Hoppa till sidans innehåll

Resultat2014


Hopp och kast längre ner på sidan

 

  Resultat Leksands Sparbanksspel 2014-07-26/27 Löpgrenar

   Siljansvallen, Leksand
 
    MÄN 100 M    Vind +3,4  2014-07-26

1   Elias Amado -86 Hässelby SK 11,09      
               
               


    MÄN 200 M    Vind -0,1  2014-07-26

1   Elias Amado -86 Hässelby SK 22,86      
2   Johannes Turesson -97 Högbo GIF 23,28      
               


    MÄN 400 M      2014-07-27

1   Pelle Johansson -69 Hanvikens SK 1.01,94      
2   Erik Fliesberg -69 Hanvikens SK 1.03,87      
3   Niklas Eriksson -73 Hanvikens SK 1.04,94      
4   Anders Permats -70 Hanvikens SK 1.09,54      
5   Magnus Thyberg -71 Hanvikens SK 1.11,28      
6   Pelle Agelstam -69 Hanvikens SK 1.17,78      
               


    MÄN 800 M      2014-07-26

1   Emil Danielsson -97 Dala-Järna IK 1.58,00      
2   Gustaf Altin -90 Dala-Järna IK 2.02,42      
               


    P17 100 M    Vind +3,4  2014-07-26

1   Johannes Turesson -97 Högbo GIF 11,32      
-   Thobias Nilsson -97 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    P17 110 M HÄCK(91)    Vind -0,6  2014-07-27

1   Johan Bengtsson -98 Täby IS 15,71      
               


    P15 80 M    Vind -0,1  2014-07-26

1   Victor Wiberg -99 IK Stål 10,11      
2   Simon Björnstedt -99 Enköpings AIF 10,41      
3   Philip Stömne -00 Valbo AIF 10,78      
4   Ludwig Gustafsson -00 Falu IK 11,41      
-   David Sahi -00 Enköpings AIF DNS      
               


    P15 300 M      2014-07-27

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 43,03      
               


    P15 800 M      2014-07-26

1   Philip Stömne -00 Valbo AIF 2.24,20      
               


    P15 80 M HÄCK(84)    Vind -0,7  2014-07-27

1  
Philip Stömne -00 Valbo AIF 12,65      
               


    P13 60 M  HEAT 1  Vind -0,3  2014-07-26

1   Zion Eriksson -02 IK Stål 8,19   Final  
2   Nils Bergström -02 Stora Tuna Friidrott 9,06   Final  
3   Pontus Gustavsson -02 Västerås FK 9,17   Final  
4   Emil Blom -02 IFK Mora FIK 9,94      
               


    P13 60 M  HEAT 2  Vind -0,3  

1   Johannes Jansson -02 Östhammar FI 8,54   Final  
2   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 8,80   Final  
3   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 8,81   Final  
4   Joel Andersson -02 Leksands FIK 9,91      
               


    P13 60 M  FINAL  Vind +1,9  2014-07-26

1   Zion Eriksson -02 IK Stål 8,04      
2   Johannes Jansson -02 Östhammar FI 8,46      
3   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 8,65      
4   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 8,76      
5   Nils Bergström -02 Stora Tuna Friidrott 8,77      
-   Pontus Gustavsson -02 Västerås FK DNS      
               


    P13 200 M    Vind +3,4  2014-07-27

1   Zion Eriksson -02 IK Stål 26,91      
2   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 28,10      
3   Johannes Jansson -02 Östhammar FI 28,63      
4   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 29,19      
5   Jakob Bengtsson -01 Täby IS 33,83      
6   Joel Andersson -02 Leksands FIK 34,61      
               


    P13 600 M      2014-07-26

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 1.45,92      
2   Nils Bergström -02 Stora Tuna Friidrott 1.49,10      
3   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 1.52,58      
-   Adam Greisz -02 Falu IK DNS      
               


    P13 60 M HÄCK(76)    Vind +0,3  2014-07-27

1   Johannes Jansson -02 Östhammar FI 10,92      
2   Jakob Bengtsson -01 Täby IS 12,19      
3   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 12,60      
4   Joel Andersson -02 Leksands FIK 12,71      
5   Emil Blom -02 IFK Mora FIK 12,72      
               


    P11 60 M  HEAT 1  Vind +0,8  2014-07-26

1   Christian Thorsell -03 IK Stål 8,87   Final  
2   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 9,39   Final  
3   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 9,65      
4   Emil Hagborg -03 Österhaninge IF 9,95      
5   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 10,24      
               


    P11 60 M  HEAT 2  Vind 0,0  

1   Kalle Georgsson -03 Högbo GIF 8,87   Final  
2   Teo Paganus -03 Turebergs FK 9,20   Final  
3   Jesper Ahlin -03 Väsby IK Friidrott 9,23   Final  
4   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 9,46   Final  
               


    P11 60 M  FINAL  Vind +1,1  2014-07-26

1   Kalle Georgsson -03 Högbo GIF 8,78      
2   Christian Thorsell -03 IK Stål 8,81      
3   Teo Paganus -03 Turebergs FK 9,20      
4   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 9,26      
5   Jesper Ahlin -03 Väsby IK Friidrott 9,32      
6   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 9,42      
               


    P11 200 M  HEAT 1  Vind +2,0  2014-07-27

1   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 31,01      
2   Teo Paganus -03 Turebergs FK 32,29      
-   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK DNS      
-   Christian Thorsell -03 IK Stål DNS      
               


    P11 200 M  HEAT 2  Vind +2,0  

1   Kalle Georgsson -03 Högbo GIF 28,99      
2   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 31,45      
3   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 34,25      
4   Emil Hagborg -03 Österhaninge IF 34,85      
               


    P11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Kalle Georgsson -03 Högbo GIF 28,99      
2   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 31,01      
3   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 31,45      
4   Teo Paganus -03 Turebergs FK 32,29      
5   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 34,25      
6   Emil Hagborg -03 Österhaninge IF 34,85      
7   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK DNS      
8   Christian Thorsell -03 IK Stål DNS      
               


    P11 600 M      2014-07-26

1   Kalle Georgsson -03 Högbo GIF 1.49,09      
2   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 1.52,57      
3   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 1.54,82      
4   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 1.58,17      
5   Emil Hagborg -03 Österhaninge IF 2.03,51      
-   Christian Thorsell -03 IK Stål DNF      
               


    P11 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind -1,0  2014-07-27

1   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 9,14      
2   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 9,30      
3   Emil Hagborg -03 Österhaninge IF 10,66      
               


    P11 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,3  

1   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 9,18      
2   Teo Paganus -03 Turebergs FK 9,48      
3   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 9,63      
-   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    P11 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 9,14      
2   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 9,18      
3   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 9,30      
4   Teo Paganus -03 Turebergs FK 9,48      
5   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 9,63      
6   Emil Hagborg -03 Österhaninge IF 10,66      
7   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    P10 60 M  HEAT 1  Vind -0,7  2014-07-26

1   Gustav Snitt -04 Kvarnsvedens FIK 9,62   Final  
2   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 10,08   Final  
3   Adam Eriksson -04 Hanvikens SK 10,22      
4   Anders Permats -04 Hanvikens SK 10,33      
               


    P10 60 M  HEAT 2  Vind +1,4  

1 MR 
Elias Rigö -04 Eskilstuna Friidrott 8,96   Final  
2   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 9,17   Final  
3   Albin Klingsmo -04 IK Stål 9,98   Final  
4   Theodor Fogdö -04 Hanvikens SK 10,05   Final  
               


    P10 60 M  FINAL  Vind +2,4  2014-07-26

1   Elias Rigö -04 Eskilstuna Friidrott 8,86      
2   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 9,03      
3   Gustav Snitt -04 Kvarnsvedens FIK 9,28      
4   Theodor Fogdö -04 Hanvikens SK 9,97      
5   Albin Klingsmo -04 IK Stål 10,00      
6   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 10,02      
               


    P10 200 M  HEAT 1  Vind +3,1  2014-07-27

1   Elias Rigö -04 Eskilstuna Friidrott 30,65      
2   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 33,90      
3   Anders Permats -04 Hanvikens SK 35,35      
4   Theodor Fogdö -04 Hanvikens SK 37,38      
               


    P10 200 M  HEAT 2  Vind +2,3  

1   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 32,27      
2   Gustav Snitt -04 Kvarnsvedens FIK 33,16      
3   Albin Klingsmo -04 IK Stål 33,66      
4   Adam Eriksson -04 Hanvikens SK 34,77      
               


    P10 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Elias Rigö -04 Eskilstuna Friidrott 30,65      
2   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 32,27      
3   Gustav Snitt -04 Kvarnsvedens FIK 33,16      
4   Albin Klingsmo -04 IK Stål 33,66      
5   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 33,90      
6   Adam Eriksson -04 Hanvikens SK 34,77      
7   Anders Permats -04 Hanvikens SK 35,35      
8   Theodor Fogdö -04 Hanvikens SK 37,38      
               


    P10 400 M      2014-07-26

1   Elias Rigö -04 Eskilstuna Friidrott 1.15,65      
2   Albin Klingsmo -04 IK Stål 1.21,84      
3   Theodor Fogdö -04 Hanvikens SK 1.30,19      
-   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK DNF      
-   Adam Eriksson -04 Hanvikens SK DNS      
-   Anders Permats -04 Hanvikens SK DNS      
               


    P10 50 M HÄCK    Vind +0,3  2014-07-27

1 MR 
Elias Rigö -04 Eskilstuna Friidrott 8,97      
2   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 9,21      
3   Adam Eriksson -04 Hanvikens SK 10,66      
4   Theodor Fogdö -04 Hanvikens SK 10,75      
5   Anders Permats -04 Hanvikens SK 10,96      
               


    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,5  2014-07-26

1   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 9,93   Final  
2   Arvid Flisberg -05 Hanvikens SK 10,24   Final  
3   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 10,48      
4   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 10,55      
5   Samuel Ekström -05 Hanvikens SK 12,10      
               


    P9 60 M  HEAT 2  Vind -1,0  

1   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 9,74   Final  
2   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 9,99   Final  
3   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 10,33      
4   Kalle Brdarski -05 Väsby IK Friidrott 11,40      
5   Kevin Permats -05 Hanvikens SK 12,59      
6   Anton Andersson -05 Leksands FIK 12,97      
               


    P9 60 M  HEAT 3  Vind -0,8  

1   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 9,56   Final  
2   Erik Bergström -05 Stora Tuna Friidrott 9,87   Final  
3   Love Sällberg -05 Högbo GIF 10,35      
4   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 10,49      
5   Marcus Juhlin -05 Hanvikens SK 10,80      
6   Emil Svensson -05 Hedesunda IF 11,69      
               


    P9 60 M  FINAL  Vind +0,7  2014-07-26

1   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 9,51      
2   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 9,59      
3   Erik Bergström -05 Stora Tuna Friidrott 9,73      
4   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 10,06      
5   Arvid Flisberg -05 Hanvikens SK 10,11      
-   David Back Nilsson -05 Leksands FIK DNS      
               


    P9 200 M  HEAT 1  Vind +2,8  2014-07-27

1   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 33,72      
2   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 35,32      
3   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 35,92      
4   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 35,99      
5   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 36,46      
6   Kevin Permats -05 Hanvikens SK 44,09      
               


    P9 200 M  HEAT 2  Vind +1,9  

1 MR 
David Back Nilsson -05 Leksands FIK 32,73      
2   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 32,84      
3   Arvid Flisberg -05 Hanvikens SK 35,44      
4   Marcus Juhlin -05 Hanvikens SK 35,59      
5   Samuel Ekström -05 Hanvikens SK 45,00      
6   Anton Andersson -05 Leksands FIK 45,25      
               


    P9 200 M  SAMLAD LISTA    

1   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 32,73      
2   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 32,84      
3   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 33,72      
4   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 35,32      
5   Arvid Flisberg -05 Hanvikens SK 35,44      
6   Marcus Juhlin -05 Hanvikens SK 35,59      
7   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 35,92      
8   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 35,99      
9   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 36,46      
10   Kevin Permats -05 Hanvikens SK 44,09      
11   Samuel Ekström -05 Hanvikens SK 45,00      
12   Anton Andersson -05 Leksands FIK 45,25      
               


    P9 400 M      2014-07-26

1 MR 
Erik Bergström -05 Stora Tuna Friidrott 1.14,68      
2   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 1.17,41      
3   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 1.17,99      
4   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 1.23,16      
5   Love Sällberg -05 Högbo GIF 1.23,86      
6   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 1.24,28      
7   Marcus Juhlin -05 Hanvikens SK 1.32,24      
8   Samuel Ekström -05 Hanvikens SK 1.46,55      
-   Arvid Flisberg -05 Hanvikens SK DNS      
-   Kevin Permats -05 Hanvikens SK DNS      
-   David Back Nilsson -05 Leksands FIK DNS      
               


    P9 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,8  2014-07-27

1   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 8,59      
2   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 9,35      
3   Kalle Brdarski -05 Väsby IK Friidrott 10,68      
4   Samuel Ekström -05 Hanvikens SK 10,74      
               


    P9 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,5  

1   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 8,58      
2   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 8,65      
3   Arvid Flisberg -05 Hanvikens SK 9,05      
4   Marcus Juhlin -05 Hanvikens SK 9,19      
5   Kevin Permats -05 Hanvikens SK 11,85      
               


    P9 40 M HÄCK  HEAT 3  Vind -0,6  

1 MR 
David Back Nilsson -05 Leksands FIK 7,98      
2   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 9,78      
3   Emil Svensson -05 Hedesunda IF 11,39      
4   Anton Andersson -05 Leksands FIK 11,98      
               


    P9 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 7,98      
2   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 8,58      
3   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 8,59      
4   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 8,65      
5   Arvid Flisberg -05 Hanvikens SK 9,05      
6   Marcus Juhlin -05 Hanvikens SK 9,19      
7   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 9,35      
8   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 9,78      
9   Kalle Brdarski -05 Väsby IK Friidrott 10,68      
10   Samuel Ekström -05 Hanvikens SK 10,74      
11   Emil Svensson -05 Hedesunda IF 11,39      
12   Kevin Permats -05 Hanvikens SK 11,85      
13   Anton Andersson -05 Leksands FIK 11,98      
               


    P8 60 M  HEAT 1  Vind -1,2  2014-07-26

1   Jonathan Larsen -06 IK Stål 11,12   Final  
2   Joel Allmungs -06 Leksands FIK 11,58   Final  
3   Sigge Andersson -06 Kvarnsvedens FIK 11,59      
4   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 11,65      
5   Max Melin -06 Leksands FIK 11,66      
               


    P8 60 M  HEAT 2  Vind -1,5  

1   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 10,48   Final  
2   Eddie Pettersson -06 IFK Mora FIK 11,28   Final  
3   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 11,33   Final  
4   Liam Haili -06 Wedevågs IF 11,51   Final  
5   Eskil Persson -06 Östhammar FI 13,71      
               


    P8 60 M  FINAL  Vind +0,5  2014-07-26

1   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 10,47      
2   Jonathan Larsen -06 IK Stål 11,18      
3   Eddie Pettersson -06 IFK Mora FIK 11,21      
4   Joel Allmungs -06 Leksands FIK 11,29      
5   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 11,43      
6   Liam Haili -06 Wedevågs IF 11,46      
               


    P8 200 M    Vind +2,3  2014-07-27

1   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 36,61      
2   Eddie Pettersson -06 IFK Mora FIK 37,64      
3   Joel Allmungs -06 Leksands FIK 37,82      
4   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 39,94      
5   Liam Haili -06 Wedevågs IF 40,19      
6   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 40,45      
               


    P8 400 M      2014-07-26

1   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 1.24,06      
2   Eddie Pettersson -06 IFK Mora FIK 1.25,09      
3   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 1.33,01      
4   Joel Allmungs -06 Leksands FIK 1.33,16      
5   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 1.38,06      
               


    P7 60 M  HEAT 1  Vind -1,9  2014-07-26

1   Oskar Johansson -08 Hanvikens SK 11,56   Final  
2   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 11,91   Final  
3   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 12,10      
4   Borka Jönsson -08 Östhammar FI 13,10      
5   Filip Garbell -09 Östhammar FI 14,27      
               


    P7 60 M  HEAT 2  Vind -1,1  

1   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 11,34   Final  
2   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 12,14      
3   Hugo Rosberg -08 Högbo GIF 12,63      
4   Joel Jansson -08 Östhammar FI 13,39      
5   Theodor Björkman Karlsson -08 Östhammar FI 13,70      
-   Dante Meijer -08 IFK Mora FIK DNS      
               


    P7 60 M  HEAT 3  Vind -1,1  

1   Hugo Klingsmo -07 IK Stål 11,05   Final  
2   Oscar Viberg -07 IK Stål 11,76   Final  
3   Alfred Eriksson -07 Hanvikens SK 11,86   Final  
4   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 12,92      
5   Elias Tramontana -07 Rånäs IF 13,08      
6   Vide de Groot Boersma -08 Östhammar FI 13,48      
               


    P7 60 M  FINAL  Vind +2,4  2014-07-26

1   Hugo Klingsmo -07 IK Stål 10,85      
2   Oskar Johansson -08 Hanvikens SK 10,94      
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 11,05      
4   Oscar Viberg -07 IK Stål 11,41      
5   Alfred Eriksson -07 Hanvikens SK 11,46      
6   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 11,67      
               


    P7 200 M  HEAT 1  Vind +6,1  2014-07-27

1   Hugo Klingsmo -07 IK Stål 37,00      
2   Oscar Viberg -07 IK Stål 38,89      
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 39,10      
4   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 40,69      
5   Joel Jansson -08 Östhammar FI 40,98      
6   Filip Garbell -09 Östhammar FI 52,14      
               


    P7 200 M  HEAT 2  Vind +4,5  

1   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 40,45      
2   Oskar Johansson -08 Hanvikens SK 41,17      
3   Alfred Eriksson -07 Hanvikens SK 43,23      
4   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 47,43      
5   Borka Jönsson -08 Östhammar FI 50,46      
6   Dante Meijer -08 IFK Mora FIK 59,18      
               


    P7 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Hugo Klingsmo -07 IK Stål 37,00      
2   Oscar Viberg -07 IK Stål 38,89      
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 39,10      
4   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 40,45      
5   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 40,69      
6   Joel Jansson -08 Östhammar FI 40,98      
7   Oskar Johansson -08 Hanvikens SK 41,17      
8   Alfred Eriksson -07 Hanvikens SK 43,23      
9   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 47,43      
10   Borka Jönsson -08 Östhammar FI 50,46      
11   Filip Garbell -09 Östhammar FI 52,14      
12   Dante Meijer -08 IFK Mora FIK 59,18      
               


    P7 400 M      2014-07-26

1   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 1.31,36      
2   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 1.31,41      
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 1.32,89      
4   Alfred Eriksson -07 Hanvikens SK 1.32,94      
5   Joel Jansson -08 Östhammar FI 1.49,55      
6   Oskar Johansson -08 Hanvikens SK 1.57,39      
7   Filip Garbell -09 Östhammar FI 2.00,75      
-   Dante Meijer -08 IFK Mora FIK DNS      
-   Borka Jönsson -08 Östhammar FI DNS      
               


    KVINNOR 100 M    Vind +1,0  2014-07-26

1 MR 
Susanna Kallur -81 Falu IK 11,92      
2   Klara Helander -95 Upsala IF 12,54      
3   Emma Gällstedt - 96 Gefle IF 12,61      
4   Alina Lindqvist -95 Väsby IK Friidrott 13,52      
-   Saga Berneryd -99 Danderyds SK DNS      
-   Susanne Johansson -96 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    KVINNOR 400 M      2014-07-27

1   Emma Jansson -91 Hässelby SK 1.00,53      
2   Susanne Johansson -96 Kvarnsvedens FIK 1.01,23      
-   Sofia Jäger Stenberg -94 Sundbybergs IK DNS      
               


    KVINNOR 800 M      2014-07-26

1 MR 
Kajsa Petersson -81 Hässelby SK 2.12,03      
2   Emma Jansson -91 Hässelby SK 2.15,88      
3   Emelie Svensson -95 IFK Mora FIK 2.16,84      
-   Evelina Landstedt -95 Falu IK DNF      
               


    F17 100 M    Vind +1,1  2014-07-26

1   Levina Ahlgren -98 Upsala IF 13,44      
2   Maja Swang -98 Gefle IF 13,50      
3   Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 13,96      
4   Jenny Ahlin -97 Väsby IK Friidrott 14,05      
5   Frida Drakes -97 Säters IF FIK 14,22      
               


    F17 400 M      2014-07-27

1   Sharon Lopez -97 Västerås FK 1.00,16      
2   Jennifer Ruumensaari -97 Högbo GIF 1.07,91      
               


    F17 800 M      2014-07-26

1   Nelly Höglund -98 Kvarnsvedens FIK 2.30,48      
2   Helena Thim -98 Upsala IF 2.40,62      
               


    F17 100 M HÄCK(76)    Vind +0,2  2014-07-27

1   Felicia Engberg -98 Leksands FIK 17,67      
2   Veronika Nordin -97 Gefle IF 18,02      
               


    F15 80 M  HEAT 1  Vind -0,1  2014-07-26

1   Jonna Claesson -00 Stora Skedvi IK 10,65   Final  
2   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 10,74   Final  
3   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 10,89   Final  
4   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 11,89      
5   Lina Larsson -00 Säters IF FIK 11,95      
6   Elin Haglund -00 Falu IK 13,18      
               


    F15 80 M  HEAT 2  Vind -0,8  

1   Ida Thunberg -99 IK Stål 10,43   Final  
2   Saga Berneryd -99 Danderyds SK 10,54   Final  
3   Wilma Jernström -99 Hofors AIF 11,10   Final  
4   Ylwa Haglund -00 Falu IK 11,34      
5   Lisa Lorenz -99 Djurmo Sifferbo IF 11,48      
6   Wilma Andersson -00 Kvarnsvedens FIK 11,52      
               


    F15 80 M  FINAL  Vind +1,7  2014-07-26

1   Ida Thunberg -99 IK Stål 10,21      
2   Saga Berneryd -99 Danderyds SK 10,33      
3   Jonna Claesson -00 Stora Skedvi IK 10,39      
4   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 10,71      
5   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 10,90      
6   Wilma Jernström -99 Hofors AIF 10,95      
               


    F15 300 M      2014-07-28

1 MR 
Saga Berneryd -99 Danderyds SK 42,78      
2   Jonna Claesson -00 Stora Skedvi IK 43,64      
3   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 44,82      
4   Ylwa Haglund -00 Falu IK 46,56      
5   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 49,88      
               


    F15 800 M      2014-07-26

1   Chanell Cranning-Hillgren -00 Hulåns IF 2.29,74      
               


    F15 80 M HÄCK(76)    Vind -0,3  2014-07-27

1   Ida Thunberg -99 IK Stål 11,88      
2   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 12,67      
3   Linnea Ånger -00 Söderhamns IF 12,82      
4   Ylwa Haglund -00 Falu IK 14,54      
5   Lina Larsson -00 Säters IF FIK 15,24      
6   Elin Haglund -00 Falu IK 15,66      
               


    F13 60 M  HEAT 1  Vind -0,7  2014-07-26

1   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 8,51   Final A
2   Andrine Reichel -02 Leksands FIK 8,98   Final B
3   Rebella Axelsson Berglund -01 Leksands FIK 9,15   Final B
4   Nellie Bergkvist -01 Filipstads IF Fri 9,46      
5   Ida Karlsson -02 Kvarnsvedens FIK 9,87      
               


    F13 60 M  HEAT 2  Vind +0,1  

1   Saga Bond -02 Leksands FIK 8,74   Final A
2   Fanny Östman -01 Säters IF FIK 9,03   Final B
3   Maja Larsson -02 Kvarnsvedens FIK 9,19      
4   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 9,41      
5   Maria Eidhagen-Harouch -02 Högbo GIF 9,87      
    Linn Jansson -02 Falu IK DNS      
               


    F13 60 M  HEAT 3  Vind -0,4  

1   Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF 8,69   Final A
2   Ella Georgsson -01 Högbo GIF 8,81   Final A
3   Tilde Larsen -01 IK Stål 8,91   Final A
4   Elina Andersson -01 Leksands FIK 9,67      
5   Hannah Lindborg -02 Kvarnsvedens FIK 10,27      
               


    F13 60 M  HEAT 4  Vind -0,5  

1   Saga Fältenhag -02 Högbo GIF 8,56   Final A
2   Michelle Eriksson -01 Säters IF FIK 8,99   Final B
3   Alva Florén -02 Leksands FIK 9,44      
4   Olivia Nordgren -02 Falu IK 9,66      
5   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 9,76      
               


    F13 60 M  HEAT 5  Vind -0,8  

1   Jonna Pettersson -02 IFK Mora FIK 8,93   Final B
2   Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 9,18   Final B
3   Emilia Merkell -02 Högbo GIF 9,65      
4   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 9,89      
    Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK DSQ      
               


    F13 60 M  A-FINAL  Vind +1,9  

1   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro 8,34      
2   Saga Fältenhag -02 Högbo GIF 8,48      
3   Ella Georgsson -01 Högbo GIF 8,65      
4   Saga Bond -02 Leksands FIK 8,66      
5   Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF 8,70      
6   Tilde Larsen -01 IK Stål 8,80      
               


    F13 60 M  B-FINAL  Vind Endast placering  

1   Jonna Pettersson -02 IFK Mora FIK ingen tid      
2   Michelle Eriksson -01 Säters IF FIK ingen tid      
3   Fanny Östman -01 Säters IF FIK ingen tid      
4   Rebella Axelsson Berglund -01 Leksands FIK ingen tid      
5   Andrine Reichel -02 Leksands FIK ingen tid      
    Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI DNS      
               


    F13 200 M  HEAT 1  Vind +2,5  2014-07-27

1   Rebella Axelsson Berglund -01 Leksands FIK 30,03      
2   Sofia Nilsson -02 Falu IK 30,48      
3   Elina Andersson -01 Leksands FIK 31,93      
4   Cecilia Fälldin -02 Ludvika FFI 34,70      
               


    F13 200 M  HEAT 2  Vind +3,5  

1   Saga Bond -02 Leksands FIK 29,23      
2   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 30,03      
3   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 30,75      
4   Elsa Lindberg -02 Turebergs FK 31,59      
-   Maria Eidhagen-Harouch -02 Högbo GIF DNS      
               


    F13 200 M  HEAT 3  Vind +2,0  

1   Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 29,60      
2   Tilde Larsen -01 IK Stål 30,85      
3   Nellie Bergkvist -01 Filipstads IF Fri 31,00      
4   Alva Florén -02 Leksands FIK 32,34      
5   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 32,60      
               


    F13 200 M  HEAT 4  Vind +3,2  

1   Saga Fältenhag -02 Högbo GIF 27,75      
2   Ella Georgsson -01 Högbo GIF 29,26      
3   Minna Lock Andersson -02 Falu IK 29,79      
4   Emilia Merkell -02 Högbo GIF 31,84      
5   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 32,83      
               


    F13 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Saga Fältenhag -02 Högbo GIF 27,75      
2   Saga Bond -02 Leksands FIK 29,23      
3   Ella Georgsson -01 Högbo GIF 29,26      
4   Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 29,60      
5   Minna Lock Andersson -02 Falu IK 29,79      
6   Rebella Axelsson Berglund -01 Leksands FIK 30,03      
7   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 30,03      
8   Sofia Nilsson -02 Falu IK 30,48      
9   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 30,75      
10   Tilde Larsen -01 IK Stål 30,85      
11   Nellie Bergkvist -01 Filipstads IF Fri 31,00      
12   Elsa Lindberg -02 Turebergs FK 31,59      
13   Emilia Merkell -02 Högbo GIF 31,84      
14   Elina Andersson -01 Leksands FIK 31,93      
15   Alva Florén -02 Leksands FIK 32,34      
16   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 32,60      
17   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 32,83      
18   Cecilia Fälldin -02 Ludvika FFI 34,70      
19   Maria Eidhagen-Harouch -02 Högbo GIF DNS      
               


    F13 600 M      2014-07-26

1 MR 
Saga Fältenhag -02 Högbo GIF 1.41,75      
2   Ella Georgsson -01 Högbo GIF 1.46,71      
3   Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 1.51,01      
4   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 1.52,72      
5   Elsa Hårrskog -01 IFK Mora FIK 1.56,93      
6   Olivia Nordgren -02 Falu IK 2.10,37      
7   Louise Johansson -02 Stenungsunds Friidrott 2.12,93      
-   Linn Jansson -02 Falu IK DNS      
-   Ida Karlsson -02 Kvarnsvedens FIK DNS      
               


    F13 60 M HÄCK(76)  HEAT 1  Vind -0,2  2014-07-27

1   Tilde Larsen -01 IK Stål 10,49   Final  
2   Andrine Reichel -02 Leksands FIK 10,75   Final  
3   Fanny Östman -01 Säters IF FIK 10,76   Final  
4   Saga Fältenhag -02 Högbo GIF 11,23      
5   Cecilia Fälldin -02 Ludvika FFI 12,29      
6   Moa Eklundh -01 KFUM Örebro ingen tid      
               


    F13 60 M HÄCK(76)  HEAT 2  Vind -0,7  

1   Sofia Nilsson -02 Falu IK 10,57   Final  
2   Minna Lock Andersson -02 Falu IK 10,69   Final  
3   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 10,86   Final  
4   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 11,31      
5   Saga Bond -02 Leksands FIK 12,35      
6   Maria Eidhagen-Harouch -02 Högbo GIF 12,64      
               


    F13 60 M HÄCK(76)  FINAL  Vind +1,4  2014-07-27

1   Tilde Larsen -01 IK Stål 10,27      
2   Andrine Reichel -02 Leksands FIK 10,46      
3   Sofia Nilsson -02 Falu IK 10,47      
-   Fanny Östman -01 Säters IF FIK DNF      
-   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK DNS      
-   Minna Lock Andersson -02 Falu IK DSQ      
               


    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,2  2014-07-26

1 MR 
Frida Hjort -03 Säters IF FIK 8,40   Final  
2   Jasmine Eriksson -03 Säters IF FIK 9,28   Final  
3   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 9,44   Final  
4   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 9,48   Final  
5   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 9,68   Final  
               


    F11 60 M  HEAT 2  Vind +0,8  

1   Alma Åkerling -03 Hofors AIF 9,85   Final  
2   Frida Eriksson Jerkhag -03 IF Rigor 9,92      
3   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 10,56      
4   Alice Lind -03 Hanvikens SK 10,66      
5   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 10,73      
               


    F11 60 M  FINAL  Vind +2,5  2014-07-26

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 8,32      
2   Jasmine Eriksson -03 Säters IF FIK 9,30      
3   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 9,39      
4   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 9,48      
5   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 9,66      
6   Alma Åkerling -03 Hofors AIF 9,77      
               


    F11 200 M  HEAT 1  Vind +3,8  2014-07-27

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 28,53      
2   Frida Eriksson Jerkhag -03 IF Rigor 35,04      
3   Linnea Jansson -03 Ludvika FFI 35,88      
-   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK DNS      
               


    F11 200 M  HEAT 2  Vind +3,2  

1   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 31,88      
2   Jasmine Eriksson -03 Säters IF FIK 32,38      
3   Alma Åkerling -03 Hofors AIF 35,10      
-   Alice Lind -03 Hanvikens SK DNS      
-   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF DNS      
               


    F11 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 28,53      
2   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 31,88      
3   Jasmine Eriksson -03 Säters IF FIK 32,38      
4   Frida Eriksson Jerkhag -03 IF Rigor 35,04      
5   Alma Åkerling -03 Hofors AIF 35,10      
6   Linnea Jansson -03 Ludvika FFI 35,88      
7   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK DNS      
8   Alice Lind -03 Hanvikens SK DNS      
9   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF DNS      
               


    F11 600 M      2014-07-26

1   Lovisa Ewerblad -03 Danderyds SK 2.03,96      
2   Thea Ädling Ring -03 IFK Mora FIK 2.07,09      
3   Alice Lind -03 Hanvikens SK 2.31,30      
               


    F11 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind +0,2  2014-07-27

1   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 9,26      
2   Alma Åkerling -03 Hofors AIF 9,96      
3   Alice Lind -03 Hanvikens SK 11,71      
               


    F11 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,4  

1  
Frida Hjort -03 Säters IF FIK 8,60      
2   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 9,10      
3   Frida Eriksson Jerkhag -03 IF Rigor 10,33      
4   Linnea Larsen -03 IK Stål 10,83      
5   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 11,88      
               


    F11 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1 MR 
Frida Hjort -03 Säters IF FIK 8,60      
2   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 9,10      
3   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 9,26      
4   Alma Åkerling -03 Hofors AIF 9,96      
5   Frida Eriksson Jerkhag -03 IF Rigor 10,33      
6   Linnea Larsen -03 IK Stål 10,83      
7   Alice Lind -03 Hanvikens SK 11,71      
8   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 11,88      
               


    F10 60 M  HEAT 1  Vind -0,2  2014-07-26

1   Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK 9,79   Final A
2   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 9,91   Final B
3   Ida Eriksson -04 IFK Mora FIK 10,54      
4   Ellen Persson -04 Östhammar FI 11,44      
5   Sara Essborg -04 Kvarnsvedens FIK 11,73      
               


    F10 60 M  HEAT 2  Vind -0,7  

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 9,42   Final A
2   Olivia Tramontana -04 Rånäs IF 10,42      
3   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 10,55      
4   Alde Johansson -04 IK Stål 11,10      
5   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 11,24      
6   Emilia Ekström -04 Hanvikens SK 12,05      
               


    F10 60 M  HEAT 3  Vind -0,4  

1   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 10,09   Final B
2   Cornelia Skarp -04 IFK Mora FIK 10,36   Final B
3   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 10,43      
4   Linn Bond -04 Leksands FIK 10,47      
5   Elin Källman -04 Hanvikens SK 10,74      
               


    F10 60 M  HEAT 4  Vind -0,3  

1   Tekla Thorgerzon -04 Danderyds SK 9,69   Final A
2   Alva Hermansson -04 Stora Tuna Friidrott 9,88   Final A
3   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 9,90   Final B
4   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 10,23   Final B
5   Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 11,28      
               


    F10 60 M  HEAT 5  Vind -0,2  

1   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 9,36   Final A
2   Casandra Johnson -04 Strands IF 9,41   Final A
3   Filippa Nordgren -04 Falu IK 10,34   Final B
4   Stina Jonsson -04 IF Skade 10,98      
9   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK DNS      
               


    F10 60 M  A-FINAL  Vind +1,7  

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 9,03      
2   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 9,13      
3   Casandra Johnson -04 Strands IF 9,28      
4   Alva Hermansson -04 Stora Tuna Friidrott 9,50      
5   Tekla Thorgerzon -04 Danderyds SK 9,50      
6   Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK 9,77      
               


    F10 60 M  B-FINAL  Vind +0,4  

1   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 9,86      
2   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 9,94      
3   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 10,01      
4   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 10,11      
5   Filippa Nordgren -04 Falu IK 10,31      
6   Cornelia Skarp -04 IFK Mora FIK 10,69      
               


    F10 200 M  HEAT 1  Vind +2,3  2014-07-27

1   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 33,83      
2   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 35,10      
3   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 36,45      
4   Ida Eriksson -04 IFK Mora FIK 36,91      
-   Elin Källman -04 Hanvikens SK DNS      
-   Ellen Persson -04 Östhammar FI DNS      
               


    F10 200 M  HEAT 2  Vind +4,0  

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 31,25      
2   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 34,69      
3   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 34,76      
4   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 36,41      
5   Cornelia Skarp -04 IFK Mora FIK 37,68      
6   Emilia Ekström -04 Hanvikens SK 44,62      
               


    F10 200 M  HEAT 3  Vind +3,3  

1   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 32,88      
2   Tekla Thorgerzon -04 Danderyds SK 33,13      
3   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 33,14      
4   Stina Jonsson -04 IF Skade 37,47      
5   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 40,09      
-   Casandra Johnson -04 Strands IF DNS      
               


    F10 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 31,25      
2   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 32,88      
3   Tekla Thorgerzon -04 Danderyds SK 33,13      
4   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 33,14      
5   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 33,83      
6   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 34,69      
7   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 34,76      
8   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 35,10      
9   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 36,41      
10   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 36,45      
11   Ida Eriksson -04 IFK Mora FIK 36,91      
12   Stina Jonsson -04 IF Skade 37,47      
13   Cornelia Skarp -04 IFK Mora FIK 37,68      
14   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 40,09      
15   Emilia Ekström -04 Hanvikens SK 44,62      
16   Elin Källman -04 Hanvikens SK DNS      
17   Ellen Persson -04 Östhammar FI DNS      
18   Casandra Johnson -04 Strands IF DNS      
               


    F10 400 M      2014-07-26

1 MR 
Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 1.12,90      
2   Alva Hermansson -04 Stora Tuna Friidrott 1.16,34      
3   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 1.19,05      
4   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 1.19,85      
5   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 1.21,73      
6   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 1.21,88      
7   Tekla Thorgerzon -04 Danderyds SK 1.23,23      
8   Cornelia Skarp -04 IFK Mora FIK 1.24,45      
9   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 1.26,63      
10   Stina Jonsson -04 IF Skade 1.28,44      
11   Elin Källman -04 Hanvikens SK 1.29,20      
12   Olivia Tramontana -04 Rånäs IF 1.33,48      
13   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 1.36,52      
14   Emilia Ekström -04 Hanvikens SK 1.40,50      
-   Amanda Thyr -04 Bollnäs FIK DNS      
-   Nicolina Wiberg -04 IK Stål DNF      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,2  2014-07-27

1   Casandra Johnson -04 Strands IF 9,01      
2   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 10,37      
3   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 10,78      
4   Alde Johansson -04 IK Stål 11,77      
5   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 12,08      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,7  

1   Tekla Thorgerzon -04 Danderyds SK 9,82      
2   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 9,85      
3   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 10,86      
4   Linn Bond -04 Leksands FIK 10,90      
5   Emilia Ekström -04 Hanvikens SK 12,45      
               


    F10 50 M HÄCK  HEAT 3  Vind -1,7  

1   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 9,40      
2   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 9,83      
3   Stina Jonsson -04 IF Skade 11,49      
4   Elin Källman -04 Hanvikens SK 11,66      
    Ellen Persson -04 Östhammar FI DNS      
               


    F10 50 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1 MR 
Casandra Johnson -04 Strands IF 9,01      
2   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 9,40      
3   Tekla Thorgerzon -04 Danderyds SK 9,82      
4   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 9,83      
5   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 9,85      
6   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 10,37      
7   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 10,78      
8   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 10,86      
9   Linn Bond -04 Leksands FIK 10,90      
10   Stina Jonsson -04 IF Skade 11,49      
11   Elin Källman -04 Hanvikens SK 11,66      
12   Alde Johansson -04 IK Stål 11,77      
13   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 12,08      
14   Emilia Ekström -04 Hanvikens SK 12,45      
    Ellen Persson -04 Östhammar FI DNS      
               


    F9 60 M  HEAT 1  Vind -1,5  2014-07-26

1   Sofia Hasler -05 Västerås FK 9,80   Final  
2   Malin Garbell -05 Östhammar FI 10,57   Final 10,561
3   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 10,64      
4   Frida Esters -05 Leksands FIK 10,75      
5   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 10,91      
-   Elsa Florén -05 Leksands FIK DNS      
               


    F9 60 M  HEAT 2  Vind -1,0  

1   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 9,66   Final  
2   Tindra Hagborg -05 Hanvikens SK 10,98      
3   Linn Hammarström -05 Leksands FIK 11,25      
4   Yasmin Maalouf -05 Leksands FIK 11,46      
-   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI DNS      
-   Alvah Lind -05 Hammarby IF DNS      
               


    F9 60 M  HEAT 3  Vind -1,3  

1   Moa Landström -05 Västerås FK 9,93   Final  
2   Linnéa Boqvist -05 Hanvikens SK 10,33   Final  
3   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 10,54   Final  
4   Hanna Andersson -05 IK Stål 10,57     10,563
5   Maja Tramontana -05 Rånäs IF 10,70      
-   Norah Lind -05 Hammarby IF DNS      
               


    F9 60 M  FINAL  Vind +2,7  2014-07-26

1   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 9,43      
2   Sofia Hasler -05 Västerås FK 9,44      
3   Moa Landström -05 Västerås FK 9,64      
4   Linnéa Boqvist -05 Hanvikens SK 10,27      
5   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 10,48      
6   Malin Garbell -05 Östhammar FI 10.48      
               


    F9 200 M  HEAT 1  Vind +2,1  2014-07-27

1   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 32,75      
2   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 35,83      
3   Frida Esters -05 Leksands FIK 36,38      
4   Malin Garbell -05 Östhammar FI 38,98      
-   Elsa Florén -05 Leksands FIK DNS      
               


    F9 200 M  HEAT 2  Vind +1,7  

1   Moa Landström -05 Västerås FK 32,81      
2   Norah Lind -05 Hammarby IF 34,96      
3   Alvah Lind -05 Hammarby IF 35,24      
4   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 36,01      
4   Tindra Hagborg -05 Hanvikens SK 36,50      
5   Linnéa Boqvist -05 Hanvikens SK 36,64      
               


    F9 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 32,75      
2   Moa Landström -05 Västerås FK 32,81      
3   Norah Lind -05 Hammarby IF 34,96      
4   Alvah Lind -05 Hammarby IF 35,24      
5   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 35,83      
6   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 36,01      
7   Frida Esters -05 Leksands FIK 36,38      
8   Tindra Hagborg -05 Hanvikens SK 36,50      
9   Linnéa Boqvist -05 Hanvikens SK 36,64      
10   Malin Garbell -05 Östhammar FI 38,98      
11   Elsa Florén -05 Leksands FIK DNS      
               


    F9 400 M      2014-07-26

1 MR 
Sofia Hasler -05 Västerås FK 1.15,87      
2   Moa Landström -05 Västerås FK 1.17,16      
3   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 1.19,50      
4   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 1.24,65      
5   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 1.24,85      
6   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 1.25,70      
7   Tindra Hagborg -05 Hanvikens SK 1.28,73      
8   Linnéa Boqvist -05 Hanvikens SK 1.32,51      
9   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 1.39,61      
-   Norah Lind -05 Hammarby IF DNS      
-   Alvah Lind -05 Hammarby IF DNS      
-   Malin Garbell -05 Östhammar FI DNS      
-   Frida Esters -05 Leksands FIK DNS      
               


    F9 40 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,8  2014-07-27

1   Moa Landström -05 Västerås FK 8,06      
2   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 8,64      
3   Hanna Andersson -05 IK Stål 9,10      
4   Tindra Hagborg -05 Hanvikens SK 9,32      
5   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 10,21      
-   Sofia Hasler -05 Västerås FK DNS      
               


    F9 40 M HÄCK  HEAT 2  Vind -0,4  

1   Alvah Lind -05 Hammarby IF 8,41      
2   Norah Lind -05 Hammarby IF 8,84      
3   Malin Garbell -05 Östhammar FI 9,36      
4   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 9,38      
5   Linnéa Boqvist -05 Hanvikens SK 10,27      
6   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 12,37      
               


    F9 40 M HÄCK  SAMLAD LISTA    

1   Moa Landström -05 Västerås FK 8,06      
2   Alvah Lind -05 Hammarby IF 8,41      
3   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 8,64      
4   Norah Lind -05 Hammarby IF 8,84      
5   Hanna Andersson -05 IK Stål 9,10      
6   Tindra Hagborg -05 Hanvikens SK 9,32      
7   Malin Garbell -05 Östhammar FI 9,36      
8   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 9,38      
9   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 10,21      
10   Linnéa Boqvist -05 Hanvikens SK 10,27      
11   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 12,37      
12   Sofia Hasler -05 Västerås FK DNS      
               


    F8 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  2014-07-26

1   Svea Åkerling -06 Hofors AIF 10,33   Final  
2   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 10,51   Final  
3   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 12,11      
4   Märta Hedström -06 Högbo GIF 12,37      
5   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 12,47      
               


    F8 60 M  HEAT 2  Vind -1,0  

1   Saga Thyr -06 Bollnäs FIK 10,92   Final  
2   Wendela Skarp -06 IFK Mora FIK 11,31      
3   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 11,34      
4   Lisa Axelsson -06 Leksands FIK 11,85      
5   Ellen de Groot Boersma -06 Östhammar FI 12,06      
-   Wilma Welander -06 Hedesunda IF DNS      
               


    F8 60 M  HEAT 3  Vind -0,4  

1   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 11,00   Final  
2   Emma Fogdö -06 Hanvikens SK 11,15   Final  
4   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 11,18   Final  
3   Greta Nilsson -06 Leksands FIK 11,20      
5   Wilma Johansson -06 Östhammar FI 12,27      
6   Elva Weiler -06 Östhammar FI 12,40      
               


    F8 60 M  FINAL  Vind +1,1  2014-07-26

1   Svea Åkerling -06 Hofors AIF 10,39      
2   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 10,71      
3   Saga Thyr -06 Bollnäs FIK 10,80      
4   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 11,14      
5   Emma Fogdö -06 Hanvikens SK 11,20      
6   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 11,29      
               


    F8 200 M  HEAT 1  Vind -0,2  2014-07-27

1   Wendela Skarp -06 IFK Mora FIK 41,17      
2   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 44,31      
3   Wilma Johansson -06 Östhammar FI 45,89      
4   Märta Hedström -06 Högbo GIF 47.92      
               


    F8 200 M  HEAT 2  Vind +1,0  

1   Svea Åkerling -06 Hofors AIF 37,66      
2   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 38,38      
3   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 40,39      
4   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 43,71      
5   Elva Weiler -06 Östhammar FI 46,92      
               


    F8 200 M  HEAT 3  Vind +2,4  

1   Emma Fogdö -06 Hanvikens SK 40,82      
2   Astrid Persson -06 Leksands FIK 42,56      
3   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 45,75      
-   Wilma Welander -06 Hedesunda IF DNS      
-   Ellen de Groot Boersma -06 Östhammar FI DNS      
               


    F8 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Svea Åkerling -06 Hofors AIF 37,66      
2   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 38,38      
3   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 40,39      
4   Emma Fogdö -06 Hanvikens SK 40,82      
5   Wendela Skarp -06 IFK Mora FIK 41,17      
6   Astrid Persson -06 Leksands FIK 42,56      
7   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 43,71      
8   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 44,31      
9   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 45,75      
10   Wilma Johansson -06 Östhammar FI 45,89      
11   Elva Weiler -06 Östhammar FI 46,92      
12   Märta Hedström -06 Högbo GIF 47.92      
13   Wilma Welander -06 Hedesunda IF DNS      
14   Ellen de Groot Boersma -06 Östhammar FI DNS      
               


    F8 400 M      2014-07-26

1   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 1.32,30      
2   Emma Fogdö -06 Hanvikens SK 1.34,18      
3   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 1.34,96      
4   Astrid Persson -06 Leksands FIK 1.39,38      
5   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 1.43,29      
6   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 1.45,00      
7   Wendela Skarp -06 IFK Mora FIK 1.45,95      
8   Märta Hedström -06 Högbo GIF 1.49,27      
9   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 1.52,52      
-   Wilma Welander -06 Hedesunda IF DNS      
               


    F7 60 M  HEAT 1  Vind -1,1  2014-07-26

1   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 11,18   Final  
2   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 11,84      
3   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 11,94      
4   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 12,41      
5   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 13,71      
               


    F7 60 M  HEAT 2  Vind -1,1  

1   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 11,54   Final  
2   Elsa Bergström -07 Stora Tuna Friidrott 11,82      
3   Tilde Green -07 Säters IF FIK 11,97      
4   Nike Söderström -07 Rånäs IF 12,04      
-   Ebba Berg -07 Hedesunda IF DNS      
               


    F7 60 M  HEAT 3  Vind -1,3  

1   Nora Johansson -07 IK Stål 10,98   Final  
2   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 11,31   Final  
3   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 11,36   Final  
4   Moa Sjödin -07 Leksands FIK 12,12      
5   Idde Söderström -09 Rånäs IF 14,51      
               


    F7 60 M  HEAT 4  Vind -1,0  

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 10,92   Final  
2   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 11,58      
3   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 12,26      
4   Felicia Frisell -07 Östhammar FI 12,30      
5   Lina Garbell -07 Östhammar FI 13,71      
               


    F7 60 M  FINAL  Vind +2,4  2014-07-26

1   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 10,48      
2   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 10,73      
3   Nora Johansson -07 IK Stål 10,74      
4   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 10,92      
5   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 11,16      
6   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 11,31      
               


    F7 200 M  HEAT 1  Vind +3,4  2014-07-27

1   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 38,09      
2   Vera Lindberg -07 Turebergs FK 41,03      
3   Nike Söderström -07 Rånäs IF 41,57      
4   Lina Garbell -07 Östhammar FI 50,74      
-   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS      
               


    F7 200 M  HEAT 2  Vind +3,6  

1   Nora Johansson -07 IK Stål 38,15      
3   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 38,87      
3   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 47,96      
-   Felicia Frisell -07 Östhammar FI DNS      
               


    F7 200 M  SAMLAD LISTA    

1   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 38,09      
2   Nora Johansson -07 IK Stål 38,15      
3   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 38,87      
4   Vera Lindberg -07 Turebergs FK 41,03      
5   Nike Söderström -07 Rånäs IF 41,57      
6   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 47,96      
7   Lina Garbell -07 Östhammar FI 50,74      
8   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS      
9   Felicia Frisell -07 Östhammar FI DNS      
               


    F7 400 M      2014-07-26

1 MR 
Moa Kindbom -07 Skeninge IK 1.26,53      
2   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 1.29,15      
3   Nike Söderström -07 Rånäs IF 1.38,92      
4   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 1.40,16      
5   Felicia Frisell -07 Östhammar FI 1.44,32      
6   Tilde Green -07 Säters IF FIK 1.52,09      
7   Lina Garbell -07 Östhammar FI 1.53,09      
-   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK DNS      
-   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK DNS      
-   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS      
-   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK DNS      
               
 

Resultat Leksands Sparbanksspel 2014-07-26/27 Hopp och Kast

   Siljansvallen, Leksand
 
    MÄN HÖJD      2014-07-26

1 MR 
Olov Bylund -92 Falu IK 1,89      
               


    MÄN SPJUT      2014-07-26

1   Robert Ekman -83 Västerås FK 52,22      
               


    P17 HÖJD      2014-07-26

1 MR 
Johan Bengtsson -98 Täby IS 1,80      
               


    P17 LÄNGD      2014-07-27

1   Johan Bengtsson -98 Täby IS 6,02   +2,2 6,00 +1,5
               


    P17 SPJUT 700      2014-07-26

1   Hugo Norberg -98 IK Stål 36,37      
2   Johan Bengtsson -98 Täby IS DNF      
               


    P15 HÖJD      2014-07-26

1   Simon Björnstedt -99 Enköpings AIF 1,68      
2   Philip Stömne -00 Valbo AIF 1,65      
               


    P15 LÄNGD      2014-07-27

1   Victor Wiberg -99 IK Stål 5,59   +3,6 5,27 +1,9
2   Tomas Johansson -00 KFUM Örebro 5,44   +3,2 5,21 +1,8
3   Philip Stömne -00 Valbo AIF 5,06   +1,9  
4   Simon Björnstedt -99 Enköpings AIF 4,97   +2,9 3,88 +1,5
5   Ludwig Gustafsson -00 Falu IK 4,06   +1,4  
               


    P15 KULA 4,0      2014-07-27

1   Victor Wiberg -99 IK Stål 12,46      
2   David Sahi -00 Enköpings AIF 10,43      
3   Fredrik Nordin -99 Gefle IF 10,20      
4   Simon Björnstedt -99 Enköpings AIF 9,08      
5   Philip Stömne -00 Valbo AIF 8,20      
               


    P15 SPJUT 600      2014-07-26

1 MR 
Victor Wiberg -99 IK Stål 47,32      
2   Holger Norberg -99 IK Stål 35,49      
3   Ludwig Gustafsson -00 Falu IK 29,63      
4   David Sahi -00 Enköpings AIF 29,48      
5   Philip Stömne -00 Valbo AIF 28,67      
6   Tomas Johansson -00 KFUM Örebro 28,63      
               


    P13 HÖJD      2014-07-26

1   Zion Eriksson -02 IK Stål 1,46      
2   Johannes Jansson -02 Östhammar FI 1,25      
3   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 1,25      
4   Joel Andersson -02 Leksands FIK 1,20      
               


    P13 LÄNGD ZON      2014-07-27

1   Zion Eriksson -02 IK Stål 4,93   0,0  
2   Karl-William Einarson -02 Wedevågs IF 4,60   -0,1  
3   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 4,49   -1,5  
4   Johannes Jansson -02 Östhammar FI 4,37   -4,0  
5   Emil Blom -02 IFK Mora FIK 4,00   -1,5  
6   Joel Andersson -02 Leksands FIK 3,57   -0,8  
    Jakob Bengtsson -01 Täby IS DNS      
               


    P13 KULA 3,0      2014-07-27

1   Johannes Jansson -02 Östhammar FI 9,57      
2   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 9,21      
3   Emil Blom -02 IFK Mora FIK 7,53      
4   Joel Andersson -02 Leksands FIK 6,40      
5   Hampus Esters -02 Leksands FIK 6,30      
6   Anton Eriksson -01 Hanvikens SK 5,69      
               


    P13 SPJUT 400      2014-07-26

1   Robin Isaksson -02 IFK Lidingö 33,13      
2   Pontus Gustavsson -02 Västerås FK 32,62      
3   Johannes Jansson -02 Östhammar FI 30,39      
4   Emil Blom -02 IFK Mora FIK 30,12      
5   Axel Lundberg Hedman -02 Djurmo Sifferbo IF 21,86      
6   Hampus Esters -02 Leksands FIK 20,53      
7   Joel Andersson -02 Leksands FIK 19,56      
8   Anton Eriksson -02 Hanvikens SK 17,42      
               


    P11 HÖJD      2014-07-27

1   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 1,32      
2   Kalle Georgsson -03 Högbo GIF 1,29      
3   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 1,29      
4   Simon Eriksson -03 Iggesunds SK 1,29      
5   Teo Paganus -03 Turebergs FK 1,20      
    Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK DNS      
    Filip Björkman -03 IFK Mora FIK DNS      
               


    P11 LÄNGD ZON      2014-07-26

1   Kalle Georgsson -03 Högbo GIF 4,27   -0,6  
2   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 4,21   -0,3  
3   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 4,12   0,0  
4   Teo Paganus -03 Turebergs FK 3,88   0,0  
5   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 3,79   0,0  
6   Christian Thorsell -03 IK Stål 3,77   0,0  
7   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 3,74   -0,7  
8   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 3,53   0,0  
               


    P11 KULA 2,0      2014-07-26

1   Jesper Ahlin -03 Väsby IK Friidrott 9,39      
2   Simon Eriksson -03 Iggesunds SK 9,16      
3   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 8,45      
4   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 8,23      
5   Teo Paganus -03 Turebergs FK 7,43      
6   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 6,73      
7   Johan Garbell -03 Östhammar FI 6,65      
               


    P11 NERFBOLLKAST      2014-07-27

1   Jesper Ahlin -03 Väsby IK Friidrott 36,76      
2   Kalle Georgsson -03 Högbo GIF 36,46      
3   Filip Björkman -03 IFK Mora FIK 35,42      
4   Noa Skomorowski -03 Kvarnsvedens FIK 34,97      
5   Emil Hörnfeldt Svarvarsson -03 Kvarnsvedens FIK 33,64      
6   Arvid Klingberg -03 Kvarnsvedens FIK 30,84      
7   Teo Paganus -03 Turebergs FK 29,01      
8   Simon Eriksson -03 Iggesunds SK 27,88      
9   Albin Gezelius -03 IFK Mora FIK 27,22      
10   Johan Garbell -03 Östhammar FI 22,75      
               


    P10 HÖJD      2014-07-27

1   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 1,20   =  
1   Albin Klingsmo -04 IK Stål 1,20   =  
3   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 1,10      
4   Adam Eriksson -04 Hanvikens SK 1,10      
5   Elias Rigö -04 Eskilstuna Friidrott 1,05      
6   Anders Permats -04 Hanvikens SK 1,00      
    Theodor Fogdö -04 Hanvikens SK DNS      
               


    P10 LÄNGD ZON      2014-07-26

1 MR 
Elias Rigö -04 Eskilstuna Friidrott 4,30   0,2  
2   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 3,95   0,1  
3   Albin Klingsmo -04 IK Stål 3,71   0,0  
4   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 3,60   0,0  
5   Theodor Fogdö -04 Hanvikens SK 3,32   0,0  
6   Adam Eriksson -04 Hanvikens SK 3,27   0,0 3,25
7   Anders Permats -04 Hanvikens SK 3,27   0,0 3,22
8   Erik Viberg -04 IK Stål 3,09   -0,5  
               


    P10 KULA 2,0      2014-07-26

1 MR 
Erik Viberg -04 IK Stål 8,03      
2   Gustav Snitt -04 Kvarnsvedens FIK 7,54      
3   Elias Rigö -04 Eskilstuna Friidrott 7,41      
4   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 6,66      
5   Anders Permats -04 Hanvikens SK 5,98      
6   Adam Eriksson -04 Hanvikens SK 5,38      
7   Theodor Fogdö -04 Hanvikens SK 4,96      
               


    P10 NERFBOLLKAST      2014-07-27

1 MR 
Gustav Snitt -04 Kvarnsvedens FIK 35,74      
2   Karl Johansson -04 Kils AIK Friidrott 35,39      
3   Oscar Niklasson -04 Hanvikens SK 34,01      
4   Elias Rigö -04 Eskilstuna Friidrott 33,68      
5   Albin Klingsmo -04 IK Stål 29,10      
6   Erik Viberg -04 IK Stål 25,64      
7   Anders Permats -04 Hanvikens SK 25,11      
8   Adam Eriksson -04 Hanvikens SK 24,84      
9   Theodor Fogdö -04 Hanvikens SK 21,50      
               


    P9 HÖJD      2014-07-27

1 MR 
Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 1,23      
2   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 1,20      
3   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 1,14      
4   Arvid Flisberg -05 Hanvikens SK 1,11      
5   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 1,11      
6   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 0,99      
7   Marcus Juhlin -05 Hanvikens SK 0,99      
8   Kalle Brdarski -05 Väsby IK Friidrott 0,85      
9   Samuel Ekström -05 Hanvikens SK 0,85      
10   Kevin Permats -05 Hanvikens SK 0,80      
11   Anton Andersson -05 Leksands FIK 0,75      
               


    P9 LÄNGD ZON      2014-07-26

1   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 3,88   0,7  
2   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 3,74   0,4  
3   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 3,65   0,0  
4   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 3,55   0,0  
5   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 3,51   0,3  
6   Arvid Flisberg -05 Hanvikens SK 3,45   1,4  
7   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 3,43   0,9  
8   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 3,23   0,1 3,23
9   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 3,23   0,9 2,87
10   Love Sällberg -05 Högbo GIF 3,15   0,0  
11   Marcus Juhlin -05 Hanvikens SK 2,93   0,6  
12   Emil Svensson -05 Hedesunda IF 2,64   1,2  
13   Kalle Brdarski -05 Väsby IK Friidrott 2,62   0,0  
14   Isaac Lind Olsson -05 Söderhamns IF 2,59   0,0  
15   Samuel Ekström -05 Hanvikens SK 2,35   0,6  
16   Anton Andersson -05 Leksands FIK 2,34   0,6  
17   Kevin Permats -05 Hanvikens SK 2,08   0,0  
               


    P9 KULA 2,0      2014-07-26

1 MR 
Hugo Hedvall -05 Falu IK 7,45      
2   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 6,88      
3   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 6,14      
4   Marcus Juhlin -05 Hanvikens SK 5,97      
5   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 5,95      
6   Arvid Flisberg -05 Hanvikens SK 5,94      
7   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 5,51      
8   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 5,38      
9   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 5,15      
10   Isaac Lind Olsson -05 Söderhamns IF 5,11      
11   Kalle Brdarski -05 Väsby IK Friidrott 4,29      
12   Anton Andersson -05 Leksands FIK 4,02      
13   Samuel Ekström -05 Hanvikens SK 3,90      
14   Kevin Permats -05 Hanvikens SK 3,36      
               


    P9 NERFBOLLKAST      2014-07-27

1   David Back Nilsson -05 Leksands FIK 30,08      
2   Hugo Lindborg -05 Kvarnsvedens FIK 29,43      
3   Erik Agelstam -05 Hanvikens SK 28,72      
4   Oscar Fältenhag -05 Högbo GIF 28,13      
5   Rasmus Berg -05 Hedesunda IF 26,35      
6   Arvid Flisberg -05 Hanvikens SK 25,02      
7   Oliver Vesterlund -05 IK Norrköping Friidrott 24,76      
8   Sebastian Tamm -05 Kvarnsvedens FIK 24,15      
9   Emil Svensson -05 Hedesunda IF 20,17      
10   Nikolaj Jakshöj -05 Väsby IK Friidrott 17,64      
11   Karl Brdarski -05 Väsby IK Friidrott 14,58      
12   Marcus Juhlin -05 Hanvikens SK 13,58      
13   Kevin Permats -05 Hanvikens SK 10,20      
14   Samuel Ekström -05 Hanvikens SK 8,89      
               


    P8 HÖJD      2014-07-27

1 MR 
Jonathan Larsen -06 IK Stål 1,03      
2   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 0,93      
3   Liam Haili -06 Wedevågs IF 0,90      
4   Eskil Persson -06 Östhammar FI 0,80      
               


    P8 LÄNGD ZON      2014-07-26

1   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 3,35   0,0  
2   Jonathan Larsen -06 IK Stål 2,91   1,7  
3   Liam Haili -06 Wedevågs IF 2,88   0,0  
4   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 2,88   0,0  
5   Max Melin -06 Leksands FIK 2,82   0,0  
6   Joel Allmungs -06 Leksands FIK 2,66   1,0  
7   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 2,57   0,0  
8   Sigge Andersson -06 Kvarnsvedens FIK 2,42   1,5  
9   Leon Sällberg -06 Högbo GIF 2,32   0,8  
10   Eskil Persson -06 Östhammar FI 2,05   0,0  
               


    P8 KULA 2,0      2014-07-26

1   Liam Haili -06 Wedevågs IF 5,57      
2   Eskil Persson -06 Östhammar FI 4,94      
3   Erik Hagman -06 Väsby IK Friidrott 4,24      
4   Jonathan Larsen -06 IK Stål 4,22      
5   Max Melin -06 Leksands FIK 4,16      
6   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 4,10      
7   Leon Sällberg -06 Högbo GIF 3,71      
               


    P8 NERFBOLLKAST      2014-07-27

1   Eskil Persson -06 Östhammar FI 24,63      
2   August Hedberg -06 Kvarnsvedens FIK 23,68      
3   Max Melin -06 Leksands FIK 22,22      
4   Oscar Ernlund -06 Hedesunda IF 19,18      
5   Liam Haili -06 Wedevågs IF 18,79      
6   Jonathan Larsen -06 IK Stål 18,19      
7   Sigge Andersson -06 Kvarnsvedens FIK 10,16      
               


    P7 HÖJD      2014-07-27

1 MR 
Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 0,99      
2   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 0,90      
3   Alfred Eriksson -07 Hanvikens SK 0,85      
4   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 0,80      
5   Gabriel Nilsson -07 Leksands FIK 0,80      
6   Borka Jönsson -08 Östhammar FI 0,80      
7   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 0,75      
8   Vide de Groot Boersma -08 Östhammar FI 0,70      
9   Theodor Björkman Karlsson -08 Östhammar FI 0,70      
10   Oskar Johansson -08 Hanvikens SK 0,65      
               


    P7 LÄNGD ZON      2014-07-26

1   Hugo Klingsmo -07 IK Stål 2,87   0,0  
2   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 2,85   0,0  
3   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 2,83   1,4  
4   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 2,74   0,0  
5   Oscar Viberg -07 IK Stål 2,73   0,2  
6   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 2,55   0,0  
7   Alfred Eriksson -07 Hanvikens SK 2,41   0,0  
8   Theodor Björkman Karlsson -08 Östhammar FI 2,34   0,0  
9   Borka Jönsson -08 Östhammar FI 2,30   0,0  
10   Oskar Johansson -08 Hanvikens SK 2,23   0,0  
11   Joel Jansson -08 Östhammar FI 2,15   0,4  
12   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 2,03   0,1  
13   Vide de Groot Boersma -08 Östhammar FI 1,99   0,0  
14   Filip Garbell -09 Östhammar FI 1,42   1,1  
               


    P7 KULA 2,0      2014-07-26

1   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 4,58      
2   Oscar Viberg -07 IK Stål 4,46      
3   Sigvard Einarson -07 Wedevågs IF 4,05      
4   Hugo Klingsmo -07 IK Stål 3,97      
5   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 3,33      
6   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 3,15      
7   Joel Jansson -08 Östhammar FI 3,00      
8   Alfred Eriksson -07 Hanvikens SK 2,94      
9   Borka Jönsson -08 Östhammar FI 2,88      
10   Oskar Johansson -08 Hanvikens SK 2,85      
11   Hugo Rosberg -07 Högbo GIF 2,75      
               


    P7 NERFBOLLKAST      2014-07-27

1   Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 17,90      
2   Oscar Viberg -07 IK Stål 17,19      
3   Max-Herman Sandqvist -08 Leksands FIK 15,55      
4   Alfred Eriksson -07 Hanvikens SK 13,64      
5   Oliver Björkman -07 IFK Mora FIK 13,45      
6   Hugo Klingsmo -07 IK Stål 12,88      
7   Theodor Björkman Karlsson -08 Östhammar FI 9,67      
8   Oskar Vesterlund -07 IK Norrköping Friidrott 9,63      
9   Borka Jönsson -08 Östhammar FI 8,08      
10   Vide de Groot Boersma -08 Östhammar FI 7,66      
11   Gabriel Nilsson -07 Leksands FIK 7,44      
12   Joel Jansson -08 Östhammar FI 6,12      
13   Oskar Johansson -08 Hanvikens SK 5,99      
14   Dante Meijer -08 IFK Mora FIK 2,29      
15   Hugo Rosberg -07 Högbo GIF -      
               


    KVINNOR LÄNGD      2014-07-27

1   Alina Lindqvist -95 Väsby IK Friidrott 5,84   +4,0  
2   Klara Helander -95 Upsala IF 5,45   +2,3 5,14 +1,9
3   Joline Jansson -96 Östhammar FI 5,17   +3,0 5,00 +1,8
    Sofia Jäger Stenberg -94 Sundbybergs IK DNS      
               


    KVINNOR KULA      2014-07-27

1   Pia Isaksson -76 IFK Lidingö 8,74      
               


    KVINNOR SPJUT      2014-07-26

1   Pia Isaksson -76 IFK Lidingö 26,06      
               


    F17 HÖJD      2014-07-26

1   Louise Cronstedt -97 Öresund FK 1,58      
2   Felicia Engberg -98 Leksands FIK 1,52      
3   Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 1,46      
               


    F17 LÄNGD      2014-07-27

1   Veronika Nordin -97 Gefle IF 4,93   +2,1 4,89 +2,0
2   Frida Drakes -97 Säters IF FIK 4,87   +1,8  
3   Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 4,79   +2,1  
4   Felicia Engberg -98 Leksands FIK 4,78   +2,3 4,68 +1,1
5   Jenny Ahlin -97 Väsby IK Friidrott 4,29   +2,0  
6   Fanny Eriksson -97 Djurmo Sifferbo IF DNS      
               


    F17 KULA 3,0      2014-07-27

1   Frida Drakes -97 Säters IF FIK 11,79      
2   Felicia Lindberg -97 Hammarby IF 10,98      
3   Sanna Damberg -97 Djurmo Sifferbo IF 9,50      
               


    F17 SPJUT 500      2014-07-26

1 MR 
Maja Gustavsson -98 Västerås FK 40,94      
2   Louise Cronstedt -97 Öresund FK 34,89      
3   Trude Slind -98 Selbu IL, NOR 31,22      
4   Frida Drakes -97 Säters IF FIK 30,52      
5   Fanny Eriksson -97 Djurmo Sifferbo IF 29,98      
               


    F15 HÖJD      2014-07-26

1   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK Friidrott 1,60      
2   Maja Carlsson -00 Djurmo Sifferbo IF 1,52      
3   Lisa Lorenz -99 Djurmo Sifferbo IF 1,46      
4   Ylwa Haglund -00 Falu IK 1,40      
5   Elin Haglund -00 Falu IK 1,25      
               


    F15 LÄNGD      2014-07-27

1   Ida Thunberg -99 IK Stål 5,37   +2,2 5,20 +1,1
2   Linnea Ånger -00 Söderhamns IF 5,06   +1,1 5,06
3   Kajsa Lindqvist -00 Väsby IK Friidrott 5,06   +1,6 5,01
4   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 5,03   +0,6  
5   Ylwa Haglund -00 Falu IK 4,61   +3,5 4,46 +1,3
6   Lisa Lorenz -99 Djurmo Sifferbo IF 4,59   +3,8 4,49 +1,2
7   Linnea Johansson -00 KFUM Örebro 4,47   +3,6 4,29 +1,8
8   Wilma Jernström -99 Hofors AIF 4,44   0,0  
9   Wilma Andersson -00 Kvarnsvedens FIK 4,32   +1,1  
10   Lina Larsson -00 Säters IF FIK 4,19   +2,7 4,09 +1,9
11   Elin Haglund -00 Falu IK 3,96   +2,0  
99   Linn Svärdhagen -99 Falu IK DNS      
99   Klara Groop -00 Djurmo Sifferbo IF DNS      
               


    F15 KULA 3,0      2014-07-27

1   Amanda Lejros -99 Djurmo Sifferbo IF 11,69      
2   Jonna Claesson -00 Stora Skedvi IK 10,28      
3   Lina Larsson -00 Säters IF FIK 9,24      
               


    F15 SPJUT 500      2014-07-26

1   Ida Thunberg -99 IK Stål 40,01      
2   Lina Larsson -00 Säters IF FIK 33,45      
3   Jonna Claesson -00 Stora Skedvi IK 28,95      
4   Elin Bärjegård -99 Leksands FIK 28,52      
5   Maja Carlsson -00 Djurmo Sifferbo IF 26,57      
               


    F13 HÖJD      2014-07-26

1   Elsa Hårrskog -01 IFK Mora FIK 1,49      
2   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 1,42      
3   Andrine Reichel -02 Leksands FIK 1,42      
4   Saga Fältenhag -02 Högbo GIF 1,39      
5   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 1,33      
6   Helena Cronstedt -01 Öresund FK 1,33      
7   Maria Eidhagen-Harouch -02 Högbo GIF 1,30      
8   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 1,25      
9   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 1,25      
10   Alva Florén -02 Leksands FIK 1,25      
11   Hannah Lindborg -02 Kvarnsvedens FIK 1,20      
12   Ida Karlsson -02 Kvarnsvedens FIK 1,15      
               


    F13 LÄNGD ZON      2014-07-27

1   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 4,81   1,5  
2   Saga Fältenhag -02 Högbo GIF 4,74   0,0  
3   Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF 4,67   3,3  6,62 +1,6
4   Andrine Reichel -02 Leksands FIK 4,59   2,2  4,25 +1,7
5   Ella Georgsson -01 Högbo GIF 4,50   3,7  4,28 +1,1
6   Minna Lock Andersson -02 Falu IK 4,43   1,6  
7   Fanny Östman -01 Säters IF FIK 4,42   1,1  
8   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 4,34   1,3  
9   Alice Heldt-Cassel -01 Ludvika FFI 4,25   0,2  
10   Sofia Nilsson -02 Falu IK 4,22   0,0  
11   Saga Bond -02 Leksands FIK 4,15   0,0  
12   Nellie Bergkvist -01 Filipstads IF Fri 4,06   1,1 4,02
13   Rebella Axelsson Berglund -01 Leksands FIK 4,06   0,0 3,95
14   Elina Andersson -01 Leksands FIK 3,95   0,7  
15   Maria Eidhagen-Harouch -02 Högbo GIF 3,94   1,7  
16   Elsa Lindberg -02 Turebergs FK 3,91   2,3  3,86 +0,0
17   Emilia Merkell -02 Högbo GIF 3,83   0,0

 

 

18   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 3,82   0,0  
19   Cecilia Fälldin -02 Ludvika FFI 3,63   1,8  
20   Alva Florén -02 Leksands FIK 3,57   1,0  
21   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 3,53   1,8  
22   Hannah Lindborg -02 Kvarnsvedens FIK 3,33   0,0  
               


    F13 KULA 2,0      2014-07-27

1   Michelle Eriksson -01 Säters IF FIK 11,25      
2   Fanny Östman -01 Säters IF FIK 10,82      
3   Andrine Reichel -02 Leksands FIK 10,46      
4   Lina Arousell -02 Iggesunds SK 9,99      
5   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 9,45      
6   Maria Eidhagen-Harouch -02 Högbo GIF 9,11      
7   Alva Florén -02 Leksands FIK 8,96      
8   Sofia Nilsson -02 Falu IK 8,83      
9   Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF 8,65      
10   Katarina Kock -01 Leksands FIK 8,28      
11   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 7,86      
12   Emilia Merkell -02 Högbo GIF 7,58      
13   Hanna Elfström -02 Strands IF 7,25      
14   Elina Andersson -01 Leksands FIK 7,21      
15   Frida Essborg -02 Kvarnsvedens FIK 7,19      
16   Rebella Axelsson Berglund -01 Leksands FIK 6,98      
17   Saga Bond -02 Leksands FIK 6,84      
18   Cecilia Fälldin -02 Ludvika FFI 6,74      
19   Hannah Lindborg -02 Kvarnsvedens FIK 6,67      
20   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 5,51      
               


    F13 SPJUT 400      2014-07-26

1   Nicolina Eriksson -01 Djurmo Sifferbo IF 30,43      
2   Fanny Östman -01 Säters IF FIK 28,20      
3   Andrine Reichel -02 Leksands FIK 26,51      
4   Anna Back Nilsson -02 Leksands FIK 26,00      
5   Michelle Eriksson -01 Säters IF FIK 23,65      
6   Helena Cronstedt -01 Öresund FK 22,82      
7   Tilde Larsen -01 IK Stål 21,75      
8   Lovisa Ewerblad -03 Danderyds SK 21,05      
9   Maria Eidhagen-Harouch -02 Högbo GIF 20,94      
10   Lovisa Thim -01 Upsala IF 20,00      
11   Wilma Björkman -01 IFK Mora FIK 19,19      
12   Ida Karlsson -02 Kvarnsvedens FIK 18,46      
13   Hanna Elfström -02 Strands IF 17,09      
14   Saga Bond -02 Leksands FIK 16,45      
15   Emilia Merkell -02 Högbo GIF 15,38      
16   Alva Florén -02 Leksands FIK 14,16      
17   Saga Peters Wengrud -02 Djurmo Sifferbo IF 13,34      
18   Linnea Larsen -03 IK Stål 12,34      
19   Anna Klingberg -02 Kvarnsvedens FIK 12,32      
               


    F11 HÖJD      2014-07-26

1 MR 
Lovisa Ewerblad -03 Danderyds SK 1,47      
2   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 1,41      
3   Alma Åkerling -03 Hofors AIF 1,32      
4   Frida Eriksson Jerkhag -03 IF Rigor 1,23      
5   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 1,20      
6   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 1,15      
7   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 1,10      
8   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 1,10      
    Alice Lind -03 Hanvikens SK DNS      
               


    F11 LÄNGD ZON      2014-07-27

1 MR 
Frida Hjort -03 Säters IF FIK 4,89      
2   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 4,33      
3   Jasmine Eriksson -03 Säters IF FIK 3,96      
4   Alma Åkerling -03 Hofors AIF 3,92      
5   Frida Eriksson Jerkhag -03 IF Rigor 3,77      
6   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 3,75      
7   Linnea Jansson -03 Ludvika FFI 3,47      
8   Matilda Lundgren -03 Leksands FIK 3,46      
9   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 3,12      
10   Alice Lind -03 Hanvikens SK 2,60      
               


    F11 KULA 2,0      2014-07-26

1   Lovisa Ewerblad -03 Danderyds SK 8,98      
2   Frida Hjort -03 Säters IF FIK 8,97      
3   Jasmine Eriksson -03 Säters IF FIK 8,25      
4   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 7,59      
5   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 6,99      
6   Alice Lind -03 Hanvikens SK 6,28      
7   Maja Sjödén -03 Kvarnsvedens FIK 5,26      
               


    F11 NERFBOLLKAST      2014-07-27

1   Jasmine Eriksson -03 Säters IF FIK 32,44      
2   Ebba Hedberg -03 Kvarnsvedens FIK 27,40      
3   Moa Ehrenbrand -03 Strands IF 25,07      
4   Linnea Larsen -03 IK Stål 24,10      
5   Alice Lind -03 Hanvikens SK 18,47      
               


    F10 HÖJD      2014-07-26

1   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 1,25      
2   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 1,20      
3   Casandra Johnson -04 Strands IF 1,15      
4   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 1,15   =  
4   Linn Bond -04 Leksands FIK 1,15   =  
6   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 1,10      
7   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 1,10      
8   Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 1,05      
8   Alde Johansson -04 IK Stål 1,00      
9   Stina Jonsson -04 IF Skade 1,00      
11   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 0,95      
12   Elin Källman -04 Hanvikens SK 0,95      
13   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 0,90      
13   Cornelia Skarp -04 IFK Mora FIK 0,90      
               


    F10 LÄNGD ZON      2014-07-27

1   Casandra Johnson -04 Strands IF 4,00   0,0  
2   Tekla Thorgerzon -04 Danderyds SK 3,98   0,1  
3   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 3,75   0,0  
4   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 3,71   0,5 3,69
5   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 3,71   0,0 3,68
6   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 3,40   0,0  
7   Cornelia Skarp -04 IFK Mora FIK 3,39   0,0  
8   Nea Skomorowski -04 Kvarnsvedens FIK 3,34   0,0  
9   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 3,15   0,1  
10   Linn Bond -04 Leksands FIK 3,10   0,0  
11   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 3,07   0,0  
12   Stina Jonsson -04 IF Skade 3,05   0,0  
13   Elin Källman -04 Hanvikens SK 3,00   0,0 2,98
14   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 3,00   0,0 2,91
15   Ida Eriksson -04 IFK Mora FIK 2,93   0,0 2,85
16   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 2,93   0,0 -
17   Sara Essborg -04 Kvarnsvedens FIK 2,88   0,0 2,80
18   Alde Johansson -04 IK Stål 2,88   0,0 2,77
19   Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 2,87   0,7  
20   Emilia Ekström -04 Hanvikens SK 2,81   0,1  
21   Ellen Persson -04 Östhammar FI 2,73   0,0  
22   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 2,47   0,1  
               


    F10 KULA 2,0      2014-07-26

1   Stina Jonsson -04 IF Skade 6,48      
2   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 6,16      
3   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 6,00      
4   Elsa Karlsson -04 IK Stål 5,80      
5   Sara Essborg -04 Kvarnsvedens FIK 5,43      
6   Nea Skomorowski -04 Kvarnsvedens FIK 5,32      
7   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 5,10      
8   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 5,09      
9   Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 4,97      
10   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 4,96      
11   Linn Bond -04 Leksands FIK 4,56      
12   Elin Källman -04 Hanvikens SK 4,39      
13   Ellen Persson -04 Östhammar FI 4,25      
14   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 4,10      
15   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 3,97      
16   Emilia Ekström -04 Hanvikens SK 3,48      
17   Olivia Tramontana -04 Rånäs IF DNS      
               


    F10 NERFBOLLKAST      2014-07-27

1   Stina Jonsson -04 IF Skade 26,02      
2   Nike Isaksson -04 IFK Lidingö 24,76      
3   Nova Peters Wengrud -04 Djurmo Sifferbo IF 24,25      
4   Ebba Lind -04 Hanvikens SK 23,59      
5   Thea Katsoulaki -04 Hanvikens SK 22,76      
6   Ellen Persson -04 Östhammar FI 19,81      
7   Cornelia Skarp -04 IFK Mora FIK 18,46      
8   Isabell Haglöf -04 Djurmo Sifferbo IF 18,11      
9   Ellen Lundberg Hedman -04 Djurmo Sifferbo IF 17,76      
10   Linn Bond -04 Leksands FIK 17,25      
11   Elsa Karlsson -04 IK Stål 16,56      
12   Clara Jansson -04 Säters IF FIK 16,41      
13   Ida Eriksson -04 IFK Mora FIK 15,38      
14   Elin Källman -04 Hanvikens SK 15,32      
15   Nicolina Wiberg -04 IK Stål 15,22      
16   Cornelia Samuelsson -04 Hanvikens SK 13,80      
17   Felicia Johansson -04 Hanvikens SK 12,66      
18   Alde Johansson -04 IK Stål 11,25      
19   Emilia Ekström -04 Hanvikens SK 10,54      
20   Julia Meijer -04 IFK Mora FIK 9,81      
               


    F9 HÖJD      2014-07-27

1   Alvah Lind -05 Hammarby IF 1,17      
2   Moa Landström -05 Västerås FK 1,17   =
 
2   Norah Lind -05 Hammarby IF 1,17   =
 
4   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 1,14      
5   Hanna Andersson -05 IK Stål 1,14      
6   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 1,02      
7   Linnéa Boqvist -05 Hanvikens SK 0,99      
8   Tindra Hagborg -05 Hanvikens SK 0,93      
9   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 0,90      
               


    F9 LÄNGD ZON      2014-07-26

1   Moa Landström -05 Västerås FK 3,75   1,0  
2   Norah Lind -05 Hammarby IF 3,68   1,1  
3   Alvah Lind -05 Hammarby IF 3,61   0,1  
4   Linnéa Boqvist -05 Hanvikens SK 3,49   0,0  
5   Ellen Heldt-Cassel -05 Ludvika FFI 3,45   2,1  3,42 +0,1
6   Sofia Hasler -05 Västerås FK 3,44   0,9 3,42
7   Hanna Andersson -05 IK Stål 3,44   0,4 3,41
8   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 3,27   0,4  
9   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 3,24   1,3  
10   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 3,22   0,5  
11   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 3,20   0,0  
12   Maja Tramontana -05 Rånäs IF 3,08   1,6  
13   Tindra Hagborg -05 Hanvikens SK 3,02   0,8  
14   Linn Hammarström -05 Leksands FIK 2,73   1,2  
15   Yasmin Maalouf -05 Leksands FIK 2,59   0,8  
16   Malin Garbell -05 Östhammar FI 2,51   0,5  
               


    F9 KULA 2,0      2014-07-26

1   Norah Lind -05 Hammarby IF 6,61      
2   Moa Landström -05 Västerås FK 6,39      
3   Sofia Hasler -05 Västerås FK 5,92      
4   Alvah Lind -05 Hammarby IF 5,71   5,54  
5   Malin Garbell -05 Östhammar FI 5,71   5,16  
6   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 5,61      
7   Hanna Andersson -05 IK Stål 5,56      
8   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 4,93      
9   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 4,83      
10   Maja Tramontana -05 Rånäs IF 4,30   4,21  
11   Frida Esters -05 Leksands FIK 4,30   4,06  
12   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 3,79      
13   Tindra Hagborg -05 Hanvikens SK 3,66      
14   Linnéa Boqvist -05 Hanvikens SK 3,61      
               


    F9 NERFBOLLKAST      2014-07-27

1   Norah Lind -05 Hammarby IF 27,43      
2   Moa Landström -05 Västerås FK 27,40      
3   Frida Esters -05 Leksands FIK 23,93      
4   Alvah Lind -05 Hammarby IF 23,06      
5   Hanna Andersson -05 IK Stål 21,05      
6   Ida Kindbom -05 Skeninge IK 19,51      
7   Sofia Eskilsson -05 Österhaninge IF 15,68      
8   Linnéa Boqvist -05 Hanvikens SK 15,16      
9   Emma Eriksson -05 Iggesunds SK 14,27      
10   Tindra Hagborg -05 Hanvikens SK 14,07      
11   Malin Garbell -05 Östhammar FI 13,31      
12   Agnes Jansson -05 Hammarby IF 12,22      
13   Tilda Broberg -05 Hanvikens SK 11,17      
               


    F8 HÖJD      2014-07-27

1   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 1,05      
2   Svea Åkerling -06 Hofors AIF 0,90      
3   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 0,90   =  
3   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 0,90   =  
5   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 0,90      
6   Emma Fogdö -06 Hanvikens SK 0,85   =  
6   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 0,85   =  
8   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 0,75      
    Elva Weiler -06 Östhammar FI DNF      
               


    F8 LÄNGD ZON      2014-07-26

1   Svea Åkerling -06 Hofors AIF 3,10   0,0  
2   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 3,03   0,0  
3   Saga Thyr -06 Bollnäs FIK 2,88   0,0  
4   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 2,86   0,1  
5   Tindra Olsson -06 Söderhamns IF 2,68   0,0  
6   Agnes Andersson -06 Säters IF FIK 2,64   -1,2 2,57
7   Emma Fogdö -06 Hanvikens SK 2,64   -0,1 2,35
8   Ellen de Groot Boersma -06 Östhammar FI 2,56   0,0  
9   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 2,49   0,0  
10   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 2,46   -0,8  
11   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 2,42   -0,8  
12   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 2,41   0,2  
13   Märta Hedström -06 Högbo GIF 2,37   -0,1 2,35
14   Wilma Johansson -06 Östhammar FI 2,37   -1,1 2,26
15   Lisa Axelsson -06 Leksands FIK 2,32   0,0  
16   Elva Weiler -06 Östhammar FI 2,25   0,0  
17   Astrid Persson -06 Leksands FIK 2,20   -0,5 2,14
18   Wendela Skarp -06 IFK Mora FIK 2,20   0,0 2,09
    Greta Nilsson -06 Leksands FIK DNS      
               


    F8 KULA 2,0      2014-07-26

1   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 3,86      
2   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 3,56      
3   Tindra Olsson -06 Söderhamns IF 3,48      
4   Emma Fogdö -06 Hanvikens SK 3,40      
5   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 3,27   2,60  
6   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 3,27    X  
7   Hilma Östlund -06 Hedesunda IF 3,20      
8   Astrid Persson -06 Leksands FIK 2,86      
               


    F8 NERFBOLLKAST      2014-07-27

1   Ellinor Rosberg -06 Högbo GIF 13,07      
2   Maja Johansson -06 Kils AIK Friidrott 12,58      
3   Wilma Johansson -06 Östhammar FI 11,37      
4   Wilma Welander -06 Hedesunda IF 11,05      
5   Märta Hedström -06 Högbo GIF 10,26      
6   Anja Svensson Dahl -06 Leksands FIK 10,02      
7   Astrid Persson -06 Leksands FIK 9,80      
8   Elin Gezelius -06 IFK Mora FIK 9,51      
9   Emma Fogdö -06 Hanvikens SK 8,59      
               


    F7 HÖJD      2014-07-27

1 MR 
Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 0,99      
2   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 0,96      
3   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 0,90      
4   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 0,90      
5   Ebba Berg -07 Hedesunda IF 0,85      
6   Nora Johansson -07 IK Stål 0,85      
7   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 0,80      
8   Nike Söderström -07 Rånäs IF 0,75      
9   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 0,75      
10   Lina Garbell -07 Östhammar FI 0,70      
11   Felicia Frisell -07 Östhammar FI DNF      
               


    F7 LÄNGD ZON      2014-07-26

1   Nora Johansson -07 IK Stål 2,87   0,1  
2   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 2,85   0,0  
3   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 2,73   0,5  
4   Elsa Bergström -07 Stora Tuna Friidrott 2,71   0,0  
5   Moa Sjödin -07 Leksands FIK 2,62   0,0  
6   Nike Söderström -07 Rånäs IF 2,59   0,0  
7   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 2,57   0,0  
8   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 2,56   0,7  
9   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 2,53   0,4  
10   Astrid Hermansson -07 Stora Tuna Friidrott 2,52   0,9 2,51
11   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 2,52   0,0 2,38
12   Elvira Andersson -08 Säters IF FIK 2,40   0,0  
13   Tuva Jernström -07 Hofors AIF 2,33   0,5  
14   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 2,30   0,0  
15   Tilde Green -07 Säters IF FIK 2,26   0,0  
16   Ebba Berg -07 Hedesunda IF 2,17   0,0 2,12
17   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 2,17   0,8 2,08
18   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 2,12   0,2  
19   Lina Garbell -07 Östhammar FI 2,05   0,0  
20   Felicia Frisell -07 Östhammar FI 1,98   0,0  
               


    F7 KULA 2,0      2014-07-26

1 MR 
Elsa Vestling -07 Leksands FIK 4,01      
2   Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK 3,99      
3   Nike Söderström -07 Rånäs IF 3,64   3,63  
4   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 3,64   3,58  
5   Molly Ädling Ring -07 IFK Mora FIK 3,56      
6   Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF 3,40      
7   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 3,12      
8   Moa Sjödin -07 Leksands FIK 3,08      
9   Ebba Berg -07 Hedesunda IF 2,77      
10   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 2,69   2,49  
11   Tilde Green -07 Säters IF FIK 2,69   2,44  
12   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 2,36      
13   Felicia Frisell -07 Östhammar FI 2,28      
               


    F7 NERFBOLLKAST      2014-07-27

1   Nike Söderström -07 Rånäs IF 12,77      
2   Caitlyn Stömne -07 Valbo AIF 11,36      
3   Emma Katsoulaki -07 Hanvikens SK 9,18      
4   Elsa Vestling -07 Leksands FIK 8,07      
5   Elsa Haglöf -08 Djurmo Sifferbo IF 8,04      
6   Lina Garbell -07 Östhammar FI 7,40      
7   Moa Kindbom -07 Skeninge IK 7,09      
8   Ebba Berg -07 Hedesunda IF 6,77      
9   Tilde Karlsson -07 IFK Mora FIK 6,37      
10   Felicia Frisell -07 Östhammar FI 4,03      
    Tillie Ytfedt -08 Leksands FIK DNS      
    Tove Eskilsson -07 Österhaninge IF DNS      
               
Uppdaterad: 06 JUL 2017 10:19
Skribent: Lennart Linderkers

Vår huvudsponsor


SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Väder Leksand

Banner Grasroten

Postadress:
Leksands FIK - Friidrott
Karin Hedlund, Västanvik Djupgropsvägen 1
79392 Leksand

Kontakt:
Tel: 0705-084246
E-post: This is a mailto link

Se all info