Hoppa till sidans innehåll

Rekord


Rekord Leksands Sparbanksspel

Klass Gren Namn Klubb Resultat År
MS          
  100 m Markus Ögren Hammarby IF 11,21 2016
  200 m Sebastian Johansson -93 IFK Halmstad 23,03 2016
  400 m Oskar Greilert Hanvikens SK 52,43

2013

  110 m häck Martin Kallur Falu IK 14,57 2013
  Längd Filip Hjort Falu IK 6,76 2013
  Höjd Olov Bylund Falu IK 1,89 2014
  Kula Jakob Petersen Klingberg Kvarnsvedens FIK 10,73 2015
  Spjut Jakob Petersen Klingberg Kvarnsvedens FIK 42,67 2015
P17          
  100 m Amadou Jallow IK Stål 11,38 2016
  200 m Victor Wiberg IK Stål 24,4 2015
  300 m Filip Hjort Säters IF 37,74 2009
  400 m Albin Johansson Högbo GIF 53,4 2013
  800 m Pontus Hagman Västerås FIK 2.04,27 2013
  110 m häck Philip Stömne Valbo IF 14,81 2017
  Längd Marcus Rostmark IFK Märsta 6,52 2013
  Höjd Johan Bengtsson Täby IS 1,8 2014
  Kula Mattias Erkkilä Gefle IF 12,17 2005
  Spjut Victor Wiberg IK Stål 50,32 2015
P15          
  80 m Kiran Karlström Hellas FK 9,83 2016
  100 m Andreas Gustafsson Falu IK 11,88 2012
  200 m Philip Edman IK Stål 25,94 2005
  300 m Erik Gerdin Valbo AIF 37,43 2007
  800 m Alexander Liss Turebergs FK 2.09,80 2006
  100 m häck Andreas Gustafsson Falu IK 13,74 2012
  80 m Häck Philip Stömne Valbo AIF 12,13 2015
  Höjd Andreas Gustafsson Falu IK 1,81 2012
  Längd Andreas Gustafsson Falu IK 5,95 2012
  Tresteg Tim Wunger Enköpings AI 11,72 2008
  Kula 4,0 Johan Morén Valbo AIF 15,64 2005
  Spjut 600 Victor Wiberg IK Stål 47,32 2014
P 13          
  60 m Kristoffer Andersson Falu IK 7,56 2017
  80 m Erik Gerdin Valbo AIF 10,46 2005
  200 m Erik Gerdin Valbo AIF 26 2006
  600 m Gustav Zetterlund KFUM Örebro friidrott 1.40,02 2013
  60 m häck Victor Björklund Upsala IF 9,74 2009
  800 m hinder Robin Isaksson IFK Lidingö 2.38,18 2015
  Längd Filip Hjort Säters IF 5,32 2006
  Höjd Karl Tyllström Falu IK 1,6 2003
  Kula Kalle Myrsell Säters IF 12,53 2006
  Spjut Carl Widenholm Hellas FK 39,67 2013
P 11          
  60 m Zion Eriksson IK Stål 8,51 2012
  200 m Zion Eriksson IK Stål 28,53 2012
  600 m Gustav Zetterlund KFUM Örebro 1.48,03 2011
  40 m häck Filip Björklund Upsala IF 7,46 2009
  50 m häck Zion Eriksson IK Stål 8,74  2012
  800 m hinder Vilhelm Psilander IFK Lidingö 2.44,32 2017
  Längd Zion Eriksson IK Stål 4,83 2012
  Höjd Tobias Marshall-Heyman Danderyds SK 1,5 2007
  Kula Oscar Niklasson Hanvikens SK 10,58 2015
  Nerfboll Karl Johansson Kils AIK Friidrott 44,63 2015
P 10          
  60 m Axel Rogö IKF Göteborg Friidrott 8,76 2017
  200 m Axel Rogö IFK Göteborg Friidrott 29,97 2017
  400 m Vilhelm Psilander IFK Lidningö 1.11,34 2016
  50 m häck Elias Rigö Eskilstuna Friidrott 8,97 2014
  400 m hinder Isak Aren Eskilstuna Friidrott 1.19,52 2017
  Längd Elias Rigö Eskilstuna Friidrott 4,3 2014
  Höjd Oliver Sundgren Väsby IK 1,3 2013
  Kula 2,0 Viktor Lögdahl Råby Rekarne FIF 8,99 2015
  Nerfboll Gustav Snitt Kvarnsvedens FIK 35,74 2014
P 9          
  60 m Axel Rogö IFK Göteborg Friidrott 9,19 2016
  200 m Isak Aren Eskilstuna 32,62 2016
  400 m Erik Bergström Stora Tuna Friidrott 1.14,68 2014
  40 m häck David Back Nilsson Leksands FIK 7,98 2014
  400 m hinder Mille Jönsson Boström Östhamar FI 1.21,64 2017
  Längd Elias Rigö Eskilstuna Friidrott 4,07 2013
  Höjd Kevin Sjöström -07 IFK Märsta 1,26 2016
  Kula 2,0 Tor Vilmar -07 Boo IF 8,23 2016
  Boll Fredrik Widén Österfärnebo IF 36,02 2005
  Nerfboll Alfred Hedlund Leksands FIK 35,38 2013
P 8          
  60 m William Daun Katrineholms SK Friidrott 9,73 2017
  200 m Wiliam Daun Katrineholms SK Friidrott 33,26 2017
  400 m William Daun Katrineholms SK Friidrott 1.15,39 2017
  400 m hinder Theodor Yngström Mälarö SOK Friidrott 1.22,37 2015
  Längd Samuel Oskarsson Leksands FIK 3,41 2008
  Höjd Kevin Sjöström IFK Märsta 112 2015
  Kula Hugo Hedvall Falu IK 6,61 2013
  Boll Samuel Oskarsson Leksands FIK 30,86 2008
  Nerfboll David Back Nilsson Leksands FIK 31,52 2013
P 7          
  60 m Erik Bergström Kvarnsvedens FIK 10,44 2012
  200 m David Back Nilsson Leksands FIK 35,78 2012
  400 m David Back Nilsson Leksands FIK 1.20,95 2012
  400 m hinder Pelle Ytfeldt Leksands FIK 1.28,98 2017
  Längd David Back Nilsson Leksands FIK 2,99 2012
  Höjd Mille Jönsson Boström Östhammar FI 102 2015
  Kula Amadeus Lundell -09 Upsala IF 5,00 2016
  Nerfboll Axi Reichel Leksands FIK 26,38 2012
KS          
  100 m Susanna Kallur Falu IK 11,92 2014
  200 m Klara Helander -95 Upsala IF 25,52 2016
  400 m Mikaela Johannesson Falu IK 57,12 2013
  800 m Kajsa Petersson Hässelby SK 2.12,03 2014
  Längd Klara Helander Upsala IF 5,53 2013
  Höjd Louise Österberg Söderhamns IF 1,65 2013
  Kula Amanda Lejros Djurmo Sifferbo IF 11,29 2015
  Spjut Mali Ingeborg Vollan Marstad  Stördal FIK, Norge 41,14 2015
F 17          
  100 m Emma Gällstedt Gefle IF 12,56 2013
  200 m Saga Berneryd Danderyds SK 26,05 2015
  300 m Madeleine Nilsson Valbo AIF 42,84 2008
  400 m Mikaela Johannesson Falu IK 57,21 2012
  800 m Emmy Ströberg Falu IK 2.19,33 2006
  100 m häck Evelin Hindrikes Kvarnsvedens FIK 15,45 2007
  Längd Linnea Zackrisson Kvarnsvedens FIK 5,16 2009
  Höjd Caroline Andersson Gefle IF 1,65 2009
  Tresteg Fanny Halvarsson Falu IK 10,13 2008
  Stav Emmy Bärjegård Leksands FIK 2,94 2009
  Kula Amanda Lejros Djurmo Sifferbo IF 13,15 2015
  Spjut 500 Maja Gustavsson Västerås FK  40,94 2014 
  Spjut 600 Mali Ingeborg Vollan Marstad Selbu IL, NOR 37,76 2013
F 15          
  80 m Moa Eklundh KFUM Örebro 10,12 2016
  100 m Linn Bäcklin IF Göta 12,59 2013
  300 m Saga Berneryd Danderyds SK 40,96 2015
  800 m Karin Olsson Ludvika FFI 2.23,32 2006
  80 m häck Pauline Munthers Falu IK 11,83 2009
  Längd Ida Thunberg IK Stål 5,24 2013
  Höjd Kajsa Lindqvist Väsby IK Friidrott 1,65 2015
  Stav Sandra Bergenulf Falu IK 2,84 2009
  Tresteg Hanna Andersson Valbo AIF 9,98 2008
  Kula Alma Sundin IFK Mora FIK 12,12 2010
  Spjut 400 Maja Gustavsson Västerås FIK 40,08 2013
  Spjut 500 Ida Thunberg IK Stål 40,01 2014
F 13          
  60 m Moa Eklundh KFUM Örebro 8,07 2015
  80 m Mikaela Johannesson IK Heros 10,42 2009
  200 m Mikaela Johannesson Heros FIK 26,41 2009
  600 m Saga Fältenhag Högbo GIF 1.41,75 2014
  60 m häck Frida Hjort Säters IF FIK 9,31 2015
  800 m hinder Amanda Helgesson Hanvikens SK 2.30,15 2017
  Längd Frida Hjort Säters IF FIK 5,06 2015
  Höjd Hanna Orre Säters IF 1,57 2007
  Kula Lisa Carlsson Kvarnsvedens FIK 12,47 2007
  Spjut Ida Thunberg IK Stål 33,68 2012
F 11          
  60 m Frida Hjort Säters IF FIK 8,4 2014
  200 m Saga Fältenhag Högbo GIF 29,27 2013
  600 m Hanna Hellbom Falu IK 1.49,25 2011
  40 m häck Amanda Seger Gefle IF 7,47 2009
  50 m häck Frida Hjort Säters IF FIK 8,69 2014
  800 m hinder Thea Katsoulaki Hanvikens SK 2.53,32 2015
  Längd Frida Hjort Säters IF FIK 4,89 2014
  Höjd Lovisa Ewerblad Danderyds SK 1,47 2014
  Kula Sandra Törnros Gefle IF 10,15 2006
  Nerfboll Andrine Reichel Leksands FIK 39,17 2013
F 10          
  60 m Frida Hjort Säters IF FIK 8,99 2013
  200 m Matilda Borg Österhaninge IF 30,95 2017
  400 m Matilda Borg Österhaninge IF 1.10,64 2017
  50 m häck Casandra Johnson Strands IF 9,01 2014
  400 m hinder Carmen Cernjul Hanvikens SK 1.13,98 2017
  Längd Frida Hjort Säters IF FIK 4,24 2013
  Höjd Lovisa Ewerblad Danderyds SK 1,38 2013
  Kula Norah Lind Hammarby IF 8,31 2015
  Nerfboll Moa Landström Västerås FIK 34,19 2015
F 9          
  60 m Ella Gropgård Leksands FIK 9,34 2013
  200 m Casandra Johnson Iggesunds SK 32,22 2013
  400 m Carmen Cernjul Hanvikens SK 1.12,84 2016
  40 m häck Frida Hjort Säters IF FIK 8,03 2012
  400 m hinder Fanny Szalkai Spårvägen Friidrott 1.16,01 2017
  Längd Casandra Johnson Iggesunds SK 4,1 2013
  Höjd Andrine Reichel Leksands FIK 1,2 2011
  Kula Lina Arousell Iggesunds SK 6,66 2011
  Boll Ida Thunberg IK Stål 34,44 2008
  Nerfboll Nicolina Eriksson Djurmo Sifferbo IF 31,65 2010
F 8          
  60 m Tilde Karlsson IFK Mora FIK 9,83 2015
  200 m Angelika Lindgren Leksands FIK 34,17 2007
  400 m Moa Kindbom Skenninge IK 1.18,16 2015
  400 m hinder Fanny Szalkai Spårvägen Friidrott 1.21,69 2016
  Längd Ida Thunberg IK Stål 3,52 2007
  Höjd Hanna Andersson IK Stål 1,11 2013
  Kula Norah Lind Hanvikens SK 5,52 2013
  Boll Nicolina Eriksson Djurmo Sifferbo IF 22,05 2009
  Nerfboll Nike Söderström Rånäs IF 20,05 2015
F 7          
  60 m Hilla Ytfeldt Leksands FIK 10,46 2017
  200 m Thea Högberg Kvarnsvedens FIK 36,60 2016
  400 m Moa Kindbom Skeninge IK 1.26,53 2014
  400 m hinder Midea Allard -08 Eskilstuna Friidrott 1.34,62 2015
  Längd Svea Åkerling Hofors AIF 3,02 2013
  Höjd Caitlyn Stömne Valbo AIF 0,99 2014
  Kula Midea Allard Eskilstuna Friidrott 4,72 2015
  Nerfboll Tillie Ytfedt Leksands FIK 19,88 2015
Uppdaterad: 2017-07-23 22:16
Skribent: Lennart Linderkers

Vår huvudsponsor


SISU_Webb_IF_190X190_samverkan

Väder Leksand

Banner Grasroten

Postadress:
Leksands FIK - Friidrott
Karin Hedlund, Västanvik Djupgropsvägen 1
79392 Leksand

Kontakt:
Tel: 0705-084246
E-post: This is a mailto link

Se all info