   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 22,65      
6   Norah Lind -05 Hammarby IF 22,41      
7   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 22,33      
8   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 20,69      
9   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 20,27      
10   Alde Johansson -04 IK Stål 19,35      
11   Jenna Lammenvirta -04 Strands IF 18,27      
12   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 17,33      
13   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 16,48      
14   Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 16,11      
15   Stina Jonsson -04 IF Skade 15,98      
16   Thilde Haggårds -04 Kvarnsvedens FIK 15,60      
17   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 15,02      
18   Alva Lindblom -04 Alunda SK 14,59      
    Linnea Näslund -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,7  2016-07-23

1   Emilie Caldenius -05 Österhaninge IF 9,13   Final  
2   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 9,32   Final  
3   Edith Viklund -05 Hulåns IF 9,89      
4   Smilla Eriksson -05 Alunda SK 10,35      
5   Tilde Andersson -05 Säters IF FIK 10,41      
    Alvah Lind -05 Hammarby IF DNS      
               


    F11 60 M  HEAT 2  Vind +1,9  

1   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 9,02   Final  
2   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 9,57   Final  
3   Astrid Blomqvist -05 Hedesunda IF 9,79      
4   Astrid Nyquist -05 Västerås FK 9,81      
5   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK 10,54      
6   Wilma Wikström -05 Skeninge IK 10,69      
               


    F11 60 M  HEAT 3  Vind +0,4  

1   Norah Lind -05 Hammarby IF 9,51   Final  
2   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 9,67   Final  
3   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 9,71      
4   Hanna Andersson -05 IK Stål 10,03      
    Stina Ericsson -05 Trångsvikens IF DNS      
               


    F11 60 M  FINAL  Vind +0,7  2016-07-23

1   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 9,06      
2   Emilie Caldenius -05 Österhaninge IF 9,19      
3   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 9,26      
4   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 9,66      
5   Norah Lind -05 Hammarby IF 9,67      
6   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 9,95      
               


    F11 200 M  HEAT 1  Vind +1,4  2016-07-24

1   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 31,44      
2   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 31,54      
3   Edith Viklund -05 Hulåns IF 31,90      
4   Astrid Nyquist -05 Västerås FK 32,30      
               


    F11 200 M  HEAT 2  Vind -0,7  

1   Alvah Lind -05 Hammarby IF 32,32      
2   Astrid Blomqvist -05 Hedesunda IF 37,02      
3   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK 35,90      
4   Wilma Wikström -05 Skeninge IK 39,00      
               


    F11 200 M  HEAT 3  Vind -0,7  

1   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 30,81      
2   Norah Lind -05 Hammarby IF 32,29      
3   Emilie Caldenius -05 Österhaninge IF 33,26      
4   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 33,38      
5   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 33,52      
               


    F11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 30,81      
2   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 31,44      
3   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 31,54      
4   Edith Viklund -05 Hulåns IF 31,90      
5   Norah Lind -05 Hammarby IF 32,29      
6   Astrid Nyquist -05 Västerås FK 32,30      
7   Alvah Lind -05 Hammarby IF 32,32      
8   Emilie Caldenius -05 Österhaninge IF 33,26      
9   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 33,38      
10   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 33,52      
11   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK 35,90      
12   Astrid Blomqvist -05 Hedesunda IF 37,02      
13   Wilma Wikström -05 Skeninge IK 39,00      
               


    F11 600 M      2016-07-23

1   Astrid Nyquist -05 Västerås FK 1.57,53      
2   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 2.00,12      
3   Norah Lind -05 Hammarby IF 2.00,44      
4   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 2.03,76      
5   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 2.06,03      
6   Edith Viklund -05 Hulåns IF 2.06,91      
7   Matilda Larsson -05 Kullavik IF 2.10,15      
8   Wilma Wikström -05 Skeninge IK 2.22,80      
    Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI DNS      
    Alvah Lind -05 Hammarby IF DNS      
               


    F11 800 M HINDER      2016-07-24

1   Astrid Nyquist -05 Västerås FK 2.58,98      
2   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 3.06,08      
3   Edith Viklund -05 Hulåns IF 3.15,51      
4   Norah Lind -05 Hammarby IF 3.26,56      
5   Wilma Wikström -05 Skeninge IK 3.37,44      
    Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott DNS      
    Alvah Lind -05 Hammarby IF DNS      
               


    F11 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,1  2016-07-24

1   Alvah Lind -05 Hammarby IF 9,21      
2   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 9,45      
3   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 9,78      
4   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 11,05      
               


    F11 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,8  

1   Norah Lind -05 Hammarby IF 9,39      
2   Emilie Caldenius -05 Österhaninge IF 9,54      
3   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 9,62      
4   Smilla Eriksson -05 Alunda SK 11,29      
5   Wilma Wikström -05 Skeninge IK 11,35      
               


    F11 50 M HÄCK  HEAT 3  Vind -1,2  

1   Astrid Nyquist -05 Västerås FK 9,58      
2   Edith Viklund -05 Hulåns IF 9,91      
3   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 10,20      
4   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK 11,08      
               


    F11 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Alvah Lind -05 Hammarby IF 9,21      
2   Norah Lind -05 Hammarby IF 9,39      
3   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 9,45      
4   Emilie Caldenius -05 Österhaninge IF 9,54      
5   Astrid Nyquist -05 Västerås FK 9,58      
6   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 9,62      
7   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 9,78      
8   Edith Viklund -05 Hulåns IF 9,91      
9   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 10,20      
10   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 11,05      
11   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK 11,08      
12   Smilla Eriksson -05 Alunda SK 11,29      
13   Wilma Wikström -05 Skeninge IK 11,35      
               


    F11 HÖJD      2016-07-23

1   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 135,00      
2   Alvah Lind -05 Hammarby IF 132,00      
3   Hanna Andersson -05 IK Stål 132,00      
4   Norah Lind -05 Hammarby IF 132,00      
5   Edith Viklund -05 Hulåns IF 126,00      
6   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 126,00      
7   Wilma Wikström -05 Skeninge IK 120,00      
8   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 120,00      
9   Emilie Caldenius -05 Österhaninge IF 115,00      
10   Astrid Nyquist -05 Västerås FK 115,00      
11   Therese Silfver -05 Trångsvikens IF 110,00      
12   Astrid Blomqvist -05 Hedesunda IF 110,00      
13   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 105,00      
               


    F11 LÄNGD ZON      2016-07-24

1   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 4,17   0,0  
2   Alvah Lind -05 Hammarby IF 4,09   -0,9  
3   Norah Lind -05 Hammarby IF 4,06   -05  
4   Edith Viklund -05 Hulåns IF 4,05   -0,5  
5   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 4,02   -0,8  
6   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 4,01   0,0  
7   Emilie Caldenius -05 Österhaninge IF 3,76   -1,3  
8   Hanna Andersson -05 IK Stål 3,73   0,0  
9   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 3,69   -0,4  
10   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 3,68   -0,6  
11   Wilma Wikström -05 Skeninge IK 3,53   0,0  
12   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK 3,52   0,0  
13   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 3,49   0,0  
14   Stina Ericsson -05 Trångsvikens IF 3,47   0,1  
15   Astrid Blomqvist -05 Hedesunda IF 3,29   -1,7  
16   Smilla Eriksson -05 Alunda SK 3,24   -0,9  
17   Therese Silfver -05 Trångsvikens IF 3,23   -0,1  
18   Tilde Andersson -05 Säters IF FIK 2,97   -1,0  
    Astrid Nyquist -05 Västerås FK DNS      
               


    F11 KULA 2,0      2016-07-23

1   Norah Lind -05 Hammarby IF 9,29      
2   Hanna Andersson -05 IK Stål 8,03      
3   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 7,80      
4   Alvah Lind -05 Hammarby IF 7,79      
5   Astrid Nyquist -05 Västerås FK 7,71      
6   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 7,32      
7   Therese Silfver -05 Trångsvikens IF 7,20      
8   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 7,15      
9   Tilde Andersson -05 Säters IF FIK 7,09      
10   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 6,58      
11   Tinna Hörnfeldt Svarvarsson -05 Kvarnsvedens FIK 6,28      
12   Smilla Eriksson -05 Alunda SK 5,87      
13   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK 5,55      
14   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 5,42      
15   Wilma Wikström -05 Skeninge IK 4,80      
    Emilie Caldenius -05 Österhaninge IF DNS      
               


    F11 NERFBOLL      2016-07-24

1   Norah Lind -05 Hammarby IF 36,48      
2   Astrid Nyquist -05 Västerås FK 30,44      
3   Hanna Andersson -05 IK Stål 29,80      
4   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 28,00      
5   Alvah Lind -05 Hammarby IF 26,90      
6   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 26,56      
7   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 25,43      
8   Therese Silfver -05 Trångsvikens IF 25,04      
9   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK 23,79      
10   Tilde Andersson -05 Säters IF FIK 22,14      
11   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 21,16      
12   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 20,86      
13   Wilma Wikström -05 Skeninge IK 16,24      
14   Astrid Blomqvist -05 Hedesunda IF 14,40      
    Emilie Caldenius -05 Österhaninge IF DNS      
               


    F10 60 M  HEAT 1  Vind +1,2  2016-07-23

1   Filippa Bermhed -06 IK Norrköping Friidrott 9,39   Final  
2   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 10,02   Final  
3   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 10,10      
4   Märta Hedström -06 Högbo GIF 11,05      
5   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 11,64      
               


    F10 60 M  HEAT 2  Vind +0,6  

1   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 9,90   Final  
2   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 10,13      
3   Julia Nilsson -06 Kvarnsvedens FIK 10,44      
4   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 10,74      
               


    F10 60 M  HEAT 3  Vind +0,7  

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 9,86   Final  
2   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 10,02   Final  
3   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 10,06   Final  
4   Astrid Persson -06 Leksands FIK 10,68      
    Adriana Caicedo Quiñones -06 Leksands FIK DNS      
               


    F10 60 M  FINAL  Vind +2,2  2016-07-23

1   Filippa Bermhed -06 IK Norrköping Friidrott 9,33      
2   Tilde Löwdin -06 IK Stål 9,71      
3   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 9,84      
4   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 10,06      
5   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 10,14      
6   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 10,17      
               


    F10 200 M  HEAT 1  Vind +3,6  2016-07-24

1   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 34,09      
2   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 34,45      
3   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 34,69      
4   Astrid Persson -06 Leksands FIK 37,56      
5   Märta Hedström -06 Högbo GIF 38,66      
               


    F10 200 M  HEAT 2  Vind +2,5  

1   Filippa Bermhed -06 IK Norrköping Friidrott 31,66      
2   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 35,10      
3   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 35,28      
4   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 37,88      
5   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 39,12      
6   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 43,65      
               


    F10 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Filippa Bermhed -06 IK Norrköping Friidrott 31,66      
2   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 34,09      
3   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 34,45      
4   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 34,69      
5   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 35,10      
6   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 35,28      
7   Astrid Persson -06 Leksands FIK 37,56      
8   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 37,88      
9   Märta Hedström -06 Högbo GIF 38,66      
10   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 39,12      
11   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 43,65      
               


    F10 400 M      2016-07-23

1   Filippa Bermhed -06 IK Norrköping Friidrott 1.13,92      
2   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 1.20,24      
3   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 1.21,15      
4   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 1.22,56      
5   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 1.24,30      
6   Astrid Persson -06 Leksands FIK 1.26,98      
7   Märta Hedström -06 Högbo GIF 1.28,33      
8   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 1.31,35      
    Tove Olsson -06 Huddinge AIS DNS      
    Adriana Caicedo Quiñones -06 Leksands FIK DNS      
               


    F10 400 M HINDER      2016-07-24

1   Filippa Bermhed -06 IK Norrköping Friidrott 1.16,68      
2   Liv Hanell -06 IFK Tumba 1.17,43      
3   Tilde Löwdin -06 IK Stål 1.23,56      
4   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 1.27,01      
5   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 1.28,74      
6   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 1.29,60      
7   Astrid Persson -06 Leksands FIK 1.38,69      
8   Märta Hedström -06 Högbo GIF 1.39,81      
9   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 1.39,84      
10   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 1.41,37      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind 0,0  2016-07-24

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 10,23      
2   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 11,05      
3   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 11,54      
4   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 12,73      
    Lina Lundgren -07 Leksands FIK DNS      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,3  

1   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 10,86      
2   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 11,04      
3   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 11,85      
4   Märta Hedström -06 Högbo GIF 11,98      
5   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 12,33      
6   Astrid Persson -06 Leksands FIK 12,74      
               


    F10 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 10,23      
2   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 10,86      
3   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 11,04      
4   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 11,05      
5   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 11,54      
6   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 11,85      
7   Märta Hedström -06 Högbo GIF 11,98      
8   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 12,33      
9   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 12,73      
10   Astrid Persson -06 Leksands FIK 12,74      
    Lina Lundgren -07 Leksands FIK DNS      
               


    F10 HÖJD      2016-07-23

1   Tove Olsson -06 Huddinge AIS 126,00      
2   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 115,00      
3   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 110,00   =  
3   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 110,00   =  
5   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 110,00      
6   Julia Nilsson -06 Kvarnsvedens FIK 105,00      
7   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 100,00      
8   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 95,00      
    Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK DNS      
               


    F10 LÄNGD ZON      2016-07-24

1   Filippa Bermhed -06 IK Norrköping Friidrott 3,89   0,0  
2   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 3,67   0,0  
3   Tilde Löwdin -06 IK Stål 3,63   0,0  
4   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 3,54   0,0  
5   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 3,51   0,0 3,49 0,0
6   Saga Thyr -06 Bollnäs FIK 3,51   0,0 3,43 0,0
7   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 3,49   0,0  
8   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 3,43   0,0  
9   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 3,42   0,0  
10   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 3,25   0,5  
11   Märta Hedström -06 Högbo GIF 3,03   0,0 2,99 0,0
12   Julia Nilsson -06 Kvarnsvedens FIK 3,03   0,0 2,87 0,0
13   Astrid Persson -06 Leksands FIK 3,01   0,0  
14   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 2,72   0,0  
15   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 2,62   0,0  
               


    F10 KULA 2,0      2016-07-23

1   Tove Olsson -06 Huddinge AIS 8,53      
2   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 7,28      
3   Linnéa Westlin -06 Valbo AIF 6,56      
4   Filippa Bermhed -06 IK Norrköping Friidrott 6,48      
5   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 5,92      
6   Tilde Löwdin -06 IK Stål 5,82      
7   Adriana Caicedo Quiñones -06 Leksands FIK 5,52      
8   Astrid Persson -06 Leksands FIK 5,29      
9   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 5,10      
10   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 5,06      
11   Emma Eriksson -06 IK Westmannia 4,79      
12   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 4,45      
13   Märta Hedström -06 Högbo GIF 4,23      
               


    F10 NERFBOLL      2016-07-24

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 26,12      
2   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 21,45      
3   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 20,03      
4   Filippa Bermhed -06 IK Norrköping Friidrott 17,72      
5   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 17,55      
6   Saga Thyr -06 Bollnäs FIK 17,24      
7   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 17,02      
8   Märta Hedström -06 Högbo GIF 14,57      
9   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 10,77      
               


    F9 60 M  HEAT 1  Vind +0,5  2016-07-23

1   Sigrid Floréus -07 Valbo AIF 9,91   Final  
2   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 9,93   Final  
3   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 10,04   Final  
4   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 10,26      
5   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 10,31      
               


    F9 60 M  HEAT 2  Vind -0,2  

1   Nova Andersson -07 IF Hagen FIK 10,11   Final  
2   Maja Elisson -07 Kvarnsvedens FIK 10,43      
3   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 10,55      
4   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 10,65      
5   Selma Partanen -07 Högbo GIF 10,66      
6   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK 11,24      
               


    F9 60 M  HEAT 3  Vind +0,9  

1   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 9,63   Final  
2   Nora Johansson -07 IK Stål 9,73   Final  
3   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 9,80   Final  
4   Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 10,36      
5   Nike Söderström -07 Rånäs IF 10,93      
               


    F9 60 M  HEAT 4  Vind +1,8  

1   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 9,71   Final  
2   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 10,08   Final  
3   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 10,74      
4   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 11,10      
5   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 11,21      
               


    F9 60 M  HEAT 5  Vind +1,8  

1   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 9,75   Final  
2   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 9,99   Final  
3   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 10,25      
4   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 10,32      
5   Thilde Green -07 Säters IF FIK 10,50      
               


    F9 60 M  HEAT 6  Vind 0,0  

1   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 10,08   Final  
2   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 10,17      
3   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 10,34      
4   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 10,48      
5   Vendela Eriksson -07 Gefle IF 10,78      
6   Lina Lundgren -07 Leksands FIK 11,05      
               


    F9 60 M  A-FINAL  Vind +0,9  

1   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 9,59      
2   Nora Johansson -07 IK Stål 9,65      
3   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 9,66      
4   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 9,90      
5   Sigrid Floréus -07 Valbo AIF 9,98      
6   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 10,25      
               


    F9 60 M  B-FINAL  Vind -1,1  

1   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 10,03      
2   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 10,06      
3   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 10,30      
4   Nova Andersson -07 IF Hagen FIK 10,37      
5   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 10,38      
6   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 10,42      
               


    F9 200 M  HEAT 1  Vind +1,5  2016-07-24

1   Nora Johansson -07 IK Stål 34,09      
2   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 35,38      
3   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 36,00      
4   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 37,85      
               


    F9 200 M  HEAT 2  Vind +2,6  

1   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 36,14      
2   Sigrid Floréus -07 Valbo AIF 36,24      
3   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 36,74      
4   Nike Söderström -07 Rånäs IF 40,18      
5   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK 41,89      
               


    F9 200 M  HEAT 3  Vind +1,4  

1   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 33,16      
2   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 33,87      
3   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 34,88      
4   Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 36,47      
    Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS      
               


    F9 200 M  HEAT 4  Vind +1,1  

1   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 34,67      
2   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 35,61      
2   Thilde Green -07 Säters IF FIK 37,59      
4   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 39,65      
5   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 39,82      
    Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF DNS      
               


    F9 200 M  HEAT 5  Vind +2,0  

1   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 33,14      
2   Nova Andersson -07 IF Hagen FIK 33,67      
3   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 34,22      
4   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 35,64      
5   Selma Partanen -07 Högbo GIF 37,55      
    Nova Raitis -07 Hanvikens SK DNS      
               


    F9 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 33,14      
2   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 33,16      
3   Nova Andersson -07 IF Hagen FIK 33,67      
4   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 33,87      
5   Nora Johansson -07 IK Stål 34,09      
6   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 34,22      
7   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 34,67      
8   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 34,88      
9   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 35,38      
10   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 35,61      
11   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 35,64      
12   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 36,00      
13   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 36,14      
14   Sigrid Floréus -07 Valbo AIF 36,24      
15   Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 36,47      
16   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 36,74      
17   Selma Partanen -07 Högbo GIF 37,55      
18   Thilde Green -07 Säters IF FIK 37,59      
19   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 37,85      
20   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 39,65      
21   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 39,82      
22   Nike Söderström -07 Rånäs IF 40,18      
23   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK 41,89      
    Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS      
    Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF DNS      
    Nova Raitis -07 Hanvikens SK DNS      
               


    F9 400 M  HEAT 1    2016-07-23

1   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 1.12,84      
2   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 1.17,44      
3   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 1.20,56      
4   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 1.22,54      
5   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 1.23,75      
6   Selma Partanen -07 Högbo GIF 1.26,18      
7   Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 1.27,01      
8   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 1.28,04      
9   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 1.29,64      
10   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 1.30,86      
11   Nike Söderström -07 Rånäs IF 1.31,82      
12   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 1.32,04      
13   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK 1.39,06      
               


    F9 400 M  HEAT 2    

1   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 1.17,17      
2   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 1.18,71      
3   Nova Andersson -07 IF Hagen FIK 1.21,31      
4   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 1.22,25      
5   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 1.22,34      
6   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 1.25,67      
7   Maja Elisson -07 Kvarnsvedens FIK 1.26,31      
8   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 1.28,10      
9   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 1.28,90      
10   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 1.36,55      
11   Thilde Green -07 Säters IF FIK 1.38,92      
12   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 1.42,78      
               


    F9 400 M  SAMLAD LISTA    

1   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 1.12,84      
2   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 1.17,17      
3   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 1.17,44      
4   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 1.18,71      
5   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 1.20,56      
6   Nova Andersson -07 IF Hagen FIK 1.21,31      
7   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 1.22,25      
8   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 1.22,34      
9   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 1.22,54      
10   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 1.23,75      
11   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 1.25,67      
12   Selma Partanen -07 Högbo GIF 1.26,18      
13   Maja Elisson -07 Kvarnsvedens FIK 1.26,31      
14   Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 1.27,01      
15   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 1.28,04      
16   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 1.28,10      
17   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 1.28,90      
18   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 1.29,64      
19   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 1.30,86      
20   Nike Söderström -07 Rånäs IF 1.31,82      
21   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 1.32,04      
22   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 1.36,55      
23   Thilde Green -07 Säters IF FIK 1.38,92      
24   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK 1.39,06      
25   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 1.42,78      
               


    F9 400 M HINDER  HEAT 1    2016-07-24

1   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 1.22,86      
2   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 1.33,28      
3   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 1.34,25      
4   Thilde Green -07 Säters IF FIK 1.44,22      
    Nova Raitis -07 Hanvikens SK DNS      
    Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK DNS      
               


    F9 400 M HINDER  HEAT 2    

1   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 1.25,74      
2   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 1.30,30      
3   Selma Partanen -07 Högbo GIF 1.32,95      
4   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 1.39,80      
5   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 1.41,46      
6   Nike Söderström -07 Rånäs IF 1.42,76      
7   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 1.50,41      
8   Lina Lundgren -07 Leksands FIK 2.30,26      
               


    F9 400 M HINDER  HEAT 3    

1   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 1.18,41      
2   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 1.23,99      
3   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 1.27,44      
4   Nova Andersson -07 IF Hagen FIK 1.27,94      
5   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 1.29,65      
6   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 1.30,66      
7   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 1.36,21      
8   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 1.42,56      
               


    F9 400 M HINDER  SAMLAD LISTA    

1   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 1.18,41      
2   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 1.22,86      
3   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 1.23,99      
4   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 1.25,74      
5   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 1.27,44      
6   Nova Andersson -07 IF Hagen FIK 1.27,94      
7   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 1.29,65      
8   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 1.30,30      
9   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 1.30,66      
10   Selma Partanen -07 Högbo GIF 1.32,95      
11   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 1.33,28      
12   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 1.34,25      
13   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 1.36,21      
14   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 1.39,80      
15   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 1.41,46      
16   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 1.42,56      
17   Nike Söderström -07 Rånäs IF 1.42,76      
18   Thilde Green -07 Säters IF FIK 1.44,22      
19   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 1.50,41      
20   Lina Lundgren -07 Leksands FIK 2.30,26      
    Nova Raitis -07 Hanvikens SK DNS      
    Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK DNS      
               


    F9 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,7  2016-07-24

1   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 8,77      
2   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 9,43      
3   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 9,85      
4   Nike Söderström -07 Rånäs IF 10,18      
               


    F9 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,4  

1   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 8,79      
2   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 8,80      
3   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 8,97      
4   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 10,35      
5   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 11,01      
    Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF DNS      
               


    F9 40 M HÄCK  HEAT 3  Vind +0,1  

1   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 8,71      
2   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 8,86      
3   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 9,95      
4   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 10,15      
5   Thilde Green -07 Säters IF FIK 10,72      
6   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK 11,45      
               


    F9 40 M HÄCK  HEAT 4  Vind -0,3  

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 8,58      
2   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 8,63      
3   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 8,93      
4   Sigrid Floréus -07 Valbo AIF 8,95      
5   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 9,18      
6   Lina Lundgren -07 Leksands FIK 9,46      
               


    F9 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 8,58      
2   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 8,63      
3   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 8,71      
4   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 8,77      
5   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 8,79      
6   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 8,80      
7   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 8,86      
8   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 8,93      
9   Sigrid Floréus -07 Valbo AIF 8,95      
10   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 8,97      
11   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 9,18      
12   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 9,43      
13   Lina Lundgren -07 Leksands FIK 9,46      
14   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 9,85      
15   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 9,95      
16   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 10,15      
17   Nike Söderström -07 Rånäs IF 10,18      
18   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 10,35      
19   Thilde Green -07 Säters IF FIK 10,72      
20   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 11,01      
21   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK 11,45      
    Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF DNS      
               


    F9 HÖJD      2016-07-24

1   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 120,00      
2   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 117,00   =  
2   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 117,00   =  
4   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 117,00      
5   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 111,00      
6   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 111,00      
7   Nova Andersson -07 IF Hagen FIK 108,00      
8   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 108,00      
9   Sigrid Floréus -07 Valbo AIF 108,00      
10   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 105,00      
11   Vendela Eriksson -07 Gefle IF 105,00      
12   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 102,00      
13   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 102,00      
14   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 99,00      
15   Nike Söderström -07 Rånäs IF 96,00      
15   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 96,00      
17   Lina Lundgren -07 Leksands FIK 93,00      
18   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 93,00      
19   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 90,00      
19   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 90,00      
19   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK 90,00      
22   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 90,00      
23   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 80,00      
    Nike Söderström -07 Rånäs IF DNS      
               


    F9 LÄNGD ZON      2016-07-23

1   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 3,90   -0,1 3,89 0,0
2   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 3,90   -0,5 3,75 0,0
3   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 3,85   0,1  
4   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 3,68   0,0  
5   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 3,61   0,0 3,60 -0,5
6   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 3,61   0,0 3,45 0,0
7   Nora Johansson -07 IK Stål 3,59   0,0  
8   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 3,58   0,1  
9   Nova Andersson -07 IF Hagen FIK 3,57   0,1  
10   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 3,52   0,0  
11   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 3,44   0,0  
12   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 3,41   -0,1  
13   Thilde Green -07 Säters IF FIK 3,28   -0,6 3,25 -0,5
14   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 3,28   -0,2 3,03 0,0
15   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 3,27   -0,5  
16   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 3,26   0,0  
17   Sigrid Floréus -07 Valbo AIF 3,25   -0,9 3,19 0,0
18   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 3,25   0,0 3,18 0,0
19   Nike Söderström -07 Rånäs IF 3,19   -0,3  
20   Lina Lundgren -07 Leksands FIK 3,17   0,0  
21   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 3,14   -0,2  
22   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 3,10   0,0  
23   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 3,07   0,0  
24   Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 3,05   0,0  
25   Maja Elisson -07 Kvarnsvedens FIK 2,97   0,0 2,93 0,0
26   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 2,97   0,0 2,87 0,0
27   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 2,94   -0,8  
28   Vendela Eriksson -07 Gefle IF 2,87   0,1 2,85 0,0
29   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 2,87   -0,1 2,76 0,0
30   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 2,65   -0,1  
31   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK 2,42   0,0  
    Nike Söderström -07 Rånäs IF DNS      
               


    F9 KULA 2,0      2016-07-23

1   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 6,49      
2   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 6,12      
3   Nike Söderström -07 Rånäs IF 6,08      
4   Nora Johansson -07 IK Stål 5,59      
5   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 5,58      
6   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 5,56      
7   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 5,47      
8   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 5,32      
9   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 5,31      
10   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 5,28      
11   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 5,16      
12   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 5,09      
13   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 5,02      
14   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 4,95      
15   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 4,92      
16   Nova Andersson -07 IF Hagen FIK 4,67      
17   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 4,50      
18   Vendela Eriksson -07 Gefle IF 4,45      
19   Thilde Green -07 Säters IF FIK 4,43      
20   Sigrid Floréus -07 Valbo AIF 4,41      
21   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 4,37      
22   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 4,12      
23   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 3,85      
24   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK 3,71      
    Nike Söderström -07 Rånäs IF DNS      
               


    F9 NERFBOLL      2016-07-24

1   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 30,91      
2   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 25,65      
3   Nike Söderström -07 Rånäs IF 23,98      
4   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 23,02      
5   Nora Johansson -07 IK Stål 22,85      
6   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 22,40      
7   Nova Andersson -07 IF Hagen FIK 20,17      
8   Nellie Wikström -07 Skeninge IK 19,71      
9   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 19,50      
10   Thilde Green -07 Säters IF FIK 19,03      
11   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 18,81      
12   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 18,27      
13   Sigrid Floréus -07 Valbo AIF 17,92      
14   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 17,35      
15   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 16,90      
16   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 16,44      
17   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 14,39      
18   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 11,03      
19   Vendela Eriksson -07 Gefle IF 9,89      
    Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF DNS      
    Nike Söderström -07 Rånäs IF DNS      
               


    F8 60 M  HEAT 1  Vind +0,5  2016-07-23

1   Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK 10,44   Final  
2   Timea Löwdin -08 IK Stål 10,50   Final  
3   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 10,89      
4   Vera Bäck -08 IFK Mora FIK 11,17      
5   Julia Skoglund -08 Leksands FIK 12,12      
               


    F8 60 M  HEAT 2  Vind +0,5  

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 10,02   Final  
2   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 10,55   Final  
3   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 10,59   Final  
4   Tove Andersson -08 Leksands FIK 11,29      
5   Märta Nyquist -08 Västerås FK 11,39      
               


    F8 60 M  HEAT 3  Vind +0,3  

1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 10,20   Final  
2   Thea Bonde -08 Leksands FIK 11,48      
3   Emelie Stenfelt -08 Wedevågs IF 12,15      
    Sofie Caldenius -08 Österhaninge IF DNS      
               


    F8 60 M  FINAL  Vind +1,8  2016-07-23

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 9,92      
2   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 10,09      
3   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 10,49      
4   Timea Löwdin -08 IK Stål 10,51      
5   Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK 10,63      
6   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 11,03      
               


    F8 200 M  HEAT 1  Vind +0,3  2016-07-24

1   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 36,06      
2   Johanna Gummerus -08 Täby IS 36,57      
3   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 38,23      
4   Märta Nyquist -08 Västerås FK 44,35      
               


    F8 200 M  HEAT 2  Vind +0,3  

1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 35,04      
2   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 35,72      
3   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 38,69      
4   Emelie Stenfelt -08 Wedevågs IF 44,87      
    Tove Andersson -08 Leksands FIK DNS      
               


    F8 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 35,04      
2   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 35,72      
3   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 36,06      
4   Johanna Gummerus -08 Täby IS 36,57      
5   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 38,23      
6   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 38,69      
7   Märta Nyquist -08 Västerås FK 44,35      
8   Emelie Stenfelt -08 Wedevågs IF 44,87      
    Tove Andersson -08 Leksands FIK DNS      
               


    F8 400 M      2016-07-23

1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 1.19,03      
2   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 1.25,45      
3   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 1.26,47      
4   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 1.27,33      
5   Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK 1.33,82      
6   Märta Nyquist -08 Västerås FK 1.39,86      
7   Tove Andersson -08 Leksands FIK 1.42,80      
               


    F8 400 M HINDER      2016-07-24

1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 1.21,69      
2   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 1.27,23      
3   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 1.28,97      
4   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 1.34,38      
5   Johanna Gummerus -08 Täby IS 1.37,81      
6   Timea Löwdin -08 IK Stål 1.39,51      
7   Märta Nyquist -08 Västerås FK 1.47,75      
8   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 1.52,53      
               


    F8 HÖJD      2016-07-24

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 108,00      
2   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 105,00      
3   Johanna Gummerus -08 Täby IS 93,00      
4   Timea Löwdin -08 IK Stål 93,00      
5   Thea Bonde -08 Leksands FIK 85,00      
5   Märta Nyquist -08 Västerås FK 85,00      
7   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 80,00      
8   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 80,00      
               


    F8 LÄNGD ZON      2016-07-23

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 3,40   0  
2   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 3,13   0  
3   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 3,10   0  
4   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 3,02   -0,3  
5   Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK 2,89   0  
6   Timea Löwdin -08 IK Stål 2,76   -0,4  
7   Tove Andersson -08 Leksands FIK 2,74   0  
8   Thea Bonde -08 Leksands FIK 2,65   -0,3  
9   Vera Bäck -08 IFK Mora FIK 2,51   0  
10   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 2,48   0  
11   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 2,42   0  
12   Julia Skoglund -08 Leksands FIK 2,42   0  
13   Märta Nyquist -08 Västerås FK 2,40   -1,1  
14   Emelie Stenfelt -08 Wedevågs IF 2,33   0  
    Sofie Caldenius -08 Österhaninge IF DNS      
               


    F8 KULA 2,0      2016-07-23

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 5,50      
2   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 5,27      
3   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 4,46      
4   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 3,97      
5   Thea Bonde -08 Leksands FIK 3,90      
6   Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK 3,89      
7   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 3,76      
8   Timea Löwdin -08 IK Stål 3,58      
9   Märta Nyquist -08 Västerås FK 3,42      
10   Julia Skoglund -08 Leksands FIK 3,28      
               


    F8 NERFBOLL      2016-07-24

1   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 24,04      
2   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 21,14      
3   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 14,87      
4   Johanna Gummerus -08 Täby IS 14,69      
5   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 13,68      
6   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 12,13      
7   Timea Löwdin -08 IK Stål 11,92      
8   Thea Bonde -08 Leksands FIK 11,54      
9   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 10,80      
10   Märta Nyquist -08 Västerås FK 10,02      
    Sofie Caldenius -08 Österhaninge IF DNS      
               


    F7 60 M  HEAT 1  Vind +1,5  2016-07-23

1   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 11,04   Final  
2   Isolde Hallman -09 Leksands FIK 11,10   Final  
3   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 11,64      
4   Amanda Strand -09 Filipstads IF Fri 11,77      
5   Iris Lundström -10 Väsby IK Friidrott 12,83      
6   Embla Allard -12 Eskilstuna Friidrott 14,96      
               


    F7 60 M  HEAT 2  Vind +0,4  

1   Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 11,04   Final  
2   Tuva Eckerberg -09 Täby IS 11,11   Final  
3   Idde Söderström -09 Rånäs IF 11,26   Final  
4   Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 11,36   Final  
5   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna Friidrott 12,69      
6   Alice Paulsson -09 Turebergs FK 14,20      
               


    F7 60 M  FINAL  Vind -0,1  2016-07-23

1   Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 10,83      
2   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 10,97      
3   Tuva Eckerberg -09 Täby IS 11,11      
4   Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 11,35      
5   Idde Söderström -09 Rånäs IF 11,36      
6   Isolde Hallman -09 Leksands FIK 11,51      
               


    F7 200 M  HEAT 1  Vind +0,7  2016-07-24

1   Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 36,60      
2   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 40,43      
3   Idde Söderström -09 Rånäs IF 40,70      
4   Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 41,02      
5   Lo Berglund -09 Leksands FIK 43,44      
               


    F7 200 M  HEAT 2  Vind +0,7  

1   Amanda Strand -09 Filipstads IF Fri 41,75      
2   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 41,80      
3   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna Friidrott 45,07      
4   Iris Lundström -10 Väsby IK Friidrott 49,03      
5   Embla Allard -12 Eskilstuna Friidrott 54,26      
               


    F7 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 36,60      
2   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 40,43      
3   Idde Söderström -09 Rånäs IF 40,70      
4   Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 41,02      
5   Amanda Strand -09 Filipstads IF Fri 41,75      
6   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 41,80      
7   Lo Berglund -09 Leksands FIK 43,44      
8   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna Friidrott 45,07      
9   Iris Lundström -10 Väsby IK Friidrott 49,03      
10   Embla Allard -12 Eskilstuna Friidrott 54,26      
               


    F7 400 M      2016-07-23

1   Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 1.29,09      
2   Idde Söderström -09 Rånäs IF 1.39,34      
3   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 1.43,81      
4   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 1.44,50      
5   Iris Lundström -10 Väsby IK Friidrott 1.56,95      
6   Alice Paulsson -09 Turebergs FK 2.02,23      
7   Embla Allard -12 Eskilstuna Friidrott 2.04,50      
    Vendela Dekreon -09 Eskilstuna Friidrott DNS      
               


    F7 400 M HINDER      2016-07-24

1   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 1.46,71      
2   Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 1.47,48      
2   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 1.47,48      
4   Idde Söderström -09 Rånäs IF 1.47,82      
5   Iris Lundström -10 Väsby IK Friidrott 2.03,69      
6   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna Friidrott 2.10,29      
               


    F7 HÖJD      2016-07-24

1   Idde Söderström -09 Rånäs IF 93,00      
2   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 85,00      
3   Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 85,00      
4   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna Friidrott 80,00      
5   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 70,00      
               

        


    F7 LÄNGD ZON      2016-07-23

1   Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 2,82   0,1  
2   Tuva Eckerberg -09 Täby IS 2,74   0,7  
3   Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 2,64   0,0  
4   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 2,62   0,0  
5   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 2,58   0,0  
6   Isolde Hallman -09 Leksands FIK 2,57   0,8  
7   Amanda Strand -09 Filipstads IF Fri 2,44   1,2  
8   Idde Söderström -09 Rånäs IF 2,38   0,0  
9   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna Friidrott 2,31   0,0  
10   Lo Berglund -09 Leksands FIK 2,23   0,0  
11   Alice Paulsson -09 Turebergs FK 2,02   0,0  
12   Iris Lundström -10 Väsby IK Friidrott 1,80   0,3  
               

        


    F7 KULA 2,0      2016-07-23

1   Idde Söderström -09 Rånäs IF 3,99      
2   Tuva Eckerberg -09 Täby IS 3,48      
3   Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 3,17      
4   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna Friidrott 3,14      
5   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 3,11      
6   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 3,03      
7   Alice Paulsson -09 Turebergs FK 2,95      
8   Amanda Strand -09 Filipstads IF Fri 2,84      
9   Iris Lundström -10 Väsby IK Friidrott 2,80      
               

        


    F7 NERFBOLL      2016-07-24

1   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 12,86      
2   Idde Söderström -09 Rånäs IF 12,60      
3   Tuva Eckerberg -09 Täby IS 9,59      
4   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 7,49      
5   Iris Lundström -10 Väsby IK Friidrott 7,39      
6   Lo Berglund -09 Leksands FIK 7,16      
7   Vendela Dekreon -09 Eskilstuna Friidrott 6,60      
8   Amanda Strand -09 Filipstads IF Fri 6,54      
9   Embla Allard Eskilstuna Friidrott 4,19      
               

 

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 2017-07-22 18:43
Skribent: Lennart Linderkers
Epost: Adressen Gömd

Vår huvudsponsor


SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Väder Leksand

Banner Grasroten

Postadress:
Leksands FIK - Friidrott
Karin Hedlund, Västanvik Djupgropsvägen 1
79392 Leksand

Kontakt:
Tel: 0705-084246
E-post: This is a mailto link

Se all info