Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2015


  Preliminära resultat LeksandsSparbanksspel 2015 25-26/7

Hopp och Kast längre ner

Stafett

 

    MÄN 100 M    Vind +1,1  2015-07-25

1   Gustaf Borg -98 Nyköpings BIS Friidrott 11,95      
2   Mikael Näslund -79 Hanvikens SK 14,08      
3   Mattias Larsson -80 Hanvikens SK 14,11      
4   Pelle Agelstam -69 Hanvikens SK 15,05      
    Thobias Nilsson -97 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    MÄN 400 M      2015-07-26

1   Gunnar Söderström -77 Rånäs IF 1.00,41      
2   Jan Berneryd -66 Danderyds SK 1.01,04      
3   Michael Svensson -79 Leksands FIK 1.02,74      
               


    P17 100 M    Vind +0,9  2015-07-25

1   Victor Wiberg -99 IK Stål 11,84      
2   Dennis Häll -99 IFK Mora FIK 12,05      
               


    P17 200 M    Vind +0,5  2015-07-26

1   Victor Wiberg -99 IK Stål 24,40      
    Gustaf Borg -98 Nyköpings BIS Friidrott DNS      
               


    P17 110 M HÄCK    Vind -0,5  2015-07-26

1   Johan Bengtsson -98 Täby IS 15,76      
               


    P15 80 M    Vind -0,5  2015-07-25

1   Tomas Johansson -00 KFUM Örebro 10,17      
2   Rickard Bergenarp -00 Glanshammars IF 10,30      
3   Philip Stömne -00 Valbo AIF 10,31      
4   Ludvig Gustavsson -00 Falu IK 10,55      
5   Markus Lif -01 IK Stål 12,12      
               


    P15 80 M HÄCK    Vind -0,3  2015-07-26

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 12,13      
               


    P13 60 M  HEAT 1  Vind -0,2  2015-07-25

1   Christian Thorsell -03 IK Stål 8,61   Final  
2   Nils Bergström -02 Stora Tuna Friidrott 8,75   Final  
3   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 9,13   Final  
4   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 9,27      
5   Joel Andersson -02 Leksands FIK 9,46      
               


    P13 60 M  HEAT 2  Vind +1,1  

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 8,60   Final  
2   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 9,07   Final  
3   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 9,12   Final  
4   Tor Svensson -03 Kvarnsvedens FIK 9,92      
5   Max Tunander -03 Kvarnsvedens FIK 10,28      
               


    P13 60 M  FINAL  Vind +0,4  2015-07-25

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 8,43      
2   Christian Thorsell -03 IK Stål 8,62      
3   Nils Bergström -02 Stora Tuna Friidrott 8,84      
4   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 9,08      
5   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 9,11      
6   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 9,19      
               


    P13 200 M    Vind -0,4  2015-07-26

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 27,53      
2   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 29,48      
3   Christian Thorsell -03 IK Stål 30,07      
4   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 30,59      
99   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
99   Tor Svensson -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    P13 600 M      2015-07-25

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 1.40,98      
2   Nils Bergström -02 Stora Tuna Friidrott 1.46,51      
3   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 1.51,45      
4   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 1.54,22      
5   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 1.57,41      
6   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 1.58,40      
7   Tor Svensson -03 Kvarnsvedens FIK 2.10,62      
               


    P13 800 M HINDER      2015-07-26

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 2.38,18      
2   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 2.53,26      
3   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 2.55,82      
    Filip Björkman -03 IFK Mora FIK DNS      
               


    P13 60 M HÄCK    Vind -0,9  2015-07-26

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 10,70      
2   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 11,93      
3   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 12,54      
4   Joel Andersson -02 Leksands FIK 13,46      
    Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
    Tor Svensson -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    P11 60 M  HEAT 1  Vind +1,2  2015-07-25

1   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 9,02   Final  
2   Hugo Hindsberg -04 Kvarnsvedens FIK 9,37   Final  
3   Albin Klingsmo -04 IK Stål 9,90      
4   Alfred Andersson -04 Hedesunda IF 10,50      
               


    P11 60 M  HEAT 2  Vind +0,6  

1   Linus Jonsson -04 Hässelby SK 8,99   Final  
2   Viktor Hjertström -04 Ludvika FFI 9,39   Final  
3   Alfred Hedlund -04 Leksands FIK 9,44   Final  
4   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 9,56   Final  
               


    P11 60 M  FINAL  Vind +1,6  2015-07-25

1   Linus Jonsson -04 Hässelby SK 8,91      
2   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 9,04      
3   Alfred Hedlund -04 Leksands FIK 9,33      
4   Viktor Hjertström -04 Ludvika FFI 9,43      
5   Hugo Hindsberg -04 Kvarnsvedens FIK 9,48      
6   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 9,67      
               


    P11 200 M    Vind -0,1  2015-07-26

1   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 31,09      
2   Linus Jonsson -04 Hässelby SK 31,99      
3   Albin Klingsmo -04 IK Stål 32,13      
4   Alfred Hedlund -04 Leksands FIK 32,18      
5   William Larsson -04 Västerås FIK 33,52      
6   Alfred Andersson -04 Hedesunda IF 37,59      
               


    P11 600 M      2015-07-25

1   Hugo Hindsberg -04 Kvarnsvedens FIK 1.58,85      
2   Albin Klingsmo -04 IK Stål 2.00,36      
3   Viktor Hjertström -04 Ludvika FFI 2.11,06      
4   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 2.24,20      
5   Alfred Andersson -04 Hedesunda IF 2.27,64      
99   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK DNS      
               


    P11 800 M HINDER      2015-07-26

1   Albin Klingsmo -04 IK Stål 3.05,51      
2   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 3.33,41      
    Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK DNS      
               


    P11 50 M HÄCK    Vind -0,5  2015-07-26

1   Linus Jonsson -04 Hässelby SK 8,85      
2   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 8,93      
3   Alfred Hedlund -04 Leksands FIK 9,35      
4   Alfred Andersson -04 Hedesunda IF 11,22      
    Viktor Hjertström -04 Ludvika FFI DNS      
               


    P10 60 M  HEAT 1  Vind +0,4  2015-07-25

1   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 9,79   Final  
2   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 10,05      
3   Adam Söder -05 Hedesunda IF 10,64      
4   Emil Svensson -05 Hedesunda IF 11,33      
               


    P10 60 M  HEAT 2  Vind +1,0  

1   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 9,43   Final  
2   Viktor Lögdahl -05 Råby Rekarne FIF 9,44   Final  
3   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 9,90      
4   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 10,36      
5   Valter Näslund -05 Hanvikens SK 11,27      
               


    P10 60 M  HEAT 3  Vind +0,7  

1   Arvid Danielsson Rällfors -05 Bromma IF 9,25   Final  
2   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 9,29   Final  
3   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 9,53   Final  
4   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 10,30      
5   Anton Andersson -05 Leksands FIK 11,93      
               


    P10 60 M  FINAL  Vind +2,0  2015-07-25

1   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 9,14      
2   Arvid Danielsson Rällfors -05 Bromma IF 9,19      
3   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 9,22      
4   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 9,40      
5   Viktor Lögdahl -05 Råby Rekarne FIF 9,56      
6   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 9,78      
               


    P10 200 M  HEAT 1  Vind +0,6  2015-07-26

1   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 31,95      
2   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 37,95      
3   Adam Söder -05 Hedesunda IF 39,54      
               


    P10 200 M  HEAT 2  Vind -0,1  

1   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 32,94      
2   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 35,50      
3   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 37,84      
4   Valter Näslund -05 Hanvikens SK 38,61      
               


    P10 200 M  SAMLAD LISTA    

1   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 31,95      
2   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 32,94      
3   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 35,50      
4   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 37,84      
5   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 37,95      
6   Valter Näslund -05 Hanvikens SK 38,61      
7   Adam Söder -05 Hedesunda IF 39,54      
               


    P10 400 M      2015-07-25

1   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 1.17,05      
2   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 1.19,91      
3   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 1.20,50      
4   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 1.21,38      
5   Valter Näslund -05 Hanvikens SK 1.30,85      
               


    P10 400 M HINDER      2015-07-26

1   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 1.19,54      
2   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 1.23,52      
3   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 1.26,70      
4   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 1.31,34      
5   Valter Näslund -05 Hanvikens SK 1.31,95      
6   Anton Andersson -05 Leksands FIK 1.35,79      
    Rasmus Berg -05 Hedesunda IF DNS      
    Erik Agelstam -05 Hanvikens SK DNS      
               


    P10 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind +0,2  2015-07-26

1   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 10,34      
2   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 10,50      
3   Adam Söder -05 Hedesunda IF 10,93      
4   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 11,09      
               


    P10 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,1  

1   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 9,09      
2   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 9,21      
3   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 10,53      
4   Valter Näslund -05 Hanvikens SK 11,40      
5   Anton Andersson -05 Leksands FIK 12,51      
99   Robin Ringström -05 KFUM Örebro DNS      
               


    P10 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 9,09      
2   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 9,21      
3   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 10,34      
4   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 10,50      
5   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 10,53      
6   Adam Söder -05 Hedesunda IF 10,93      
7   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 11,09      
8   Valter Näslund -05 Hanvikens SK 11,40      
9   Anton Andersson -05 Leksands FIK 12,51      
    Robin Ringström -05 KFUM Örebro DNS      
               


    P9 60 M  HEAT 1  Vind +0,9  2015-07-25

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 9,97   Final  
2   Ville Renemark -06 Hanvikens SK 10,31   Final  
3   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 10,50   Final  
4   Noel Holgersson -06 Leksands FIK 10,72   Final  
5   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 10,74      
    Lowe Löfdahl -06 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    P9 60 M  HEAT 2  Vind +1,7  

1   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 10,01   Final  
2   Max Melin -06 Leksands FIK 10,43   Final  
3   Malte Pook Sparr -06 Leksands FIK 10,78      
4   Benjamin Samuelsson -06 Hanvikens SK 11,00      
5   Liam Haili -06 Wedevågs IF 11,29      
6   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 11,77      
               


    P9 60 M  FINAL  Vind +0,6  2015-07-25

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 9,89      
2   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 10,09      
3   Ville Renemark -06 Hanvikens SK 10,44      
4   Noel Holgersson -06 Leksands FIK 10,60      
5   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 10,70      
6   Max Melin -06 Leksands FIK 10,72      
               


    P9 200 M  HEAT 1  Vind -0,7  2015-07-26

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 35,21      
2   Noel Holgersson -06 Leksands FIK 37,06      
3   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 39,17      
               


    P9 200 M  HEAT 2  Vind -1,5  

1   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 35,25      
2   Ville Renemark -06 Hanvikens SK 37,79      
3   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 39,43      
4   Benjamin Samuelsson -06 Hanvikens SK 42,13      
               


    P9 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 35,21      
2   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 35,25      
3   Noel Holgersson -06 Leksands FIK 37,06      
4   Ville Renemark -06 Hanvikens SK 37,79      
5   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 39,17      
6   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 39,43      
7   Benjamin Samuelsson -06 Hanvikens SK 42,13      
               


    P9 400 M      2015-07-25

1   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 1.21,21      
2   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 1.21,38      
3   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 1.23,29      
4   Noel Holgersson -06 Leksands FIK 1.25,61      
5   Ville Renemark -06 Hanvikens SK 1.29,73      
6   Benjamin Samuelsson -06 Hanvikens SK 1.45,10      
               


    P9 400 M HINDER      2015-07-26

1   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 1.22,14      
2   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 1.27,38      
3   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 1.28,78      
4   Noel Holgersson -06 Leksands FIK 1.31,19      
    Benjamin Samuelsson -06 Hanvikens SK DNS      
    Ville Renemark -06 Hanvikens SK DNS      
               


    P9 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,1  2015-07-26

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 8,77      
2   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 9,22      
3   Liam Haili -06 Wedevågs IF 10,25      
4   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 10,46      
99   Noel Holgersson -06 Leksands FIK DNS      
               


    P9 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,1  

1   Max Melin -06 Leksands FIK 10,10      
2   Ville Renemark -06 Hanvikens SK 10,54      
3   Benjamin Samuelsson -06 Hanvikens SK 10,97      
4   Lowe Löfdahl -06 Kvarnsvedens FIK 11,02      
99   Malte Pook Sparr -06 Leksands FIK DNS      
99   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK DNS      
               


    P9 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 8,77      
2   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 9,22      
3   Max Melin -06 Leksands FIK 10,10      
4   Liam Haili -06 Wedevågs IF 10,25      
5   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 10,46      
6   Ville Renemark -06 Hanvikens SK 10,54      
7   Benjamin Samuelsson -06 Hanvikens SK 10,97      
8   Lowe Löfdahl -06 Kvarnsvedens FIK 11,02      
    Noel Holgersson -06 Leksands FIK DNS      
    Malte Pook Sparr -06 Leksands FIK DNS      
    Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK DNS      
               


    P8 60 M  HEAT 1  Vind +0,5  2015-07-25

1   Hugo Klingsmo -07 IK Stål 10,73   Final  
2   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 10,95   Final  
3   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 10,96   Final  
4   Oscar Viberg -07 IK Stål 10,97   Final  
               


    P8 60 M  HEAT 2  Vind +1,2  

1   Tor Vilmar -07 Boo IF 10,12   Final  
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 10,52   Final  
3   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 11,15      
4   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 11,18      
4   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 11,60      
5   William Bröms Sjödin -07 Leksands FIK 12,84      
               


    P8 60 M  FINAL  Vind +1,4  2015-07-25

1   Tor Vilmar -07 Boo IF 10,30      
2   Hugo Klingsmo -07 IK Stål 10,65      
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 10,67      
4   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 10,85      
5   Oscar Viberg -07 IK Stål 11,11      
6   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 11,15      
               


    P8 200 M  HEAT 1  Vind -1,5  2015-07-26

1   Hugo Klingsmo -07 IK Stål 36,29      
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 37,23      
3   Affe Rydén -07 IFK Mora FIK 39,65      
4   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 39,99      
99   William Bröms Sjödin -07 Leksands FIK DNS      
               


    P8 200 M  HEAT 2  Vind -0,2  

1   Theodor Yngström -07 Mälarö SOK Friidrott 34,08      
2   Tor Vilmar -07 Boo IF 36,55      
3   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 39,93      
4   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 45,00      
5   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 47,80      
               


    P8 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Theodor Yngström -07 Mälarö SOK Friidrott 34,08      
2   Hugo Klingsmo -07 IK Stål 36,29      
3   Tor Vilmar -07 Boo IF 36,55      
4   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 37,23      
5   Affe Rydén -07 IFK Mora FIK 39,65      
6   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 39,93      
7   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 39,99      
8   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 45,00      
9   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 47,80      
10   William Bröms Sjödin -07 Leksands FIK DNS      
               


    P8 400 M      2015-07-25

1   Tor Vilmar -07 Boo IF 1.23,34      
2   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 1.23,81      
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 1.26,27      
4   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 1.30,66      
5   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 1.34,97      
6   William Bröms Sjödin -07 Leksands FIK 1.37,91      
7   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 1.45,41      
               


    P8 400 M HINDER      2015-07-26

1   Theodor Yngström -07 Mälarö SOK Friidrott 1.22,37      
2   Tor Vilmar -07 Boo IF 1.28,27      
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 1.28,68      
4   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 1.30,73      
5   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 1.30,86      
6   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 1.38,95      
7   Affe Rydén -07 IFK Mora FIK 1.40,43      
    William Bröms Sjödin -07 Leksands FIK DNS      
               


    P7 60 M  HEAT 1  Vind +1,1  2015-07-25

1   Kasper Lögdahl -08 Råby Rekarne FIF 11,29   Final  
2   Vigor Sandin -08 Falu IK 11,29   Final  
3   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 11,47   Final  
4   Nils Larsson -08 Leksands FIK 11,93      
5   Linus Hjulström -10 Säters IF FIK 12,10      
6   Nils Sernfält -08 Leksands FIK 12,16      
               


    P7 60 M  HEAT 2  Vind -0,1  

1   Noah Karlsson Hjortborg -08 KFUM Örebro 11,15   Final  
2   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 11,68   Final  
3   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 11,87      
4   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 12,10      
5   Oskar Limell -08 Falu IK 12,25      
               


    P7 60 M  HEAT 3  Vind +0,4  

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 10,79   Final  
2   Viggo Tamm -08 Leksands FIK 11,83      
3   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 12,20      
4   Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 12,39      
5   Tim Sjödin -09 Leksands FIK 12,62      
               


    P7 60 M  FINAL  Vind +1,9  2015-07-25

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 10,67      
2   Kasper Lögdahl -08 Råby Rekarne FIF 11,09      
3   Noah Karlsson Hjortborg -08 KFUM Örebro 11,10      
4   Vigor Sandin -08 Falu IK 11,34      
5   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 11,57      
6   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 11,68      
               


    P7 200 M  HEAT 1  Vind -1,0  2015-07-26

1   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 44,79      
2   Vigor Sandin -08 Falu IK 45,30      
3   Tim Sjödin -09 Leksands FIK 47,09      
99   Linus Hjulström -10 Säters IF FIK DNS      
               


    P7 200 M  HEAT 2  Vind -1,0  

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 36,30      
2   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 42,04      
3   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 42,35      
4   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 42,92      
5   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 46,36      
99   Lucas Fredin -08 Hanvikens SK DNS      
               


    P7 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 36,30      
2   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 42,04      
3   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 42,35      
4   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 42,92      
5   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 44,79      
6   Vigor Sandin -08 Falu IK 45,30      
7   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 46,36      
8   Tim Sjödin -09 Leksands FIK 47,09      
    Linus Hjulström -10 Säters IF FIK DNS      
    Lucas Fredin -08 Hanvikens SK DNS      
               


    P7 400 M      2015-07-25

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 1.26,51      
2   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 1.36,37      
3   Wilhelm Mörtstam -05 IFK Växjö 1.37,67      
4   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 1.44,53      
5   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 1.45,11      
6   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 1.47,77      
7   Oskar Limell -08 Falu IK 1.49,01      
8   Tim Sjödin -09 Leksands FIK 1.52,10      
    Lucas Fredin -08 Hanvikens SK DNS      
               


    P7 400 M HINDER      2015-07-26

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 1.31,43      
2   Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 1.44,51      
3   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 1.45,68      
4   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 1.49,77      
5   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 1.52,78      
    Lucas Fredin -08 Hanvikens SK DNS      
               


    KVINNOR 100 M    Vind +1,5  2015-07-25

1   Klara Helander -95 Upsala IF 12,60      
2   Alina Lindqvist -95 Väsby IK Friidrott 12,70      
3   Emilia Lif -97 IK Stål 18,07      
               


    KVINNOR 400 M      2015-07-26

1   Emma Jansson -91 Hässelby SK 1.00,56      
2   Emelie Svensson -95 IFK Mora FIK 1.03,06      
               


    KVINNOR 800 M      2015-07-25

1   Emma Jansson -91 Hässelby SK 2.16,02      
2   Emelie Svensson -95 IFK Mora FIK 2.25,49      
               


    F17 100 M    Vind +0,5  2015-07-25

1   Saga Berneryd -99 Danderyds SK 12,66      
2   Louise Svensson -99 Eskilstuna Friidrott 12,81      
3   Mina Karlsson -99 Upsala IF 12,87      
4   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 13,21      
5   Michelle Johnson -99 Strands IF 13,31      
6   Hanne Retsloff -98 Hammarby IF 13,56      
               


    F17 200 M    Vind +0,5  2015-07-26

1   Saga Berneryd -99 Danderyds SK 26,05      
2   Mina Karlsson -99 Upsala IF 26,77      
3   Linn Svärdhagen -99 Falu IK 27,50      
4   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 27,68      
5   Michelle Johnson -99 Strands IF 27,69      
    Hanne Retsloff -98 Hammarby IF DNS      
               


    F17 100 M HÄCK    Vind -0,4  2015-07-26

1   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 15,78      
    Felicia Engberg -98 Leksands FIK DNF      
               


    F15 80 M  HEAT 1  Vind +0,4  2015-07-25

1   Jonna Claesson -00 Stora Skedvi IK 10,28   Final  
2   Agnes Hill -00 Kvarnsvedens FIK 11,03   Final  
3   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 11,27   Final  
4   Michelle Eriksson -01 Säters IF FIK 11,56   Final  
5   Mathilda Hammarqvist -01 IF Kville 11,87      
6   Nellie Bergkvist -01 KFUM Örebro 12,05      
               


    F15 80 M  HEAT 2  Vind +0,8  

1   Hilda Gyldén -01 IF Kville 11,12   Final  
2   Moa Berglund -01 Stora Tuna Friidrott 11,51   Final  
3   Fanny Östman -01 Säters IF FIK 11,77      
4   Rebella Axelsson Berglund -01 Leksands FIK 11,84      
5   Elsa Hårrskog -01 IFK Mora FIK 11,86      
6   Lina Larsson -00 Säters IF FIK 11,90      
               


    F15 80 M  FINAL  Vind +2,6  2015-07-25

1   Jonna Claesson -00 Stora Skedvi IK 10,25      
2   Agnes Hill -00 Kvarnsvedens FIK 10,82      
3   Hilda Gyldén -01 IF Kville 10,99      
4   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 11,23      
5   Moa Berglund -01 Stora Tuna Friidrott 11,42      
6   Michelle Eriksson -01 Säters IF FIK 11,54      
               


    F15 300 M      2015-07-26

1   Jonna Claesson -00 Stora Skedvi IK 40,96      
2   Hanna Hellbom -00 Falu IK 43,88      
3   Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 44,62      
4   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 46,21      
5   Rebella Axelsson Berglund -01 Leksands FIK 48,09      
6   Nellie Bergkvist -01 KFUM Örebro 48,53      
               


    F15 800 M      2015-07-25

1   Hanna Hellbom -00 Falu IK 2.23,84      
2   Mathilda Hammarqvist -01 IF Kville 2.29,84      
3   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 2.30,50      
4   Emelie Eriksson -00 Säters IF FIK 2.34,13      
    Rebella Axelsson Berglund -01 Leksands FIK DNS      
               


    F15 80 M HÄCK    Vind -0,3  2015-07-26

1   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 13,72      
               


    F13 60 M  HEAT 1  Vind -0,6  2015-07-25

1   Sara Andersson -03 IFK Mora FIK 8,93   A-Final  
2   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 9,28   B-Final  
3   Elsa Lindberg -02 Turebergs FK 9,39      
4   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 9,49      
5   Hanna Elfström -02 Strands IF 9,51      
6   Ida Karlsson -02 Kvarnsvedens FIK 9,71      
               


    F13 60 M  HEAT 2  Vind +0,9  

1   Maja Larsson -02 Kvarnsvedens FIK 8,71   A-Final  
2   Kristin Kalleberg -02 Djurmo Sifferbo IF 9,01   B-Final  
3   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 9,21   B-Final  
4   Emilia Lövstrand -02 Djurmo Sifferbo IF 9,27   B-Final  
5   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 9,30      
6   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 9,36      
               


    F13 60 M  HEAT 3  Vind -0,7  

1   Bianca Löfdahl -02 Kvarnsvedens FIK 9,72      
2   Karin Olsson -03 Hässelby SK 9,84      
3   Miranda Falk -03 Kvarnsvedens FIK 9,95      
4   Alice Lind -03 Hanvikens SK 10,28      
5   Karin Hårrskog -03 IFK Mora FIK 10,30      
               


    F13 60 M  HEAT 4  Vind +1,9  

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 8,07   A-Final  
2   Andrea Jansson -02 IFK Mora FIK 8,99   B-Final  
3   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 9,41      
4   Ida Hjort -03 Hanvikens SK 10,22      
5   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 10,86      
               


    F13 60 M  HEAT 5  Vind +1,4  

1   Saga Bond -02 Leksands FIK 8,59   A-Final  
2   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 8,96   A-Final  
3   Hilma Hindsberg -02 Kvarnsvedens FIK 8,97   A-Final  
4   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 9,04   B-Final  
5   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 9,78      
6   Anna Strandell -03 Leksands FIK 9,97      
               


    F13 60 M  B-FINAL  Vind +1,7  2015-07-25

1   Kristin Kalleberg -02 Djurmo Sifferbo IF 8,95      
2   Andrea Jansson -02 IFK Mora FIK 8,99      
3   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 9,04      
4   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 9,13      
5   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 9,26      
    Emilia Lövstrand -02 Djurmo Sifferbo IF DNS      
               


    F13 60 M  A-FINAL  Vind +2,4  2015-07-25

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 8,11      
2   Saga Bond -02 Leksands FIK 8,60      
3   Maja Larsson -02 Kvarnsvedens FIK 8,75      
4   Sara Andersson -03 IFK Mora FIK 8,83      
5   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 9,04      
6   Hilma Hindsberg -02 Kvarnsvedens FIK 9,06      
               


    F13 200 M  HEAT 1  Vind -0,1  2015-07-26

1   Saga Bond -02 Leksands FIK 29,30      
2   Kristin Kalleberg -02 Djurmo Sifferbo IF 30,65      
3   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 31,29      
4   Emilia Lövstrand -02 Djurmo Sifferbo IF 33,49      
5   Hanna Elfström -02 Strands IF 33,57      
    Karin Olsson -03 Hässelby SK DNS      
               


    F13 200 M  HEAT 2  Vind -2,1  

1   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 31,63      
2   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 31,85      
3   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 33,05      
4   Alice Lind -03 Hanvikens SK 36,39      
5   Ida Hjort -03 Hanvikens SK 38,72      
               


    F13 200 M  HEAT 3  Vind +0,2  

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 26,78      
2   Ella Hagman -02 Huddinge AIS 28,00      
3   Maja Larsson -02 Kvarnsvedens FIK 29,21      
4   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 30,46      
5   Olivia Nordgren -02 Falu IK 31,70      
6   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 32,38      
               


    F13 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 26,78      
2   Ella Hagman -02 Huddinge AIS 28,00      
3   Maja Larsson -02 Kvarnsvedens FIK 29,21      
4   Saga Bond -02 Leksands FIK 29,30      
5   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 30,46      
6   Kristin Kalleberg -02 Djurmo Sifferbo IF 30,65      
7   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 31,29      
8   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 31,63      
9   Olivia Nordgren -02 Falu IK 31,70      
10   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 31,85      
11   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 32,38      
12   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 33,05      
13   Emilia Lövstrand -02 Djurmo Sifferbo IF 33,49      
14   Hanna Elfström -02 Strands IF 33,57      
15   Alice Lind -03 Hanvikens SK 36,39      
16   Ida Hjort -03 Hanvikens SK 38,72      
    Karin Olsson -03 Hässelby SK DNS      
               


    F13 600 M      2015-07-25

1   Sara Andersson -03 IFK Mora FIK 1.55,78      
2   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 1.58,95      
3   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 1.59,91      
4   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 2.05,15      
5   Emma Eliasson -03 Kvarnsvedens FIK 2.09,79      
6   Ida Karlsson -02 Kvarnsvedens FIK 2.16,13      
7   Ida Hjort -03 Hanvikens SK 2.35,89      
99   Alice Lind -03 Hanvikens SK DNS      
               


    F13 800 M HINDER      2015-07-26

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 2.48,21      
2   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 3.06,62      
3   Ida Hjort -03 Hanvikens SK 3.57,72      
    Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK DNS      
    Alice Lind -03 Hanvikens SK DNS      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,5  2015-07-26

1   Hanna Elfström -02 Strands IF 11,86   Final  
2   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 12,26      
3   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 12,60      
4   Ida Hjort -03 Hanvikens SK 16,27      
    Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK DNF      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,4  

1   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 11,09   Final  
2   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 11,51   Final  
3   Emilia Lövstrand -02 Djurmo Sifferbo IF 12,84      
4   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 12,84      
5   Alice Lind -03 Hanvikens SK 14,54      
               


    F13 60 M HÄCK  HEAT 3  Vind -0,3  

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 9,54   Final  
2   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 9,57   Final  
3   Saga Bond -02 Leksands FIK 11,14   Final  
4   Kristin Kalleberg -02 Djurmo Sifferbo IF 11,96      
5   Ida Karlsson -02 Kvarnsvedens FIK 12,33      
               


    F13 60 M HÄCK  FINAL  Vind +0,5  2015-07-26

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 9,31      
2   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 9,38      
3   Saga Bond -02 Leksands FIK 10,91      
4   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 10,94      
5   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 11,58      
6   Hanna Elfström -02 Strands IF 11,98      
               


    F11 60 M  HEAT 1  Vind -0,7  2015-07-25

1   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 9,57   B-Final  
2   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 9,58   B-Final  
3   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 9,83      
4   Elin Björklind -04 Västerås FIK 9,88      
5   Stina Jonsson -04 IF Skade 10,62      
               


    F11 60 M  HEAT 2  Vind -0,6  

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 8,99   A-Final  
2   Julia Åberg -04 Vallentuna FK 9,26   A-Final  
3   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 9,91      
4   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 10,56      
5   Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 11,21      
99   Maja Svanberg -04 Stora Tuna Friidrott DNS      
               


    F11 60 M  HEAT 3  Vind +0,5  

1   Ella Gropgård -04 Leksands FIK 9,09   A-Final  
2   Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK 9,42   A-Final  
3   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 9,72   B-Final  
4   Filippa Nordgren -04 Falu IK 9,80      
5   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 9,81      
6   Emma Walfridsson -04 Hanvikens SK 9,88      
               


    F11 60 M  HEAT 4  Vind +1,5  

1   Casandra Johnson -04 Strands IF 9,00   A-Final  
2   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 9,64   B-Final  
3   Alice Brattström -04 Ludvika FFI 9,71   B-Final  
4   Linn Bond -04 Leksands FIK 9,75      
5   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 9,85      
6   Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 10,02      
               


    F11 60 M  HEAT 5  Vind +1,2  

1   Desirée Mwepu -04 Västerås FIK 9,40   A-Final  
2   Tilda Erlandsson -04 Ludvika FFI 9,61   B-Final  
3   Maya Thompson -04 Vallentuna FK 9,73      
4   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 9,86      
5   Liv Norberg -04 IK Stål 10,09      
6   Alde Johansson -04 IK Stål 10,84      
               


    F11 60 M  B-FINAL  Vind -0,3  2015-07-25

1   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 9,50      
2   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 9,50      
3   Tilda Erlandsson -04 Ludvika FFI 9,74      
4   Alice Brattström -04 Ludvika FFI 9,77      
5   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 9,77      
6   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 9,79      
               


    F11 60 M  A-FINAL  Vind +1,2  2015-07-25

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 8,86      
2   Casandra Johnson -04 Strands IF 8,89      
3   Ella Gropgård -04 Leksands FIK 9,03      
4   Julia Åberg -04 Vallentuna FK 9,31      
5   Desirée Mwepu -04 Västerås FIK 9,31      
6   Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK 9,41      
               


    F11 200 M  HEAT 1  Vind -0,1  2015-07-26

1   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 31,99      
2   Elin Björklind -04 Västerås FIK 32,21      
3   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 33,13      
4   Linn Bond -04 Leksands FIK 33,65      
               


    F11 200 M  HEAT 2  Vind 0,0  

1   Tilda Erlandsson -04 Ludvika FFI 32,67      
2   Filippa Nordgren -04 Falu IK 33,42      
3   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 33,63      
4   Emma Walfridsson -04 Hanvikens SK 36,59      
5   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 38,33      
               


    F11 200 M  HEAT 3  Vind -0,2  

1   Desirée Mwepu -04 Västerås FIK 30,58      
2   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 31,13      
3   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 32,80      
4   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 34,19      
5   Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 34,64      
               


    F11 200 M  HEAT 4  Vind -0,5  

1   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 31,32      
2   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 32,84      
3   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 32,90      
4   Alice Brattström -04 Ludvika FFI 33,62      
5   Stina Jonsson -04 IF Skade 35,65      
               


    F11 200 M  HEAT 5  Vind -0,5  

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 29,76      
2   Tyra Tjulander -04 Västerås FIK 30,49      
3   Casandra Johnson -04 Strands IF 30,62      
4   Julia Åberg -04 Vallentuna FK 30,93      
5   Ella Gropgård -04 Leksands FIK 32,27      
6   Maya Thompson -04 Vallentuna FK 32,58      
               


    F11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 29,76      
2   Tyra Tjulander -04 Västerås FIK 30,49      
3   Desirée Mwepu -04 Västerås FIK 30,58      
4   Casandra Johnson -04 Strands IF 30,62      
5   Julia Åberg -04 Vallentuna FK 30,93      
6   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 31,13      
7   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 31,32      
8   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 31,99      
9   Elin Björklind -04 Västerås FIK 32,21      
10   Ella Gropgård -04 Leksands FIK 32,27      
11   Maya Thompson -04 Vallentuna FK 32,58      
12   Tilda Erlandsson -04 Ludvika FFI 32,67      
13   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 32,80      
14   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 32,84      
15   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 32,90      
16   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 33,13      
17   Filippa Nordgren -04 Falu IK 33,42      
18   Alice Brattström -04 Ludvika FFI 33,62      
19   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 33,63      
20   Linn Bond -04 Leksands FIK 33,65      
21   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 34,19      
22   Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 34,64      
23   Stina Jonsson -04 IF Skade 35,65      
24   Emma Walfridsson -04 Hanvikens SK 36,59      
25   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 38,33      
               


    F11 600 M      2015-07-25

1   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 1.54,39      
2   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 1.54,48      
3   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 1.55,29      
4   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 1.59,26      
5   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 2.04,53      
6   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 2.09,94      
7   Tilda Erlandsson -04 Ludvika FFI 2.10,78      
8   Stina Jonsson -04 IF Skade 2.20,81      
9   Emma Walfridsson -04 Hanvikens SK 2.23,65      
10   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 2.27,03      
    Elin Björklind -04 Västerås FIK DNS      
    Desirée Mwepu -04 Västerås FIK DNS      
    Ebba Lind -04 Hanvikens SK DNS      
               


    F11 800 M HINDER      2015-07-26

1   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 2.53,32      
2   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 2.58,47      
3   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 3.01,88      
4   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 3.04,59      
5   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 3.06,64      
6   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 3.17,08      
7   Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 3.18,01      
8   Liv Norberg -04 IK Stål 3.21,03      
9   Stina Jonsson -04 IF Skade 3.30,42      
    Emma Walfridsson -04 Hanvikens SK DNF      
    Desirée Mwepu -04 Västerås FIK DNS      
    Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK DNS      
    Elin Björklind -04 Västerås FIK DNS      
               


    F11 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,8  2015-07-26

1   Casandra Johnson -04 Strands IF 8,84      
2   Ella Gropgård -04 Leksands FIK 9,20      
3   Julia Åberg -04 Vallentuna FK 9,35      
4   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 10,00      
5   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 10,12      
6   Liv Norberg -04 IK Stål 10,34      
               


    F11 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,9  

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 9,31      
2   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 9,77      
3   Linn Bond -04 Leksands FIK 9,95      
4   Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 10,60      
5   Alice Brattström -04 Ludvika FFI 10,99      
99   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK DNS      
               


    F11 50 M HÄCK  HEAT 3  Vind -0,3  

1   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 9,57      
2   Desirée Mwepu -04 Västerås FIK 9,61      
3   Maya Thompson -04 Vallentuna FK 9,62      
4   Elin Björklind -04 Västerås FIK 10,32      
5   Alde Johansson -04 IK Stål 10,98      
6   Stina Jonsson -04 IF Skade 11,06      
               


    F11 50 M HÄCK  HEAT 4  Vind -0,6  

1   Tyra Tjulander -04 Västerås FIK 9,26      
2   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 10,18      
3   Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 10,51      
4   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 11,92      
5   Emma Walfridsson -04 Hanvikens SK 12,12      
6   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 11,32      
               


    F11 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Casandra Johnson -04 Strands IF 8,84      
2   Ella Gropgård -04 Leksands FIK 9,20      
3   Tyra Tjulander -04 Västerås FIK 9,26      
4   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 9,31      
5   Julia Åberg -04 Vallentuna FK 9,35      
6   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 9,57      
7   Desirée Mwepu -04 Västerås FIK 9,61      
8   Maya Thompson -04 Vallentuna FK 9,62      
9   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 9,77      
10   Linn Bond -04 Leksands FIK 9,95      
11   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 10,00      
12   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 10,12      
13   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 10,18      
14   Elin Björklind -04 Västerås FIK 10,32      
15   Liv Norberg -04 IK Stål 10,34      
16   Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 10,51      
17   Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 10,60      
18   Alde Johansson -04 IK Stål 10,98      
19   Alice Brattström -04 Ludvika FFI 10,99      
20   Stina Jonsson -04 IF Skade 11,06      
21   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 11,32      
22   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 11,92      
23   Emma Walfridsson -04 Hanvikens SK 12,12      
24   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK DNS      
               


    F10 60 M  HEAT 1  Vind +0,9  2015-07-25

1   Moa Landström -05 Västerås FIK 9,44   Final  
2   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 9,84      
3   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 9,98      
4   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 10,09      
5   Astrid Blomqvist -05 Hedesunda IF 11,21      
               


    F10 60 M  HEAT 2  Vind +1,6  

1   Norah Lind -05 Hammarby IF 9,76   Final  
2   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 9,78      
3   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 10,05      
4   Frida Esters -05 Leksands FIK 10,29      
5   Alice Roner -05 Hanvikens SK 10,52      
6   Yasmin Maalouf -05 Leksands FIK 11,23      
               


    F10 60 M  HEAT 3  Vind -0,8  

1   Alvah Lind -05 Hammarby IF 9,59   Final  
2   Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK 9,70   Final  
3   Hanna Andersson -05 IK Stål 10,12      
4   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 10,28      
5   Daisy Thompson -05 Vallentuna FK 10,64      
6   Tinna Hörnfeldt Svarvarsson -05 Kvarnsvedens FIK 11,11      
               


    F10 60 M  HEAT 4  Vind +0,4  

1   Sofia Hasler -05 Västerås FIK 9,23   Final  
2   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 9,46   Final  
3   Alva Lindberg -05 Turebergs FK 10,78      
4   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 11,12      
5   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 12,64      
               


    F10 60 M  FINAL  Vind +1,0  2015-07-25

1   Sofia Hasler -05 Västerås FIK 9,19      
2   Moa Landström -05 Västerås FIK 9,38      
3   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 9,44      
4   Alvah Lind -05 Hammarby IF 9,52      
5   Norah Lind -05 Hammarby IF 9,68      
6   Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK 9,84      
               


    F10 200 M  HEAT 1  Vind -0,4  2015-07-26

1   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 33,96      
2   Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK 34,51      
3   Frida Esters -05 Leksands FIK 37,26      
4   Alice Roner -05 Hanvikens SK 37,89      
               


    F10 200 M  HEAT 2  Vind -0,9  

1   Alvah Lind -05 Hammarby IF 32,95      
2   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 33,17      
3   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 36,35      
4   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 38,88      
    Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF DNS      
               


    F10 200 M  HEAT 3  Vind -0,1  

1   Sofia Hasler -05 Västerås FIK 31,19      
2   Moa Landström -05 Västerås FIK 32,07      
3   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 33,76      
4   Norah Lind -05 Hammarby IF 34,28      
5   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 35,94      
               


    F10 200 M  HEAT 4  Vind -1,0  

1   Engla Svärdhagen -05 Falu IK 32,78      
2   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 34,15      
3   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 36,79      
4   Astrid Blomqvist -05 Hedesunda IF 39,67      
5   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 57,20      
    Tinna Hörnfeldt Svarvarsson -05 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F10 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Sofia Hasler -05 Västerås FIK 31,19      
2   Moa Landström -05 Västerås FIK 32,07      
3   Engla Svärdhagen -05 Falu IK 32,78      
4   Alvah Lind -05 Hammarby IF 32,95      
5   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 33,17      
6   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 33,76      
7   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 33,96      
8   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 34,15      
9   Norah Lind -05 Hammarby IF 34,28      
10   Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK 34,51      
11   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 35,94      
12   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 36,35      
13   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 36,79      
14   Frida Esters -05 Leksands FIK 37,26      
15   Alice Roner -05 Hanvikens SK 37,89      
16   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 38,88      
17   Astrid Blomqvist -05 Hedesunda IF 39,67      
18   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 57,20      
    Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF DNS      
    Tinna Hörnfeldt Svarvarsson -05 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F10 400 M  HEAT 1    2015-07-25

1   Moa Landström -05 Västerås FIK 1.12,10      
2   Alvah Lind -05 Hammarby IF 1.15,20      
3   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 1.20,15      
4   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 1.21,49      
5   Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK 1.21,55      
6   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 1.22,84      
7   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 2.00,12      
    Norah Lind -05 Hammarby IF DNS      
               


    F10 400 M  HEAT 2    

1   Sofia Hasler -05 Västerås FIK 1.11,96      
2   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 1.14,00      
3   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 1.16,55      
4   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 1.17,28      
5   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 1.24,02      
6   Frida Esters -05 Leksands FIK 1.26,06      
7   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 1.27,82      
8   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 1.28,73      
9   Alice Roner -05 Hanvikens SK 1.30,55      
               


    F10 400 M  SAMLAD LISTA    

1   Sofia Hasler -05 Västerås FIK 1.11,96      
2   Moa Landström -05 Västerås FIK 1.12,10      
3   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 1.14,00      
4   Alvah Lind -05 Hammarby IF 1.15,20      
5   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 1.16,55      
6   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 1.17,28      
7   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 1.20,15      
8   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 1.21,49      
9   Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK 1.21,55      
10   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 1.22,84      
11   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 1.24,02      
12   Frida Esters -05 Leksands FIK 1.26,06      
13   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 1.27,82      
14   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 1.28,73      
15   Alice Roner -05 Hanvikens SK 1.30,55      
16   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 2.00,12      
    Norah Lind -05 Hammarby IF DNS      
               


    F10 400 M HINDER  HEAT 1    2015-07-26

1   Moa Landström -05 Västerås FIK 1.15,87      
2   Norah Lind -05 Hammarby IF 1.19,39      
3   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 1.23,85      
4   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 1.38,86      
5   Alice Roner -05 Hanvikens SK 1.50,73      
6   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 2.20,28      
    Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF DNF      
               


    F10 400 M HINDER  HEAT 2    

1   Alvah Lind -05 Hammarby IF 1.16,36      
2   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 1.17,53      
3   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 1.19,96      
4   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 1.28,93      
5   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 1.31,55      
    Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK DNS      
    Frida Esters -05 Leksands FIK DNS      
               

 

    F10 400 M HINDER  SAMLAD LISTA    

1   Moa Landström -05 Västerås FIK 1.15,87      
2   Alvah Lind -05 Hammarby IF 1.16,36      
3   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 1.17,53      
4   Norah Lind -05 Hammarby IF 1.19,39      
5   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 1.19,96      
6   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 1.23,85      
7   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 1.28,93      
8   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 1.31,55      
9   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 1.38,86      
10   Alice Roner -05 Hanvikens SK 1.50,73      
11   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 2.20,28      
    Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF DNF      
    Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK DNS      
    Frida Esters -05 Leksands FIK DNS      
    Agnes Jansson -05 Hammarby IF DNS      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,2  2015-07-26

1   Moa Landström -05 Västerås FIK 9,13      
2   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 9,82      
3   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 10,38      
4   Hanna Andersson -05 IK Stål 10,87      
5   Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK 11,50      
6   Alice Roner -05 Hanvikens SK 12,09      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,3  

1   Alvah Lind -05 Hammarby IF 9,08      
2   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 9,74      
3   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 9,78      
4   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 10,56      
5   Frida Esters -05 Leksands FIK 11,20      
6   Norah Lind -05 Hammarby IF 11,99      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 3  Vind -0,5  

1   Sofia Hasler -05 Västerås FIK 9,17      
2   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 9,75      
3   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 9,84      
4   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 11,18      
5   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 11,94      
6   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 14,30      
               


    F10 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Alvah Lind -05 Hammarby IF 9,08      
2   Moa Landström -05 Västerås FIK 9,13      
3   Sofia Hasler -05 Västerås FIK 9,17      
4   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 9,74      
5   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 9,75      
6   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 9,78      
7   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 9,82      
8   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 9,84      
9   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 10,38      
10   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 10,56      
11   Hanna Andersson -05 IK Stål 10,87      
12   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 11,18      
13   Frida Esters -05 Leksands FIK 11,20      
14   Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK 11,50      
15   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 11,94      
16   Norah Lind -05 Hammarby IF 11,99      
17   Alice Roner -05 Hanvikens SK 12,09      
18   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 14,30      
               


    F9 60 M  HEAT 1  Vind +1,2  2015-07-25

1   Saga Thyr -06 Bollnäs FIK 10,23   Final  
2   Vilma Lyck -06 Leksands FIK 10,41   Final  
3   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 10,61      
4   Greta Nilsson -06 Leksands FIK 10,75      
5   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 11,65      
               


    F9 60 M  HEAT 2  Vind +1,0  

1   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 10,12   Final  
2   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 10,58   Final  
3   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 10,75      
4   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 10,77      
5   Amileah Gustafsson -06 Falu IK 11,95      
               


    F9 60 M  HEAT 3  Vind +1,5  

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 9,97   Final  
2   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 10,36   Final  
3   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 10,85      
4   Alice Kalleberg -06 Djurmo Sifferbo IF 11,59      
9   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK DNS      
               


    F9 60 M  FINAL  Vind +1,8  2015-07-25

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 9,89      
2   Vilma Lyck -06 Leksands FIK 10,12      
3   Saga Thyr -06 Bollnäs FIK 10,24      
4   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 10,29      
5   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 10,47      
6   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 10,50      
               


    F9 200 M  HEAT 1  Vind okänd  2015-07-26

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 35,04      
2   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 37,56      
3   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 30,65      
4   Alice Kalleberg -06 Djurmo Sifferbo IF 41,71      
               


    F9 200 M  HEAT 2  Vind +0,2  

1   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 36,24      
2   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 38,58      
3   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 38,79      
4   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 45,32      
    Wilma Welander -06 Hedesunda IF DNS      
               


    F9 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 35,04      
2   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 36,24      
3   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 37,56      
4   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 38,58      
5   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 38,65      
6   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 38,79      
7   Alice Kalleberg -06 Djurmo Sifferbo IF 41,71      
8   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 45,32      
    Wilma Welander -06 Hedesunda IF 99,99      
               


    F9 400 M      2015-07-25

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 1.21,88      
2   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 1.24,72      
3   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 1.27,04      
4   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 1.29,69      
5   Astrid Persson -06 Leksands FIK 1.31,99      
6   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 1.35,71      
7   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 1.37,64      
8   Elin Gezelius -06 IFK Mora 1.40,74      
9   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 1.43,85      
               


    F9 400 M HINDER      2015-07-26

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 1.24,67      
2   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 1.31,67      
3   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 1.32,22      
4   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 1.42,63      
5   Astrid Persson -06 Leksands FIK 1.44,89      
6   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 1.46,97      
7   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 1.54,17      
    Vilma Lyck -06 Leksands FIK DNF      
               


    F9 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,2  2015-07-26

1   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 10,19      
2   Alice Kalleberg -06 Djurmo Sifferbo IF 10,55      
3   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 11,64      
4   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 12,69      
               


    F9 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind -1,6  

1   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 9,52      
2   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 10,01      
3   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 10,34      
4   Greta Nilsson -06 Leksands FIK 10,50      
5   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 11,29      
6   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 11,29      
               


    F9 40 M HÄCK  HEAT 3  Vind -1,1  

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 9,52      
2   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 9,57      
3   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 9,99      
4   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 10,20      
5   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 10,63      
6   Astrid Persson -06 Leksands FIK 11,40      
               


    F9 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

2   Tilde Löwdin -06 IK Stål 9,52     9,516
1   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 9,52     9,518
3   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 9,57      
4   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 9,99      
5   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 10,01      
6   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 10,19      
7   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 10,20      
8   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 10,34      
9   Greta Nilsson -06 Leksands FIK 10,50      
10   Alice Kalleberg -06 Djurmo Sifferbo IF 10,55      
11   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 10,63      
12   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 11,29      
13   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 11,29      
14   Astrid Persson -06 Leksands FIK 11,40      
15   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 11,64      
16   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 12,69      
               


    F8 60 M  HEAT 1  Vind +0,6  2015-07-25

1   Nora Johansson -07 IK Stål 10,25   Final  
2   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 10,39   Final  
3   Meja Norrgård -07 Stora Tuna Friidrott 10,43   Final  
4   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 10,82      
5   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 10,92      
6   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 11,27      
               


    F8 60 M  HEAT 2  Vind -0,7  

1   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 10,48   Final  
2   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 10,59      
3   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 11,02      
4   Ida Ågren -07 Hedesunda IF 11,23      
5   Thilde Green -07 Säters IF FIK 11,54      
6   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 11,76      
               


    F8 60 M  HEAT 3  Vind +1,2  

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 9,83   Final  
2   Frida Westberg -07 Turebergs FK 10,54      
3   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 10,90      
4   Nellie Ågren -07 Hedesunda IF 11,38      
5   Lina Lundgren -07 Leksands FIK 11,50      
    Elsa Bergström -07 Stora Tuna Friidrott DNS      
               


    F8 60 M  HEAT 4  Vind +0,9  

1   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 10,05   Final  
2   Moa Kindbom -07 Skenninge IK 10,51      
3   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 10,73      
4   Nike Söderström -07 Rånäs IF 11,08      
5   Vera Lindberg -07 Turebergs FK 11,34      
6   Moa Sjödin -07 Leksands FIK 11,69      
               


    F8 60 M  FINAL  Vind -0,8  2015-07-25

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 9,86      
2   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 10,04      
3   Nora Johansson -07 IK Stål 10,06      
4   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 10,53      
5   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 10,57      
6   Meja Norrgård -07 Stora Tuna Friidrott 10,59      
               


    F8 200 M  HEAT 1  Vind -0,4  2015-07-26

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 35,94      
2   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 37,57      
3   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 38,25      
4   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 44,37      
               


    F8 200 M  HEAT 2  Vind -0,9  

1   Meja Norrgård -07 Stora Tuna Friidrott 36,54      
2   Nora Johansson -07 IK Stål 36,99      
3   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 37,51      
4   Frida Westberg -07 Turebergs FK 38,93      
               


    F8 200 M  HEAT 3  Vind +0,2  

1   Moa Kindbom -07 Skenninge IK 35,28      
2   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 36,86      
3   Nike Söderström -07 Rånäs IF 42,20      
4   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 40,62      
99   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS      
               


    F8 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Moa Kindbom -07 Skenninge IK 35,28      
2   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 35,94      
3   Meja Norrgård -07 Stora Tuna Friidrott 36,54      
4   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 36,86      
5   Nora Johansson -07 IK Stål 36,99      
6   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 37,51      
7   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 37,57      
8   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 38,25      
9   Frida Westberg -07 Turebergs FK 38,93      
10   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 40,62      
11   Nike Söderström -07 Rånäs IF 42,20      
12   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 44,37      
13   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS      
               


    F8 400 M  HEAT 1    2015-07-25

1   Moa Kindbom -07 Skenninge IK 1.18,16      
2   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 1.27,67      
3   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 1.27,73      
4   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 1.28,07      
5   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 1.31,81      
6   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 1.32,00      
7   Ida Ågren -07 Hedesunda IF 1.35,12      
8   Thilde Green -07 Säters IF FIK 1.38,56      
    Nellie Ågren -07 Hedesunda IF DNS      
               


    F8 400 M  HEAT 2    

1   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 1.24,57      
2   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 1.29,85      
3   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 1.30,63      
4   Nike Söderström -07 Rånäs IF 1.32,10      
5   Frida Westberg -07 Turebergs FK 1.32,66      
6   Moa Sjödin -07 Leksands FIK 1.34,39      
7   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 1.37,66      
8   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 1.42,44      
               


    F8 400 M  SAMLAD LISTA    

1   Moa Kindbom -07 Skenninge IK 1.18,16      
2   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 1.24,57      
3   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 1.27,67      
4   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 1.27,73      
5   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 1.28,07      
6   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 1.29,85      
7   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 1.30,63      
8   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 1.31,81      
9   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 1.32,00      
10   Nike Söderström -07 Rånäs IF 1.32,10      
11   Frida Westberg -07 Turebergs FK 1.32,66      
12   Moa Sjödin -07 Leksands FIK 1.34,39      
13   Ida Ågren -07 Hedesunda IF 1.35,12      
14   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 1.37,66      
15   Thilde Green -07 Säters IF FIK 1.38,56      
16   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 1.42,44      
    Nellie Ågren -07 Hedesunda IF DNS      
               


    F8 400 M HINDER      2015-07-26

1   Moa Kindbom -07 Skenninge IK 1.22,87      
2   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 1.30,12      
3   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 1.30,42      
4   Nora Johansson -07 IK Stål 1.30,93      
5   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 1.37,72      
6   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 1.38,87      
7   Nike Söderström -07 Rånäs IF 1.40,20      
8   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 1.40,81      
9   Nellie Ågren -07 Hedesunda IF 1.42,70      
10   Moa Sjödin -07 Leksands FIK 1.42,89      
11   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 1.43,29      
    Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK DNS      
    Ida Ågren -07 Hedesunda IF DNS      
    Nike Söderström -07 Rånäs IF DNS      
    Frida Westberg -07 Turebergs FK DNS      
               


    F7 60 M  HEAT 1  Vind +1,5  2015-07-25

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 10,89   Final  
2   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 12,23      
3   Tuva Renemark -09 Hanvikens SK 12,39      
4   Nellie Svensson -08 Hedesunda IF 13,31      
5   Agnes Broberg -09 Hanvikens SK 14,64      
6   Lova Näslund -09 Hanvikens SK 14,73      
               


    F7 60 M  HEAT 2  Vind +1,3  

1   Timea Löwdin -08 IK Stål 11,26   Final  
2   Iris Boqvist -08 Hanvikens SK 11,35   Final  
3   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 11,39   Final  
4   Thea Lind -08 Hanvikens SK 11,46   Final  
5   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 12,10   Final  
               


    F7 60 M  HEAT 3  Vind +0,1  

1   Idde Söderström -09 Rånäs IF 12,22      
2   Emmelie Stenfelt -08 Wedevågs IF 12,87      
    Elsa Milutin -08 Leksands FIK DNS      
               


    F7 60 M  FINAL  Vind +0,8  2015-07-25

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 10,73      
2   Timea Löwdin -08 IK Stål 11,18      
3   Iris Boqvist -08 Hanvikens SK 11,31      
4   Thea Lind -08 Hanvikens SK 11,34      
5   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 11,35      
6   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 11,96      
               


    F7 200 M  HEAT 1  Vind -0,4  2015-07-26

1   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 40,19      
2   Thea Lind -08 Hanvikens SK 43,16      
3   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 45,77      
4   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 47,65      
5   Emmelie Stenfelt -08 Wedevågs IF 51,04      
6   Lova Näslund -09 Hanvikens SK 54,96      
               


    F7 200 M  HEAT 2  Vind -0,2  

1   Timea Löwdin -08 IK Stål 41,69      
2   Iris Boqvist -08 Hanvikens SK 43,38      
3   Tuva Renemark -09 Hanvikens SK 44,52      
4   Idde Söderström -09 Rånäs IF 46,32      
5   Alice Jämte Lindholm -08 Kvarnsvedens FIK 57,02      
99   Agnes Broberg -09 Hanvikens SK DNS      
               


    F7 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 40,19      
2   Timea Löwdin -08 IK Stål 41,69      
3   Thea Lind -08 Hanvikens SK 43,16      
4   Iris Boqvist -08 Hanvikens SK 43,38      
5   Tuva Renemark -09 Hanvikens SK 44,52      
6   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 45,77      
7   Idde Söderström -09 Rånäs IF 46,32      
8   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 47,65      
9   Emmelie Stenfelt -08 Wedevågs IF 51,04      
10   Lova Näslund -09 Hanvikens SK 54,96      
11   Alice Jämte Lindholm -08 Kvarnsvedens FIK 57,02      
    Agnes Broberg -09 Hanvikens SK DNS      
               


    F7 400 M      2015-07-25

1   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 1.27,47      
2   Timea Löwdin -08 IK Stål 1.35,42      
3   Thea Lind -08 Hanvikens SK 1.39,92      
4   Iris Boqvist -08 Hanvikens SK 1.44,09      
5   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 1.45,27      
6   Tuva Renemark -09 Hanvikens SK 1.45,93      
7   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 1.50,59      
8   Agnes Broberg -09 Hanvikens SK 1.57,53      
9   Lova Näslund -09 Hanvikens SK 2.03,02      
               


    F7 400 M HINDER      2015-07-26

1   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 1.34,62      
2   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 1.40,92      
3   Iris Boqvist -08 Hanvikens SK 1.43,07      
4   Thea Lind -08 Hanvikens SK 1.44,14      
5   Timea Löwdin -08 IK Stål 1.45,96      
6   Tuva Renemark -09 Hanvikens SK 1.52,33      
7   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 1.55,36      
8   Lova Näslund -09 Hanvikens SK 2.25,18      
    Agnes Broberg -09 Hanvikens SK DNF      
               

Hopp och kast

 

  MÄN KULA      2015-07-26

1   Jakob Petersen Klingberg -68 Kvarnsvedens FIK 10,73      
2   Urban Lif -68 IK Stål 9,60      
               


    MÄN SPJUT      2015-07-25

1   Jakob Petersen Klingberg -68 Kvarnsvedens FIK 42,67      
2   Urban Lif -68 IK Stål 34,45      
               


    P17 LÄNGD      2015-07-26

1   Johan Bengtsson -98 Täby IS 6,15   0,0  
2   Victor Wiberg -99 IK Stål 5,86   0,2  
               


    P17 SPJUT 700      2015-07-25

1   Victor Wiberg -99 IK Stål 50,32      
2   Hugo Norberg -98 Falu IK 41,83      
3   Holger Norberg -99 IK Stål DNS      
               


    P15 LÄNGD      2015-07-26

1   Axel Svärdhagen -01 Falu IK 5,26   0,0  
2   Ludvig Gustavsson -00 Falu IK 4,64   0,0  
3   Markus Lif -01 IK Stål 3,68   0,0  
               


    P15 KULA 4,0      2015-07-26

1   Tomas Johansson -00 KFUM Örebro 9,99      
2   Philip Stömne -00 Valbo AIF 9,36      
3   Ludvig Gustavsson -00 Falu IK 9,33      
4   Markus Lif -01 IK Stål 6,15      
               


    P15 SPJUT 600      2015-07-25

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 40,76      
2   Ludvig Gustavsson -00 Falu IK 34,44      
3   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 24,96      
    Tomas Johansson -00 KFUM Örebro DNS      
               


    P13 HÖJD      2015-07-25

1   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 133,00      
2   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 130,00      
3   Joel Andersson -02 Leksands FIK 125,00      
4   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 120,00      
5   Arvid Nelefelt -02 Stora Tuna Friidrott 120,00      
6   Max Tunander -03 Kvarnsvedens FIK 100,00      
    Hjalmar Isberg -02 Stora Tuna Friidrott DNS      
               


    P13 LÄNGD ZON      2015-07-26

1   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 4,70   0,1  
2   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 4,62   0,4  
3   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 4,60   0,4  
4   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 4,43   0,5  
5   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 4,14   0,0  
6   Joel Andersson -02 Leksands FIK 3,97   0,0  
7   Edvin Karlsson -02 IF Kville 3,90   0,0 3,86
8   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 3,90   0,5 3,68
9   Max Tunander -03 Kvarnsvedens FIK 3,30   0,3  
10   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
11   Christian Thorsell -03 IK Stål DNS      
12   Tor Svensson -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    P13 KULA 3,0      2015-07-26

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 10,64      
2   Axel Lundberg -02 Djurmo Sifferbo IF 9,15      
3   Emil Blom -02 IFK Mora FIK 9,04      
4   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 8,53      
5   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 7,60      
6   Hampus Esters -02 Leksands FIK 7,24      
7   Julius Jansson -02 Säters IF FIK 7,07      
8   Hjalmar Isberg -02 Stora Tuna Friidrott 7,07      
9   Joel Andersson -02 Leksands FIK 7,00      
10   Edvin Karlsson -02 IF Kville 6,79      
11   Max Tunander -03 Kvarnsvedens FIK 5,61      
12   Tor Svensson -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    P13 SPJUT 400      2015-07-25

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 33,67      
2   Axel Lundberg -02 Djurmo Sifferbo IF 32,24      
3   Hjalmar Isberg -02 Stora Tuna Friidrott 31,49      
4   Emil Blom -02 IFK Mora FIK 29,53      
5   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 28,64      
6   Hampus Esters -02 Leksands FIK 25,55      
7   Joel Andersson -02 Leksands FIK 23,90      
8   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 16,66      
9   Tor Svensson -03 Kvarnsvedens FIK 15,67      
10   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK DNS      
               


    P11 HÖJD      2015-07-26

1   Alfred Hedlund -04 Leksands FIK 136,00      
2   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 129,00      
3   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 110,00      
4   Alfred Andersson -04 Hedesunda IF 100,00      
5   Linus Jonsson -04 Hässelby SK DNS      
6   Albin Klingsmo -04 IK Stål DNS      
               


    P11 LÄNGD ZON      2015-07-25

1   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 4,46   1,2  
2   Alfred Hedlund -04 Leksands FIK 4,18   0,9  
3   Linus Jonsson -04 Hässelby SK 4,14   0,0  
4   Hugo Hindsberg Kvarnsvedens FIK 4,00   0,0  
5   Albin Klingsmo -04 IK Stål 3,97   0,9  
6   Viktor Hjertström -04 Ludvika FFI 3,86   0,1  
7   Alfred Andersson -04 Hedesunda IF 3,19   0,0  
8   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott DNS      
               


    P11 KULA 2,0      2015-07-25

1   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 10,58      
2   Erik Viberg -04 IK Stål 9,18      
3   Linus Jonsson -04 Hässelby SK 7,94      
4   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 7,65      
5   Albin Klingsmo -04 IK Stål 7,15      
6   Viktor Hjertström -04 Ludvika FFI 7,02      
7   Alfred Hedlund -04 Leksands FIK 6,82      
8   Alfred Andersson -04 Hedesunda IF 5,37      
               


    P11 NERFBOLLKAST      2015-07-26

1   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 44,63      
2   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 40,11      
3   Albin Klingsmo -04 IK Stål 33,55      
4   Linus Jonsson -04 Hässelby SK 33,45      
5   Alfred Hedlund -04 Leksands FIK 32,63      
6   Alfred Andersson -04 Hedesunda IF 25,04      
7   William Larsson -04 Västerås FIK 19,51      
               


    P10 HÖJD      2015-07-26

1   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 123,00      
2   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 120,00      
2   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 120,00      
4   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 115,00      
5   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 115,00      
5   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 115,00      
7   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 115,00      
8   Valter Näslund -05 Hanvikens SK 95,00      
    Adam Söder -05 Hedesunda IF DNS      
               


    P10 LÄNGD ZON      2015-07-25

1   Viktor Lögdahl -05 Råby Rekarne FIF 4,10   0,0  
2   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 4,07   0,0  
3   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 3,99   0,0  
4   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 3,94   0,3  
5   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 3,84   0,9  
6   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 3,71   1,7  
7   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 3,66   0,4  
8   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 3,65   0,0  
9   Arvid Danielsson Rällfors -05 Bromma IF 3,42   0,0  
10   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 3,30   1,1  
11   Adam Söder -05 Hedesunda IF 3,26   0,4  
12   Valter Näslund -05 Hanvikens SK 2,96   1,3  
13   Emil Svensson -05 Hedesunda IF 2,89   0,9  
14   Anton Andersson -05 Leksands FIK 2,74   0,0  
    Robin Ringström -05 KFUM Örebro DNS      
               


    P10 KULA 2,0      2015-07-25

1   Viktor Lögdahl -05 Råby Rekarne FIF 8,99      
2   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 8,93      
3   Hugo Hedvall -05 Falu IK 8,76      
4   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 7,51      
5   Adam Söder -05 Hedesunda IF 6,91      
6   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 6,80      
7   Robin Ringström -05 KFUM Örebro 6,76      
8   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 6,75      
9   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 6,55      
10   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 6,55      
11   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 6,53      
12   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 5,82      
13   Emil Svensson -05 Hedesunda IF 5,42      
14   Valter Näslund -05 Hanvikens SK 4,35      
15   Anton Andersson -05 Leksands FIK 4,31      
               


    P10 NERFBOLLKAST      2015-07-26

1   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 33,47      
2   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 32,95      
3   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 30,25      
4   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 29,33      
5   Robin Ringström -05 KFUM Örebro 28,39      
6   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 28,10      
7   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 27,68      
8   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 24,05      
9   Adam Söder -05 Hedesunda IF 22,28      
10   Emil Svensson -05 Hedesunda IF 20,50      
11   Mattias Olsson-Larsson -05 Sundsvalls FIF 19,70      
12   Valter Näslund -05 Hanvikens SK 17,26      
13   Anton Andersson -05 Leksands FIK 14,76      
               


    P9 HÖJD      2015-07-26

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 105,00      
2   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 99,00      
3   Max Melin -06 Leksands FIK 93,00      
4   Ville Renemark -06 Hanvikens SK 90,00      
5   Benjamin Samuelsson -06 Hanvikens SK 90,00      
6   Lowe Löfdahl -06 Kvarnsvedens FIK 90,00      
7   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 70,00      
               


    P9 LÄNGD ZON      2015-07-25

1   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 3,66   0,2  
2   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 3,54   0,0  
3   Ville Renemark -06 Hanvikens SK 3,18   0,3  
4   Max Melin -06 Leksands FIK 3,16   1,6  
5   Liam Haili -06 Wedevågs IF 3,03   0,0 3
6   Noel Holgersson -06 Leksands FIK 3,03   1,9 2,9
7   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 3,01   0,0  
8   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 3,00   1,1  
9   Malte Pook Sparr -06 Leksands FIK 2,80   0,0  
10   Lowe Löfdahl -06 Kvarnsvedens FIK 2,76   0,0  
11   Benjamin Samuelsson -06 Hanvikens SK 2,73   1,2  
12   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 2,51   0,0  
               


    P9 KULA 2,0      2015-07-25

1   Liam Haili -06 Wedevågs IF 6,61      
2   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 5,43      
3   Max Melin -06 Leksands FIK 5,37      
4   Ville Renemark -06 Hanvikens SK 4,97      
5   Benjamin Samuelsson -06 Hanvikens SK 4,91      
6   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 4,88      
7   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 4,74      
8   Malte Pook Sparr -06 Leksands FIK 4,51      
9   Noel Holgersson -06 Leksands FIK 3,81      
               


    P9 NERFBOLLKAST      2015-07-26

1   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 30,48      
2   Max Melin -06 Leksands FIK 29,79      
3   Ville Renemark -06 Hanvikens SK 29,34      
4   Benjamin Bodin -06 Säters IF FIK 25,41      
5   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 22,60      
6   Alfred Carlberg Nilsson -06 Stora Tuna Friidrott 21,14      
7   Benjamin Samuelsson -06 Hanvikens SK 21,06      
8   Lowe Löfdahl -06 Kvarnsvedens FIK 19,12      
9   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF DNS      
10   Liam Haili -06 Wedevågs IF DNS      
               


    P8 HÖJD      2015-07-26

1   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 112,00      
2   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 105,00      
3   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 102,00      
4   Theodor Yngström -07 Mälarö SOK Friidrott 99,00      
5   Tor Vilmar -07 Boo IF 99,00      
6   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 85,00      
7   Affe Rydén -07 IFK Mora FIK 85,00      
8   William Bröms Sjödin -07 Leksands FIK DNS      
9   Hugo Klingsmo -07 IK Stål DNS      
               


    P8 LÄNGD ZON      2015-07-25

1   Tor Vilmar -07 Boo IF 3,30   0,0  
2   Hugo Klingsmo -07 IK Stål 3,22   0,6  
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 3,12   0,0  
4   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 3,02   0,0  
5   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 2,97   0,2  
6   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 2,92   0,0  
7   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 2,91   0,0  
8   Oscar Viberg -07 IK Stål 2,78   0,0  
9   William Bröms Sjödin -07 Leksands FIK 2,51   0,0  
10   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 2,27   0,0  
               


    P8 KULA 2,0      2015-07-25

1   Tor Vilmar -07 Boo IF 6,18      
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 5,57      
3   Oscar Viberg -07 IK Stål 5,48      
4   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 5,15      
5   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 4,16      
6   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 3,35      
7   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 3,26      
    William Bröms Sjödin -07 Leksands FIK DNF      
               


    P8 NERFBOLLKAST      2015-07-26

1   Tor Vilmar -07 Boo IF 28,99      
2   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 24,78      
3   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 18,75      
4   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 17,59      
5   Kasper Jakshöj -07 Väsby IK Friidrott 17,58      
6   Affe Rydén -07 IFK Mora FIK 13,58      
7   Jonathan Danielsson -07 Säters IF FIK 11,80      
8   William Bröms Sjödin -07 Leksands FIK DNS      
9   Theodor Yngström -07 Mälarö SOK Friidrott DNS      
               


    P7 HÖJD      2015-07-26

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 102,00      
2   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 90,00      
3   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 75,00      
4   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 75,00      
5   Tim Sjödin -09 Leksands FIK 70,00      
6   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 70,00      
7   Lucas Fredin -08 Hanvikens SK DNS      
               


    P7 LÄNGD ZON      2015-07-25

1   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 2,83   2,1  
2   Vigor Sandin -08 Falu IK 2,74   2,3  
3   Kasper Lögdahl -08 Råby Rekarne FIF 2,69   1,3  
4   Noah Karlsson Hjortborg -08 KFUM Örebro 2,64   1,9  
5   Oskar Limell -08 Falu IK 2,64   1,1  
6   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 2,48   1,1  
7   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 2,40   2,1  
8   Nils Sernfält -08 Leksands FIK 2,39   1,9  
9   Linus Hjulström -10 Säters IF FIK 2,38   0,5  
10   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 2,33   0,8  
11   Nils Larsson -08 Leksands FIK 2,31   2,0  
12   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 2,29   0,0  
13   Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 2,29   1,4  
14   Viggo Tamm -08 Leksands FIK 2,27   2,1  
15   Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 2,24   3,2  
16   Tim Sjödin -09 Leksands FIK 2,16   2,5  
17   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 2,13   2,1  
18   Lucas Fredin -08 Hanvikens SK DNS      
               


    P7 KULA 2,0      2015-07-25

1   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 4,67      
2   Noah Karlsson Hjortborg -08 KFUM Örebro 4,45      
3   Kasper Lögdahl -08 Råby Rekarne FIF 4,41      
4   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 3,91      
5   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 3,52      
6   Tim Sjödin -09 Leksands FIK 2,97      
7   Nils Sernfält -08 Leksands FIK 2,95      
8   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 2,84      
9   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 2,80      
10   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 2,61      
11   Lucas Fredin -08 Hanvikens SK DNS      
               


    P7 NERFBOLLKAST      2015-07-26

1   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 20,12      
2   Mille Jönsson Boström -08 Östhammar FI 18,68      
3   Wilhelm Mörstam -09 IFK Växjö 14,11      
4   Axel Hagman -08 Väsby IK Friidrott 14,09      
5   Fergus Hagström -09 Säters IF FIK 12,48      
6   Tim Sjödin -09 Leksands FIK 10,28      
7   Pelle Ytfelt -10 Leksands FIK 10,09      
8   Vigor Sandin -08 Falu IK 9,84      
9   Emil Sundberg -08 Väsby IK Friidrott 9,03      
10   Linus Hjulström -10 Säters IF FIK 8,70      
11   Karl Ytfeldt -09 Leksands FIK 7,78      
12   Anton Carlberg Nilsson -10 Stora Tuna Friidrott 6,83      
13   Lucas Fredin -08 Hanvikens SK DNS      
               


    KVINNOR HÖJD      2015-07-25

1   Louise Cronstedt -97 Malmö AI 152,00      
               


    KVINNOR LÄNGD      2015-07-26

1   Klara Helander -95 Upsala IF 5,42   0,4  
2   Alina Lindqvist -95 Väsby IK Friidrott DNS      
3   Clara Bogfors -97 Hallens SK DNS      
               


    KVINNOR KULA      2015-07-26

1   Amanda Lejros -99 Djurmo Sifferbo IF 11,29      
2   Frida Drakes -97 Säters IF FIK 9,28      
3   Emilia Lif -97 IK Stål 5,54      
               


    KVINNOR SPJUT      2015-07-25

1   Mali Ingeborg Vollan Marstad -97 Stördal FIK, Norge 41,14      
2   Louise Cronstedt -97 Malmö AI 36,93      
3   Frida Drakes -97 Säters IF FIK 27,17      
               


    F17 HÖJD      2015-07-25

1   Saga Berneryd -99 Danderyds SK 155,00      
2   Louise Svensson -99 Eskilstuna Friidrott 152,00      
3   Felicia Engberg -98 Leksands FIK 149,00      
4   Amanda Juvas -99 Väsby IK Friidrott 140,00      
    Michelle Johnson -99 Strands IF DNS      
               


    F17 LÄNGD      2015-07-26

1   Linn Svärdhagen -99 Falu IK 5,02   0,0  
2   Michelle Johnson -99 Strands IF 4,85   1,0 4,79
3   Felicia Engberg -98 Leksands FIK 4,85   0,0 4,61
4   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 4,61   0,8  
5   Hanne Retsloff -98 Hammarby IF DNS      
               


    F17 KULA 3,0      2015-07-26

1   Amanda Lejros -99 Djurmo Sifferbo IF 13,15      
2   Saga Berneryd -99 Danderyds SK DNS      
               


    F17 SPJUT 500      2015-07-25

1   Louise Svensson -99 Eskilstuna Friidrott 39,46      
2   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 27,70      
3   Felicia Engberg -98 Leksands FIK 23,79      
               


    F15 HÖJD      2015-07-25

1   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK Friidrott 165,00      
2   Hilda Gyldén -01 IF Kville 152,00      
3   Hanna Hellbom -00 Falu IK 152,00      
4   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 149,00      
5   Elsa Hårrskog -01 IFK Mora FIK 146,00      
6   Maja Carlsson -00 Djurmo Sifferbo IF 143,00      
7   Helena Cronstedt -01 Malmö AI 140,00      
8   Moa Berglund -01 Stora Tuna Friidrott DNS      
               


    F15 LÄNGD      2015-07-26

1   Hanna Hellbom -00 Falu IK 5,15   0,0  
2   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK Friidrott 5,00   0,0  
3   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 4,48   0,0  
4   Moa Berglund -01 Stora Tuna Friidrott 4,27   0,0  
5   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 4,17   0,8  
6   Elina Andersson -01 Leksands FIK 4,12   -0,1  
7   Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 4,08   0,0  
8   Rebella Axelsson Berglund -01 Leksands FIK 3,89   0,0  
9   Katarina Kock -01 Leksands FIK 3,59   0,0  
10   Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF DNS      
11   Lina Larsson -00 Säters IF FIK DNS      
               


    F15 KULA 3,0      2015-07-26

1   Jonna Claesson -00 Stora Skedvi IK 10,81      
2   Michelle Eriksson -01 Säters IF FIK 10,08      
3   Felicia Lejros -01 Djurmo Sifferbo IF 9,91      
4   Fanny Östman -01 Säters IF FIK 9,88      
5   Lina Larsson -00 Säters IF FIK 9,08      
6   Elina Andersson -01 Leksands FIK 7,00      
7   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro DNS      
               


    F13 HÖJD      2015-07-25

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 147,00      
2   Sara Andersson -03 IFK Mora FIK 136,00      
3   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 133,00      
3   Miranda Falk -03 Kvarnsvedens FIK 133,00      
5   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 130,00      
6   Hilma Hindsberg -02 Kvarnsvedens FIK 130,00      
7   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 125,00      
7   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 125,00      
7   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 125,00      
7   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 125,00      
11   Ida Karlsson -02 Kvarnsvedens FIK 115,00      
12   Ida Hjort -03 Hanvikens SK 115,00      
13   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 110,00      
13   Alice Lind -03 Hanvikens SK 110,00      
    Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK DNS      
               


    F13 LÄNGD ZON      2015-07-26

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 5,06   0,0  
2   Ella Hagman -02 Huddinge AIS 4,74   0,0  
3   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 4,40   0,0  
4   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 4,36   0,0  
5   Saga Bond -02 Leksands FIK 4,35   0,0  
6   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 4,16   0,0  
7   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 4,05   0,0  
8   Bianca Löfdahl -02 Kvarnsvedens FIK 4,01   0,0  
9   Kristin Kalleberg -02 Djurmo Sifferbo IF 3,88   0,0  
10   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 3,88   0,0  
11   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 3,84   0,0  
12   Olivia Nordgren -02 Falu IK 3,82   0,0  
13   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 3,75   0,0  
14   Emilia Lövstrand -02 Djurmo Sifferbo IF 3,73   0,0  
15   Andrea Jansson -02 IFK Mora FIK 3,72   0,0  
16   Hanna Elfström -02 Strands IF 3,65   0,0  
17   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 3,58   0,0  
18   Ida Karlsson -02 Kvarnsvedens FIK 3,57   0,0  
19   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 3,16   0,0  
20   Anna Strandell -03 Leksands FIK 3,09   0,0  
21   Alice Lind -03 Hanvikens SK 2,93   0,0  
22   Ida Hjort -03 Hanvikens SK 2,56   0,0  
23   Maja Larsson -02 Kvarnsvedens FIK DNS      
24   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK DNS      
25   Miranda Falk -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
26   Karin Olsson -03 Hässelby SK DNS      
27   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F13 KULA 2,0      2015-07-26

1   Ella Hagman -02 Huddinge AIS 11,75      
2   Andrine Reichel -02 Leksands FIK 10,88      
3   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 10,32      
4   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 9,31      
5   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 9,22      
6   Hanna Elfström -02 Strands IF 8,92      
7   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 8,11      
8   Saga Bond -02 Leksands FIK 7,58      
9   Alice Lind -03 Hanvikens SK 7,32      
10   Bianca Löfdahl -02 Kvarnsvedens FIK 7,06      
11   Emilia Lövstrand -02 Djurmo Sifferbo IF 7,03      
12   Maja Thodenius -03 Mälarhöjdens IK 6,84      
13   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 6,23      
14   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 6,19      
15   Ida Hjort -03 Hanvikens SK 4,59      
               


    F13 SPJUT 400      2015-07-25

1   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 27,78      
2   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 26,68      
3   Andrea Jansson -02 IFK Mora FIK 25,62      
4   Hanna Elfström -02 Strands IF 25,25      
5   Ida Karlsson -02 Kvarnsvedens FIK 22,29      
6   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 21,85      
7   Maya Thompson -04 Vallentuna FK 19,99      
8   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 19,07      
9   Saga Bond -02 Leksands FIK 17,34      
10   Hilma Hindsberg -02 Kvarnsvedens FIK 16,84      
11   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 16,36      
12   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 16,09      
13   Jennifer Axelsson -03 Wedevågs IF 15,49      
14   Elsa Lindberg -02 Turebergs FK 14,35      
15   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 13,84      
16   Alice Lind -03 Hanvikens SK 11,36      
17   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 11,26      
18   Ida Hjort -03 Hanvikens SK 10,35      
    Miranda Falk -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
    Bianca Löfdahl -02 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F11 HÖJD      2015-07-25

1   Maya Thompson -04 Vallentuna FK 135,00      
2   Elsa Karlsson -04 IK Stål 129,00      
3   Desirée Mwepu -04 Västerås FIK 126,00      
4   Elin Björklind -04 Västerås FIK 123,00      
5   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 123,00      
6   Julia Åberg -04 Vallentuna FK 120,00      
7   Liv Norberg -04 IK Stål 120,00      
8   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 120,00      
9   Linn Bond -04 Leksands FIK 115,00      
10   Maja Svanberg -04 Stora Tuna Friidrott 115,00      
11   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 115,00      
12   Alde Johansson -04 IK Stål 110,00      
13   Emma Walfridsson -04 Hanvikens SK 110,00      
14   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 110,00      
15   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 105,00      
16   Stina Jonsson -04 IF Skade 100,00      
17   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK DNS      
18   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK DNS      
               


    F11 LÄNGD ZON      2015-07-26

1   Casandra Johnson -04 Strands IF 4,27   0,0  
2   Julia Åberg -04 Vallentuna FK 4,18   0,0  
3   Ella Gropgård -04 Leksands FIK 4,17   0,0  
4   Desirée Mwepu -04 Västerås FIK 4,16   0,0  
5   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 4,00   0,0  
6   Elin Björklind -04 Västerås FIK 3,93   0,0  
7   Maya Thompson -04 Vallentuna FK 3,90   0,0  
8   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 3,81   0,0  
9   Elsa Karlsson -04 IK Stål 3,79   0,0  
10   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 3,78   0,0  
11   Maja Milleback -04 Färjestaden FIK 3,77   0,0  
12   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 3,71   0,0  
13   Alice Brattström -04 Ludvika FFI 3,71   0,0  
14   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 3,69   0,0  
15   Nea Skomorowski -04 Kvarnsvedens FIK 3,66   0,0  
16   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 3,66   0,0  
17   Liv Norberg -04 IK Stål 3,59   0,0  
18   Lina Rydén -04 IFK Mora FIK 3,59   0,0  
19   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 3,55   0,0  
20   Filippa Nordgren -04 Falu IK 3,52   0,0  
21   Alde Johansson -04 IK Stål 3,49   0,0  
22   Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 3,40   0,0  
23   Stina Jonsson -04 IF Skade 3,38   0,0  
24   Linn Bond -04 Leksands FIK 3,35   0,0  
25   Tilda Erlandsson -04 Ludvika FFI 3,31   0,0  
26   Emma Walfridsson -04 Hanvikens SK 3,24   0,0  
27   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 3,18   0,0  
28   Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 3,05   0,0  
29   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 2,88   0,0  
30   Sara Essborg -04 Kvarnsvedens FIK DNS   0,0  
31   Maja Svanberg -04 Stora Tuna Friidrott DNS   0,0  
               


    F11 KULA 2,0      2015-07-25

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 8,54      
2   Stina Jonsson -04 IF Skade 7,92      
3   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 7,76      
4   Elsa Karlsson -04 IK Stål 7,55      
5   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 7,54      
6   Desirée Mwepu -04 Västerås FIK 7,17      
7   Maya Thompson -04 Vallentuna FK 7,08      
8   Ella Gropgård -04 Leksands FIK 6,82      
9   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 6,58      
10   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 6,40      
11   Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 6,40      
12   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 6,39      
13   Julia Åberg -04 Vallentuna FK 6,25      
14   Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 6,16      
15   Alde Johansson -04 IK Stål 6,15      
16   Elin Björklind -04 Västerås FIK 5,95      
17   Liv Norberg -04 IK Stål 5,68      
18   Sara Essborg -04 Kvarnsvedens FIK 5,60      
19   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 5,55      
20   Filippa Nordgren -04 Falu IK 5,33      
21   Linn Bond -04 Leksands FIK 5,33      
22   Emma Walfridsson -04 Hanvikens SK 5,32      
23   Kajsa Hindsberg Kvarnsvedens FIK 5,09      
24   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 4,15      
    Alva Ohlérs -04 Stora Tuna Friidrott DNS      
               


    F11 NERFBOLLKAST      2015-07-26

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 28,87      
2   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 26,03      
3   Tyra Tjulander -04 Västerås FIK 25,16      
4   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 24,79      
5   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 23,99      
6   Stina Jonsson -04 IF Skade 23,50      
7   Ellen Lundberg -04 Djurmo Sifferbo IF 21,76      
8   Agnes Hedlund -04 Leksands FIK 21,59      
9   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 20,71      
10   Vendela Mörstam -04 IFK Växjö 20,42      
11   Linn Bond -04 Leksands FIK 20,11      
12   Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 20,03      
13   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 19,78      
14   Elsa Karlsson -04 IK Stål 19,28      
15   Alde Johansson -04 IK Stål 15,67      
16   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 13,00      
17   Emma Walfridsson -04 Hanvikens SK 12,70      
18   Elin Björklind -04 Västerås FIK 12,70      
19   Desirée Mwepu -04 Västerås FIK DNS      
               


    F10 HÖJD      2015-07-25

1   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 138,00      
2   Alvah Lind -05 Hammarby IF 129,00      
3   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 123,00      
4   Sofia Hasler -05 Västerås FIK 123,00      
5   Moa Landström -05 Västerås FIK 120,00      
6   Hanna Andersson -05 IK Stål 120,00      
7   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 115,00      
8   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 115,00      
9   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 115,00      
10   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 110,00      
11   Norah Lind -05 Hammarby IF 110,00      
12   Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK 110,00      
13   Frida Esters -05 Leksands FIK 110,00      
14   Alice Roner -05 Hanvikens SK 105,00      
15   Astrid Blomqvist -05 Hedesunda IF 105,00      
16   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 100,00      
17   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 95,00      
18   Tinna Hörnfeldt Svarvarsson -05 Kvarnsvedens FIK 95,00      
19   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK DNS      
               


    F10 LÄNGD ZON      2015-07-26

1   Moa Landström -05 Västerås FIK 4,12   0,1  
2   Sofia Hasler -05 Västerås FIK 4,08   0,0  
3   Alvah Lind -05 Hammarby IF 3,94   0,0  
4   Norah Lind -05 Hammarby IF 3,73   0,0  
5   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 3,72   0,8  
6   Engla Svärdhagen -05 Falu IK 3,67   0,0  
7   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 3,65   0,1  
8   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 3,57   0,0  
9   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 3,53   0,0  
10   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 3,45   0,0  
11   Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK 3,39   0,0  
12   Frida Esters -05 Leksands FIK 3,38   0,0  
13   Hanna Andersson -05 IK Stål 3,35   0,6  
14   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 3,20   0,2  
15   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 3,13   0,1  
16   Daisy Thompson -05 Vallentuna FK 3,12   0,0  
17   Astrid Blomqvist -05 Hedesunda IF 3,02   0,0  
18   Alice Roner -05 Hanvikens SK 2,77   1,5  
19   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 2,67   0,3  
20   Yasmin Maalouf -05 Leksands FIK 2,64   0,0  
21   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 2,47   0,0  
22   Tinna Hörnfeldt Svarvarsson -05 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F10 KULA 2,0      2015-07-25

1   Norah Lind -05 Hammarby IF 8,31      
2   Sofia Hasler -05 Västerås FIK 7,75      
3   Moa Landström -05 Västerås FIK 7,02      
4   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 6,89      
5   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 6,79      
6   Alvah Lind -05 Hammarby IF 6,49      
7   Hanna Andersson -05 IK Stål 6,47      
8   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 5,95      
9   Tinna Hörnfeldt Svarvarsson -05 Kvarnsvedens FIK 5,89      
10   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 5,55      
11   Frida Esters -05 Leksands FIK 5,55      
12   Daisy Thompson -05 Vallentuna FK 5,48      
13   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 4,83      
14   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 4,67      
15   Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK 4,58      
16   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 4,42      
17   Alice Roner -05 Hanvikens SK 4,25      
18   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 3,93      
               


    F10 NERFBOLLKAST      2015-07-26

1   Moa Landström -05 Västerås FIK 34,19      
2   Hanna Andersson -05 IK Stål 30,53      
3   Norah Lind -05 Hammarby IF 28,86      
4   Ida Kindbom -05 Skenninge IK 24,82      
5   Astrid Nyquist -05 Västerås FIK 24,76      
6   Alvah Lind -05 Hammarby IF 23,39      
7   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 22,93      
8   Linnea Boqvist -05 Hanvikens SK 22,73      
9   Nova Renåker -05 IK Norrköping Friidrott 22,08      
10   Alice Roner -05 Hanvikens SK 20,89      
11   Frida Esters -05 Leksands FIK 20,42      
12   Tinda Hagborg -05 Hanvikens SK 18,86      
13   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 18,63      
14   Sara Sundberg -05 Väsby IK Friidrott 16,93      
15   Daisy Thompson -05 Vallentuna FK 16,62      
16   Linnea Ekstrand -05 Hanvikens SK 15,56      
17   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 6,59      
18   Yasmin Maalouf -05 Leksands FIK DNS      
19   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF DNS      
               


    F9 HÖJD      2015-07-26

1   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 105,00      
2   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 102,00      
3   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 99,00      
4   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 99,00      
5   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 85,00      
5   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 85,00      
7   Astrid Persson -06 Leksands FIK 85,00      
               


    F9 LÄNGD ZON      2015-07-25

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 3,47   1,4  
2   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 3,34   1,2  
3   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 3,25   1,1  
4   Greta Nilsson -06 Leksands FIK 3,21   1,7  
5   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 3,14   0,9  
6   Wilma Högberg -06 Kvarnsvedens FIK 3,08   0,4 3,04
7   Saga Thyr -06 Bollnäs FIK 3,08   1,3 2,98
8   Astrid Persson -06 Leksands FIK 3,06   1,5  
9   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 2,92   1,5  
10   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 2,91   0,7  
11   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 2,90   0,5  
12   Vilma Lyck -06 Leksands FIK 2,81   1,9  
13   Alice Kalleberg -06 Djurmo Sifferbo IF 2,71   1,0  
14   Amileah Gustafsson -06 Falu IK 2,69   0,0  
15   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 2,55   1,2  
16   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 2,48   1,2  
               


    F9 KULA 2,0      2015-07-25

1   Tilde Löwdin -06 IK Stål 4,93      
2   Leonie Mörstam -06 IFK Växjö 4,72      
3   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 4,39      
4   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 4,33      
5   Astrid Persson -06 Leksands FIK 4,28      
6   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 4,25      
7   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 4,05      
8   Alice Kalleberg -06 Djurmo Sifferbo IF 4,05      
9   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 4,03      
10   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 3,98      
11   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 3,95      
12   Vilma Lyck -06 Leksands FIK 3,44      
13   Vera Lindberg -07 Turebergs FK DNS      
               


    F9 NERFBOLLKAST      2015-07-26

1   Rut Isberg -06 Stora Tuna Friidrott 28,32      
2   Tilde Löwdin -06 IK Stål 17,71      
3   Alice Kalleberg -06 Djurmo Sifferbo IF 15,26      
4   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 14,98      
5   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 13,58      
6   Matilda Eriksson -06 Leksands FIK 13,46      
7   Astrid Persson -06 Leksands FIK 13,00      
8   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 12,04      
9   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 9,94      
10   Wilma Welander -06 Hedesunda IF DNS      
               


    F8 HÖJD      2015-07-26

1   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 108,00      
2   Ida Ågren -07 Hedesunda IF 105,00      
3   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 99,00      
4   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 99,00      
5   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 96,00      
5   Nellie Ågren -07 Hedesunda IF 96,00      
5   Moa Kindbom -07 Skenninge IK 96,00      
8   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 96,00      
9   Nora Johansson -07 IK Stål 96,00      
10   Meja Norrgård -07 Stora Tuna Friidrott 93,00      
10   Moa Sjödin -07 Leksands FIK 93,00      
12   Nike Söderström -07 Rånäs IF 90,00      
13   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 90,00      
14   Lina Lundgren -07 Leksands FIK 85,00      
14   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 85,00      
16   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 70,00      
    Frida Westberg -07 Turebergs FK DNS      
    Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS      
    Julia Hjulström -07 Säters IF FIK DNS      
    Ebba Berg -07 Hedesunda IF DNS      
               


    F8 LÄNGD ZON      2015-07-25

1   Moa Kindbom -07 Skenninge IK 3,50   0,2  
2   Ida Ågren -07 Hedesunda IF 3,37   0,0  
3   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 3,35   0,2  
4   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 3,31   0,0  
5   Nelly Bergstrand -07 IK Stål 3,20   0,3  
6   Frida Westberg -07 Turebergs FK 3,18   0,2  
7   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 3,17   0,0  
8   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 3,11   0,0  
9   Meja Norrgård -07 Stora Tuna Friidrott 3,03   0,4  
10   Nora Johansson -07 IK Stål 2,97   0,0  
11   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 2,94   0,0  
12   Ida Hättestrand -07 Högbo GIF 2,90   0,0  
13   Thilde Green -07 Säters IF FIK 2,89   0,0  
14   Moa Sjödin -07 Leksands FIK 2,86   2,4  
15   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 2,85   0,0  
16   Nellie Ågren -07 Hedesunda IF 2,84   0,0  
17   Nike Söderström -07 Rånäs IF 2,79   0,0  
18   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 2,79   0,2  
19   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 2,70   0,0  
20   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 2,69   0,0  
21   Lina Lundgren -07 Leksands FIK 2,69   2,0  
22   Ebba Berg -07 Hedesunda IF 2,20   0,0  
23   Elsa Bergström -07 Stora Tuna Friidrott DNS      
               


    F8 KULA 2,0      2015-07-25

1   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 5,47      
2   Nike Söderström -07 Rånäs IF 5,08      
3   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 4,82      
4   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 4,68      
5   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 4,64      
6   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 4,61      
7   Vera Lindber -07 Turebergs FK 4,50      
8   Frida Westberg -07 Turebergs FK 4,41      
9   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 4,22      
10   Nora Johansson -07 IK Stål 4,06      
11   Meja Norrgård -07 Stora Tuna Friidrott 3,91      
12   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 3,81      
13   Moa Kindbom -07 Skenninge IK 3,76      
14   Inese Varghans Leksell -07 Leksands FIK 3,44      
15   Moa Sjödin -07 Leksands FIK 3,37      
16   Nellie Ågren -07 Hedesunda IF 3,36      
17   Ida Ågren -07 Hedesunda IF 3,22      
18   Ebba Berg -07 Hedesunda IF 3,16      
19   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 3,13      
               


    F8 NERFBOLLKAST      2015-07-26

1   Nike Söderström -07 Rånäs IF 20,05      
2   Lia Hagström -07 Säters IF FIK 19,09      
3   Frida Westberg -07 Turebergs FK 18,89      
4   Meja Norrgård -07 Stora Tuna Friidrott 16,65      
5   Hilda Jonsson -07 Säters IF FIK 13,41      
6   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 13,31      
7   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 13,04      
8   Nellie Ågren -07 Hedesunda IF 12,88      
9   Ida Ågren -07 Hedesunda IF 12,43      
10   Julia Hjulström -07 Säters IF FIK 12,35      
11   Moa Kindbom -07 Skenninge IK 12,01      
12   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 11,68      
13   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 11,07      
14   Ebba Berg -07 Hedesunda IF 9,13      
15   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS      
16   Nelly Bergstrand -07 IK Stål DNS      
               


    F7 HÖJD      2015-07-26

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 96,00      
2   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 93,00      
3   Thea Lind -08 Hanvikens SK 85,00      
4   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 85,00      
5   Iris Boqvist -08 Hanvikens SK 80,00      
6   Tuva Renemark -09 Hanvikens SK 75,00      
7   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 75,00      
8   Elsa Milutin -08 Leksands FIK 70,00      
9   Lova Näslund -09 Hanvikens SK 0,00      
9   Alice Jämte Lindholm -08 Kvarnsvedens FIK 0,00      
10   Agnes Broberg -09 Hanvikens SK DNS      
               


    F7 LÄNGD ZON      2015-07-25

1   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 2,87   1,1  
2   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 2,79   0,6  
3   Thea Lind -08 Hanvikens SK 2,71   3,5  
4   Timea Löwdin -08 IK Stål 2,51   0,0  
5   Iris Boqvist -08 Hanvikens SK 2,28   2,2  
6   Agnes Karlsson -09 IFK Mora FIK 2,26   0,7  
7   Nellie Svensson -08 Hedesunda IF 2,19   0,5  
8   Tuva Renemark -09 Hanvikens SK 2,16   1,9  
9   Idde Söderström -09 Rånäs IF 2,16   1,0  
10   Elsa Milutin -08 Leksands FIK 2,15   2,0  
11   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 2,15   1,4  
12   Emmelie Stenfelt -08 Wedevågs IF 2,12   1,6  
13   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 2,06   2,5  
14   Agnes Broberg -09 Hanvikens SK 1,89   2,4  
15   Lova Näslund -09 Hanvikens SK 1,81   0,1  
               


    F7 KULA 2,0      2015-07-25

1   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 4,72      
2   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 4,33      
3   Thea Lind -08 Hanvikens SK 3,72      
4   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 3,49      
5   Iris Boqvist -08 Hanvikens SK 3,46      
6   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 3,42      
7   Idde Söderström -09 Rånäs IF 2,91      
8   Nellie Svensson -08 Hedesunda IF 2,79      
9   Agnes Broberg -09 Hanvikens SK 2,54      
10   Tuva Renemark -09 Hanvikens SK 2,39      
11   Lova Näslund -09 Hanvikens SK 2,17      
12   Elsa Milutin -08 Leksands FIK DNS      
               


    F7 NERFBOLLKAST      2015-07-26

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 19,88      
2   Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 19,60      
3   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 11,31      
4   Timea Löwdin -08 IK Stål 10,00      
5   Nellie Svensson -08 Hedesunda IF 9,09      
6   Idde Söderström -09 Rånäs IF 9,08      
7   Thea Lind -08 Hanvikens SK 8,50      
8   Märta Nyquist -08 Västerås FIK 8,09      
9   Alice Jämte Lindholm -08 Kvarnsvedens FIK 5,67      
10   Tuva Renemark -09 Hanvikens SK 4,81      
11   Agnes Broberg -09 Hanvikens SK 4,41      
12   Iris Boqvist -08 Hanvikens SK 3,97      
13   Lova Näslund -09 Hanvikens SK 3,71      
14   Nike Söderström -07 Rånäs IF DNS      
15   Elsa Milutin -08 Leksands FIK DNS      
               

  

Stafett

    P13 4x200 M       2015-07-25

1   Mora P13  IFK Mora FIK 2.06,11      
2   Kvansveden P13  Kvarnsvedens FIK 2.09,38      
3   Leksand P13  Leksands FIK 2.15,76      
               


    P11 4x200 M       2015-07-25

1   Kvansveden P11  Kvarnsvedens FIK 2.21,51      
2   Hanviken P11  Hanvikens SK 2.27,83      
3   Leksand P11  Leksands FIK 2.45,12      
               


    F13 4x200 M       2015-07-25

1   Kvansveden1 F13  Kvarnsvedens FIK 2.01,87      
2   Mora F13  IFK Mora FIK 2.06,79      
3   Kvansveden2 F13  Kvarnsvedens FIK 2.08,77      
4   Hanviken Djurmo F13  Hanvikens SK 2.26,07      
               


    F11 4x200 M       2015-07-25

1   Västerås F11  Västerås FIK 2.08,05      
2   Stål F11  IK Stål 2.15,04      
3   Hanviken1 F11  Hanvikens SK 2.15,25      
4   Leksand F11  Leksands FIK 2.15,33      
5   Hammarby V.Haninge F11  Hammarby IF 2.15,85      
6   Hanviken2 F11  Hanvikens SK 2.29,27      
               


    F9 4x100 M       2015-07-25

1   Stål F9  IK Stål 1.09,85      
2   Leksand F9  Leksands FIK 1.12,65      
3   Mora F9  IFK Mora FIK 1.16,80      
               
Uppdaterad: 06 JUL 2017 10:19
Skribent: Michael Svensson

Vår huvudsponsor


SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Väder Leksand

Banner Grasroten

Postadress:
Leksands FIK - Friidrott
Karin Hedlund, Västanvik Djupgropsvägen 1
79392 Leksand

Kontakt:
Tel: 0705-084246
E-post: This is a mailto link

Se all info