Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2017


Preliminära Resultat LeksandsSparbanksspel 22-23/7

Hopp och kast längre ner

 

    MÄN 100 M    Vind +2,7  2017-07-22

1   Mostafa Hasani -92 Falu IK 11,01      
2   Thomas Jönsson -65 Spårvägen 12,06      
3   Mattias Sandström -73 Falu IK 12,43      
               


    MÄN 200 M    Vind +0,9  2017-07-23

1   Simon Björnstedt -99 Enköpings AIF 23,37      
2   Philip Stömne -00 Valbo AIF 23,75      
3   Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 24,65      
4   Albin Steen -00 Kvarnsvedens FIK 25,21      
5   Adam Bruckner -01 Ludvika FFI 25,68      
6   Marcus Grindange -72 Turebergs FK 27,86      
               


    MÄN 400 M    Vind +1,1  2017-07-23

1   Tobias Heldt -72 Ludvika FFI 1.00,49      
2   Fredrik Sundberg -71 Väsby IK Friidrott 1.02,47      
3   Marcus Grindange -72 Turebergs FK 1.07,75      
               


    MÄN 800 M      2017-07-22

1   Jakob Hedberg -72 Upsala IK 2.16,71      
2   Ulf Johnson -77 LK Roslagen 2.21,97      
3   Fredrik Sundberg -71 Väsby IK Friidrott 2.26,78      
4   Marcus Grindange -72 Turebergs FK 2.34,70      
-   Jakob Hedberg -72 Alunda SK DNS      
-   Tomas Kobayashi -65 Domnarvets GoIF DNS      
-   Johan Gustafsson -68 IFK Mora FIK DNS      
               


    P19 100 M      2017-07-22

1   Marcus Ögren -98 Hammarby IF 11,52      
2   Daniel Persson -98 Hammarby IF 11,53      
-   Yonathan Helsing -98 Sundsvalls FIF DNS      
               


    P17 100 M    Vind +2,1  2017-07-22

1   Moi Wirunpan -01 Gefle IF 11,50      
2   Ludwig Gustafsson -00 Falu IK 11,64      
3   Albin Steen -00 Kvarnsvedens FIK 12,02      
               


    P17 800 M      2017-07-22

1   Erik Åberg -00 Spårvägen Friidrott 2.14,04      
2   Jakob Tapani -01 Sågmyra SK 2.15,31      
3   Johan Sjöström -01 Varbergs GIF 2.25,24      
4   Albin Melin -00 Katrineholms SK friidrott 2.31,23      
               


    P17 110 M HÄCK    Vind +0,2  2017-07-23

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 14,81     Rekord
               


    P15 80 M  HEAT 1  Vind +2,3  2017-07-22

1   Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 9,83   Final  
2   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 10,74   Final  
3   Felix Nyberg -03 Bromma IF 11,00      
4   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 11,65      
               


    P15 80 M  HEAT 2  Vind +2,5  

1   Elias Lind -03 Hässelby SK 9,99   Final  
2   Rikard Throgen-Hedin -03 SK Bore 10,48   Final  
3   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 10,49   Final  
4   Teo Paganus -03 Turebergs FK 10,52   Final  
               


    P15 80 M  FINAL  Vind -1,4  2017-07-22

1   Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 9,95      
2   Elias Lind -03 Hässelby SK 10,35      
3   Rikard Throgen-Hedin -03 SK Bore 10,66      
4   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 10,81      
5   Teo Paganus -03 Turebergs FK 10,88      
6   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 10,94      
               


    P15 300 M    Vind +1,0  2017-07-23

1   Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 40,06      
2   Viktor Hedlund -02 Falu IK 41,03      
3   Elias Lind -03 Hässelby SK 41,08      
4   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 42,38      
5   Felix Nyberg -03 Bromma IF 44,52      
6   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 45,88      
               


    P15 800 M      2017-07-22

1   Rikard Throgen-Hedin -03 SK Bore 2.26,27      
2   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 2.27,70      
3   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 2.31,75      
4   Felix Nyberg -03 Bromma IF 2.35,55      
5   Joel Andersson -02 Kvarnsvedens FIK 2.36,45      
               


    P15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind +2,5  2017-07-23

1   Elias Lind -03 Hässelby SK 11,96   Final  
2   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 14,63   Final  
3   Emil Svavarsson -03 Kvarnsvedens FIK 17,58      
               


    P15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind +2,9  

1   Viktor Hedlund -02 Falu IK 12,46   Final  
2   Rikard Throgen-Hedin -03 SK Bore 13,56   Final  
3   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 13,92   Final  
4   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 14,16   Final  
               


    P15 80 M HÄCK  FINAL  Vind -0,4  2017-07-23

1   Viktor Hedlund -02 Falu IK 12,27      
2   Elias Lind -03 Hässelby SK 12,33      
3   Rikard Throgen-Hedin -03 SK Bore 13,50      
4   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 13,72      
5   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 14,49      
6   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 14,83      
               


    P13 60 M  HEAT 1  Vind +2,6  2017-07-22

1   Vidar Lind -05 Hässelby SK 8,90   Final  
2   Max Titus -05 Frövi IK 8,93   Final  
3   Pontus Rimsler -04 Kvarnsvedens FIK 9,57      
4   Anton Andersson -05 Kvarnsvedens FIK 10,85      
               


    P13 60 M  HEAT 2  Vind +1,5  

1   Kristoffer Andersson -04 Falu IK 7,66   Final  
2   Ludvig Granberg -04 Huddinge AIS 8,59   Final  
3   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 9,41   Final  
4   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 9,43   Final  
5   Adam Söder -05 Hedesunda IF 9,46      
               


    P13 60 M  FINAL  Vind +1,9  2017-07-22

1   Kristoffer Andersson -04 Falu IK 7,56   Rekord  
2   Ludvig Granberg -04 Huddinge AIS 8,64      
3   Max Titus -05 Frövi IK 8,85      
4   Vidar Lind -05 Hässelby SK 8,87      
5   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 9,34      
6   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 9,49      
               


    P13 200 M  HEAT 1  Vind +0,4  2017-07-23

1   Kristoffer Andersson -04 Falu IK 26,30      
2   Kalle Sörling -04 Hedesunda IF 30,31      
-   Adam Söder -05 Hedesunda IF DNS      
               


    P13 200 M  HEAT 2  Vind +0,3  

1   William Brändeborn -05 Råby Rekarne FIF 29,17      
2   Vidar Lind -05 Hässelby SK 30,02      
3   Max Titus -05 Frövi IK 31,01      
4   Pontus Rimsler -04 Kvarnsvedens FIK 32,69      
5   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 33,09      
-   Olle Billgren -04 Mälarhöjdens IK DNS      
               


    P13 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Kristoffer Andersson -04 Falu IK 26,30      
2   William Brändeborn -05 Råby Rekarne FIF 29,17      
3   Vidar Lind -05 Hässelby SK 30,02      
4   Kalle Sörling -04 Hedesunda IF 30,31      
5   Max Titus -05 Frövi IK 31,01      
6   Pontus Rimsler -04 Kvarnsvedens FIK 32,69      
7   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 33,09      
8   Adam Söder -05 Hedesunda IF DNS      
9   Olle Billgren -04 Mälarhöjdens IK DNS      
               


    P13 600 M      2017-07-22

1   Kristoffer Andersson -04 Falu IK 1.46,97      
2   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 1.52,75      
3   Jonatan Lindberg -05 SK Leksand 1.54,62      
4   Ludvig Granberg -04 Huddinge AIS 1.58,37      
5   Leo Anfält -04 Stora Tuna Friidrott 1.59,36      
6   Max Titus -05 Frövi IK 2.11,73      
-   Kalle Sörling -04 Hedesunda IF DNS      
-   Pontus Rimsler -04 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    P13 60 M HÄCK    Vind +0,2  2017-07-23

1   Kristoffer Andersson -04 Falu IK 10,16      
2   Olle Billgren -04 Mälarhöjdens IK 10,85      
3   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 12,08      
4   Pontus Rimsler -04 Kvarnsvedens FIK 13,13      
               


    P13 4x200 M       2017-07-22

1   Högbo   2.01,00      
    Lag pontus P13          
2   Högbo   2.21,05      
    Högbo strand P13          
               


    P11 60 M  HEAT 1  Vind +2,0  2017-07-22

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 9,40   Final  
2   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 9,72   Final  
3   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 9,98   Final  
4   Oskar Jansson -06 Alunda SK 10,31      
-   Benjamin Gummerus -06 Täby IS DNS      
               


    P11 60 M  HEAT 2  Vind +1,5  

1   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 9,36   Final  
2   Hampe Peleback -06 Stora Tuna Friidrott 9,40   Final  
3   Kalle Anfält -06 Stora Tuna Friidrott 9,61   Final  
4   Elliot Bergström -06 Leksands FIK 10,28      
5   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 10,64      
               


    P11 60 M  FINAL  Vind +0,5  2017-07-22

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 9,31      
2   Hampe Peleback -06 Stora Tuna Friidrott 9,46      
3   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 9,51      
4   Kalle Anfält -06 Stora Tuna Friidrott 9,58      
5   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 9,86      
6   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 10,02      
               


    P11 200 M  HEAT 1  Vind +0,8  2017-07-23

1   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 31,96      
2   Hampe Peleback -06 Stora Tuna Friidrott 32,87      
3   Kalle Anfält -06 Stora Tuna Friidrott 33,15      
4   Benjamin Gummerus -06 Täby IS 33,99      
5   Elliot Bergström -06 Leksands FIK 36,00      
               


    P11 200 M  HEAT 2  Vind +0,1  

1   Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 31,16      
2   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 33,03      
3   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 34,48      
4   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 36,54      
               


    P11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 31,16      
2   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 31,96      
3   Hampe Peleback -06 Stora Tuna Friidrott 32,87      
4   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 33,03      
5   Kalle Anfält -06 Stora Tuna Friidrott 33,15      
6   Benjamin Gummerus -06 Täby IS 33,99      
7   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 34,48      
8   Elliot Bergström -06 Leksands FIK 36,00      
9   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 36,54      
               


    P11 600 M      2017-07-22

1   Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 1.49,56      
2   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 2.00,16      
3   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 2.05,28      
4   Elliot Bergström -06 Leksands FIK 2.05,32      
5   Kalle Anfält -06 Stora Tuna Friidrott 2.11,92      
6   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 2.11,92      
-   Benjamin Gummerus -06 Täby IS DNS      
               


    P11 800 M HINDER      2017-07-23

1   Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 2.44,32   Rekord  
2   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 2.59,15      
3   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 3.06,71      
4   Elliot Bergström -06 Leksands FIK 3.12,34      
-   Benjamin Gummerus -06 Täby IS DNS      
-   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott DNS      
               


    P11 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,5  2017-07-23

1   Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 9,60      
2   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 9,96      
3   Benjamin Gummerus -06 Täby IS 10,21      
4   Kalle Anfält -06 Stora Tuna Friidrott 10,60      
               


    P11 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind +1,5  

1   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 9,28      
2   Hampe Peleback -06 Stora Tuna Friidrott 9,74      
3   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 10,84      
4   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 10,96      
               


    P11 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 9,28      
2   Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 9,60      
3   Hampe Peleback -06 Stora Tuna Friidrott 9,74      
4   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 9,96      
5   Benjamin Gummerus -06 Täby IS 10,21      
6   Kalle Anfält -06 Stora Tuna Friidrott 10,60      
7   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 10,84      
8   Jakob Bergström -06 Turebergs FK 10,96      
               


    P11 4x200 M       2017-07-22

1   Stora Tuna Friidrott   0,00      
    ST Tuna P11          
2   Turebergs FK   0,00      
    Tureberg P11          
3   IFK Mora FIK   0,00      
    Mora P11          
4   IFK Göteborg Friidrott   0,00      
    IFK Göteborg          
               


    P10 60 M  HEAT 1  Vind +3,5  2017-07-22

1   Simon Lindström -07 Turebergs FK 9,00   Final  
2   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 9,33   Final  
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 9,39   Final  
4   Irving Lind -07 Hässelby SK 10,13      
5   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 10,41      
               


    P10 60 M  HEAT 2  Vind +3,8  

1   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 8,57   Final  
2   Olle Willner -07 Mälarhöjdens IK 8,98   Final  
3   Xanthos S. -07 Karlskoga Friidrott 9,01   Final  
4   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 10,12      
5   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 11,28      
               


    P10 60 M  FINAL  Vind +0,1  2017-07-22

1   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 8,76      
2   Olle Willner -07 Mälarhöjdens IK 9,07      
3   Xanthos S. -07 Karlskoga Friidrott 9,16      
4   Simon Lindström -07 Turebergs FK 9,20      
5   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 9,51      
6   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 9,62      
               


    P10 200 M    Vind +0,4  2017-07-23

1   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 29,97   Rekord  
2   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 30,89      
3   Simon Lindström -07 Turebergs FK 31,41      
4   Xanthos S. -07 Karlskoga Friidrott 31,69      
5   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 40,61      
-   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta DNF      
               


    P10 400 M      2017-07-22

1   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 1.12,63      
2   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 1.12,99      
3   Simon Lindström -07 Turebergs FK 1.13,52      
4   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 1.16,84      
5   E Xantos Karlskoga 1.18,22      
6   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 1.19,46      
7   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 1.22,62      
8   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 1.32,18      
               


    P10 400 M HINDER      2017-07-23

1   Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 1.19,52   Rekord  
2   Olle Willner -07 Mälarhöjdens IK 1.21,51      
3   Simon Lindström -07 Turebergs FK 1.21,96      
4   Elmer Klockars -07 Majornas IK 1.22,47      
5   Xanthos S. -07 Karlskoga Friidrott 1.24,88      
6   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 1.25,52      
-   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta DNS      
               


    P10 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind +2,2  2017-07-23

1   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 8,46      
2   Simon Lindström -07 Turebergs FK 9,13      
3   Tor Vilmar -07 Mälarhöjdens IK 10,87      
4   Irving Lind -07 Hässelby SK 10,94      
               


    P10 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind +2,3  

1   Olle Willner -07 Mälarhöjdens IK 9,09      
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 9,14      
3   Xanthos S. -07 Karlskoga Friidrott 10,08      
4   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 10,29      
               


    P10 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 8,46      
2   Olle Willner -07 Mälarhöjdens IK 9,09      
3   Simon Lindström -07 Turebergs FK 9,13      
4   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 9,14      
5   Xanthos S. -07 Karlskoga Friidrott 10,08      
6   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 10,29      
7   Tor Vilmar -07 Mälarhöjdens IK 10,87      
8   Irving Lind -07 Hässelby SK 10,94      
               


    P9 60 M  HEAT 1  Vind +2,2  2017-07-22

1   Oscar Johansson -08 Hanvikens SK 9,74   Final  
2   Victor Blårand -08 IFK Mora FIK 9,90   Final  
3   Martin Bergström -08 Turebergs FK 10,13   Final  
4   Elias Frisk -08 IFK Mora FIK 10,36      
5   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 10,84      
6   Dante Meijer -08 IFK Mora FIK 12,08      
               


    P9 60 M  HEAT 2  Vind +2,2  

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 9,54   Final  
2   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 10,00   Final  
3   Arvid Uhlin -08 Falu IK 10,34   Final  
4   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 10,82      
5   Hugo Sandström -08 IFK Göteborg Friidrott 10,89      
               


    P9 60 M  FINAL  Vind +1,4  2017-07-22

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 9,46      
2   Oscar Johansson -08 Hanvikens SK 9,83      
3   Victor Blårand -08 IFK Mora FIK 9,91      
4   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 9,92      
5   Martin Bergström -08 Turebergs FK 10,20      
6   Arvid Uhlin -08 Falu IK 10,65      
               


    P9 200 M  HEAT 1  Vind +0,6  2017-07-23

1   Victor Blårand -08 IFK Mora FIK 34,59      
2   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 36,03      
3   Elias Frisk -08 IFK Mora FIK 37,23      
4   Hugo Sandström -08 IFK Göteborg Friidrott 37,77      
-   Theodor Hammarberg -08 Högbo GIF DNS      
               


    P9 200 M  HEAT 2  Vind +2,4  

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 33,51      
2   Oscar Johansson -08 Hanvikens SK 34,64      
3   Martin Bergström -08 Turebergs FK 35,52      
4   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 38,59      
5   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 39,49      
               


    P9 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 33,51      
2   Victor Blårand -08 IFK Mora FIK 34,59      
3   Oscar Johansson -08 Hanvikens SK 34,64      
4   Martin Bergström -08 Turebergs FK 35,52      
5   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 36,03      
6   Elias Frisk -08 IFK Mora FIK 37,23      
7   Hugo Sandström -08 IFK Göteborg Friidrott 37,77      
8   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 38,59      
9   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 39,49      
10   Theodor Hammarberg -08 Högbo GIF DNS      
               


    P9 400 M      2017-07-22

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 1.17,94      
2   Victor Blårand -08 IFK Mora FIK 1.18,38      
3   Martin Bergström -08 Turebergs FK 1.19,28      
3   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 1.19,28      
5   Arvid Uhlin -08 Falu IK 1.25,33      
6   Hugo Sandström -08 IFK Göteborg Friidrott 1.25,89      
7   Oscar Johansson -08 Hanvikens SK 1.26,00      
8   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 1.27,20      
9   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 1.32,37      
10   Elias Frisk -08 IFK Mora FIK 1.34,62      
11   Dante Meijer -08 IFK Mora FIK 1.45,59      
-   Borka Jönsson -08 Östhammar FI DNS      
               


    P9 400 M HINDER      2017-07-23

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 1.21,64   Rekord  
2   Victor Blårand -08 IFK Mora FIK 1.21,90      
3   Olle Ekengren -08 Bålsta IK 1.24,20      
4   Martin Bergström -08 Turebergs FK 1.24,34      
5   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 1.26,73      
6   Hugo Sandström -08 IFK Göteborg Friidrott 1.33,83      
7   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 1.34,73      
8   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 1.36,08      
               


    P9 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,1  2017-07-23

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 8,77      
2   Martin Bergström -08 Turebergs FK 8,94      
3   Oscar Johansson -08 Hanvikens SK 9,15      
4   Olle Ekengren -08 Bålsta IK 9,43      
5   Victor Blårand -08 IFK Mora FIK 9,59      
6   Hugo Sandström -08 IFK Göteborg Friidrott 10,25      
               


    P9 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind +1,9  

1   Carl Grindange -09 Turebergs FK 9,22      
2   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 9,72      
3   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 9,83      
4   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 9,99      
-   Theodor Hammarberg -08 Högbo GIF DNS      
               


    P9 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 8,77      
2   Martin Bergström -08 Turebergs FK 8,94      
3   Oscar Johansson -08 Hanvikens SK 9,15      
4   Carl Grindange -09 Turebergs FK 9,22      
5   Olle Ekengren -08 Bålsta IK 9,43      
6   Victor Blårand -08 IFK Mora FIK 9,59      
7   Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 9,72      
8   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 9,83      
9   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 9,99      
10   Hugo Sandström -08 IFK Göteborg Friidrott 10,25      
11   Theodor Hammarberg -08 Högbo GIF DNS      
               


    P9 4x100 M       2017-07-22

1   Turebergs FK   1.11,31      
    Tureberg/Väsby P9          
2   Kvarnsvedens FIK   1.11,41      
    Kvarnsveden/Hannviken P9          
3   IFK Mora FIK   1.14,18      
    Mora P9          
4   Leksands FIK   1.16,31      
    Lag king P9          
               


    P8 60 M  HEAT 1  Vind +1,4  2017-07-22

1   William Daun -09 Katrineholms SK friidrott 9,73   Final  
2   Carl Grindange -09 Turebergs FK 9,88   Final  
3   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 10,51   Final  
4   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 11,54      
5   Amadeus Norling -09 Leksands FIK 11,84      
               


    P8 60 M  HEAT 2  Vind +1,1  

1   Jonatan Borg -09 Österhaninge IF 9,88   Final  
2   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 10,04   Final  
3   Leo Lindholm -09 Gefle IF 10,14   Final  
4   Ian Sandström -09 IK Viking friidrott 10,98      
5   Lukas Haraldsson -09 Alunda SK 12,97      
               


    P8 60 M  FINAL  Vind +2,7  2017-07-22

1   William Daun -09 Katrineholms SK friidrott 9,59      
2   Jonatan Borg -09 Österhaninge IF 9,67      
3   Carl Grindange -09 Turebergs FK 9,79      
4   Leo Lindholm -09 Gefle IF 10,16      
5   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 10,20      
6   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 10,79      
               


    P8 200 M  HEAT 1  Vind -0,2  2017-07-23

1   William Daun -09 Katrineholms SK friidrott 33,26      
2   Leo Lindholm -09 Gefle IF 36,29      
3   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 36,36      
4   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 36,68      
5   Lukas Haraldsson -09 Alunda SK 38,14      
               


    P8 200 M  HEAT 2  Vind +0,4  

1   Jonatan Borg -09 Österhaninge IF 33,79      
2   Carl Grindange -09 Turebergs FK 35,56      
3   Ian Sandström -09 IK Viking friidrott 37,96      
4   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 38,75      
5   Amadeus Norling -09 Leksands FIK 44,20      
               


    P8 200 M  SAMLAD LISTA    

1   William Daun -09 Katrineholms SK friidrott 33,26   Rekord  
2   Jonatan Borg -09 Österhaninge IF 33,79      
3   Carl Grindange -09 Turebergs FK 35,56      
4   Leo Lindholm -09 Gefle IF 36,29      
5   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 36,36      
6   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 36,68      
7   Ian Sandström -09 IK Viking friidrott 37,96      
8   Lukas Haraldsson -09 Alunda SK 38,14      
9   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 38,75      
10   Amadeus Norling -09 Leksands FIK 44,20      
               


    P8 400 M      2017-07-22

1   William Daun -09 Katrineholms SK friidrott 1.15,39      
2   Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 1.17,87      
3   Carl Grindange -09 Turebergs FK 1.19,08      
4   Jonatan Borg -09 Österhaninge IF 1.21,30      
5   Leo Lindholm -09 Gefle IF 1.24,17      
6   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 1.26,47      
7   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 1.26,64      
8   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 1.28,08      
9   Lukas Haraldsson -09 Alunda SK 1.43,91      
-   Ian Sandström -09 IK Viking friidrott DNS      
-   Amadeus Norling -09 Leksands FIK DNS      
               


    P8 400 M HINDER      2017-07-23

1   William Daun -09 Katrineholms SK friidrott 1.23,28      
2   Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 1.24,95      
3   Jonatan Borg -09 Österhaninge IF 1.27,38      
4   Carl Grindange -09 Turebergs FK 1.29,26      
5   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 1.32,83      
6   Leo Lindholm -09 Gefle IF 1.33,18      
7   Ian Sandström -09 IK Viking friidrott 1.35,17      
8   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 1.35,40      
9   Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 1.36,35      
10   Amadeus Norling -09 Leksands FIK 1.43,42      
               


    P7 60 M  HEAT 1  Vind +2,2  2017-07-22

1   Melker Israelsson -10 Eskilstuna Friidrott 10,65   Final  
2   Herman Asplund -10 Timrå AIF 10,87   Final  
3   Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 11,01   Final  
4   Albin Hoback -10 Djurmo Sifferbo IF 11,68   Final  
5   Filip Åhl -11 IFK Mora FIK 13,02      
               


    P7 60 M  HEAT 2  Vind -0,4  

1   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 10,53   Final  
2   Riot Anfält -10 Kvarnsvedens FIK 10,61   Final  
3   Olle Grop -11 Djurmo Sifferbo IF 12,59      
4   Henry Hellman -11 Leksands FIK 13,04      
5   Douglas Hanikat -11 Hanvikens SK 13,98      
6   Elvis Sevelin -13 Katrineholms SK friidrott 18,83      
               


    P7 60 M  FINAL  Vind +1,2  2017-07-22

1   Riot Anfält -10 Kvarnsvedens FIK 10,46      
2   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 10,50      
3   Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 10,75      
4   Melker Israelsson -10 Eskilstuna Friidrott 10,76      
5   Herman Asplund -10 Timrå AIF 11,13      
-   Albin Hoback -10 Djurmo Sifferbo IF DNS      
               


    P7 200 M  HEAT 1  Vind +0,5  2017-07-23

1   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 36,93      
2   Melker Israelsson -10 Eskilstuna Friidrott 37,36      
3   Douglas Hanikat -11 Hanvikens SK 50,41      
               


    P7 200 M  HEAT 2  Vind +0,5  

1   Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 37,73      
2   Herman Asplund -10 Timrå AIF 38,06      
3   Riot Anfält -10 Kvarnsvedens FIK 39,57      
4   Henry Hellman -11 Leksands FIK 53,74      
               


    P7 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 36,93      
2   Melker Israelsson -10 Eskilstuna Friidrott 37,36      
3   Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 37,73      
4   Herman Asplund -10 Timrå AIF 38,06      
5   Riot Anfält -10 Kvarnsvedens FIK 39,57      
6   Douglas Hanikat -11 Hanvikens SK 50,41      
7   Henry Hellman -11 Leksands FIK 53,74      
               


    P7 400 M      2017-07-22

1   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 1.24,63      
2   Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 1.27,47      
3   Riot Anfält -10 Kvarnsvedens FIK 1.29,94      
4   Albin Hoback -10 Djurmo Sifferbo IF 1.34,38      
5   Henry Hellman -11 Leksands FIK 1.43,30      
6   Douglas Hanikat -11 Hanvikens SK 1.55,89      
               


    P7 400 M HINDER      2017-07-23

1   Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 1.28,98   Rekord  
2   Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 2.34,36      
3   Douglas Hanikat -11 Hanvikens SK 1.59,88      
-   Henry Hellman -11 Leksands FIK DNS      
               


    MVET 100 M    Vind +1,3  2017-07-22

1   Thomas Jönsson -65 Spårvägen 12,03      
2   Peter Johansson -69 Hanvikens SK 12,19      
3   Mattias Sandström -73 Falu IK 12,40      
4   Henrik Arnerdal -74 Ösmo Nynäs Friidrott 12,96      
5   Marcus Grindange -72 Turebergs FK 13,58      
6   Tomas Lilljebjörn -53 Falu IK 14,21      
               


    KVINNOR 100 M    Vind +1,2  2017-07-22

1   Klara Helander -95 Upsala IF 12,48      
2   Maja Swang -98 Gefle IF 12,89      
3   Caroline Jansson -94 Örbyhus IF 12,90      
4   Marie Ebbestad -00 Upsala IF 13,17      
5   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 13,31      
6   Amanda Juvas -99 Väsby IK Friidrott 14,71      
               


    KVINNOR 200 M      2017-07-23

1   Klara Helander -95 Upsala IF 25,48      
2   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 26,52      
3   Maja Swang -98 Gefle IF 27,01      
4   Caroline Jansson -94 Örbyhus IF 27,59      
5   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 28,06      
               


    KVINNOR 800 M      2017-07-22

1   Fredrika Karlsson -86 LK Roslagen 2.22,74      
-   Emelie Svensson -95 IFK Mora FIK DNS      
-   Emma Jansson -91 Hässelby SK DNF      
               


    KVINNOR 100 M HÄCK    Vind -0,3  2017-07-23

1   Emilia Karlsson Nyköpings BIS Friidrott 14,80      
2   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 16,68      
-   Levina Ahlgren -98 Upsala IF DNF      
               


    F17 100 M    Vind +1,5  2017-07-22

1   Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF 13,14      
2   Moa Jern -00 Strands IF 13,15      
3   Ylwa Haglund -00 Falu IK 13,19      
4   Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 13,41      
5   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 13,19      
               


    F17 800 M      2017-07-22

1   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 2.27,69      
2   Linn Tapani -01 Sågmyra SK 2.27,83      
               


    F17 100 M HÄCK    Vind -0,3  2017-07-23

1   Alva Wolwan -01 Upsala IF 16,01      
               


    F15 80 M  HEAT 1  Vind +1,8  2017-07-22

1   Olivia Nordgren -02 Falu IK 11,26      
2   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 11,32      
3   Sanna Ljungberg -02 IFK Mora FIK 11,74      
4   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 11,76      
5   Hanna Elfström -02 Strands IF 11,85      
               


    F15 80 M  HEAT 2  Vind +1,3  

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 10,43   Final  
2   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 11,01   Final  
3   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 11,11   Final  
4   Karin Olsson -03 Hässelby SK 11,63      
5   Ida Arnerdal -02 Ösmo Nynäs Friidrott 12,28      
               


    F15 80 M  HEAT 3  Vind +1,6  

1   Ebba Lindblom -02 Alunda SK 10,92   Final  
2   Alma Flygt -03 Täby IS 10,93   Final  
3   Ebba Melin -02 Katrineholms SK friidrott 11,22      
4   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 11,44      
5   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 12,83      
               


    F15 80 M  HEAT 4    

1   Ebba Wulcan -03 Säffle Friidrott 10,58   Final  
2   Saga Bond -02 Leksands FIK 11,12      
3   Alma Uhlin -03 Falu IK 11,18      
4   Lovisa Jakobsson -02 Ludvika FFI 11,32      
5   Inga Willner -02 Mälarhöjdens IK 11,43      
               


    F15 80 M  FINAL  Vind -0,8  2017-07-22

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 10,30      
2   Ebba Wulcan -03 Säffle Friidrott 10,38      
3   Ebba Lindblom -02 Alunda SK 10,72      
4   Alma Flygt -03 Täby IS 10,84      
5   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 10,95      
6   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 11,18      
               


    F15 300 M    Vind +1,0  2017-07-23

1   Victoria Psilander -03 IFK Lidingö 44,81      
2   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 45,34      
3   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 46,23      
4   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 48,73      
-   Frida Hjort -03 Säters IF FIK DNS      
-   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F15 800 M      2017-07-22

1   Emma Lindberg -03 SK Leksand 2.24,17      
2   Victoria Psilander -03 IFK Lidingö 2.25,70      
3   Lovisa Ewerblad -03 Danderyds SK 2.29,81      
4   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 2.37,08      
-   Saga Fältenhag -02 Högbo GIF DNS      
-   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F15 80 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,5  2017-07-23

1   Ebba Lindblom -02 Alunda SK 13,05   Final  
2   Alma Flygt -03 Täby IS 13,55   Final  
3   Victoria Psilander -03 IFK Lidingö 13,65   Final  
4   Miranda Falk -03 Kvarnsvedens FIK 14,45   Final  
5   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 14,47      
               


    F15 80 M HÄCK  HEAT 2  Vind +1,7  

1   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 12,72   Final  
2   Lovisa Ewerblad -03 Danderyds SK 13,91   Final  
3   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 15,50      
-   Hanna Elfström -02 Strands IF DNF      
-   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF DNS      
               


    F15 80 M HÄCK  FINAL  Vind +0,1  2017-07-23

1   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 12,53      
2   Ebba Lindblom -02 Alunda SK 13,03      
3   Victoria Psilander -03 IFK Lidingö 13,24      
4   Alma Flygt -03 Täby IS 13,44      
5   Miranda Falk -03 Kvarnsvedens FIK 14,39      
-   Lovisa Ewerblad -03 Danderyds SK DNS      
               


    F13 60 M  HEAT 1  Vind +1,9  2017-07-22

1   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 8,55   Final  
2   Edith Viklund -05 Hulåns IF 9,06   Final  
3   Tuva Grop -05 Djurmo Sifferbo IF 9,20   Final  
4   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 9,45      
-   Casandra Johnson -04 Strands IF DNS      
               


    F13 60 M  HEAT 2  Vind +1,7  

1   My Persson -05 Väsby IK Friidrott 9,22   Final  
2   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 9,28      
3   Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 10,03      
-   Mathilda Nehme -05 Ludvika FFI DNS      
-   Ebba Asp -04 KFUM Örebro DNS      
               


    F13 60 M  HEAT 3  Vind +0,4  

1   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 8,73   Final  
2   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 9,38      
3   Smilla Eriksson -05 Alunda SK 9,42      
4   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 9,53      
5   Emma Hättestrand -04 Högbo GIF 10,16      
               


    F13 60 M  HEAT 4  Vind +1,4  

1   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 8,82   Final  
2   Alma Hansson -05 Bollnäs FIK 9,03   Final  
3   Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 9,23   Final  
4   Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 9,30      
5   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 9,40      
6   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 9,58      
               


    F13 60 M  HEAT 5  Vind +2,3  

1   Ida Eriksson -04 IFK Mora FIK 8,83   Final  
2   Linn Bond -04 Leksands FIK 9,02   Final  
3   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 9,16   Final  
4   Felicia Jansson -05 Alunda SK 9,91      
-   Amanda Helgesson -04 Hanvikens SK DNS      
-   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI DNS      
               


    F13 60 M  HEAT 6  Vind +0,8  

1   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 8,95   Final  
2   Adelina Borges Olsson -05 Strands IF 9,27      
3   Tilde Hansson -04 Kvarnsvedens FIK 9,33      
4   Alva Lindblom -04 Alunda SK 9,69      
5   Wilma Jansson -05 Västerås FIK 9,82      
6   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK 10,05      
               


    F13 60 M  A-FINAL  Vind +2,1  

1   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 8,57      
2   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 8,58      
3   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 8,71      
4   Ida Eriksson -04 IFK Mora FIK 8,80      
5   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 8,97      
6   Linn Bond -04 Leksands FIK 9,09      
               


    F13 60 M  B-FINAL  Vind +0,9  

1   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 8,90      
2   Alma Hansson -05 Bollnäs FIK 9,07      
3   My Persson -05 Väsby IK Friidrott 9,13      
4   Edith Viklund -05 Hulåns IF 9,21      
5   Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 9,29      
6   Tuva Grop -05 Djurmo Sifferbo IF 9,75      
               


    F13 200 M  HEAT 1  Vind +0,5  2017-07-23

1   Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 31,36      
2   Tuva Grop -05 Djurmo Sifferbo IF 32,55      
3   Emma Hättestrand -04 Högbo GIF 34,84      
-   Evelina Sparf -05 Åkersberga SK DNS      
-   My Persson -05 Väsby IK Friidrott DNS      
               


    F13 200 M  HEAT 2  Vind +0,5  

1   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 30,27      
2   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 30,46      
3   Ida Frank -04 Strands IF 30,81      
4   Adelina Borges Olsson -05 Strands IF 31,84      
5   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 32,68      
-   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI DNS      
               


    F13 200 M  HEAT 3  Vind +0,4  

1   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 31,97      
2   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 32,05      
3   Edith Viklund -05 Hulåns IF 32,33      
4   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 33,08      
5   Wilma Jansson -05 Västerås FIK 33,41      
-   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK DNS      
               


    F13 200 M  HEAT 4  Vind +0,3  

1   Ida Eriksson -04 IFK Mora FIK 29,53      
2   Molly Haraldsson -04 Alunda SK 30,02      
3   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 30,69      
4   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 30,70      
5   Alma Hansson -05 Bollnäs FIK 32,18      
-   Casandra Johnson -04 Strands IF DNS      
               


    F13 200 M  HEAT 5  Vind +1,2  

1   Alva Hermansson -04 Stora Tuna Friidrott 28,01      
2   Ebba Asp -04 KFUM Örebro 28,18      
3   Amanda Helgesson -04 Hanvikens SK 28,29      
4   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 28,71      
5   Meja Wolwan -05 Upsala IF 28,92      
6   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 29,05      
               


    F13 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Alva Hermansson -04 Stora Tuna Friidrott 28,01      
2   Ebba Asp -04 KFUM Örebro 28,18      
3   Amanda Helgesson -04 Hanvikens SK 28,29      
4   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 28,71      
5   Meja Wolwan -05 Upsala IF 28,92      
6   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 29,05      
7   Ida Eriksson -04 IFK Mora FIK 29,53      
8   Molly Haraldsson -04 Alunda SK 30,02      
9   Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 30,27      
10   Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 30,46      
11   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 30,69      
12   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 30,70      
13   Ida Frank -04 Strands IF 30,81      
14   Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 31,36      
15   Adelina Borges Olsson -05 Strands IF 31,84      
16   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 31,97      
17   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 32,05      
18   Alma Hansson -05 Bollnäs FIK 32,18      
19   Edith Viklund -05 Hulåns IF 32,33      
20   Tuva Grop -05 Djurmo Sifferbo IF 32,55      
21   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 32,68      
22   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 33,08      
23   Wilma Jansson -05 Västerås FIK 33,41      
24   Emma Hättestrand -04 Högbo GIF 34,84      
25   Evelina Sparf -05 Åkersberga SK DNS      
26   My Persson -05 Väsby IK Friidrott DNS      
27   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI DNS      
28   Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK DNS      
29   Casandra Johnson -04 Strands IF DNS      
               


    F13 600 M      2017-07-22

1   Amanda Helgesson -04 Hanvikens SK 1.42,48      
2   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 1.46,18      
3   Alva Hermansson -04 Stora Tuna Friidrott 1.47,01      
4   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 1.52,03      
5   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 1.55,99      
6   Alde Johansson -04 IK Stål 1.57,44      
7   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 1.58,32      
8   Molly Haraldsson -04 Alunda SK 1.59,32      
9   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 1.59,74      
10   Ida Frank -04 Strands IF 2.01,11      
11   Emma Hättestrand -04 Högbo GIF 2.01,69      
-   Moa Bolinder -05 Bollnäs FIK DNS      
-   Adelina Borges Olsson -05 Strands IF DNS      
               


    F13 800 M HINDER      2017-07-23

1   Amanda Helgesson -04 Hanvikens SK 2.30,15   Rekord  
2   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 2.36,91      
3   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 2.52,51      
4   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 2.54,94      
5   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 2.58,28      
6   Emma Hättestrand -04 Högbo GIF 3.01,15      
7   Edith Viklund -05 Hulåns IF 3.11,69      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind +2,9  2017-07-23

1   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 10,21   Final  
2   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 11,66      
3   Edith Viklund -05 Hulåns IF 11,83      
-   Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF DNS      
-   Moa Bolinder -05 Bollnäs FIK DNF      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 2    

1   Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 11,41      
2   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 11,63      
3   Emma Hättestrand -04 Högbo GIF 12,28      
4   Alma Hansson -05 Bollnäs FIK 12,48      
-   Casandra Johnson -04 Strands IF DNS      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 3  Vind +1,3  

1   Meja Wolwan -05 Upsala IF 9,96   Final  
2   Adelina Borges Olsson -05 Strands IF 11,26      
3   Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK 11,36      
4   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 11,34      
5   Linn Bond -04 Leksands FIK 11,38      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 4  Vind +2,6  

1   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 10,42   Final  
2   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 10,61   Final  
3   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 11,19   Final  
4   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 11,24   Final  
               


    F13 60 M HÄCK  FINAL  Vind -0,1  2017-07-23

1   Meja Wolwan -05 Upsala IF 9,88      
2   Tilde Söderlund -04 Alunda SK 10,05      
3   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 10,29      
4   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 10,44      
5   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 11,33      
6   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 11,70      
               


    F13 4x200 M       2017-07-22

1   IFK Mora FIK   2.05,06      
    IFK Mora          
2   Alunda SK   2.06,30      
    Alunda SK          
3   Djurmo Sifferbo IF   2.21,95      
    Djurmo          
               


    F11 60 M  HEAT 1  Vind +2,6  2017-07-22

1   Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne Fri 9,21   Final  
2   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 9,51   Final  
3   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 9,56      
4   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 9,82      
5   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 10,45      
-   Fanny Bergqvist -06 IFK Sunne Fri DNS      
               


    F11 60 M  HEAT 2  Vind +1,7  

1   Vilma Lyck -06 Leksands FIK 9,28   Final  
2   Annie Grindange -06 Turebergs FK 9,47   Final  
3   Matilda Martini -06 Skeninge IK 9,70      
4   Julia Nilsson -06 Kvarnsvedens FIK 9,79      
5   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 10,03      
6   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 10,33      
               


    F11 60 M  HEAT 3  Vind +1,6  

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 9,51   Final  
2   Julia Norling -06 Leksands FIK 9,52   Final  
3   Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF 10,30      
4   Märta Hedström -06 Högbo GIF 10,35      
5   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 10,76      
-   Johanna Fernverg -06 IK Westmannia DNS      
               


    F11 60 M  FINAL  Vind +1,5  2017-07-22

1   Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne Fri 9,12      
2   Vilma Lyck -06 Leksands FIK 9,25      
3   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 9,56      
4   Annie Grindange -06 Turebergs FK 9,59      
5   Julia Norling -06 Leksands FIK 9,63      
6   Tilde Löwdin -06 IK Stål 9,71      
               


    F11 200 M  HEAT 1  Vind +3,1  2017-07-23

1   Stina Ekengren -06 Bålsta IK 31,99      
2   Olivia Holmström -06 Bromma IF 35,56      
3   Märta Hedström -06 Högbo GIF 36,33      
4   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 36,56      
5   Astrid Persson -06 Leksands FIK 37,86      
-   Julia Norling -06 Leksands FIK DNS      
               


    F11 200 M  HEAT 2  Vind +2,4  

1   Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne Fri 31,21      
2   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 34,46      
3   Vilma Lyck -06 Leksands FIK 34,73      
4   Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF 35,69      
5   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 36,43      
-   Johanna Fernverg -06 IK Westmannia DNF      
               


    F11 200 M  HEAT 3  Vind +1,3  

1   Annie Grindange -06 Turebergs FK 32,64      
2   Matilda Martini -06 Skeninge IK 33,71      
3   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 33,56      
4   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 34,23      
5   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 34,86      
6   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 42,59      
               


    F11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne Fri 31,21      
2   Stina Ekengren -06 Bålsta IK 31,99      
3   Annie Grindange -06 Turebergs FK 32,64      
4   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 33,56      
5   Matilda Martini -06 Skeninge IK 33,71      
6   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 34,23      
7   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 34,46      
8   Vilma Lyck -06 Leksands FIK 34,73      
9   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 34,86      
10   Olivia Holmström -06 Bromma IF 35,56      
11   Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF 35,69      
12   Märta Hedström -06 Högbo GIF 36,33      
13   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 36,43      
14   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 36,56      
15   Astrid Persson -06 Leksands FIK 37,86      
16   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 42,59      
17   Johanna Fernverg -06 IK Westmannia DNF      
18   Julia Norling -06 Leksands FIK DNS      
               


    F11 600 M      2017-07-22

1   Matilda Martini -06 Skeninge IK 2.01,44      
2   Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne Fri 2.06,09      
3   Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF 2.06,46      
4   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 2.07,85      
5   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 2.13,83      
6   Märta Hedström -06 Högbo GIF 2.19,37      
7   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 2.23,87      
-   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK DNS      
-   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK DNS      
-   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott DNS      
               


    F11 800 M HINDER      2017-07-23

1   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 2.55,84      
2   Stina Ekengren -06 Bålsta IK 3.05,88      
3   Matilda Martini -06 Skeninge IK 3.07,25      
4   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 3.14,05      
5   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 3.15,88      
6   Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF 3.15,97      
7   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 3.17,22      
8   Tilde Löwdin -06 IK Stål 3.24,53      
9   Olivia Holmström -06 Bromma IF 3.32,23      
10   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 3.37,82      
11   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 3.51,39      
               


    F11 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind +2,3  2017-07-23

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 9,42      
2   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 9,85      
3   Julia Norling -06 Leksands FIK 9,97      
4   Saga Thyr -06 Bollnäs FIK 10,24      
5   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 10,55      
6   Märta Hedström -06 Högbo GIF 11,17      
               


    F11 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind +0,9  

1   Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne Fri 9,59      
2   Annie Grindange -06 Turebergs FK 9,62      
3   Matilda Martini -06 Skeninge IK 9,86      
4   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 10,07      
5   Julia Nilsson -06 Kvarnsvedens FIK 10,28      
6   Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF 11,08      
               


    F11 50 M HÄCK  HEAT 3  Vind -1,8  

1   Olivia Holmström -06 Bromma IF 9,56      
2   Stina Ekengren -06 Bålsta IK 9,61      
3   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 9,91      
4   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 10,63      
5   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 11,72      
6   Astrid Persson -06 Leksands FIK 12,36      
               


    F11 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 9,42      
2   Olivia Holmström -06 Bromma IF 9,56      
3   Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne Fri 9,59      
4   Stina Ekengren -06 Bålsta IK 9,61      
5   Annie Grindange -06 Turebergs FK 9,62      
6   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 9,85      
7   Matilda Martini -06 Skeninge IK 9,86      
8   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 9,91      
9   Julia Norling -06 Leksands FIK 9,97      
10   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 10,07      
11   Saga Thyr -06 Bollnäs FIK 10,24      
12   Julia Nilsson -06 Kvarnsvedens FIK 10,28      
13   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 10,55      
14   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 10,63      
15   Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF 11,08      
16   Märta Hedström -06 Högbo GIF 11,17      
17   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 11,72      
18   Astrid Persson -06 Leksands FIK 12,36      
               


    F11 4x200 M       2017-07-22

1   Hanvikens SK   2.11,79      
    Hanviken F11          
2   Kvarnsvedens FIK   2.14,86      
    Kvarnsveden/Stål/Sunne F11          
3   Österhaninge IF   2.16,17      
    Blixtarna F11          
4   Säters IF FIK   2.21,21      
    Säter F11          
5   Leksands FIK   2.23,72      
    Nobeat Us          
               


    F10 60 M  HEAT 1  Vind +2,8  2017-07-22

1   Nora Johansson -07 IK Stål 9,23   Final  
2   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 9,27   Final  
3   Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 9,89      
4   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 10,58      
5   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 10,65      
6   Ebba Berg -07 Hedesunda IF 10,87      
               


    F10 60 M  HEAT 2  Vind +3,0  

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 9,09   Final  
2   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 9,31      
3   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 9,63      
4   Alice Lundh Hållén -07 Strands IF 10,02      
5   Nike Söderström -07 Rånäs IF 10,41      
6   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 10,60      
               


    F10 60 M  HEAT 3  Vind +2,3  

1   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 9,23   Final  
2   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 9,30   Final  
3   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 10,27      
4   Tyra Mikaelsdotter -07 Leksands FIK 10,37      
-   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott DNS      
               


    F10 60 M  HEAT 4  Vind +1,2  

1   Matilda Borg -07 Österhaninge IF 9,00   Final  
2   Saga Brink -07 Sollefteå GIF fri 9,57      
3   Lina Sandström -07 IFK Göteborg Friidrott 9,69      
4   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 10,09      
-   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK DNS      
               


    F10 60 M  FINAL  Vind +2,2  2017-07-22

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 9,07      
2   Matilda Borg -07 Österhaninge IF 9,11      
3   Nora Johansson -07 IK Stål 9,29      
4   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 9,34      
5   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 9,37      
6   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 9,39      
               


    F10 200 M  HEAT 1  Vind +1,0  2017-07-23

1   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 32,74      
2   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 33,55      
3   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 35,42      
               


    F10 200 M  HEAT 2  Vind +0,6  

1   Alice Lundh Hållén -07 Strands IF 33,52      
2   Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 34,79      
3   Tyra Mikaelsdotter -07 Leksands FIK 35,81      
4   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 36,77      
5   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 38,23      
-   Ellinore Sparf -07 Åkersberga SK DNS      
               


    F10 200 M  HEAT 3  Vind -0,2  

1   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 32,10      
2   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 32,71      
3   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 33,58      
4   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 34,14      
5   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 36,42      
-   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS      
               


    F10 200 M  HEAT 4  Vind +0,2  

1   Matilda Borg -07 Österhaninge IF 30,95      
2   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 31,20      
3   Nora Johansson -07 IK Stål 31,58      
4   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 31,59      
5   Saga Brink -07 Sollefteå GIF fri 32,46      
6   Lina Sandström -07 IFK Göteborg Friidrott 32,80      
               


    F10 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Matilda Borg -07 Österhaninge IF 30,95   Rekord  
2   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 31,20      
3   Nora Johansson -07 IK Stål 31,58      
4   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 31,59      
5   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 32,10      
6   Saga Brink -07 Sollefteå GIF fri 32,46      
7   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 32,71      
8   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 32,74      
9   Lina Sandström -07 IFK Göteborg Friidrott 32,80      
10   Alice Lundh Hållén -07 Strands IF 33,52      
11   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 33,55      
12   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 33,58      
13   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 34,14      
14   Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 34,79      
15   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 35,42      
16   Tyra Mikaelsdotter -07 Leksands FIK 35,81      
17   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 36,42      
18   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 36,77      
19   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 38,23      
20   Ellinore Sparf -07 Åkersberga SK DNS      
21   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS      
               


    F10 400 M      2017-07-22

1   Matilda Borg -07 Österhaninge IF 1.10,64      
2   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 1.11,35      
3   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 1.12,58      
4   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 1.16,20      
5   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 1.16,42      
6   Lina Sandström -07 IFK Göteborg Friidrott 1.17,41      
7   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 1.19,23      
8   Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 1.21,75      
9   Alice Lundh Hållén -07 Strands IF 1.22,07      
10   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 1.23,51      
11   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 1.26,90      
12   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 1.29,49      
13   Nike Söderström -07 Rånäs IF 1.30,54      
14   Tyra Mikaelsdotter -07 Leksands FIK 1.31,61      
-   Nova Raitis -07 Hanvikens SK DNS      
               


    F10 400 M HINDER  HEAT 1    2017-07-23

1   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 1.18,46      
2   Lina Sandström -07 IFK Göteborg Friidrott 1.24,86      
3   Matilda Borg -07 Österhaninge IF 1.25,52      
4   Alice Lundh Hållén -07 Strands IF 1.26,57      
5   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 1.26,69      
6   Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 1.30,46      
7   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 1.38,16      
               


    F10 400 M HINDER  HEAT 2    

1   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 1.13,98      
2   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 1.18,83      
3   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 1.19,42      
4   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 1.26,16      
5   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 1.27,26      
6   Nike Söderström -07 Rånäs IF 1.31,90      
7   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 1.32,67      
               


    F10 400 M HINDER  SAMLAD LISTA    

1   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 1.13,98   Rekord  
2   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 1.18,46      
3   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 1.18,83      
4   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 1.19,42      
5   Lina Sandström -07 IFK Göteborg Friidrott 1.24,86      
6   Matilda Borg -07 Österhaninge IF 1.25,52      
7   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 1.26,16      
8   Alice Lundh Hållén -07 Strands IF 1.26,57      
9   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 1.26,69      
10   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 1.27,26      
11   Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 1.30,46      
12   Nike Söderström -07 Rånäs IF 1.31,90      
13   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 1.32,67      
14   Ebba Berglund -07 Leksands FIK 1.38,16      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind +2,0  2017-07-23

1   Alice Lundh Hållén -07 Strands IF 10,11      
2   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 10,21      
3   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 10,41      
4   Nike Söderström -07 Rånäs IF 11,13      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind +2,4  

1   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 9,30      
2   Saga Brink -07 Sollefteå GIF fri 10,01      
3   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 10,05      
4   Matilda Borg -07 Österhaninge IF 10,11      
5   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 10,31      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 3  Vind +2,3  

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 9,78      
2   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 10,06      
3   Lina Sandström -07 IFK Göteborg Friidrott 10,25      
4   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 11,71      
-   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK DNS      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 4  Vind +1,6  

1   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 9,62      
2   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 10,20      
3   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 11,14      
4   Ebba Berg -07 Hedesunda IF 11,57      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 5  Vind +2,0  

1   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 9,18      
               


    F10 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 9,18      
2   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 9,30      
3   Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 9,62      
4   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 9,78      
5   Saga Brink -07 Sollefteå GIF fri 10,01      
6   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 10,05      
7   Nova Raitis -07 Hanvikens SK 10,06      
8   Alice Lundh Hållén -07 Strands IF 10,11      
9   Matilda Borg -07 Österhaninge IF 10,11      
10   Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 10,20      
11   Simone Moverare -07 Österhaninge IF 10,21      
12   Lina Sandström -07 IFK Göteborg Friidrott 10,25      
13   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 10,31      
14   Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 10,41      
15   Nike Söderström -07 Rånäs IF 11,13      
16   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 11,14      
17   Ebba Berg -07 Hedesunda IF 11,57      
18   Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 11,71      
19   Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK DNS      
               


    F9 60 M  HEAT 1  Vind +1,5  2017-07-22

1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 9,68   Final  
2   Maja Andersson -08 Alunda SK 10,00   Final  
3   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 10,10   Final  
4   Miranda Jansson -08 Falu IK 10,66      
5   Junia Gruvman -08 Högbo GIF 11,06      
-   Johanna Gummerus -08 Täby IS DNS      
               


    F9 60 M  HEAT 2  Vind +3,0  

1   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 10,38      
2   Vera Bäck -08 IFK Mora FIK 10,55      
3   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 11,16      
4   Agnes Grop -08 Djurmo Sifferbo IF 11,48      
-   Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F9 60 M  HEAT 3  Vind +2,8  

1   Matilda Israelsson -08 Eskilstuna Friidrott 9,49   Final  
2   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 9,63   Final  
3   Timea Löwdin -08 IK Stål 10,20   Final  
4   Linnéa Hallström -08 Falu IK 10,59      
5   Emelie Stenfelt -08 Wedevågs IF 11,49      
               


    F9 60 M  FINAL  Vind -0,1  2017-07-22

1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 9,56      
2   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 9,65      
3   Matilda Israelsson -08 Eskilstuna Friidrott 9,70      
4   Maja Andersson -08 Alunda SK 10,04      
5   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 10,11      
6   Timea Löwdin -08 IK Stål 10,32      
               


    F9 200 M  HEAT 1  Vind +1,4  2017-07-23

1   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 35,72      
2   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 35,73      
3   Miranda Jansson -08 Falu IK 39,70      
4   Emelie Stenfelt -08 Wedevågs IF 41,15      
               


    F9 200 M  HEAT 2  Vind +0,6  

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 34,55      
2   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 35,02      
3   Maja Andersson -08 Alunda SK 35,38      
4   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 41,71      
-   Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F9 200 M  HEAT 3  Vind +1,2  

1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 32,63      
2   Matilda Israelsson -08 Eskilstuna Friidrott 33,65      
3   Johanna Gummerus -08 Täby IS 35,62      
4   Linnéa Hallström -08 Falu IK 37,57      
5   Junia Gruvman -08 Högbo GIF 38,73      
               


    F9 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 32,63      
2   Matilda Israelsson -08 Eskilstuna Friidrott 33,65      
3   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 34,55      
4   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 35,02      
5   Maja Andersson -08 Alunda SK 35,38      
6   Johanna Gummerus -08 Täby IS 35,62      
7   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 35,72      
8   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 35,73      
9   Linnéa Hallström -08 Falu IK 37,57      
10   Junia Gruvman -08 Högbo GIF 38,73      
11   Miranda Jansson -08 Falu IK 39,70      
12   Emelie Stenfelt -08 Wedevågs IF 41,15      
13   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 41,71      
14   Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F9 400 M      2017-07-22

1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 1.13,51      
2   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 1.20,76      
3   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 1.21,09      
4   Maja Andersson -08 Alunda SK 1.21,76      
5   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 1.21,88      
6   Matilda Israelsson -08 Eskilstuna Friidrott 1.22.22      
7   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 1.28,18      
8   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 1.36,38      
-   Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK DNS      
-   Johanna Gummerus -08 Täby IS DNS      
-   Hildur Elfgren -08 IFK Sunne Fri DNS      
-   Alexandra Fernverg -08 IK Westmannia DNS      
               


    F9 400 M HINDER      2017-07-23

1   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 1.16,01   Rekord  
2   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 1.24,54      
3   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 1.25,40      
4   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 1.25,96      
5   Maja Andersson -08 Alunda SK 1.27,95      
6   Johanna Gummerus -08 Täby IS 1.29,18      
7   Hildur Elfgren -08 IFK Sunne Fri 1.29,63      
8   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 1.30,19      
9   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 1.43,09      
-   Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F9 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind +1,8  2017-07-23

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 8,28      
2   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 8,33      
3   Maja Andersson -08 Alunda SK 9,25      
4   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 9,96      
5   Linnéa Hallström -08 Falu IK 10,14      
               


    F9 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind +1,7  

1   Matilda Israelsson -08 Eskilstuna Friidrott 9,23      
2   Junia Gruvman -08 Högbo GIF 9,80      
3   Miranda Jansson -08 Falu IK 10,29      
4   Agnes Grop -08 Djurmo Sifferbo IF 11,07      
               


    F9 40 M HÄCK  HEAT 3  Vind +1,7  

1   Johanna Gummerus -08 Täby IS 9,28      
2   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 9,39      
3   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 9,89      
4   Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 10,22      
               


    F9 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 8,28      
2   Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 8,33      
3   Matilda Israelsson -08 Eskilstuna Friidrott 9,23      
4   Maja Andersson -08 Alunda SK 9,25      
5   Johanna Gummerus -08 Täby IS 9,28      
6   Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 9,39      
7   Junia Gruvman -08 Högbo GIF 9,80      
8   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 9,89      
9   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 9,96      
10   Linnéa Hallström -08 Falu IK 10,14      
11   Miranda Jansson -08 Falu IK 10,29      
12   Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 10,22      
13   Agnes Grop -08 Djurmo Sifferbo IF 11,07      
               


    F9 4x100 M       2017-07-22

1   Leksands FIK   1.08,64      
    Supersurrikater          
2   IFK Mora FIK   1.18,39      
    Mora F9          
               


    F8 60 M  HEAT 1  Vind +2,8  2017-07-22

1   Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 9,95   Final  
2   Ellen Broman -09 Timrå AIF 10,38   Final  
3   Emilia Frost Smeds -09 IFK Mora FIK 11,56      
4   Nila Bergström -09 Leksands FIK 11,97      
-   Ester Hjelte -09 IFK Mora FIK DNS      
               


    F8 60 M  HEAT 2  Vind +3,9  

1   Tuva Eckerberg -09 Täby IS 9,80   Final  
2   Isolde Hallman -09 Leksands FIK 10,44   Final  
3   Elsa Berglund -09 Leksands FIK 11,49      
4   Lisa Flinkberg -09 Trångsvikens IF 13,42      
-   Tilda Hallin -09 Leksands FIK DNS      
               


    F8 60 M  HEAT 3  Vind +3,6  

1   Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 10,63      
2   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 10,77      
3   Thalea S. -09 Karlskoga Friidrott 10,78      
4   Ida Flygt -09 Täby IS 10,93      
5   Alva Svensson Dahl -09 Leksands FIK 12,83      
               


    F8 60 M  HEAT 4  Vind +3,2  

1   Rebecka Albinsson -09 Karlskoga Friidrott 10,40   Final  
2   Idde Söderström -09 Rånäs IF 10,56   Final  
3   Astrid Mikaelsdotter -09 Leksands FIK 11,23      
4   Esther Hellman -09 Leksands FIK 11,43      
5   Bella Lundh Hållén -09 Strands IF 12,16      
               


    F8 60 M  FINAL  Vind -0,9  2017-07-22

1   Tuva Eckerberg -09 Täby IS 10,02      
2   Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 10,37      
3   Ellen Broman -09 Timrå AIF 10,63      
4   Rebecka Albinsson -09 Karlskoga Friidrott 10,70      
5   Idde Söderström -09 Rånäs IF 10,90      
6   Isolde Hallman -09 Leksands FIK 11,16      
               


    F8 200 M  HEAT 1  Vind +0,6  2017-07-23

1   Ellen Broman -09 Timrå AIF 37,19      
2   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 39,73      
3   Emilia Frost Smeds -09 IFK Mora FIK 42,40      
4   Astrid Mikaelsdotter -09 Leksands FIK 43,69      
5   Bella Lundh Hållén -09 Strands IF 44,90      
               


    F8 200 M  HEAT 2  Vind -0,4  

1   Ida Flygt -09 Täby IS 39,97      
2   Esther Hellman -09 Leksands FIK 41,19      
3   Ella Snis -09 Leksands FIK 43,62      
4   Alva Svensson Dahl -09 Leksands FIK 45,87      
5   Lisa Flinkberg -09 Trångsvikens IF 50,15      
-   Ester Hjelte -09 IFK Mora FIK DNS      
               


    F8 200 M  HEAT 3  Vind +0,2  

1   Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 35,74      
2   Tuva Eckerberg -09 Täby IS 36,12      
3   Rebecka Albinsson -09 Karlskoga Friidrott 36,20      
4   Idde Söderström -09 Rånäs IF 37,71      
5   Thalea S. -09 Karlskoga Friidrott 39,46      
6   Nila Bergström -09 Leksands FIK 42,87      
               


    F8 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 35,74      
2   Tuva Eckerberg -09 Täby IS 36,12      
3   Rebecka Albinsson -09 Karlskoga Friidrott 36,20      
4   Ellen Broman -09 Timrå AIF 37,19      
5   Idde Söderström -09 Rånäs IF 37,71      
6   Thalea S. -09 Karlskoga Friidrott 39,46      
7   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 39,73      
8   Ida Flygt -09 Täby IS 39,97      
9   Esther Hellman -09 Leksands FIK 41,19      
10   Emilia Frost Smeds -09 IFK Mora FIK 42,40      
11   Nila Bergström -09 Leksands FIK 42,87      
12   Ella Snis -09 Leksands FIK 43,62      
13   Astrid Mikaelsdotter -09 Leksands FIK 43,69      
14   Bella Lundh Hållén -09 Strands IF 44,90      
15   Alva Svensson Dahl -09 Leksands FIK 45,87      
16   Lisa Flinkberg -09 Trångsvikens IF 50,15      
17   Ester Hjelte -09 IFK Mora FIK DNS      
               


    F8 400 M      2017-07-22

1   Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 1.27,17      
2   Rebecka Albinsson -09 Karlskoga Friidrott 1.30,16      
3   Idde Söderström -09 Rånäs IF 1.30,47      
4   Nila Bergström -09 Leksands FIK 1.37,69      
5   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 1.37,84      
6   Emilia Frost Smeds -09 IFK Mora FIK 1.40,30      
7   Thalea S. -09 Karlskoga Friidrott 1.45,91      
8   Lisa Flinkberg -09 Trångsvikens IF 1.46,14      
9   Esther Hellman -09 Leksands FIK 1.47,48      
10   Astrid Mikaelsdotter Leksands FIK 1.48,53      
11   Alva Svensson Dahl -09 Leksands FIK 1.49,70      
-   Ester Hjelte -09 IFK Mora FIK DNS      
               


    F8 400 M HINDER      2017-07-23

1   Rebecka Albinsson -09 Karlskoga Friidrott 1.29,37      
2   Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 1.30,85      
3   Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 1.37,08      
4   Idde Söderström -09 Rånäs IF 1.37,71      
5   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 1.39,69      
6   Nila Bergström -09 Leksands FIK 1.42,04      
7   Thalea S. -09 Karlskoga Friidrott 1.44,23      
8   Emilia Frost Smeds -09 IFK Mora FIK 1.44,47      
9   Esther Hellman -09 Leksands FIK 1.46,34      
10   Lisa Flinkberg -09 Trångsvikens IF 1.54,20      
11   Alva Svensson Dahl -09 Leksands FIK 1.54,69      
               


    F7 60 M  HEAT 1  Vind +0,5  2017-07-22

1   Elsa Blårand -10 IFK Mora FIK 11,03   Final  
2   Maja Martini -10 Skeninge IK 11,66   Final  
3   Ellen Littorin-Pousette -10 Alunda SK 11,90   Final  
4   Rakel Stenbäck -10 Kvarnsvedens FIK 13,26      
               


    F7 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  

1   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 10,46   Final  
2   Maja Sevelin -10 Katrineholms SK friidrott 10,48   Final  
3   Lovisa Daun -11 Katrineholms SK friidrott 11,15   Final  
4   Embla Allard -12 Eskilstuna Friidrott 13,06      
               


    F7 60 M  FINAL  Vind +2,2  2017-07-22

1   Maja Sevelin -10 Katrineholms SK friidrott 10,42      
2   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 10,50      
3   Elsa Blårand -10 IFK Mora FIK 10,87      
4   Lovisa Daun -11 Katrineholms SK friidrott 11,32      
5   Maja Martini -10 Skeninge IK 11,57      
6   Ellen Littorin-Pousette -10 Alunda SK 11,68      
               


    F7 200 M    Vind +1,2  2017-07-23

1   Maja Sevelin -10 Katrineholms SK friidrott 36,77      
2   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 38,78      
3   Elsa Blårand -10 IFK Mora FIK 39,89      
4   Lovisa Daun -11 Katrineholms SK friidrott 40,37      
5   Maja Martini -10 Skeninge IK 41,94      
6   Embla Allard -12 Eskilstuna Friidrott 47,60      
               


    F7 400 M      2017-07-22

1   Maja Sevelin -10 Katrineholms SK friidrott 1.27.10      
2   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 1.33,73      
3   Elsa Blårand -10 IFK Mora FIK 1.35,43      
4   Maja Martini -10 Skeninge IK 1.37,85      
5   Embla Allard -12 Eskilstuna Friidrott 1.40,97      
6   Astrid Burling -10 Fredrikshof FIF 1.45,47      
               


    F7 400 M HINDER      2017-07-23

1   Maja Sevelin -10 Katrineholms SK friidrott 1.37,72      
2   Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 1.41,19      
3   Elsa Blårand -10 IFK Mora FIK 1.41,26      
4   Lovisa Daun -11 Katrineholms SK friidrott 1.43,58      
5   Maja Martini -10 Skeninge IK 1.47,00      
-   Astrid Burling -10 Fredrikshof FIF DNS      
               


    KVET 100 M    Vind +1,5  2017-07-22

1   Anna Arnerdal -75 Ösmo Nynäs Friidrott 15,51    

 

      

  Hopp och kast

 

  MÄN KULA       2017-07-23
1 Andreas Eriksson -94 IK Heros FIK 14,78   DM Guld
2 Jakob Petersen Klingberg -68 Kvarnsvedens FIK 10,37   DM Silver
3 Johan Skomorowski -73 Kvarnsvedens FIK 7,83   DM Brons
4 Niclas Osmund -66 Täby IS 7,11    
           
  MÄN SPJUT       2017-07-22
1 Robert Hanning -77 Hanviken SK 44,80 MR  
2 Jakob Petersen Klingberg -68 Kvarnsvedens FIK 42,51    
3 Mattias Sandström -73 Falu IK 28,40    
           
  P19 LÄNGD       2017-07-23
1 Simon Björnstedt -99 Enköpings AIF 6,69 +2,4 6,61 +1,6
           
  P17 HÖJD       2017-07-22
1 Isak Cervin -01 Djurmo Sifferbo IF 146,00    
           
  P17 LÄNGD       2017-07-23
1 Moi Wirunpan -01 Gefle IF 6,20 +0,0  
2 Ludwig Gustafsson -00 Falu IK 6,01 +1,9  
3 Isak Cervin -01 Djurmo Sifferbo IF 5,50 +0,3  
4 Adam Bruckner -01 Ludvika FFI 5,33 +0,0  
5 Albin Melin -00 Katrineholms SK friidrott 4,98 +1,6  
6 Arvid Osmund -01 Täby IS 4,46 +0,3  
           
  P17 KULA 5,0       2017-07-23
1 Philip Stömne -00 Valbo AIF 11,39    
2 Adam Bruckner -01 Ludvika FFI 10,19   DM Guld
3 Arvid Osmund -01 Täby IS 9,58    
4 Albin Melin -00 Katrineholms SK friidrott 7,67    
           
  P17 SPJUT 700       2017-07-22
1 Isak Cervin -01 Djurmo Sifferbo IF 37,02    
2 Albin Melin -00 Katrineholms SK friidrott 28,00    
           
  P15 HÖJD       2017-07-22
1 Rikard Throgen-Hedin -03 SK Bore 164,00    
2 Elias Lind -03 Hässelby SK 155,00    
3 Joel Andersson -02 Kvarnsvedens FIK 148,00    
4 Felix Nyberg -03 Bromma IF 142,00    
5 Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 139,00    
  Olle Hübert -03 IK Heros FIK DNS    
           
  P15 LÄNGD       2017-07-23
1 Elias Lind -03 Hässelby SK 5,59 +0,8  
2 Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 5,49 +1,8  
3 Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 5,29 +0,9  
4 Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 5,24 +2,5 5,15 +0,8
5 Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 5,00 +2,2 4,66 +1,7
6 Felix Nyberg -03 Bromma IF 4,93 +1,4  
7 Rikard Throgen-Hedin -03 SK Bore 4,92 +1,8  
8 Joel Andersson -02 Kvarnsvedens FIK 4,86 +1,5  
9 Emil Svavarsson -03 Kvarnsvedens FIK 4,28 +1,9  
           
  P15 KULA 4,0       2017-07-23
1 Elias Lind -03 Hässelby SK 12,04    
2 Rikard Throgen-Hedin -03 SK Bore 10,80    
3 Teo Paganus -03 Turebergs FK 10,58    
4 Joel Andersson -02 Kvarnsvedens FIK 9,92   DM Guld
5 Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 9,81   DM Silver
6 Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 8,11    
           
  P15 SPJUT 600       2017-07-22
1 Rikard Throgen-Hedin -03 SK Bore 34,99    
2 Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 33,81    
3 Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 31,29    
4 Elias Lind -03 Hässelby SK 30,82    
5 Teo Paganus -03 Turebergs FK 30,65    
6 Sebastian Eriksson -03 Alunda SK 30,60    
7 Emil Svavarsson -03 Kvarnsvedens FIK 23,45    
  Felix Nyberg -03 Bromma IF DNS    
  Olle Hübert -03 IK Heros FIK DNS    
           
  P13 HÖJD       2017-07-22
1 Ludvig Granberg -04 Huddinge AIS 145,00    
2 Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 136,00    
3 Adam Söder -05 Hedesunda IF 136,00    
4 Max Titus -05 Frövi IK 133,00    
           
  P13 LÄNGD ZON       2017-07-23
1 Kristoffer Andersson -04 Falu IK 5,87 +1,5  
2 William Brändeborn -05 Råby Rekarne FIF 4,68 +1,0  
3 Olle Billgren -04 Mälarhöjdens IK 4,55 +1,9  
4 Max Titus -05 Frövi IK 4,38 +2,0  
5 Kalle Sörling -04 Hedesunda IF 4,25 +0,0  
6 Adam Söder -05 Hedesunda IF 4,22 +0,9  
7 Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 4,06 +1,6  
8 Pontus Rimsler -04 Kvarnsvedens FIK 3,51 -0,4  
9 Anton Andersson -05 Kvarnsvedens FIK 3,23 +0,2  
           
  P13 KULA 3,0       2017-07-23
1 Adam Söder -05 Hedesunda IF 9,85    
2 Kalle Sörling -04 Hedesunda IF 7,90    
3 Leo Anfält -04 Stora Tuna Friidrott 7,77    
4 Pontus Rimsler -04 Kvarnsvedens FIK 7,22    
5 Vidar Lind -05 Hässelby SK 7,12    
6 Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 6,91    
7 Anton Andersson -05 Kvarnsvedens FIK 4,45    
           
  P13 SPJUT 400       2017-07-22
1 Leo Anfält -04 Stora Tuna Friidrott 27,13    
2 Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 25,72    
3 Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 24,44    
4 Mårten Arnerdal -05 Ösmo Nynäs Friidrott 23,55    
5 Hampe Peleback -06 Stora Tuna Friidrott 22,69    
6 Kalle Sörling -04 Hedesunda IF 22,39    
7 Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 19,91    
8 Anton Andersson -05 Kvarnsvedens FIK 16,93    
9 Vidar Lind -05 Hässelby SK 0,00    
           
  P11 HÖJD       2017-07-23
1 Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 127,00    
2 Kalle Anfält -06 Stora Tuna Friidrott 118,00    
3 Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 118,00    
4 Oskar Jansson -06 Alunda SK 115,00    
5 Elliot Bergström -06 Leksands FIK 109,00    
6 Benjamin Gummerus -06 Täby IS 109,00    
  Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK DNF    
  Jakob Bergström -06 Turebergs FK DNS    
  Benjamin Gummerus -06 Täby IS DNS    
           
  P11 LÄNGD ZON       2017-07-22
1 Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 4,12 +1,9  
2 Hampe Peleback -06 Stora Tuna Friidrott 3,82 +3,8 3,74 +2,0
3 Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 3,81 +1,8  
4 Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 3,75 +2,1 3,79 +1,7
5 Oskar Jansson -06 Alunda SK 3,63 +3,2 3,52 +1,9
6 Kalle Anfält -06 Stora Tuna Friidrott 3,56 +2,3 3,50 +2,0
7 Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 3,47 +3,3 3,39 +1,8
8 Elliot Bergström -06 Leksands FIK 3,46 +1,6  
9 Jakob Bergström -06 Turebergs FK 3,30 +2,4 3,10 +1,8
  Benjamin Gummerus -06 Täby IS DNS    
           
  P11 KULA 2,0       2017-07-22
1 Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 8,72    
2 Hampe Peleback -06 Stora Tuna Friidrott 8,22    
3 Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 7,44    
4 Kalle Anfält -06 Stora Tuna Friidrott 7,21    
5 Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 7,20    
6 Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 7,02    
7 Jakob Bergström -06 Turebergs FK 6,65    
8 Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 6,34    
  Benjamin Gummerus -06 Täby IS DNS    
           
  P11 NERFBOLL       2017-07-23
1 Kalle Anfält -06 Stora Tuna Friidrott 36,62    
2 Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 34,94    
3 Vilhelm Psilander -06 IFK Lidingö 34,78    
4 Elliot Bergström -06 Leksands FIK 34,13    
5 Hampe Peleback -06 Stora Tuna Friidrott 33,54    
6 Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 32,43    
7 Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 30,19    
8 Benjamin Gummerus -06 Täby IS 25,37    
9 Jakob Bergström -06 Turebergs FK 23,09    
           
  P10 HÖJD       2017-07-23
1 Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 133,00    
2 Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 118,00    
3 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 115,00    
4 Olle Willner -07 Mälarhöjdens IK 115,00    
5 Simon Lindström -07 Turebergs FK 115,00    
6 Elmer Klockars -07 Majornas IK 106,00    
7 Xanthos S. -07 Karlskoga Friidrott 103,00    
  Tor Vilmar -07 Mälarhöjdens IK DNS    
  Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK DNS    
           
  P10 LÄNGD ZON       2017-07-22
1 Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 4,66 +3,1 4,60 +2,0
2 Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 4,38 +2,6 2,40 +0,8
3 Simon Lindström -07 Turebergs FK 4,35 +2,2 4,29 +2,0
4 Xanthos S. -07 Karlskoga Friidrott 4,10 +2,2 3,95 +1,7
5 Olle Willner -07 Mälarhöjdens IK 3,92 +1,4  
6 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 3,89 +1,2  
7 Elmer Klockars -07 Majornas IK 3,57 +1,7  
8 Tor Vilmar -07 Mälarhöjdens IK 3,46 +2,0  
9 Irving Lind -07 Hässelby SK 3,42 +3,9 3,28 +1,5
10 Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 3,42 +2,2 3,28 +1,4
11 Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 2,73 +1,9  
  Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK DNS    
           
  P10 KULA 2,0       2017-07-22
1 Tor Vilmar -07 Mälarhöjdens IK 10,13   MR
2 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 9,32    
3 Xanthos S. -07 Karlskoga Friidrott 7,15    
4 Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 6,99    
5 Simon Lindström -07 Turebergs FK 6,96    
6 Irving Lind -07 Hässelby SK 6,48    
7 Elmer Klockars -07 Majornas IK 6,01    
8 Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 5,90    
9 Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 4,81    
10 Isak Aren -07 Eskilstuna Friidrott 0,00    
           
  P10 NERFBOLL       2017-07-23
1 Olle Willner -07 Mälarhöjdens IK 36,50   MR
2 Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 34,79    
3 Axel Rogö -07 IFK Göteborg Friidrott 33,59    
4 Tor Vilmar -07 Mälarhöjdens IK 32,90    
5 Simon Lindström -07 Turebergs FK 30,05    
6 Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 28,38    
7 Xanthos S. -07 Karlskoga Friidrott 28,16    
8 Irving Lind -07 Hässelby SK 24,02    
9 Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 20,60    
  Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK DNS    
           
  P9 HÖJD       2017-07-23
1 Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 115,00    
2 Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 109,00    
3 Victor Blårand -08 IFK Mora FIK 100,00    
4 Hugo Sandström -08 IFK Göteborg Friidrott 100,00    
5 Oscar Johansson -08 Hanvikens SK 100,00    
6 Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 100,00    
7 Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 95,00    
  Martin Bergström -08 Turebergs FK DNS    
  Theodor Hammarberg -08 Högbo GIF DNS    
           
  P9 LÄNGD ZON       2017-07-22
1 Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 3,73 +2,1 3,58 +0,8
2 Victor Blårand -08 IFK Mora FIK 3,45 +1,6  
3 Oscar Johansson -08 Hanvikens SK 3,39 +1,6  
4 Hugo Sandström -08 IFK Göteborg Friidrott 3,17 +1,3  
5 Martin Bergström -08 Turebergs FK 3,16 +1,0  
6 Arvid Uhlin -08 Falu IK 3,16 +2,0  
7 Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 3,12 +0,9  
8 Elias Frisk -08 IFK Mora FIK 2,96 +0,4  
9 Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 2,78 +0,1  
10 Borka Jönsson -08 Östhammar FI 2,75 +1,4  
11 Dante Meijer -08 IFK Mora FIK 1,89 +0,0  
12 Liam Smedberg -08 IFK Mora FIK 0,00    
13 Theodor Hammarberg -08 Högbo GIF 0,00    
           
  P9 KULA 2,0       2017-07-22
1 Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 5,82    
2 Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 5,64    
3 Victor Blårand -08 IFK Mora FIK 5,61    
4 Olle Ekengren -08 Bålsta IK 5,51    
5 Martin Bergström -08 Turebergs FK 5,27    
6 Oscar Johansson -08 Hanvikens SK 5,10    
7 Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 5,07    
8 Borka Jönsson -08 Östhammar FI 5,06    
9 Hugo Sandström -08 IFK Göteborg Friidrott 5,00    
  Liam Smedberg -08 IFK Mora FIK DNS    
           
  P9 NERFBOLL       2017-07-23
1 Adam Saxvall -08 Kvarnsvedens FIK 30,97    
2 Victor Blårand -08 IFK Mora FIK 27,16    
3 Hugo Milleback -08 Färjestaden FIK 26,71    
4 Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 25,69    
5 Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 24,31    
6 Oscar Johansson -08 Hanvikens SK 23,82    
7 Hugo Sandström -08 IFK Göteborg Friidrott 20,50    
8 Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 17,85    
9 Martin Bergström -08 Turebergs FK 16,24    
10 Olle Ekengren -08 Bålsta IK 10,77    
  Borka Jönsson -08 Östhammar FI DNS    
  Liam Smedberg -08 IFK Mora FIK DNS    
           
  P8 HÖJD       2017-07-23
1 Alexander Brändeborn -09 Råby Rekarne FIF 102,00    
2 Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 99,00    
3 Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 99,00    
4 Carl Grindange -09 Turebergs FK 93,00    
5 Jonatan Borg -09 Österhaninge IF 90,00    
6 Ian Sandström -09 IK Viking friidrott 85,00    
7 Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 80,00    
8 Amadeus Norling -09 Leksands FIK 80,00 =  
8 Lukas Haraldsson -09 Alunda SK 80,00 =  
           
  P8 LÄNGD ZON       2017-07-22
1 William Daun -09 Katrineholms SK friidrott 3,76 +0,9  
2 Jonatan Borg -09 Österhaninge IF 3,60 +0,0  
3 Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 3,49 +0,0  
4 Carl Grindange -09 Turebergs FK 3,34 +0,8  
5 Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 3,26 +1,0  
6 Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 3,21 +2,5 3,19 +1,2
7 Ian Sandström -09 IK Viking friidrott 3,03 +2,0  
8 Leo Lindholm -09 Gefle IF 3,02 +0,1  
9 Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 2,92 +0,3  
10 Amadeus Norling -09 Leksands FIK 2,70 +0,0  
           
  P8 KULA 2,0       2017-07-22
1 Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 5,15    
2 Jonatan Borg -09 Österhaninge IF 5,03    
3 Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 4,99    
4 Carl Grindange -09 Turebergs FK 4,69    
5 Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 4,67    
6 Ian Sandström -09 IK Viking friidrott 4,63    
7 Leo Lindholm -09 Gefle IF 4,41    
8 Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 4,19    
9 Amadeus Norling -09 Leksands FIK 4,07    
           
  P8 NERFBOLL       2017-07-23
1 Alexander Brändeborn -09 Råby Rekarne FIF 24,92    
2 Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 24,07    
3 Leo Lindholm -09 Gefle IF 21,41    
4 Jonatan Borg -09 Österhaninge IF 20,32    
5 Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 19,75    
6 Carl Grindange -09 Turebergs FK 18,40    
7 Ian Sandström -09 IK Viking friidrott 18,37    
8 Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 18,30    
9 Amadeus Norling -09 Leksands FIK 17,59    
10 William Daun -09 Katrineholms SK friidrott 13,66    
11 Viggo Hanikat -09 Hanvikens SK 12,80    
12 Lukas Haraldsson -09 Alunda SK 10,28    
           
  P7 HÖJD       2017-07-23
1 Riot Anfält -10 Kvarnsvedens FIK 97,00    
2 Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 92,00    
3 Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 87,00    
4 Herman Asplund -10 Timrå AIF 77,00    
5 Olle Grop -11 Djurmo Sifferbo IF 72,00    
  Henry Hellman -11 Leksands FIK DNS    
  Filip Åhl -11 IFK Mora FIK DNS    
  Douglas Hanikat -11 Hanvikens SK DNS    
           
  P7 LÄNGD ZON       2017-07-22
1 Riot Anfält -10 Kvarnsvedens FIK 3,13 +1,7  
2 Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 3,09 +1,8  
3 Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 3,06 +1,1  
4 Herman Asplund -10 Timrå AIF 3,03 +3,0 2,85 +1,6
5 Albin Hoback -10 Djurmo Sifferbo IF 2,83 +1,5  
6 Filip Åhl -11 IFK Mora FIK 2,55 +1,0  
7 Melker Israelsson -10 Eskilstuna Friidrott 2,26 +2,2 2,23 +1,4
8 Douglas Hanikat -11 Hanvikens SK 2,04 +3,0 1,93 +1,4
9 Olle Grop -11 Djurmo Sifferbo IF 1,96 +1,9  
10 Henry Hellman -11 Leksands FIK 1,63 +2,2 1,61 +1,5
11 Elvis Sevelin -13 Katrineholms SK friidrott 0,00    
           
  P7 KULA 2,0       2017-07-22
1 Herman Asplund -10 Timrå AIF 4,84    
2 Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 4,66    
3 Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 4,00    
4 Melker Israelsson -10 Eskilstuna Friidrott 3,49    
5 Douglas Hanikat -11 Hanvikens SK 2,84    
6 Olle Grop -11 Djurmo Sifferbo IF 2,54    
7 Henry Hellman -11 Leksands FIK 1,68    
           
  P7 NERFBOLL       2017-07-23
1 Herman Asplund -10 Timrå AIF 21,78    
2 Pelle Ytfeldt -10 Leksands FIK 18,72    
3 Riot Anfält -10 Kvarnsvedens FIK 15,88    
4 Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 14,45    
5 Olle Grop -11 Djurmo Sifferbo IF 11,10    
6 Douglas Hanikat -11 Hanvikens SK 9,30    
7 Henry Hellman -11 Leksands FIK 0,00    
8 Melker Israelsson -10 Eskilstuna Friidrott 0,00    
           
  KVINNOR HÖJD       2017-07-22
1 Amanda Juvas -99 Täby IS 140,00    
           
  KVINNOR LÄNGD       2017-07-23
1 Michelle Johnson -99 Strands IF 5,31 +2,9 4,99 +1,0
2 Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 4,84 +0,5  
           
  KVINNOR KULA       2017-07-23
1 Amanda Lejros -99 Hässelby SK 12,06    
2 Klara Helander -95 Upsala IF 11,70    
3 Marlene Broman -82 Timrå AIF 11,28    
4 Lisa Rogö -76 IFK Göteborg Friidrott 8,95    
5 Ingrid Martini -77 Skeninge IK 6,64    
6 Carina Asplund -67 Täby IS 0,00    
           
  KVINNOR SPJUT       2017-07-22
1 Maria Olsson -96 Gefle IF 40,98    
2 Klara Helander -95 Upsala IF 37,55    
3 Amanda Lejros -99 Hässelby SK 28,90    
4 Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 23,43    
  Lisa Rogö -76 IFK Göteborg Friidrott DNS    
  Amanda Juvas -99 Täby IS DNS    
           
  F19 LÄNGD       2017-07-23
1 Levina Ahlgren -98 Upsala IF 4,92 +1,9  
2 Sandra Höglund -98 Högbo GIF 4,73 +0,3  
           
  F17 HÖJD       2017-07-22
1 Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 149,00    
2 Elsa Hårrskog -01 IFK Mora FIK 146,00    
           
  F17 LÄNGD       2017-07-23
1 Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 5,11 +1,8  
2 Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF 5,04 +1,8  
3 Alva Wolwan -01 Upsala IF 5,01 +0,5  
4 Moa Jern -00 Strands IF 4,66 +0,8  
5 Ebba Eriksson -01 IFK Mora FIK 3,82 +0,0  
           
  F17 KULA 3,0       2017-07-23
1 Felicia Lejros -01 Djurmo Sifferbo IF 12,11   DM Guld
2 Ebba Eriksson -01 IFK Mora FIK 6,42   DM Silver
           
  F17 SPJUT 500       2017-07-22
1 Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF 34,78    
2 Lina Larsson -00 Säters IF FIK 32,12    
3 Felicia Lejros -01 Djurmo Sifferbo IF 29,97    
4 Emilia Breiling -01 IF Göta 23,76    
5 Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 23,14    
6 Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 23,04    
7 Ebba Eriksson -01 IFK Mora FIK 19,76    
           
  F15 HÖJD       2017-07-22
1 Alma Uhlin -03 Falu IK 155,00    
2 Vendela Öst -02 Bollnäs FIK 152,00    
3 Frida Hjort -03 Säters IF FIK 149,00    
4 Ebba Melin -02 Katrineholms SK friidrott 146,00    
5 Ebba Lindblom -02 Alunda SK 146,00    
6 Wilma Karlsson -03 Säffle Friidrott 143,00    
7 Saga Fältenhag -02 Högbo GIF 143,00    
8 Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 143,00    
9 Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 140,00    
10 Miranda Falk -03 Kvarnsvedens FIK 140,00    
11 Alma Flygt -03 Täby IS 135,00    
12 Karin Hårrskog -03 IFK Mora FIK 135,00    
13 Sanna Ljungberg -02 IFK Mora FIK 130,00    
14 Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 130,00    
  Viktoria Gustafsson -05 IFK Mora FIK DNS    
  Karin Olsson -03 Hässelby SK DNS    
           
  F15 LÄNGD       2017-07-23
1 Ebba Lindblom -02 Alunda SK 5,00 +0,1  
2 Ebba Melin -02 Katrineholms SK friidrott 4,84 +0,0  
3 Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 4,79 +0,1 4,71
4 Alma Flygt -03 Täby IS 4,79 +1,4 4,61
5 Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 4,67 +2,3 4,62 +0,0
6 Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 4,58 +0,1  
7 Saga Bond -02 Leksands FIK 4,50 +0,5  
8 Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 4,40 +0,0  
9 Miranda Falk -03 Kvarnsvedens FIK 4,25 +2,1 4,23 +0,0
10 Sanna Ljungberg -02 IFK Mora FIK 4,24 +1,3  
11 Hanna Elfström -02 Strands IF 4,10 +0,0  
12 Karin Hårrskog -03 IFK Mora FIK 3,98 +2,0  
13 Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 3,63 +2,4 3,42 +1,7
  Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK DNF    
  Frida Hjort -03 Säters IF FIK DNS    
  Karin Olsson -03 Hässelby SK DNS    
           
  F15 KULA 3,0       2017-07-23
1 Lovisa Ewerblad -03 Danderyds SK 10,82    
2 Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 10,17    
3 Alma Flygt -03 Täby IS 9,32    
4 Frida Hjort -03 Säters IF FIK 9,01    
5 Cecilia Fälldin -02 Ludvika FFI 8,29    
6 Ebba Melin -02 Katrineholms SK friidrott 7,97    
7 Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 7,39    
8 Karin Olsson -03 Hässelby SK 6,88    
           
  F15 SPJUT 500       2017-07-22
1 Ebba Wulcan -03 Säffle Friidrott 28,08    
2 Frida Hjort -03 Säters IF FIK 27,95    
3 Ebba Melin -02 Katrineholms SK friidrott 27,75    
4 Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 26,33    
5 Wilma Karlsson -03 Säffle Friidrott 25,33    
6 Sanna Ljungberg -02 IFK Mora FIK 24,40    
7 Hanna Elfström -02 Strands IF 21,93    
8 Lovisa Jakobsson -02 Ludvika FFI 21,59    
9 Cecilia Fälldin -02 Ludvika FFI 19,86    
10 Alma Flygt -03 Täby IS 19,06    
11 Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 18,47    
12 Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 18,30    
13 Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 14,37    
           
  F13 HÖJD       2017-07-22
1 Casandra Johnson -04 Strands IF 145,00    
2 Tilde Hansson -04 Kvarnsvedens FIK 142,00    
3 Tilde Söderlund -04 Alunda SK 142,00    
4 Alva Lindblom -04 Alunda SK 139,00    
5 Hanna Andersson -05 IK Stål 136,00    
5 Molly Haraldsson -04 Alunda SK 133,00    
6 Agnes Jansson -05 Hammarby IF 133,00    
7 Ida Frank -04 Strands IF 130,00    
8 Edith Viklund -05 Hulåns IF 130,00    
9 Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 125,00    
10 Emma Hättestrand -04 Högbo GIF 120,00 =  
10 Linn Bond -04 Leksands FIK 120,00 =  
12 Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 120,00    
13 Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK 110,00    
14 Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 108,00    
  Amanda Helgesson -04 Hanvikens SK DNS    
  Julia Meijer -04 IFK Mora FIK DNS    
  Tuva Grop -05 Djurmo Sifferbo IF DNS    
           
  F13 LÄNGD ZON       2017-07-23
1 Tilde Söderlund -04 Alunda SK 4,84    
2 Ebba Asp -04 KFUM Örebro 4,66    
3 Meja Wolwan -05 Upsala IF 4,65    
4 Amanda Helgesson -04 Hanvikens SK 4,55    
5 Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 4,54    
6 Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 4,52    
7 Edith Viklund -05 Hulåns IF 4,34    
8 Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 4,26    
9 Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 4,21    
10 Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK 4,20    
11 Nea Skomorowski -04 Kvarnsvedens FIK 4,17    
12 Ida Eriksson -04 IFK Mora FIK 4,16    
13 Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 4,09    
14 Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 4,02    
15 Agnes Jansson -05 Hammarby IF 3,95    
16 Tilde Hansson -04 Kvarnsvedens FIK 3,94    
17 Alma Hansson -05 Bollnäs FIK 3,93    
18 Emma Hättestrand -04 Högbo GIF 3,92    
19 Alde Johansson -04 IK Stål 3,91    
20 Hanna Andersson -05 IK Stål 3,89    
21 Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 3,88   3,84
22 My Persson -05 Väsby IK Friidrott 3,88   3,74
23 Clara Jansson -04 Säters IF FIK 3,83    
24 Linn Bond -04 Leksands FIK 3,81    
25 Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 3,80    
26 Tuva Grop -05 Djurmo Sifferbo IF 3,79    
27 Smilla Eriksson -05 Alunda SK 3,73    
28 Alva Lindblom -04 Alunda SK 3,69    
29 Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 3,60   3,45
30 Tinna Svavarsdottir -05 Kvarnsvedens FIK 3,60   3,42
31 Felicia Jansson -05 Alunda SK 3,59    
32 Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 3,47    
33 Moa Bolinder -05 Bollnäs FIK 3,39    
34 Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK 3,32    
35 Alice Rooth -04 Djurmo Sifferbo IF 2,94    
  Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI DNS    
  Mathilda Nehme -05 Ludvika FFI DNS    
  Evelina Sparf -05 Åkersberga SK DNS    
  Julia Meijer -04 IFK Mora FIK DNS    
  Casandra Johnson -04 Strands IF DNS    
           
  F13 KULA 2,0       2017-07-23
1 Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 10,78    
2 Molly Haraldsson -04 Alunda SK 10,29    
3 Tilde Söderlund -04 Alunda SK 10,22    
4 Hanna Andersson -05 IK Stål 10,14    
5 Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 9,28    
6 Nicolina Wiberg -04 IK Stål 9,12    
7 Amanda Helgesson -04 Hanvikens SK 8,94    
8 Clara Jansson -04 Säters IF FIK 8,85    
9 Smilla Eriksson -05 Alunda SK 8,27    
10 Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 8,25    
11 Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 8,03    
12 Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 7,72    
13 Alde Johansson -04 IK Stål 7,65    
14 My Persson -05 Väsby IK Friidrott 7,62    
15 Tilde Hansson -04 Kvarnsvedens FIK 7,45    
16 Alva Lindblom -04 Alunda SK 7,42    
17 Wilma Jansson -05 Västerås FIK 7,32    
18 Tinna Svavarsdottir -05 Kvarnsvedens FIK 6,90    
19 Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 6,25    
20 Agnes Jansson -05 Hammarby IF 6,23    
21 Cornelia Cernjul -05 Hanvikens SK 6,22    
22 Alice Rooth -04 Djurmo Sifferbo IF 5,29    
23 Felicia Jansson -05 Alunda SK 5,11    
  Evelina Sparf -05 Åkersberga SK DNS    
  Mathilda Nehme -05 Ludvika FFI DNS    
  Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI DNS    
           
  F13 SPJUT 400       2017-07-22
1 Linn Bond -04 Leksands FIK 28,67    
2 Ronja Magnusson -05 Valbo AIF 28,44    
3 Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 25,61    
4 Alde Johansson -04 IK Stål 24,79    
5 Nicolina Wiberg -04 IK Stål 24,33    
6 Clara Jansson -04 Säters IF FIK 24,28    
7 Hanna Andersson -05 IK Stål 23,97    
8 Ida Eriksson -04 IFK Mora FIK 23,61    
9 Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 21,35    
10 Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 21,01    
11 Tilde Hansson -04 Kvarnsvedens FIK 20,10    
12 Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 19,50    
13 Tilde Söderlund -04 Alunda SK 19,09    
14 Sofia Eskilsson -05 Hammarby IF 19,03    
15 Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 17,56    
16 Wilma Jansson -05 Västerås FIK 16,71    
17 My Persson -05 Väsby IK Friidrott 16,42    
18 Molly Haraldsson -04 Alunda SK 16,14    
19 Tuva Grop -05 Djurmo Sifferbo IF 15,58    
20 Agnes Jansson -05 Hammarby IF 15,53    
21 Alice Rooth -04 Djurmo Sifferbo IF 14,09    
22 Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 14,03    
23 Alva Lindblom -04 Alunda SK 13,94    
24 Tinna Svavarsdottir -05 Kvarnsvedens FIK 13,17    
25 Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 12,96    
26 Emma Hättestrand -04 Högbo GIF 9,15    
  Amanda Helgesson -04 Hanvikens SK DNS    
           
  F11 HÖJD       2017-07-22
1 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 126,00    
2 Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 126,00    
3 Annie Grindange -06 Turebergs FK 123,00    
4 Matilda Martini -06 Skeninge IK 120,00    
5 Wilma Welander -06 Hedesunda IF 120,00    
6 Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 115,00    
7 Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 115,00    
8 Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF 105,00    
9 Tilde Löwdin -06 IK Stål 105,00    
10 Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 105,00    
11 Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 100,00    
  Julia Norling -06 Leksands FIK DNF    
  Fanny Bergqvist -06 IFK Sunne Fri DNS    
  Johanna Fernverg -06 IK Westmannia DNS    
  Matilda Eriksson -06 Leksands FIK DNS    
           
  F11 LÄNGD ZON       2017-07-23
1 Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne Fri 4,15 +1,4  
2 Stina Ekengren -06 Bålsta IK 4,11 +1,0  
3 Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 3,89 +2,3 3,88 +0,0
4 Matilda Martini -06 Skeninge IK 3,88 +2,3 3,81 +1,1
5 Saga Thyr -06 Bollnäs FIK 3,88 +1,0 3,76
6 Tilde Löwdin -06 IK Stål 3,85 +1,1  
7 Wilma Welander -06 Hedesunda IF 3,84 +0,8  
8 Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 3,78 +0,1  
9 Annie Grindange -06 Turebergs FK 3,72 +1,0  
10 Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 3,69 +1,4  
11 Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 3,65 +2,6 3,58 +0,3
12 Julia Nilsson -06 Kvarnsvedens FIK 3,52 +1,8  
13 Olivia Holmström -06 Bromma IF 3,36 +2,8 3,29 +0,0
14 Astrid Persson -06 Leksands FIK 3,29 +0,9  
15 Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 3,25 +1,4  
16 Vilma Lyck -06 Leksands FIK 3,13 +1,4  
17 Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF 3,08 +1,6  
18 Märta Hedström -06 Högbo GIF 3,04 +1,9  
19 Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 2,95 +1,2  
  Johanna Fernverg -06 IK Westmannia DNS    
  Julia Norling -06 Leksands FIK DNS    
  Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK DNS    
           
  F11 KULA 2,0       2017-07-22
1 Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 8,29    
2 Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 7,50    
3 Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne Fri 7,09    
4 Matilda Martini -06 Skeninge IK 6,00    
5 Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 5,80    
6 Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 5,56    
7 Astrid Persson -06 Leksands FIK 5,53    
8 Wilma Welander -06 Hedesunda IF 5,33    
9 Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 5,31    
10 Annie Grindange -06 Turebergs FK 5,26    
11 Märta Hedström -06 Högbo GIF 5,25    
12 Tilde Löwdin -06 IK Stål 5,14    
13 Julia Nilsson -06 Kvarnsvedens FIK 4,67    
14 Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 4,29    
  Julia Norling -06 Leksands FIK DNS    
  Fanny Bergqvist -06 IFK Sunne Fri DNS    
  Johanna Fernverg -06 IK Westmannia DNS    
           
  F11 NERFBOLL       2017-07-23
1 Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 30,80    
2 Matilda Martini -06 Skeninge IK 26,78    
3 Sigrid Elfgren -06 IFK Sunne Fri 26,00    
4 Tilde Löwdin -06 IK Stål 25,41    
5 Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 25,01    
6 Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 21,60    
7 Märta Hedström -06 Högbo GIF 19,13    
8 Wilma Welander -06 Hedesunda IF 19,03    
9 Saga Thyr -06 Bollnäs FIK 17,80    
10 Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 17,30    
11 Annie Grindange -06 Turebergs FK 17,14    
12 Astrid Persson -06 Leksands FIK 16,94    
13 Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 15,52    
14 Emma Flinkberg -06 Trångsvikens IF 13,39    
  Julia Norling -06 Leksands FIK DNS    
           
  F10 HÖJD       2017-07-22
1 Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 126,00    
2 Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 123,00    
3 Lia Hagström -07 Säters IF FIK 120,00    
4 Saga Brink -07 Sollefteå GIF fri 115,00 =  
4 Moa Kindbom -07 Skeninge IK 115,00 =  
6 Nova Raitis -07 Hanvikens SK 115,00    
7 Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 115,00    
8 Lina Sandström -07 IFK Göteborg Friidrott 110,00    
9 Hilma Sevelin -07 Katrineholms SK friidrott 105,00    
10 Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 105,00    
11 Alice Lundh Hållén -07 Strands IF 105,00    
12 Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 100,00 =  
12 Nike Söderström -07 Rånäs IF 100,00 =  
14 Matilda Borg -07 Österhaninge IF 100,00    
15 Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 95,00    
  Ebba Berg -07 Hedesunda IF DNS    
  Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK DNS    
           
  F10 LÄNGD ZON       2017-07-23
1 Matilda Borg -07 Österhaninge IF 4,16 +0,0  
2 Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 4,09 +0,0  
3 Lia Hagström -07 Säters IF FIK 4,07 +0,0  
4 Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 3,97 +0,9  
5 Lina Sandström -07 IFK Göteborg Friidrott 3,93 +1,1  
6 Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 3,87 +0,0  
7 Saga Brink -07 Sollefteå GIF fri 3,83 +0,1  
8 Nova Raitis -07 Hanvikens SK 3,76 +0,0  
9 Nora Johansson -07 IK Stål 3,72 +0,1  
10 Simone Moverare -07 Österhaninge IF 3,63 +0,0  
11 Moa Kindbom -07 Skeninge IK 3,58 +0,1  
12 Evelina Åhl -07 IFK Mora FIK 3,47 +0,0  
13 Nike Söderström -07 Rånäs IF 3,35 +1,7 3,28
14 Alice Lundh Hållén -07 Strands IF 3,35 +0,2 3,27
15 Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 3,33 +0,0  
16 Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 3,30 +1,1  
17 Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 3,27 +1,3  
18 Tyra Mikaelsdotter -07 Leksands FIK 3,21 +0,0  
19 Ebba Berglund -07 Leksands FIK 3,19 +1,0  
20 Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 3,10 +0,1  
21 Hilma Sevelin -07 Katrineholms SK friidrott 3,03 +1,5  
22 Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 2,94 +0,0  
23 Ebba Berg -07 Hedesunda IF 2,85 +0,0  
  Ellinore Sparf -07 Åkersberga SK DNS    
  Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS    
  Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK DNS    
  Ida Hättestrand -07 Högbo GIF DNS    
           
  F10 KULA 2,0       2017-07-22
1 Nike Söderström -07 Rånäs IF 7,39    
2 Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 6,95    
3 Lia Hagström -07 Säters IF FIK 6,81    
4 Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 6,80    
5 Nora Johansson -07 IK Stål 6,62    
6 Saga Brink -07 Sollefteå GIF fri 6,51    
7 Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 6,47    
8 Nova Raitis -07 Hanvikens SK 6,39    
9 Lina Sandström -07 IFK Göteborg Friidrott 6,22    
10 Matilda Borg -07 Österhaninge IF 5,50    
11 Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 5,48    
12 Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 5,43    
13 Moa Kindbom -07 Skeninge IK 5,11    
14 Hilma Sevelin -07 Katrineholms SK friidrott 4,82    
15 Ebba Berg -07 Hedesunda IF 4,09    
           
  F10 NERFBOLL       2017-07-23
1 Lina Sandström -07 IFK Göteborg Friidrott 32,38    
2 Lia Hagström -07 Säters IF FIK 30,73    
3 Nike Söderström -07 Rånäs IF 29,60    
4 Nova Raitis -07 Hanvikens SK 27,07    
5 Saga Brink -07 Sollefteå GIF fri 24,91    
6 Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 23,88    
7 Nora Johansson -07 IK Stål 23,62    
8 Moa Kindbom -07 Skeninge IK 21,69    
9 Carmen Cernjul -07 Hanvikens SK 21,39    
10 Matilda Borg -07 Österhaninge IF 21,39    
11 Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 21,31    
12 Filippa Hanikat -07 Hanvikens SK 21,19    
13 Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 19,67    
14 Alice Lundh Hållén -07 Strands IF 18,17    
15 Miriam Moverare -07 Österhaninge IF 18,01    
16 Hilma Sevelin -07 Katrineholms SK friidrott 17,65    
17 Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 16,55    
18 Amilia Moverare -07 Österhaninge IF 15,41    
19 Simone Moverare -07 Österhaninge IF 15,38    
20 Ebba Berg -07 Hedesunda IF 11,89    
21 Ellinore Sparf -07 Åkersberga SK 0,00    
22 Cornelia Hallberg -07 Leksands FIK 0,00    
           
  F9 HÖJD       2017-07-23
1 Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 114,00    
2 Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 111,00    
3 Johanna Gummerus -08 Täby IS 108,00    
4 Märta Nyquist -08 Västerås FIK 99,00    
5 Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 99,00    
6 Alexandra Fernverg -08 IK Westmannia 90,00    
7 Thea Bonde -08 Leksands FIK 90,00    
8 Agnes Grop -08 Djurmo Sifferbo IF 90,00    
9 Timea Löwdin -08 IK Stål 85,00    
  Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF DNF    
  Junia Gruvman -08 Högbo GIF DNF    
  Maja Andersson -08 Alunda SK DNF    
  Johanna Gummerus -08 Täby IS DNS    
  Hildur Elfgren -08 IFK Sunne Fri DNS    
  Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK DNS    
           
  F9 LÄNGD ZON       2017-07-22
1 Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 3,88 +0,0  
2 Matilda Israelsson -08 Eskilstuna Friidrott 3,83 +0,1  
3 Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 3,54 +0,3  
4 Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 3,46 +0,0  
5 Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 3,28 +0,0  
6 Hildur Elfgren -08 IFK Sunne Fri 3,27 +1,4  
7 Linnéa Hallström -08 Falu IK 3,23 +0,5  
8 Maja Andersson -08 Alunda SK 3,22 +0,6 3,22
9 Miranda Jansson -08 Falu IK 3,22 +0,0 3,19
10 Timea Löwdin -08 IK Stål 3,15 +0,9  
11 Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 3,11 +0,0  
12 Junia Gruvman -08 Högbo GIF 3,09 +0,1  
13 Emelie Stenfelt -08 Wedevågs IF 2,93 +1,3  
14 Thea Bonde -08 Leksands FIK 2,85 +0,1  
15 Vera Bäck -08 IFK Mora FIK 2,83 +0,0  
16 Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 2,74 +0,2  
17 Märta Nyquist -08 Västerås FIK 2,69 +0,0  
  Johanna Gummerus -08 Täby IS DNS    
  Thelma Hammarberg -08 Högbo GIF DNS    
  Alexandra Fernverg -08 IK Westmannia DNS    
  Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK DNS    
           
  F9 KULA 2,0       2017-07-22
1 Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 5,93    
2 Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 5,79    
3 Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 5,29    
4 Maja Andersson -08 Alunda SK 5,23    
5 Thea Bonde -08 Leksands FIK 5,04    
6 Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 4,72    
7 Junia Gruvman -08 Högbo GIF 4,68    
8 Märta Nyquist -08 Västerås FIK 4,49    
9 Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 4,42    
  Johanna Gummerus -08 Täby IS DNS    
  Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK DNS    
  Alexandra Fernverg -08 IK Westmannia DNS    
           
  F9 NERFBOLL       2017-07-23
1 Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 26,51    
2 Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 26,24    
3 Maja Andersson -08 Alunda SK 22,46    
4 Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 20,83    
5 Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 20,76    
6 Johanna Gummerus -08 Täby IS 18,73    
7 Frida Arenvang -08 Wedevågs IF 18,19    
8 Linnéa Hallström -08 Falu IK 15,99    
9 Märta Nyquist -08 Västerås FIK 15,20    
10 Matilda Israelsson -08 Eskilstuna Friidrott 14,89    
11 Junia Gruvman -08 Högbo GIF 13,99    
12 Hildur Elfgren -08 IFK Sunne Fri 12,00    
13 Thea Bonde -08 Leksands FIK 10,90    
14 Miranda Jansson -08 Falu IK 9,57    
15 Fanny Szalkai -08 Spårvägen Friidrott 9,35    
16 Hilda Säfström -08 Kvarnsvedens FIK 0,00    
17 Alexandra Fernverg -08 IK Westmannia 0,00    
           
  F8 HÖJD       2017-07-23
1 Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 96,00    
2 Ida Flygt -09 Täby IS 90,00    
3 Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 85,00 =  
3 Tuva Eckerberg -09 Täby IS 85,00 =  
3 Idde Söderström -09 Rånäs IF 85,00 =  
6 Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 85,00 =  
6 Bella Lundh Hållén -09 Strands IF 85,00 =  
8 Esther Hellman -09 Leksands FIK 85,00    
9 Thalea S. -09 Karlskoga Friidrott 80,00 =  
9 Nila Bergström -09 Leksands FIK 80,00 =  
11 Emilia Frost Smeds -09 IFK Mora FIK 80,00    
12 Rebecka Albinsson -09 Karlskoga Friidrott 65,00    
           
  F8 LÄNGD ZON       2017-07-22
1 Tuva Eckerberg -09 Täby IS 3,59 +1,7  
2 Emma Rogö -09 IFK Göteborg Friidrott 3,55 +1,6  
3 Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 3,23 +2,5 3,11 +1,0
4 Thalea S. -09 Karlskoga Friidrott 3,01 +2,9 2,98 +0,9
5 Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 3,00 +1,5  
6 Esther Hellman -09 Leksands FIK 2,96 +0,9  
7 Isolde Hallman -09 Leksands FIK 2,92 +2,3 2,91 +2,0
8 Astrid Mikaelsdotter -09 Leksands FIK 2,91 +2,4 2,86 +1,9
9 Rebecka Albinsson -09 Karlskoga Friidrott 2,89 +1,8  
10 Ellen Broman -09 Timrå AIF 2,82 +1,6  
11 Idde Söderström -09 Rånäs IF 2,75 +1,8  
12 Emilia Frost Smeds -09 IFK Mora FIK 2,74 +1,6  
13 Ida Flygt -09 Täby IS 2,70 +0,1  
14 Bella Lundh Hållén -09 Strands IF 2,52 +0,0  
15 Elsa Berglund -09 Leksands FIK 2,40 +1,8  
16 Nila Bergström -09 Leksands FIK 2,27 +1,2  
17 Ella Snis -09 Leksands FIK 2,00 +2,2 1,97 +1,4
18 Lisa Flinkberg -09 Trångsvikens IF 1,91 +2,0  
  Ester Hjelte -09 IFK Mora FIK DNS    
  Tilda Hallin -09 Leksands FIK DNS    
  Alva Svensson Dahl -09 Leksands FIK DNS    
           
  F8 KULA 2,0       2017-07-22
1 Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 5,05    
2 Idde Söderström -09 Rånäs IF 4,82    
3 Tuva Eckerberg -09 Täby IS 4,49    
4 Thalea S. -09 Karlskoga Friidrott 4,29    
5 Ida Flygt -09 Täby IS 4,08    
6 Ellen Broman -09 Timrå AIF 4,07    
7 Ella Snis -09 Leksands FIK 3,58    
8 Rebecka Albinsson -09 Karlskoga Friidrott 3,52    
  Alva Svensson Dahl -09 Leksands FIK DNS    
  Ester Hjelte -09 IFK Mora FIK DNS    
  Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK DNS    
  Tilda Hallin -09 Leksands FIK DNS    
  Emilia Frost Smeds -09 IFK Mora FIK DNS    
           
  F8 NERFBOLL       2017-07-23
1 Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 16,79    
2 Elsa Berglund -09 Leksands FIK 13,99    
3 Ellen Broman -09 Timrå AIF 13,62    
4 Idde Söderström -09 Rånäs IF 12,93    
5 Thea Högberg -09 Kvarnsvedens FIK 12,76    
6 Tuva Eckerberg -09 Täby IS 12,73    
7 Ida Flygt -09 Täby IS 11,79    
8 Bella Lundh Hållén -09 Strands IF 10,73    
9 Rebecka Albinsson -09 Karlskoga Friidrott 10,70    
10 Emilia Frost Smeds -09 IFK Mora FIK 10,23    
11 Thalea S. -09 Karlskoga Friidrott 9,91    
12 Alva Svensson Dahl -09 Leksands FIK 9,59    
13 Nila Bergström -09 Leksands FIK 9,11    
14 Ella Snis -09 Leksands FIK 9,02    
15 Lisa Flinkberg -09 Trångsvikens IF 4,70    
16 Tilda Hallin -09 Leksands FIK 0,00    
17 Isolde Hallman -09 Leksands FIK 0,00    
18 Ester Hjelte -09 IFK Mora FIK 0,00    
           
  F7 HÖJD       2017-07-23
1 Maja Sevelin -10 Katrineholms SK friidrott 92,00    
2 Elsa Blårand -10 IFK Mora FIK 87,00    
3 Ellen Littorin-Pousette -10 Alunda SK 82,00    
4 Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 82,00    
5 Maja Martini -10 Skeninge IK 77,00    
           
  F7 LÄNGD ZON       2017-07-22
1 Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 3,10 +3,1 2,95 +1,6
2 Maja Sevelin -10 Katrineholms SK friidrott 2,91 +2,7 2,90 +1,9
3 Lovisa Daun -11 Katrineholms SK friidrott 2,87 +2,6 2,83 +1,6
4 Ellen Littorin-Pousette -10 Alunda SK 2,73 +1,3  
5 Elsa Blårand -10 IFK Mora FIK 2,66 +2,5 2,45 +1,5
6 Maja Martini -10 Skeninge IK 2,58 +2,1 2,37 +1,9
7 Rakel Stenbäck -10 Kvarnsvedens FIK 2,17 +2,9 2,03 +1,7
8 Embla Allard -12 Eskilstuna Friidrott 2,03 +3,0 1,99 +1,5
           
  F7 KULA 2,0       2017-07-22
1 Maja Martini -10 Skeninge IK 4,31    
2 Elsa Blårand -10 IFK Mora FIK 3,86    
3 Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 3,42    
4 Maja Sevelin -10 Katrineholms SK friidrott 3,39    
5 Ellen Littorin-Pousette -10 Alunda SK 2,51    
6 Rakel Stenbäck -10 Kvarnsvedens FIK 2,42    
7 Embla Allard -12 Eskilstuna Friidrott 2,29    
           
  F7 NERFBOLL       2017-07-23
1 Hilla Ytfeldt -10 Leksands FIK 14,79    
2 Elsa Blårand -10 IFK Mora FIK 12,79    
3 Maja Martini -10 Skeninge IK 12,54    
4 Lovisa Daun -11 Katrineholms SK friidrott 8,91    
5 Embla Allard -12 Eskilstuna Friidrott 7,20    
Uppdaterad: 2017-07-23 22:04
Skribent: Michael Sensson
Epost: Adressen Gömd

Vår huvudsponsor


SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Väder Leksand

Banner Grasroten

Postadress:
Leksands FIK - Friidrott
Karin Hedlund, Västanvik Djupgropsvägen 1
79392 Leksand

Kontakt:
Tel: 0705-084246
E-post: This is a mailto link

Se all info